eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5556575859 163>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kırmızışimşek Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
Yer: Nepal
Online Durum: Offline
  Alıntı kırmızışimşek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 01:33
Alıntı yapılan uselen26

Daha olaylar çıkmadan çok önce maç başında kuzenim "Bu hafta Ayderle Kızılcıklı kapışacak, o türbüne giden arkadaşlarımın çoğu bu hafta oraya gitmediler" dedi...Anlaşılıyor ki bu hafta birileri maça değil savaşa gelmiş....Yani olay planlı yapılmış, bir düzen...Gördüm ki ilk yarının bitiş düdüğü ile ortalık karıştı...

Açık türbünde de olayların çıkması son derece tehlikeli...Çünkü ben de pek çok taraftar gibi çocuğumla maç izlemeye gelmiştim...İyiki olayların yakınında değildim....

Bu kavganın ve öfkenin sebebini biri lütfen açıklasın...Nasıl insan kendi taraftarını bıçaklar, insan hayatı bu kadar ucuz mu?

Uğur kardeşim olayların baş müessibi kapalıda çıkan olaylar ve oradaki olayları bilip Açığa kaçan zibidilerdir.

Taraftarımız alkışla protesto ederken tartışmalar çıkmış,setin yanından müdahele edilmiş ve o saldıranların elinden bir masumu almak isteyen kardeşlerimiz darpedilmişlerdir.

Arkalarından müdahele için biz indiğimizde ise erkeklik kaçmakla oranlanmış ve hiç kimse sesini dahi yükseltememiştir.

Ve tüm bu olanlara rağmen polis bizi götürmüştür...
Açık trübün:15 TL,Kapalı trübün:30 TL...Eskişehirspor sevgisi paha biçilemez...
Yukarı
uselen26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: Turkey
  Alıntı uselen26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 01:45
Alıntı yapılan uselen26

Daha olaylar çıkmadan çok önce maç başında kuzenim "Bu hafta Ayderle Kızılcıklı kapışacak, o türbüne giden arkadaşlarımın çoğu bu hafta oraya gitmediler" dedi...Anlaşılıyor ki bu hafta birileri maça değil savaşa gelmiş....Yani olay planlı yapılmış, bir düzen...Gördüm ki ilk yarının bitiş düdüğü ile ortalık karıştı...

Açık türbünde de olayların çıkması son derece tehlikeli...Çünkü ben de pek çok taraftar gibi çocuğumla maç izlemeye gelmiştim...İyiki olayların yakınında değildim....

Bu kavganın ve öfkenin sebebini biri lütfen açıklasın...Nasıl insan kendi taraftarını bıçaklar, insan hayatı bu kadar ucuz mu?

Aslında son cümleyi düzeltmem lazım...Sanki "başka taraftar olsa bıçaklayabilir " gibi anlaşılmasın...İnsan olan bir başka insanın hayatına nasıl böyle rahatça kast edebilir...O bıçaklar, meşaleler nasıl sokulmuş? Açık türbüne girerken oğlumun bile üzeri aranırken hayret doğrusu....  
Uğur
Yukarı
eses_serkan Liste gör
Yazar

S.A.
  Alıntı eses_serkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 02:51
Alıntı yapılan Ati_Kaan

Alıntı yapılan pasacocuk

ben olaylara biraz uzaktım da,sen ne demeye çalıştın abi onu anlamadım,2000 kişi kaçtı demişsin,bence o arkadaşlar o pisliklerin yanındanuzaklaşmıştır,ayrıca diyelimki kaçtı!! ee napsaydı o 2000 kişide kvgamı etseydi,onlardamı rezillik çıkartsaydı
senin neyi savunduğunu anlamadımConfusedConfusedConfused

40-50 tane çocuk terör estirirken etrafındaki 2 bin kişi kaçmakla meşguldü.Hemde olaylar açığın ortasından sağ tarafa sürene kadar.İnsanlar sadece seyretti.Kaçmayı çare olarak kullandı.12-13 bin kişinin olduğu tribün 40-50 tane çocuğa dersini veremedi.Daha da Çevik Kuvvet'e seslendi," vur vur " diye bağırdı.

Kapalıya emanetli 20 kişi saldırdı.1 dakika önce "dışarda kaçanın" diyenler emaneti görünce kaçacak delik bulamadı.Olan tayfalara oldu.500 adam üstlerine doğru kaçınca kendilerini tribünün en uç kısmında buldular.Öne atılamadılar.Bugün rezil oldular.

Daha da ileri giderim,kimse bize "Efsane" demesin derim.Çünkü biz onu haketmiyoruz.

Bir tribün hiçbir zaman tertemiz değildir.Tertemiz olması da çok sakıncalıdır.Tribünde pislik her daim olacaktır.Ankaragücü deplasmanına çiçekle gitmek düşünülüyorsa başkadır tabiki.Bugün sövülenler o deplasmanda aranır.Her ne kadar gereksiz olsalar da...

Açık açık yazdım ben bunları.Temiz tribün başkadır,işler mevzuya gelince değişir.Kaldı ki ben mevzunun kralını yapmıyorum.Bana ve arkadaşlarıma tribünde kavga edecek olursam "sittir git bir köşeye" diyecek bir abi yok.Tam tersine bizden mevzu bekleyen adamlar var.

O bugün yaşadıklarının etkisiyle yazsa da hiç yanlış yazmamış.Tribünde ve klavyede de gördüğüm kadarıyla...

Kaan kardeşim "Bir tribün hiçbirzaman temiz değildir. Tertemiz olmasıda çok sakıncalıdır." diye devam eden paragrafına takıldım. Angaragücüne küfür etmezsen çiçekle gidersin çiçek alırsın. Gençlerbirliği taraftarına ne zaman bıçakla taşla sopayla gidilmiştir. Hep değilmidir bu 40-50 kişi fitili ateşleyenler. Ben sayıları kaçsa istemiyorum bu tipleri. 5-10 deplasmanda vurulursun taşlanırsın ezilirsin ama geçer gider. Sonralarıda onlarda anlar.
Yukarı
exespor Liste gör
Deneyimli Yazar

yiğidov26
  Alıntı exespor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 03:25
  Omeşaleyi atanlar birinin kafasına gelse kısa düşse ne yapacaksınız , biri kör olsa , yazık vallahi çok yazık meşaleyi hadi sokmuşun kullanmayı bil bari yakamıyosun , rezillik Angry
es es es gol gol gol , şimşekler çak çak çak...
Yukarı
B.Yıldırım Liste gör
Yazar

Bahadır YILDIRIM
Yer: Gökmeydan
  Alıntı B.Yıldırım Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 07:05
O meşalenin aşagı dogru düşüşünü öylr bir izledim ki ha dedim birini yaktılar , çok şükür kimseye gelmedi..Angry
KırmızıSiyaH    aşk'ı şehir...
Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
  Alıntı Ati_Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 09:44
Alıntı yapılan eses_serkan

Kaan kardeşim "Bir tribün hiçbirzaman temiz değildir. Tertemiz olmasıda çok sakıncalıdır." diye devam eden paragrafına takıldım. Angaragücüne küfür etmezsen çiçekle gidersin çiçek alırsın. Gençlerbirliği taraftarına ne zaman bıçakla taşla sopayla gidilmiştir. Hep değilmidir bu 40-50 kişi fitili ateşleyenler. Ben sayıları kaçsa istemiyorum bu tipleri. 5-10 deplasmanda vurulursun taşlanırsın ezilirsin ama geçer gider. Sonralarıda onlarda anlar.

Ankaragücü ne çiçek verilecek ne de çiçek alınacak bir tribündü.En nihayetinde olan oldu ve bu 40-50 kişilik bir olay değildi.Gençlerbirliği maçına emanetli gidilmesinin sebebi de onlardı.O söylediklerim diğer söylediklerim kadar gerçek...
Nefer
Yukarı
MarcEs Liste gör
Yazar

Göktuğ
  Alıntı MarcEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 10:48
Bu kavgalardan o kadar midem bulandı ki artık.. Amigo Orhan'ın mirasını mükemmel taşıyoruz. Kusursuz... Kavganın nedeni ne olabilir? Açıklaması var mı? Sen kırmızı dedin de yanındaki sarı mı dedi, sen siyah dedin de yanındaki beyaz mı dedi?? Bu kıyımın sebebi ne olabilir, nasıl olur da insanlar birbirleriyle düşmanca öldüresiye kavga ederler? Aynı sevdayı paylaşırken nedir paylaşılamayan?

Ben söyleyim; Eskişehirspor ile uzaktan yakından ilgisi olmayan insanların kendilerini ağa ilan etmesi ve yanlarına yardakçılarını ( ya da beleşçilerini ) toplamaları.. Adamın üzerinde kırmızı-siyah renkte hiçbir şey yok, ama çıkmış herkese ahkam kesiyor. Stada girerken bazıları küçücük çocuğuna Eskişehir aşkı aşılamak isterken, bazılarıysa kafaları güzel ( uyarıcı madde ) ne için geldiği malum bu kutsal mabedde. Kutsal diyorum çünkü burada paylaşmadık mı acılarımızı, üzüntülerimizi..? Bu aşk değil mi bizi göğe yükselten..? Bence hemen tribünlerimizin bu pisliklerden temizlenmesi gerekli.. Tribün liderleri, ( Daimi Özdemir ve Murat Diri ağabeylerim ) bu adamların temizlenmesi için ellerinden geleni yapmalılar. Yönetim "BEDELSİZ" bilet dağıtmamalı, hadi dağıttı diyelim maç günü kapıda  
" Abi, ben maça gidemeyeceğim 10 liraya bu bileti alsana" gibi gezen serserilere izin vermemeli.

Biz tüm Türkiye'ye taraftarlığı öğretirken bunları gördüğümde yemin ediyorum içim acıyor. Gazetelerde "Eskişehir tribünlerinde yine olay" yazısını görmek istemiyorum. "Eskişehir tribünleri showlarına yenisini ekledi", "Eskişehir taraftarı yine tribün dersi verdi" bunları görmek istiyorum. Bu çok mu?.. gökçekgücü taraftarından bir farkımız olmalı...

Büyük Eskişehirspor Taraftarı buna sessiz kalma artık. Tepkimizi ortaya koyalım. Bu pisliklerin her biri , tek tek tasfiye edilene kadar biz gerçek taraftarlara gün yüzü yok.
ESKISEHIRSPOR
Yukarı
atiso Liste gör
Deneyimli Yazar

Atilla
Yer: ANTALYA
  Alıntı atiso Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 10:59
--------Yazıklar olsun be.
Bu kendi içimizdeki kavgada nedir anlayamıyoruz.
Antalyadan deplasmanlara gidiyoruz.Oralardada aynı.
Çoluğumuza çocuğumuza ES-ES'i aşılıyoruz ama artık korkudan çocuklarımızı maçlara götüremiyoruz.
Gidelim desek zaten kendileri gelmek istemiyorlar.
Tanıdığım onlarca ES-ES'li arkadaşlarımız bıkmış durumdalar.
ES-ES senpatizanı yaptığımız arkadaşlara, hatta maçlara götürdüklerimize rezil oluyoruz.
Sayenizde hergeçen yıllar ES-ES taraftarı eriyor.
İnsan bazen düşünüyor. Acaba içimize 3 ezikler girdide bu büyük taraftarı bitirmek için bu yolumu seçti.AngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngry -------

TEK BÜYÜK ES-ES          HER YERDE ES-ES          ŞAMPİYON ES-ES
Yukarı
ZEFEX Liste gör
Deneyimli Yazar

ZAFER ADIGÜZEL
  Alıntı ZEFEX Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 11:37
Kimse burdan atıp sallamasın dün açıkta 10 kişiydik bu huzuru bozanlara karşı gelen koyun olmaya devam edin burdan kuru kuruya sallamayın.

Ayrıca dün maça bıçaklarla sopalarla girenlerin olduğu kapıda üst araması yapan ve açıktaki kavgayı çıkartıp halkın can güvenliğine kast edenleri önce dışarı alıp 5dk sonra tribüne geri sokan güvenlik güçleri hakkında yetkili amirleri ne gibi bir cezai uygulama yapacaklar yada yapacaklar mı çok merak ediyorum. 
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN

Yukarı
ŞoVaLyE Liste gör
Deneyimli Yazar

Yağız Özgür
Yer: Eskişehir
  Alıntı ŞoVaLyE Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 11:46
Herkesin gıpta ile baktığı açık tribün Maviş mi Erkan mı o insan tarafından yönlendirilmeye çalışılıyor.Olur mu?
Olmaz tabi ki...Çekirdekçi dediğiniz  adam yanında 3-5 çakalla sete çıkan ne Erkan'ı takar ne de dün ortalığı karıştıran beyaz tshirtli zibidiyi.
Dün anlayana açık tribün ince bir mesaj verdi.Kapalının tezahürat isteğine cevap vermedi.Meşaleleri yakan salaklara tepki gösterdi.Kavga eden at hırsızlarına ''böyle taraftar istemiyoruz'' dedi.
Kavgam da, Sevdam da ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5556575859 163>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,590 saniyede hazırlanmıştır