eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Trt1 / "Nasılısınız" Programı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4546474849 54>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
Online Durum: Offline
  Alıntı Ati_Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Nis/2010 saat 15:04
Dünkü program adına bir değerlendirme yapacak olursak;

Tayfun Talipoğlu yerine Türkiye futbolu ve tribünleri içinde bilgisi olan bir sunucu katılsa daha iyi olurdu.Geçen sefer neredeyse konuşulan her şeyi orada öğrenmişti.Bu programda da sık sık afalladı.İyi niyetli fakat yeterli değil.

ultrAslan lideri Sebahattin Şirin'in adını da yanlış söylediler Smile Çok konuşmayı sevmeyen bir adam olduğu ikinci programda da belliydi.Söz aldığında ve söz verildiğinde konuştu.Oturaklı ve ağırdı.Gafıysa kendi adına Fener'in üzerinden Avrupa'ya "biz en iyiyiz,küçük şeylerle uğraşmıyoruz" tarzında sözleri oldu.

Sefa abi pek oralı değildi.Programın makarasında ve pek sallamadan geçirdi.Çok saldı kendini ama sonradan toparlandı biraz birkaç şeye değindi.Diğer programdaki gibi hep güldü.Kendi tribünü adına çok gaf verdi.Koreografi konusunda verdiği gaflar çok kişiyi kızdırmış forumlarda gördüğüm kadarıyla...

Teksas tribün lideri Selim Kurtulan'sa Allahtan Diyarbakırlının tahriklerine çok kapılmadı.Söylediği bir sözün neredeyse aynısını Başkan söyleyince gördüğüm kadarıyla bir slogan oluştu.Türkçesi iyi değil,iki cümleyi bir arada tutamadı.Arada iğnelese de üslubu sebebiyle pek anlaşılmadı.Ne çok kötüydü ne çok iyiydi."Eşrefle" kınıyoruz Tongue Verdiği gafsa "Türkiye'nin en iyi taraftarıyız" oldu.

Trabzonlu abi orada liderinin yerini doldurmaya çalışmakla sorumlu olduğu düşüncesiyle konuştuğu için pek iyi değildi.Telefona bağlanan kişi gayet düz ve iyi konuştu.Konuşulanlardan şikayetçiydi ve haklıydı da.Ama "en çok deplasman yapan taraftarız" demesi biraz komik kaçtı.Verdiği en net gaf oydu.

Kayseri tribününü takip ederken çok defasında "Grup38" derneğini duymuştum.Hemen hemen bütün Kayseri'nin istemediği ve her şeye salça oldukları bir halleri var.Geçen gün Diyarbakır'ı kollar şekilde açıklamaları da Türkiye tribünlerinden tepki toplamıştı.Onun yerine Kapalı Kale'den biri gidebilirdi.Çok heyecanlıydı reklam vermek zorunda kaldılar fakat yine durmadı.Arada çok güldürdü.Bir ara bütün tribün liderlerini kopardı Big%20smile Sesi ve tarzı çok iyiydi ama ne konuşacağını bilemeyip savurdu.

Diyarbakırlı kişi umarım bir daha gelmez ve getirilmez.Sürekli siyasete ve randumana çekti.Bıkmadan o kadar zaman konuşulduysa sebebi kendisidir.Sürekli demogoji yapıp yalan söyledi."İstiklal Marşına saygılıyız" demesi bir hiç olduğunun göstergesiydi.Bunu Play Off'ta gördük.Diyarbakır-Bursa maçında İstiklal Marşını nasıl yuhlayarak ıslıkladıklarını gördük.Başka bir şey de konuşmadı.Zaten amacı belliydi.İnsanda biraz haysiyet olur.

Alen yine böbürdendi.Hep kendini pofpofladı ve İstanbul üzerinden konuştu.4 kollanan takımın sözcülüğünü yaptı ve Anadolu takımlarını sözlerinde geçirmemeye dikkat etti.Olumlu yanı bütün tribünleri ilgilendiren konulara değinmeye çalışmasıydı.Onun dışında "beni anlamak zordur"'un kontrasını Selim Kurtulan orada verdi.Forza Beşiktaş'ın introsuna da Bursasporum.com karşılık verdi.Ne kadar komik oldukları böylece bir kez daha belli oldu.Büyük taraftarmış,yerler.

Ve Mustafa Akgören...;
Geçen programdaki gibi öz konuştu.Oturaklı ve beyfendi kişiliğini yine gösterdi.Lafları arasından çok güzel iğnelemeler,bindirmeler yaptı ve kimse bir şey diyemedi.Sefa'ya kontrası çok iyiydi.KoreoESES'den bahsederken babamın bana bakışını hala hatırlıyorum.Anlattıkça gurur duydum,çok mutlu oldum.Kendi tribününün dertlerini sadece sorulduğu zaman anlattı.Hep herkesi ilgilendiren önemli konulara değindi.2016 hakkındaki sözleri çok güzeldi.

Ben Eskişehirspor taraftarı olarak söylemiyorum bunu,Mustafa Akgören orada takımını ve taraftarını en iyi temsil eden kişiydi.Ama üzülerek söyleyebildiğim bir nokta var.Bizim tribünümüzün "başı boş" hali halen devam etmekte.Umarım bu temsili tribünlerin başına yeniden geçerek yapar.Şu anda camiamızda herkesin saygı ve sevgi duyduğu tek kişi o...Başka bir lider çıkaramadı Eskişehir tribünü.O bunları biliyor.Umarım bir dönüş yapar...

Nefer
Yukarı
mr zenco Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper Yeşilöz
Yer: Bahrain
  Alıntı mr zenco Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Nis/2010 saat 15:23
Bursaspor başkanının kafa matiz olmasına rağmen Selim Kurtulan'dan daha mantıklı ve düzgün konuşması şaşırttı doğrusu. Birde ayık olsaymış neler konuşacaktı diye geçirdim aklımdan:))

Mustafa abi bizi çok iyi temsil etti. Keşke fenerlilere koreografiyi şirkete yaptırıyorsunuz falan demeseydi, destek alınsada sonuçta birçok insan emek harcıyor. Bizler gibi tribün emekçilerinin emeklerini hiçe saymak gibi oldu o laf. Herşeye rağmen oturması kalkması, kılık kıyafeti ve düzgün Türkçesiyle diğer liderlere fark attı Mustafa Akgören.
Cehennemin ateşi buz tutana dek ESES!!!
Yukarı
besyo26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ceylan
Yer: Esk.
  Alıntı besyo26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Nis/2010 saat 15:40
Alıntı yapılan Turkmen

Alıntı yapılan Baba

TATAR MUSTAFA olarak bildiğimiz, sevdiğimiz, hem dost hem ağabey Mustafa...
Bu camia için gerçekten bir kazanç, değer, duruş ve adımsın... Tebrikler...
Mustafa Akgören, simasıyla olsun, lisanıyla olsun, duruşuyla olsun bizi çok güzel temsil etti. Bubaşarının sırrı isminin başında yer alan "TATAR" unvanından olmalı!.. "Halal bolsun Mustafa akay!"
TATAR bir ünvan değil lakaptır. Ayrıca bu başarının  tatar olmasıyla bağlantısını pek anlamadım ben...
Sayın Mustafa Akgören tatar değilde manav olsaydı aynı başarıyı gösteremeyecek miydi yani??
Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim???
'Meftunuyuz Hayranıyız '
Yukarı
Ventisei Liste gör
Deneyimli Yazar

sertackaan
  Alıntı Ventisei Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Nis/2010 saat 15:42
Selim Kurtulan: " Eşrefle kınıyorum! " :)

Program enteresandı dün. İbrahim Yazıcı'nın kafası güzel yayına katılması falan baya komikti. Ayık geziyor mu acaba o adam.

Velhasıl yine en oturaklı, en lider gibi lider Mustafa Akgören'di. Eskişehirspor taraftarlarının diğerlerinden farklı olduğunu birkez daha gösterdi. Sağolsun, varolsun.

Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Nis/2010 saat 15:51
Alıntı yapılan besyo26

Alıntı yapılan Turkmen

Alıntı yapılan Baba

TATAR MUSTAFA olarak bildiğimiz, sevdiğimiz, hem dost hem ağabey Mustafa...
Bu camia için gerçekten bir kazanç, değer, duruş ve adımsın... Tebrikler...
Mustafa Akgören, simasıyla olsun, lisanıyla olsun, duruşuyla olsun bizi çok güzel temsil etti. Bubaşarının sırrı isminin başında yer alan "TATAR" unvanından olmalı!.. "Halal bolsun Mustafa akay!"
TATAR bir ünvan değil lakaptır. Ayrıca bu başarının  tatar olmasıyla bağlantısını pek anlamadım ben...
Sayın Mustafa Akgören tatar değilde manav olsaydı aynı başarıyı gösteremeyecek miydi yani??
Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim???

Tatar ne bir unvan ne bir lakapdır. Tatar soy ismidir, boy ismidir, toprak ismidir. Ama dedikleriniz değildir.
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
  Alıntı oner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Nis/2010 saat 15:53

İbrahim Yazıcı'yı hiç ayık kafayla göremeyecek miyiz :) Adamın her daim kafa güzel.

Selim Kurtulan çok sinir yaptı, bu sefer diğer programa göre daha düzgün konuştu.

Alen programın özüne dair konuşmaya çabalayanlardandı ama uslubu yakışıksızdı.

Kayseri temsilcisini Kayseri taraftarı kabul etmiyordu zaten. Diyarbakır temsilcisi hakkını savunmaya çalıştı. Haklı olduğu noktalar var illaki.

Sefa'nın pek umrunda değildi geçen program gibi. Sürekli gülmeler, Selim'e takılmalar falan işin laylayındaydı gibi.

Sebahattin Şirin çok oturaklı birisi ama konuşmayı bilmiyor maalesef bu tür ortamlarda.

Yine en iyisi Mustafa abiydi, çok güzel temsil etti Eskişehirspor'u ve taraftarımızı.

Bu arada gecenin en iyi mesajı Diyarbakırspor başkanı Çetin Sümer'den geldi bence. İstiklal marşı, vatan sevgisi konusunda söylediklerini takdir ettim ki inşallah samimidir.
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Nis/2010 saat 15:57
Sevgili Ulas ,Tatar veya Tatarlik bir ünvan veya bir lakap degildir yazini düzeltirsen tüm Tatar kardeslerimizi sevindirirsin......
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
besyo26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ceylan
Yer: Esk.
  Alıntı besyo26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Nis/2010 saat 16:07
Alıntı yapılan köfteci

Sevgili Ulas ,Tatar veya Tatarlik bir ünvan veya bir lakap degildir yazini düzeltirsen tüm Tatar kardeslerimizi sevindirirsin......
Saygıdeğer abim;
Tatarlığın ne olduğunu elbette biliyorum. Ancak oradaki kullanılış amacı 'lakap' tır.Ki lakap da kötü bir şey değildir.Yazdıklarım içinde ( Yüzlercesi değil binlercesiyle dost olduğum ) tatar kardeşlerimi üzecek bir şey olduğunu sanmıyorum.Bence yazısını düzeltmesi gereken kişi ben değil alıntı yaptığım arkadasımızdır.
'Meftunuyuz Hayranıyız '
Yukarı
goethe_minder Liste gör
Deneyimli Yazar

MCMLXV
  Alıntı goethe_minder Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Nis/2010 saat 16:07
Tatar elbette bir boya mensup kişi anlamında kullanılan bir özel isimdir.
Örnek: Mehmet Tatar'dır.
Ancak bir kişi adının önüne konursa o lakap olabilmektedir. Günlük hayatta pek çok örneğini görmekteyiz.
Örnek: Tatar Mustafa
Ya da yufkacılık bir meslek iken Yufkacı İsmail, İsmail kişisine verilen ve onun hangi İsmail olduğunun belirtilmesine yardımcı olan bir lakap olarak kullanılmaktadır.
sezer bizim, sezaryen bir doğum çeşidi, jülyen ise bir hıyar doğrama biçimidir. hırvat sırp birer boydur, bunu bilmeyen gameboydur. heleheöeö
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Nis/2010 saat 16:18
Alıntı yapılan goethe_minder

Tatar elbette bir boya mensup kişi anlamında kullanılan bir özel isimdir.
Örnek: Mehmet Tatar'dır.
Ancak bir kişi adının önüne konursa o lakap olabilmektedir. Günlük hayatta pek çok örneğini görmekteyiz.
Örnek: Tatar Mustafa
Ya da yufkacılık bir meslek iken Yufkacı İsmail, İsmail kişisine verilen ve onun hangi İsmail olduğunun belirtilmesine yardımcı olan bir lakap olarak kullanılmaktadır.

Değerli arkadaşım boy ırk ve aşiret isimlerini lakap olarak değerlendiremeyiz. Laz Fikret, Kürt Mehmet, Çerkez Ethem bu isimlerin başlarında bulunanlar o kişilerin lakapları değildir mensubiyet belirten tanımlamalarıdır. Ama Tatar ın türkçemiz posta müvezzii gibi ikinci bir anlamı vardırki o anlamı kullanırsanız lakap olarak değerlendirebilirsiniz.

Yufkacı Sarı İsmail dediğimizde yufkacı ya gene lakap mı diyeceğiz yoksa ismailin mesleğinin yufkacılık olduğunumu anlıyacağız..

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4546474849 54>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,480 saniyede hazırlanmıştır