eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Hakan Sivriservi Hakemliği Bıraktı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
santi Liste gör
Deneyimli Yazar

Sadullah
Yer: las vegas
Online Durum: Offline
  Alıntı santi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Şub/2010 saat 17:23
Fb 90+6 da gol attı diyee böyle oldu halbuki 90+5 uzatılmış kayseri başkanıda bunu gösterdi ve siyasi gücünü kullanarak hakan sivriservinnin elinden ekmek parasını aldı.
Yukarı
umur26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: South Africa
  Alıntı umur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Şub/2010 saat 17:44
kendisi koyu fenerbahçeli..
Bizim aşkımız mum ışığında göz göze değil,Meşaleler altında omuz omuza...
Yukarı
26lı Liste gör
Yazar

Uğur.
Yer: Eskişehir
  Alıntı 26lı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Şub/2010 saat 17:44
bizene abi greksiz başlık forum bence çok şişti..
KÜFÜR İstemiyoruz....
Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Şub/2010 saat 17:50
Alıntı yapılan 26lı

bizene abi greksiz başlık forum bence çok şişti..

Abi bize ne dediğiniz insan en nihayetinde ESKİŞEHİR bölgesi hakemimizdir.Sahip çıkmamız gereken bir insandı, ama ne yazık ki federasyona gerekli tepkiyi veremedik..
Confused
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
Enigma1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Dorylaion
  Alıntı Enigma1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Şub/2010 saat 18:39
Alıntı yapılan Esparta _yigit

Ne yazık ki bu ülkede düzen böyle işliyor işte..İşine gelmediği yerde şayet adamların varsa işini dürüstçe yapan insanları bir kalemde silebiliyorlar işte..Vakti zamanında bir reklam vardı  "Türkiyenin yarısı merinos " diye.   bunun üzerine aylarca polemik konusu olmuştu,ve reklam yayından kaldırılmıştı...Ama bu tip olayları görünce hakikaten son derece dogru bir reklammış...
Bu ülkede birilerinin yalakalığını yapmayan Hakan Sivriservi gibi insanlar sindirilmeye çalışılırken ; Kuddusi gibi kaypak insanlar hala görevine devam edebiliyor.Yazık çok yazık...

Helal olsun Hakan SİVRİSERVİ...Senin zaten öyle bi kurumun içinde olmaman en doğrusu...

Hiç  üzülme YİĞİT kardeşim. Doğru olanı yapmış. Yıllarca karşı çıktığınız kahpe Bizans dediğiniz zihniyetin karşısında dünkü Cüneyt Çakır'vari diz çökmüş birinin neyini savunacaksın. Hep Anadolu diyoruz. Saraçoğlunda O kayseri'yi katledişi hala gözlerimin önünde

HİÇBİR ŞEY İNSAN KADAR YÜKSELEMEZ VE ONUN KADAR DA ALÇALAMAZ...
Yukarı
atlantis_es Liste gör
Usta Yazar

mehmet
Yer: Eskişehir
  Alıntı atlantis_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Şub/2010 saat 19:00
Sadece Eskişehirli olduğu için yanlışı savunmak ne kadar garip. Aynı şekilde bir maçı Kayserili bir hakem bizim hakkımızı gasp etseydi tepkiniz ne olurdu acaba?
Ben senin sampiyon olabilme ihtimalini sevdim....
Yukarı
efsane_eses Liste gör
Usta Yazar

Ergin K.
Yer: Turkey
  Alıntı efsane_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Şub/2010 saat 19:16
Alıntı yapılan atlantis_es

Sadece Eskişehirli olduğu için yanlışı savunmak ne kadar garip. Aynı şekilde bir maçı Kayserili bir hakem bizim hakkımızı gasp etseydi tepkiniz ne olurdu acaba?

Ben söyleyeyim ki olmamış bir şey de değil zaten. Taraftar olarak yine yağmur altında "Puanları çaldınız, düşer miyiz sandınız? Bu taraftar varken, aklınızı alırız." diye şarkı söylerdik Levent'teki TFF'nin önünde. Yönetim çıkar "Hakemlerden yana çok canımız yandı." derdi. Basın iki satırla yazardı. Hakeme 2 hafta maç vermezlerdi, sonra kaldığı yerden devam.

Futbolla alakası olmayan adamın birisi çıkıyor diyor ki: "Onun düdüğünü, formasını astırdım; herkes akıllı olsun yine yaparım." diyor. Bunu diyen kim, Kayseri Belediye Başkanı. Neymiş, Onursal Başkan'mış mış.. Şimdi bu adam bu açıklamaları yaptı diye T.F.F ona ne ceza verebilir? Hiçbir şey veremez. E o zaman sürekli konuşsun futbolla alakası olmayan birileri.

Dünden önceki gün de yazdım. Kayseri gibi vasat bir futbol kentine Türkiye'de eşi benzeri olmayan bir stad yapılıyor. Eskişehir gibi, Bursa gibi Anadolu'nun futbol kentleri ve hatta Trabzonspor yağmur çamur içinde maçlarını oynamaya çalışıyorlar. Trabzonspor maçını kendi sahasında oynayamadığı için Rize'de oynuyor, İstanbul'da oynuyor. Rezillik değil de ne?

Kimsenin Kayserispor - Fenerbahçe maçındaki olayları savunduğu yok. Buradaki sorun, lobicilik. Özgüç Türkalp, Fenerbahçe'nin elle attığı golü vermedi mi? Bu adam halen hakemlik yapıyor mu, ya da yaptı mı? Evet. Ararsanız bunun gibi bir çok örnek var. Futbolda herkesin hataları olabilir. Kimse bu hataları savunmuyor. Ama hakemler normalde belirli ceza sürelerini çektikten sonra tekrar maç yönetebiliyorlar.

Bakın Hakan Sivriservi halen üst klasman hakemiydi. Ellerinde üst klasman hakemliğini almak için bir yetkileri, bir geçerli nedenleri yoktu. Hakem listelerine ve klasmanlarına baktığınızda halen maç verilebilecek, Türkiye'nin elit sayılan hakemleri arasındaydı. Fakat 2 senedir hiçbir maç verilmedi. Kendini Mahmut Özgener'le konuştuğunu, Özgener'in sıcak yaklaştığını, fakat MHK başkanının cevap vermediğini, neden maç vermediğine cevap veremediğini söylüyordu.

Osman Tamburacı'nın konuyla ilgili yazısından bir kesit.

Oğuz Sarvan;
‘-Tolunay Kafkas 5 Nisan 2008’deki Fenerbahçe maçı sonrası Hakan Sivriservi'ye ağır hakaretler etmiş, bu arada Federasyon’a da sallamış! Bunun üzerine TFF Hukuk Kurulu da hayatında ilk kez MHK'ya bir yazı yazarak Hakan Sivriservi’nin Tolunay'ı mahkemeye vermesini istedi... Ben de Hakan'a söyledim. Hakan; Eskişehir'e gideyim düşünürüm dedi... Bir süre bekledik Hakan mahkemeye gitmedi. Biz de TFF’yi ve onun bir hakemine hakaret edilmesini dava etmeyen Hakan Sivriservi’nin bu davranışını içimize sindiremedik ve bir daha da ona görev vermedik.’

Peki diyorum Sarvan’a, TFF neden dava açmadı?
Sarvan;
-Bireysel bir olaydı…
Tekrar soruyorum; Bireysel bir olaysa bu karar Sivriservi’nin. Dava açar veya açmaz! Niye kurumsal hale getirip hakeminize bir daha maç vermiyorsunuz?
Sarvan;
-…………………………………

Bu mudur yani açıklaması? Hakan Sivriservi, Fenerliymiş şöyleymiş böyleymiş. Her şeyden önce sporun içinden gelme, halen Anadolu Üniversitesi BESYO'da görev yapan bir spor insanı. Bu kadar onurunun kırılmasını kim hoş karşılayabilir?

Burada korkutucu olan biz sahada futbol izlerken, asıl perdenin arkasındaki olaylardır bence. Rıdvan Dilmen'in dediği gibi, bu konu da futbol programlarında tartışılmaktan çok ana haber bültenlerinde tartışılmalı. Bir adam, bir kelimesiyle böylesine sporcu ruhlu, efendi  bir "Hakemin düdüğünü astırabiliyorsa" kim bilir neler yapmıyordur? Haksızlığın başladığı yer de tam burasıdır. Onca olay oldu, elle gol atmalar, topun çizgiyi bariz geçip de sayılmadığı olaylar ve hatta top kalecimizin elindeyken topa vurup gol atmadılar mı? Hepsi öyle ya da böyle geçiştirildi. Ama bu olay hepsinden farklı. Kimse kimsenin ekmeğiyle, onuruyla oynayamaz. Bu olaylara karşı sessiz kaldıkça, sustukça da başımıza gelmeye devam eder. Ben yine de Hakan Sivriservi'ye bu açıklamalarından dolayı helal olsun diyorum; teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun.
Benim sevdam KIRMIZI!
Yukarı
dj_daghan Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: ist/eskişehir
  Alıntı dj_daghan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Şub/2010 saat 19:17
ben yaptığı yanlışı savunmuyorum ancak yapılan tek yanlışlada hakemlerin işi elinden alınmamalı.kayserili yöneticiler tepki gösterebilir ancak ''düdüğünü astırmamalıydı''..zaten hakemliği nasıl bıraktığınıda geçen gün mehmet özhaseki sözleriyle itiraf etmiş oldu.yapılan çok yanlış.keşke hakemliğe devam etseydi...
Siyah ile Kırmızı Karışır...
Yukarı
65es26 Liste gör
Usta Yazar

VAROL
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı 65es26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Şub/2010 saat 19:18
Alıntı yapılan atlantis_es

Evet,bende bu görüşteyim.
-Son derece koyu fb taraftarı olduğu bilinen (şahsen bende hakemler lokalinde şahit oldum)
bu hakem arkadaş ne olursa olsun o maçta resmen Kayseri'yi yakmıştır.
-Tabii ki Kuddusi'de bizi yaktı.Keşke o sahtekarda hakemliği bıraksa.Ancak biz bunu yaptıramadık.Canı yanan Kayseri yaptırdı.
-O maçı izleyen herkes bu işin ufak tefek hata olmadığını biliyordu.Bu hakem arkadaş ne için bu işi yaptıysa cezasını da çekmeli.
-Ayrıca aslen Eskişehir'li de değil.

Herkes yaptığının cezasını çekmeli.Bizde keşke Kuddusi ve Bülent Yıldırım'ın ipini çekip düdüğünü duvara astırabilsek... 
Alemin kralı geliyorrrr
Yukarı
dj_daghan Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: ist/eskişehir
  Alıntı dj_daghan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Şub/2010 saat 19:21
bu arada bazı arkadaşlar gereksiz bir konu vs tarzı yazılar yazmış..eskişehirin futbol kenti olmasıyla övünüyoruz ancak bir tane üst klasman hakemimiz vardı onuda kaybettik.eğer futbol şehriysek şehrimizden daha çok hakemler çıkmalı..(ben üst klasmanda eskişehir bölgesinden sadece hakan sivriservi var diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin)
Siyah ile Kırmızı Karışır...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır