eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Taraftar Olarak Yapmamız Gerekenler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3233343536 64>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
sivri74 Liste gör
Usta Yazar

Süleyman
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı sivri74 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2007 saat 13:56
Meşale yakanlara ağır ceza
Eskişehirspor-Diyarbakırspor futbol maçında meşale yakan 2 taraftara, bin 316'şar YTL para ve 6 ay müsabakalardan men cezası verildi.

Eskişehir İl Spor Güvenlik Kurulu yaptığı toplantıda, 28 Ekim'de Eskişehir Atatürk Stadı'nda TFF 1. Lig takımları Eskişehirspor ile Diyarbakırspor arasında oynanan maçta yaşanan olayları değerlendirdi. Kurul, karşılaşmada meşale yaktıkları tespit edilen B.Y. ile Ö.Ç.'yi bin 316'şar YTL para cezasına çarptırdı. Ayrıca, bahse konu 2 taraftara 6 ay müsabakalardan men cezası verildi.

06.12.2007   

Kaynak : İHA
bunları yapmamamız gerekir.
Tek Bir Hedef Tek Bir Nefes En Büyük ES ES
Zaman takıma destek olma zamanı.
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2007 saat 14:22
aynı cezaları orduda geçen hafta onlarca meşale yakanlar da alacak mı acaba?
KKŞ
Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
  Alıntı scarface_hkna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2007 saat 14:49
ordululara cezasını biz vereceğiz kimse ceza vermesin onlara..!!
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
metu26 Liste gör
Yazar

Erdem
  Alıntı metu26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2007 saat 15:15

Bu cezalar yetmez...

Bundan sonra maçlara siyah kırmızı giyerek gelenlere de ceza verilsin.. Thumbs%20Down
Şimdi Eskişehir'de olmak vardı.......
Yukarı
Qwerty_eses Liste gör
Deneyimli Yazar

Qwerty_26
  Alıntı Qwerty_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2007 saat 15:18
ßu karşıyaka maçında dikkatli olalım ceza %100yeriz die düşünüyorum zaten orası kesinde LOLbizim taraftarlar dayanamaz eger kolpayakalılar gelirse saldırmadan edemezler o yüzden kulubümüze fazla zarar vermeyelim herseyi maç bitiminde yapalımSmile
I LOVE YOU ESES
Yukarı
ayder26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ayder26
  Alıntı ayder26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2007 saat 15:49
90 dk destek tam destek sonuna kadar destek türkiye taraftar görsünThumbs%20Up
Yukarı
Qwerty_eses Liste gör
Deneyimli Yazar

Qwerty_26
  Alıntı Qwerty_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2007 saat 16:32
Alıntı yapılan ayder26

90 dk destek tam destek sonuna kadar destek türkiye taraftar görsünThumbs%20Up

Evet....Açık türünle kapalı trübün organizasyonu bu maç iyi olmalı...en önemlisi biz sesimizin çıktıgı kadar bagıralımki karşıyakalı  futbolcular etkisinde kalsın korkmaları lazım sahaya çıkınca taraftar baskısından adeta ben nereye gelişim böyle desnler...Wink
I LOVE YOU ESES
Yukarı
disasel Liste gör
Usta Yazar

Said
Yer: Eskişehir
  Alıntı disasel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2007 saat 16:39
Herkes taraftar olarak elinden geleni yapsın bu maç herşey istediğimiz gibi maç pazar günü bilet fiytları düştü görev sırası bizde...
İstanbul değil ki iki yakayı da sevebilsin bu yürek,bize Eskişehir gibi tek parça sevda gerek...
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2007 saat 16:42
Bu yazıyı "06-16-26" konu başlığına yazmıştım ama asıl yeri burasıdır aslında ve o yüzden de buraya kopyalıyorum....

"Nasıl etkili tezahurat yapılır ve taraftarlık anlayışı nasıl olmalıdır" konusuna en güzel örneklerden birisi ESKİŞEHİRSPOR - KOCAELİSPOR maçıdır...Hem taraftarlık adına,hem kardeşlik ve dostluk adına ve tenkit edilecek yanları ile ders alınacak bir maçtır...

Benim yıllardır stadlarda görmek istediğim atmasfer işte bu idi...Kocaeli taraftarı rahatça şehrimize gelmiş,maç izleme ve tuttuğu takımı destekleme hakkını kullanmış ve medeni bir şekilde ağırlanmıştır...Kavga yok,gürültü yok,şiddet yok,alkış var,iyi karşılama var ve iyi bir uğurlama var...Hiç kimse maçın sonucuna takılmamış medenice evlerinin yolunu tutmuş...

Asıl takdir edilmesi gereken şey ise taraftarımızın şu idi..Maç öncesi,maç içinde ve maç sonunda bu kardeşliği abartmadı...Maçı almayı istedi,ama alamadı...Bunlar teferruattır,futbolun içindedir...Şimdi bizde her deplasmana böyle gitmeyi isteriz ve böyle karşılanmayı isteriz...Kocaeli maçında İzmit'te bana ESES diye bağırılmasını beklemiyorum...Kardeşimiz diye kucak açılmasını da beklemiyorum...Rekabet had safhada olsun..Ben artık bu şehre girerken rahatça gidebilme ve evime dönebilmeyi istiyorum...Benim kardeşlik,dostluk açıkcası spor ahlaki düşüncem budur...90 dk içinde rekabet acımasızca sürsün...

ESES taraftarını takdir ettik ama tenkit de ettik dedik..Nedir bu tenkitlerimiz;

Kocaeli maçında gelen misafir takımın şovunu izledik...Karşılığını veremedik...Buradan şunu anlıyoruz...Arkadaşlar biz henüz stadımıza kalabalık gelen taraftarlara nasıl karşılık verebileceğimizi malesef unutmuşuz...Ya da kusuruma bakmayın bilmiyoruz...
O gün Nefer,kızılcıklı ve Altes sınıfta kaldı...Kısacası hepimiz sınıfta kaldık...Bu bizim en büyük dersimiz olsun...Yarın süper lig karşımızda dolayısı ile istanbul takımlarının taraftarları da karşımızda...Acil önlem alınmazsa bu yönde madara oluruz....

Bazı arkadaşlarımız veya tribün liderleri hala 90 dk. bağırmanın etkili bir tezahurat şekli olduğunu savunuyorlar....Malesef bu yanlıştır...90 dk bağırmak vücuttaki tüm enerjiyi alır ve kişiyi trans haline geçirir...Karşı hamleyi yapmakta güçlük çekersiniz...Ancak yeniden bir elektrik yüklemek gerekir ki bu da çok ama çok zordur...Bir kere topluca ve etkili enerji yüklü tezahurata başlayıp 10 dk susmamak 90 dk cılız tezahurattan çok daha etkilidir...

Nasıl elektirk yükleniriz derseniz ise bu da maçı izlemekten geçer..Maçı adeta yaşamak gerekir...Hiç bir hakemin kararına tepki gösteremiyoruzzzz...Rakibin hiç bir faulüne tepki gösteremiyoruzzzz....Peki hiç düşündünüz mü neden oluyor bunlar...90 dk cılız tezahuratla maçı izleyemiyoruz ve dolayısı ile ters hakem kararında da vücudumuza elektrik alamıyoruz...Alamadığımız içinde kükreyemiyoruz...Ne rakibi,ne de hakemi etki altına alamıyoruz...Sonra da başkasının şovuna karşılık vermediğimiz gibi onları seyretmek zorunda kalıyoruz....Bu da tenkit edilecek noktamızdı....
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2007 saat 16:45
Alıntı yapılan sivri74

Meşale yakanlara ağır ceza
Eskişehirspor-Diyarbakırspor futbol maçında meşale yakan 2 taraftara, bin 316'şar YTL para ve 6 ay müsabakalardan men cezası verildi.

Eskişehir İl Spor Güvenlik Kurulu yaptığı toplantıda, 28 Ekim'de Eskişehir Atatürk Stadı'nda TFF 1. Lig takımları Eskişehirspor ile Diyarbakırspor arasında oynanan maçta yaşanan olayları değerlendirdi. Kurul, karşılaşmada meşale yaktıkları tespit edilen B.Y. ile Ö.Ç.'yi bin 316'şar YTL para cezasına çarptırdı. Ayrıca, bahse konu 2 taraftara 6 ay müsabakalardan men cezası verildi.

06.12.2007   

Kaynak : İHA
bunları yapmamamız gerekir.

Arkadaşlarımıza geçmiş oLsun. Meşale yakana ceza uzun zamandır veriyorlar ama arkadaşlarımızın bilgisi yoktu sanırım. Çok ilginç bir  ceza ama :(
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3233343536 64>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır