eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > ÜniESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ÜniESES Duyurular

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 29>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ogabi Liste gör
Yeni Yazar

Oğuzhan ABİ
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı ogabi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Şub/2010 saat 10:39
Alıntı yapılan simsek26

Sanırım yemek organizasyonu yapınca oturup düzgünce yemeğimizi yeyince,kapalı alanlarda sessiz sakin,alkolsüz toplantı yapınca,deplasmanlara alkolsüz ve sigarasız otobüslerde gidince,Eskişehir'i sevdirmeye çalıştıkça bizi insan değil yaratık gibi bir şey zannediyorlar .
   Biz ÜNİ ESESLİYİZ EVET.Alkol almıyoruz deplasmana giderken toplu olarak.EVET toplantılarımız parklarda,bahçelerde olmuyor.ÜNİVERSİTELİYİZ ,tribün grubu değiliz.Her seferinde söylüyoruz.Fakat biz de insanız.Her insan gibi sigara içebilirz,alkol alabiliriz,küfür edebiliriz.Bireysel sevmediğimiz kişiler olabilir.AMA biz bunu kitle halinde,grup halinde yapmayız.Toplu olarak küfür varsa ıslıklarız.Deplasmana giderken otobüsümüzde alkol içilmesini engelleriz,sigara içilmesini engelleriz.Fakat molada sigaramızı içeriz.Otobüse binmeden önce alkolünü içip de gelen olursa bir şey diyemeyiz.
    Yani bu maçta üni esesten birinin ağzı alkol kokuyor olsaydı.ÜNİ ESES maçlara içip,içip geliyor toplu olarak. mı diyecektiniz ? Grubumuzdan Ümit KARAN'ı bireysel olarak sevmeyenler olabilir.EVET Ben de sevmiyorum.Bireysel olarak tepki koyuldu.Fakat bunu toplu halde yapmadık.Haydi hep beraber ÜMİT'İ ıslıklayalım demedik,demeyiz.
    Toplu olarak RIZA İSTİFA da demedik.
    Toplu olarak takımı destekledik.
(Musa boşver sen.Biz herkesin niyetini biliyoruz,sıkma canını.Mücadeleye devam Smile  )
not:bu yazı bana aittir.eğer yanlış yazılmış bir şey varsa bana mâl ediniz.ÜNİ ESES'e değil!...
                                                                      Saygılar...............

Tartismanin kivilcim yazisini ben yazdim suanda da birseyler yazma geregi hissediyorum.
Alıntı yapılan ogabi

ümit karan in golunden sonra, unieses grubundaki, nerede, neden, hangi ilkeler dogrultusunda bulunmasi gerektigini unutan veya hic bilememis olan bir kac cahil arkadasi kiniyorum! Her ne şekilde, her ne sebeple olursa olsun, sen topcunu -hele ki kaptanını- yuhlayamazsin.. hele ki bu adam galibiyet golunu atmissa hele ki ilk golun assistini yapmissa.

Ben yazimi ne unieses grubuna ne de herhangi bir topluluga seslenerek yazmadim. Bazi arkadaslar yazmislar unieses olarak arkandayiz vs. O arkadaslara birsey sormak istiyorum. Sizler bu takimin arkasindasiniz da bizler neredeyiz? Inegolde kafamiza neden tas yedik?
   Kimseyi yargilamak haddimiz degil. ANCAK yanlis gordugumuzu uyarmak da gorevimiz. Cunku bu takim buralara kolay gelmedi. Unieses yokken biz gungoren belediye macinda bagiriyorduk, buca macinda bagiriyorduk.
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
Yer: Turkey
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Şub/2010 saat 11:32
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::DUYURUDUR::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ÜniESES web sitemiz için yardımcı olabilecek arkadaşlar benimle özel mesaj aracılığıyla irtibata geçsin.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
gakkos26 Liste gör
Usta Yazar

Semih BİLGE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı gakkos26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Şub/2010 saat 13:18
Sevgili Oğuz, lütfen yanlışlarımızı bundan sonra da burada dile getiriniz. yapıcı eleştirilere devam. Bizler hata da yapabiliriz, hatalarımızdan derste almayı da biliriz.

Ünieses, 2006 Ocak ayında kurulan ve o günden beri elinden ne geliyorsa yapmaya çalışan bir oluşum. Sadece sen değil bazı arkadaşlar da, eskiden siz yokken biz köylerde, kasabalarda takımımızın peşinden gidiyorduk gibi bir argümanı sık sık kullanıyor.  Ünieses kurumsal bir kimliktir ve bu kimlik 2006 yılında kazanılmıştır. 10 yıl önceki, 20 yıl önceki maçlarda böyle bir kimlik olupta bir şey yapmamışsa o zaman söylediklerinde haklısın derdim. 10 yıl önce semih hoca, murat hoca, ahmet, mehmet, mustafa, yusuf ... birey olarak destek olurlarken (ki murat hocam ortaokul arkadaşımdır, o zamandan beri tribünlerdeyiz) şu an böyle bir kimlik adı altında takımlarına destek olmaya çalışmaktadırlar. Lütfen Ünieses'in kurumsal kimliğini ve yaptıklarını kurulduğu tarihten itibaren baz alarak değerlendir.

Ayrıca hiç kimse geçmişe yönelik bir eleştiri getirmiyor. Zamanında birileri sahiplendiği, desteğini esirgemediği için bugün buralardayız. Bu bir bayrak yarışıdır. Eminim, herkes geçmişte takımı için elinden geldiği kadar bir şeyler yapmıştır.  70'ler de de, 80'ler de de, 90'larda da birileri, bir takım fedakarlıklar yaptı ve bizi bugünlere taşıdı. Bu fedakarlıkları yapan abilerimizin kıymetini tabii ki biliyoruz, bilmezsek adama nankör derler.

Bugün önemli olan, bugün ve gelecekte bu takımı en iyi şekilde nasıl temsil edebiliriz, bu takıma nasıl destek oluruzdur. Hepimiz aynı geminin yolcuyuz, hepimiz bu takımı seviyoruz, sevdamız aynı. emin ol hiç kimseyi birbirinden ayırmıyoruz. Biz kimliğimiz gereği üniversitelerde takımımızı şehrimizi nasıl en iyi şekilde temsil ederizin mücadelesini vereceğiz, başkası çalıştığı hastenede, okuduğu lise de, emeğiyle para kazandığı fabrikada vs. bunun mücadelesini verecek. Ve emin ol bu çabalar neticesinde kazanan sen, ben, takımımız, şehrimiz olacak.

O yüzden şu grup, bu grup, şu oluşum, açık tribün, çekirdekçi, emekli, fabrikatör, işçi, öğrenci demeden, bu takım için HAKKIYLA, LAYIKIYLA mücadele etmeye devam.  

Edit: Selim abicim uyarın için teşekkürler. Wink
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Şub/2010 saat 13:26

Hocam noktadan sonra büyük harfle başlayalım lütfen ... Tongue

Hocam dövecek beni Big%20smile , Selim'in ilk harfi niye küçük ?..
Canımızsınız...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
hayatımıs duman Liste gör
Yazar

alper
Yer: eskişehir
  Alıntı hayatımıs duman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Şub/2010 saat 14:33

oguz arkadasm bana demıssın heralde bende sana yazıyorum: 1 ben sana veya sızlere bu takımı desteklemıyorsunuz gıbı laflar soylemedım 2 eyv. esesımı yanlız bırakmamıssın bı takım zorluklar cekmıssın,kım cekmedıkı...ve 3 kımse benım eseslılıgımı yargılayamaz is oraya gelırse aramızda pek yas farkı yok hocam yani sen ne kadar tribuncuysen bu sevdayı kovalamıssan en az bende o kadar kovaladım yani sen benim eseslılıgımı sorguluyosun yaa hani cevaplıyım o zaman ben kücükken kimse benim elimden tutup maca göturmedi..daha ılkokul 4.sınıfa gıderken stadın yanındakı ataturk yuzme havuzundan cıkardım hasta olma tehlıkesıne karsı (cogu zaman oldumda zaten) maclara gıderdım..param olmadıgı zaman da o karda kısta kapıda beklerdım abiler gelsin soksun diye bir umut beklerdim;esesımı ızleyeyım onları goreyım diyeTongue bende elimden geldigince deplasmanlara gittim ,,evimizdeki cogu maca gittim bunun ıcın sadece ben degil hıc kımsenın eseslılıgını, ne kadar sevdıgını sorgulyamazsın bunu bılemezsın...

U L U D A G...U N İ E S E S
Yukarı
ogabi Liste gör
Yeni Yazar

Oğuzhan ABİ
Yer: Eskişehir
  Alıntı ogabi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Şub/2010 saat 22:00

ve 3 kımse benım eseslılıgımı yargılayamaz is oraya gelırse aramızda pek yas farkı yok hocam yani sen ne kadar tribuncuysen bu sevdayı kovalamıssan en az bende o kadar kovaladım yani sen benim eseslılıgımı sorguluyosun yaa hani cevaplıyım o zaman
diyorsun ya, iste sen bunu yazmadan hemen once ben dedim ki
Kimseyi yargilamak haddimiz degil.

Alper, yukarida da belirttigim uzere benim ne tribunlucuk yaptigim var ne de herhangi bir kimseyi yargiladigim. Inegolde tas yedigimizi yada hangi sartlarda destekledigimizi yazmamin amaci beni sanki dusmanmisim gibi gormendi. Karsi gruplar miyiz ki elestirdigim bir kisiye hitaben sonuna kadar arkandayiz yaziyorsun? Ben o insana yanlisini gosteriyorum sen de bana goster ayni amaca hizmet ediyorsak?
    Soylemek istedigim, kizdigim, sindiremedigim olay su, BANA GORE ortada bir yanlis var ve BANA GORE atese korukle gidiyorsun. Her ne sebeple olursa olsun bu takimin kaptani maci kurtardiktan sonra yuhlanmayi hak etmiyor. Sunu da belirtmek istiyorum israrla, Umit Karan'dan haz eden bir insan degilim. Takimdan gitmesini isteyen adamlarin basinda gelen, hatalarini en agir sekilde elestiren bir insanim. Oyle ki gecenin korunde bar cikisi Umit Karanla ufak capli bir tartisma yasayan da benim.
   Her protestonun bir yeri bir sekli olmali. Adama ha kufretmissin ha galibiyet golunden sonra yuhlamissin. Bence arada fark yok.
   Bu konuyu tarafimca daha da uzatmak istemiyorum. Hepimiz omuz omuza bu sevda icin ugrasan insanlariz. Oyle de olmaya devam edecegiz. Yeri gelecek Unieses olarak, yeri gelecek Kizilcikli olarak, yeri gelecek cekirdekci olarak...
Saygilarimla..

Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Şub/2010 saat 22:23
Alıntı yapılan otomatikkapi

Hocam noktadan sonra büyük harfle başlayalım lütfen ... Tongue

Hocam dövecek beni Big%20smile , Selim'in ilk harfi niye küçük ?..
Canımızsınız...

Selim sakın bana kücük harf büyük harf felan deme LOL 
Yukarı
gakkos26 Liste gör
Usta Yazar

Semih BİLGE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı gakkos26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Şub/2010 saat 22:28
Vallahi buraya bir yazı yazarken artık iki kere düşünüyorum. Türkçe hafiyelerinin hangi köşeden çıkacağı belli olmuyor.LOL  
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
Yer: Turkey
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Şub/2010 saat 00:08
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::DUYURUDUR::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ÜniESES web sitemiz için yardımcı olabilecek arkadaşlar benimle özel mesaj aracılığıyla irtibata geçsin demiştim 2-3 arkadaş benimle irtibata geçti kendilerine buradan teşekkür edeyim. Onlara cevap yazdım.
(Konu haricinde buraya mesaj yazmayalım lütfen!!!!)

üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
hayatımıs duman Liste gör
Yazar

alper
Yer: eskişehir
  Alıntı hayatımıs duman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Şub/2010 saat 04:28
seni dusman gıbı gormuyorum kardesım sen de eseslısın bende bu sevdanın arkasından kosuyoruz beraberce... ama arasıra tartısmalarda  dozunu kacırıyoruz ıste.. kusra bakma kardesım yanlısım varsa...
U L U D A G...U N İ E S E S
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır