eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı06-16-26 Projesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 109>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
rakyuz Liste gör
Yazar

Rafi
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 13:24

‘’Çölde yolculuk eden iki arkadaş yolculuğun bir aşamasında tartışırlar biri ötekine bir tokat atar. Tokadı yiyenin canı çok yanar ama tek kelime etmez ve kum üzerine şu sözleri yazar

"BUGÜN EN IYI ARKADASIM BANA BIR TOKAT ATTI."

Yıkanabilecekleri bir vahaya rastlayana dek yürümeyi sürdürürler.Tokadı yiyen yıkanırken bir batağa saplanır, boğulmak üzereyken arkadaşı tarafından kurtarılır. Boğulmak üzere olan arkadaş kurtulduktan sonra bir kaya parçası üzerine şu sözleri kazır:

"BUGÜN EN IYI ARKADASIM BENIM HAYATIMI KURTARDI."

Tokadı vuran ve sonra arkadaşının hayatını kurtaran kişi ona şöyle der;

Senin canını yaktığımda bunu kum üzerine yazdın ama şimdi kayaya azıyorsun.

NEDEN?
Öbür arkadaş ona şöyle cevap verir:"

Biri bizi incittiğinde bunu kum üzerine yazmalıyız ki bağışlama rüzgarı estiğinde onu silebilsin. Ama biri bize İYİ bir şey
yaparsa onu kayaya kazımalı ki onu hiçbir rüzgar yok etmesin."

Dostlukların ve arkadaşlıkların zor kazanıldığı düşmanlıkların en ufak bir kıvılcım ile büyük yangınlara ulaştığı spor camiaalarında bu tür yaklaşımlara ihtiyacımızın olduğu düşüncesindeyim.Yıllardır maçlarda estirilen sert rüzgarların maçlar bittikten sonra düşmanlığa dönüşmesi yürekleri dağlamaktadır.Maçlarda ve onun sonrasında yaşanan olaylar sporun amaçının dışında yapıldığını üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra sağlam ve sağlıklı düşününce ile olmaması gerektiğini hepimiz altını cizerek yazıyor ve anlatıyoruz.

Ona düşman buna düşman edine edine etrafımızda dost olacak,arkadaş olacak kimseleri bulamıyacağız.

(  NAZİLER onu almaya geldiklerinde, papaz o ünlü sözünü söylemişti:

Önce yahudileri götürdüler, sesimi çıkarmadım, “ben yahudi değildim”

arkasından aydınları götürdüler, sesimi çıkarmadım “aydın değildim”

sonra muhalefeti götürdüler, sesimi çıkarmadım “muhalefet değildim”

peşinden çingeneleri götürdüler, sesimi çıkarmadım, “çingene de değildim”

peş peşe demokratları, sosyalistleri, liberalleri götürdüler.... sesimi çıkarmadım, “çünkü hiçbiri değildim”

En sonunda beni götürmeye geldiklerinde etrafıma bakındım, gördüm ki;

“ses çıkartacak kimse kalmamıştı...''  )

Saygılarımla

Küfür etmiyorum çünkü ESKİŞEHİRSPOR luyum
http://www.esesim.org
Yukarı
esmutlu Liste gör
Usta Yazar

Mutlu GÜNAYDIN
Yer: Konya
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 13:26
Alıntı yapılan yigitmetin

Alıntı yapılan es-es2641

Başkalarıyla kardeş olacağımıza önce içimizdeki kardeşliği sağlasak..Wink
+birmilyon

bence sözün bittiği an!!
doğru söze ne denilir...

İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...
Yukarı
KraL_KızıLcıkLı Liste gör
Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 13:35
Bursa ile ankara ile dost olunabilir kardeş olunabilir fakat allah muhafaza bu takımlarla bi maç yaptıkmı neler olacak şurda 2 hafta önce gördük..Eskişehirspor Kocaelispor dostluğu hakkında yüzlerce olumsuz yazı yazıldı bu sitede..Yüzlerce eleştiri yapıldı..Bir olay oldumu bizi eleştirenler bu dostluk olayındada bizi eleştirdi..Dost eli uzatana dostluk yapamadık biz..Biz oraya gittik el üstünde tutulduk..Hertürlü kolaylık gösterildi her maç jest yapıldı biz ne yaptık el kol çektik forumlarda salladık hatta " tek gerçek eses " başlığı altında youtube sitesinde kocaelispor atkısını ezen 2 tane salağın videosunu gördük..Eskişehirspor tribunu bursayla kardeş olsa ne olacak ankarayla kardeş olsa ne olacak..BursAnkara dediğiniz olayda bursa gol attımı ilk önce ankaragüclüler alkışlıyo o derece birbirlerine tutkun adamlar..Biz ne yaptık peki bi küfür etmediğimiz kaldı kocaelispor maçında..EsEsin EsEsden başka dostu yok psikolojisimidir nedir bir türlü anlayamadım ben bu olayı..Çokta üzüldüm bu konu hakkında..Hep derdik ya dost eli uzatana bizde dostluk yaparız yok öyle birşey..Adam sana kardeşim diyor sen ona el kol işaretleri yapıyorsun vs..06-16-26 projesiymiş yürüyün gidin be kardeşim..
Dünyada senden başka hiçbir şeyi olmayan biz,
Dünyada senden başka her şeyi olana acırız.
Yukarı
emrah Liste gör
Usta Yazar

Emrah
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 13:53

Ben de @Kral Kızılcıklı'ya katılıyorum. Şu forumda ve tribünlerimizde tribüncüyüm diye geçinip ama tribünün t'sinden bile çakmayan o kadar çok kişi var ki. Kocaelispor'luları bir dövmedikleri kaldı bu sahte tribüncülerin. Bunlar yüzünden biz kimseyle kardeş olamayız, daha da çok düşman tribün ediniriz kendimize.

Kümeye düşsen de; peşindeyiz Eskişehir peşinde..
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 14:50
Alıntı yapılan toka43

türkiyede bir istanbul dükalığı var . bu dükalığa ilk kez anadoludan eses dur demiş.yıllarca birinciliği zorlamasına rağmen lobileri aşamamış ve her türlü dalavere ile önü kesilmiştir.Trabzonspor birkaç kez istanbul takımlarının zayıf dönemlerinde ve yine ist işadamları ve siyaset destekli şampiyonluk ipini göğüslemiştir.Türkiyede ki ateşli taraftar kitlesine sahip camialar da birbirlerine düştüğünden istanbul dükalığının ekmeğine yağ sürülüyor.bu oluşum tutarmı bilmem ama kapsamı genişletilerek desteklenmeli bence .yoksa anadoludan şampiyon zor çıkar.çıkarsa da biz görmeyiz.

Sadece bu amaç için bile desteklenmeli. Çizgileri, sınırları belirledikten sonra dostluktan zarar gelmez.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
Haydar Liste gör
Yazar

Haydar
Yer: Cuba
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 15:02
Gördükki dost olduğumuz kocaeli bile zıtlaşmak isteyenler var. birileri güzel ilişkiler geliştirmek isterken birileride gerilim yaratmakta fayda görüyor . bu çok konuşanlara hizmet vermek hakkaten zor.
Ben Ankaragücünü sevmiyorum ama Bursayı seviyorum,bireysel farklılıklar elbetteki kaçınılmazdır. ayrıca böyle dostluklar lafta bile kalsa fayda getirir enb azından kötü bakış açılarını bir nebze engeller.
Haydar bu hafta şov yapcakmış yine...
Yukarı
eski_nfr Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

memet
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 15:06
ya ben bu konuyu bursasporun sitesindede okudum olur bea neden olmasın sonucta komsu illerin taraftarlarımız turkıyenın en ondekı gruplar ya dostluk baska kımısı kocaelını sevmez kımısı ankaragucunu ama bi gercek biz dostuk dedikmi herkez buna uymak zorunda bide bursa zaten bizim yanımızda bayadır misal bu hafta kaf kaf macında yıne olacaklardır baya bi bursalı bizde onların stadına gidiyoz bence olur esbursankara
ne zaman gelecek o buyuk gece turlar atacagız ESKİŞEHİRDE
Yukarı
Gademsiz Liste gör
Yazar

ismail altıntaş
Yer: Balıkesir
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 15:33
Yok ben onu seviyorum yok bunu sevmiyorum ile bu işler olmaz.
Bahsi geçen takımlar aynı yerde askerlik yaptığımız, aynı dili konuştuğumuz insanların takımı, Yunan takımı değil.
Sevmeyi bir türlü öğrenemedik. Sonuna kadar barıştan, taraftarlar ve takımlar arasında olumlu diyalogtan yanayım.
Bu yöndeki her türlü etkin çabayı da kendi adıma da desteklerim
Kendini sevmeyen başkasını,
Kentini sevmeyen vatanını sevemez!
Yukarı
fedd Liste gör
Yazar

fazlı özdemir
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 23:11
kulüpleri birleştirmiyoruz arkadaşlar,trübün seyircilerini birbirine dost olmaya çağırıyoruz.Takımlar sahada oynar sporun gereğini yapar.Bizler tribünümüzde gereğini yaparız biz futbolun,spora eğlence ve güzellikler katan bölümündeyiz.Bursa ve Ankara gibi olunamaz tabi.Onlarınki bambaşka bir kardeşlik.4 kasımdaki  Bursaspor-Ankaragücü maçında Ankaralılar,Bursanın daha çok puana ihtiyacı var diye,Bursanın galip gelmesini istiyorlardı.Maçı Bursa aldı,ona rağmen her galibiyette ortalığı bayram yerine çeviren Bursalılar sessiz sakin dağıldılar.(ben o maça gittim)Dostluk gibisi yok."KAZANACAKSAN DOST KAZAN,DÜŞMANI ANANDA DOĞURUR"
GÖLCÜK'LÜ KIRMIZI ŞİMŞEK
Yukarı
esesman Liste gör
Yazar

ömer
Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2007 saat 02:04
Alıntı yapılan kayhanes

Alıntı yapılan 26_26_26

Bursa'lıların çoğunluğunun en az Ankaragüçlüler kadar olmasada bizide sevdiklerini biliyoruz ama Ankaragüçlüler bizi ne kadar tutar onu bilmem,Düşünce güzel ama hayata geçirmek bencede zor.Olsa iyi olmazmı tabiki iyi olur, ayrıca çoğu EsEsli kardeşlerimizde madem böyle bir oluşum olacak 41'ide katalım bu halkaya demezlermi...

Ankarada bulunmak zorunda oldugum için her hafta Eskişehire maçlara gelemiyorum gecekondu grup liderlerinden ve bazı Ankaragüçlü arkadaşllarımın davetiyle arasıra Ankaragücü maçlarına gidiyorum onlarda bizim hakkımızdaki genel düşünce biizm süper lige çıkmaızı çok istiyorlar ve destekliyorlar aslında amaç aynı istanbul takımlarına karşı anadolu dayanışması heleki bu aateşli 3 şehir takımı birleşirse bence çok süper bi uygulama olur..

Ankaraguclulerın bize karsı iyi niyetli oldukarını pek sanmıyorum. 3 sene önce ankaradaki karabük macında gördük bizim cıkmamızı istediler mi?
Karabuklulern aralarına girip bize karsı bagırmıslardı..

ANTİ byzans!!...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 109>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,703 saniyede hazırlanmıştır