eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2016 Avrupa Şampiyonası Ve Eskişehir

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5556575859 171>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
  Alıntı samich_backtash Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2010 saat 17:55

Alıntı yapılan Enqn_ESES

http://haber.mynet.com/detay/foto-analiz/hangi-sehirde-nicin-yasamali/468863/2#haber-baslik

*Trabzon’da eğitim verileri orta düzeyde.

300000 nüfuslu yerin 45000 üniversite öğrencisi olmasına rağmen eğitim verileri ancak orta düzeyde.

*Kent kilometrekare başına en uzun asfalt yola sahip. Buna rağmen trafiği kötü. 

Şehir merkezine doğu yönünden bir tek karadeniz çevre yoluyla, batı yönünden de yine karadeniz çevre yoluna ilaveten kısmen de tanjant ve maraş caddeleri ile bağlantı sağlanabiliyor.Şehirin her yeri ulaşımı sağlamaktan çok gürültü kirliliğine sebep olan beyaz transitler.1,25 lira verip 2-3 kilometre gidiyorsunuz. Kuzey-güney yönünde şehir içi ulaşım olarak ana yola sahip değil zaten kuzey-güney yönünde doğru dürüst şehirleşme yok. Ayrıca sokaklarının çoğu çıkmaz sokak ve büyük altyapı sorunları var.sürekli yağmur yağan bir şehirde bu eksikliğin giderilmemiş olması ayrı bir konu.

*Sinemaya ilgi sıralamasında Türkiye’nin dördüncü ili.

Sosyal faaliyet bakımından pek seçenek bulunmadığından 45000 civarı öğrencinin yoğun ilgisi olan bir alan.şehirde toplam 3 sinema var ve sinema izlenebilitesi bakımından tek yer geçen sene açılan cinebonus sineması.ayrıca sinemaya gidecekseniz en tenha saatleri seçmelisiniz ve bir film vizyona girdiğinde değil 10 gün sonra falan gitmelisiniz.surround sistemli yerde bazı kendini bilmezler yüzünden filmin sesini duyamayabilirsiniz.

*Kent hayatındaki ve ekonomik verilerindeki gelişimle ön plana çıkıyor.

Rutubetli, sobalı 5 para etmez evlerine 450 milyon kira verilen bir şehir.Esnafın geçim kaynağı öğrencilere fahiş fiyattan mal satmak.Hatta bu yüzdendir ki yaz okulu olmamasına rağmen temmuzun ortasında kapanan, eylülün ortasında açılan, 1 hafta ara tatili bulunan ve öğrenciler ne kadar çok dururlarsa şehre o kadar para bırakılırlar düşüncesini açıkca söyleyebilen bir üniversite rektörüne sahip bir şehir.

Ayrıca bundan emin değilim ama milli ekonomiye katkıları şişli ilçesinin onda biri diye duymuştum.  

Hepsini geçtim hangi şehirde niçin yaşamalı olan ankette trabzon için verebileceğim tek cevap; "trabzon havaalanında memlekete dönmek için binilen uçağın içindeyken yaşanılan mutluğu tatmak için" olur.

Kusura bakmayın trabzon muhabbeti görünce dayanamadım daha çok şey var yazcak ama bence bırakalım milletin bizim şehrimize nasıl pislik attığını 2016'ya kadar Eskişehir'de daha güzel neler yapılabiliri konuşalım..

SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
commandos Liste gör
Deneyimli Yazar

Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı commandos Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2010 saat 18:55

http://www.milliyet.com.tr/GaleriHaber.aspx?aType=GaleriHaber&ArticleID=1182198&PAGE=1&Date=05.01.2010&KategoriID=15

haberi ana sayfada verirken bile adaların fotoğrafını koymuşlar.

eskişehir'in 2016 adaylığı hakkında ''eskişehir' in boyunu aşar'', ''eskişehir' in yerine x şehir olmalı'' vs. diye yazan köşe yazarlarıyla, işkembeden atan internet yorumcularına türkiye'nin en yaşanılır ''2.'' kentinden selam olsun.

haber de bi taraflarına ''kapak'' olsun...

Akademi Gençlik * İdman Yurdu * Yıldıztepe *
Yukarı
kardelen Liste gör
Yazar

ismail ışık
Yer: Turkey
  Alıntı kardelen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2010 saat 15:04
http://www.tff.org/default.aspx
TFF'nin anketi var.Türkiyenin adaylığını desteklemeyenlere nedenebilir bilmiyorum.
Anket kaldırılmış logoyla ilgigili anket konmuş.
NE BİR İNAT NE BİR HEVES HERŞEYİM SENSİN ESES
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2010 saat 17:30
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Dün burada Suat beye de bahsetmistim, bu 2016 adayligi konusunda hukumete diger illerden dehset bir baski var. En ufak bir gurultude ustumuzu cizebilirler demistim.. bakin taraftarina helal olsun diyerek stadi yerinde buyutecekler diye alkisladigimiz Bursa'nin endiseleri neler? Bursa Hakimiyet Gazetesinde cikan bir yazinin linkini buraya koyuyorum... Ozellikle de Suat beyin yorumlarini bilmek isterim..

Bursa Hakimiyet Gazetesi
Bu yazıyı ancak okuyabildim...Fakat sorun Bursaspor'un sorunu onlar değişik alternatif proje üretmedikleri sürece her zaman risk altındalar...Bizim hazır cebimizde bir projemiz var...Yeri ile,alanı ile,çevresi ile bize bol bol yetecek alanımız mevcuttur...Böyle bir sıkıntımız ve kaygımız yoktur...

Ancak alternatif ve daha kullanılabilir projeler yapılabilir ve bunlar hem TFF ye,hem de UEFA'ya sınulabilir mi?..Evet yapılabilir...Bundan bir zarar gelir mi? gelmez...Peki neyi tartışıyoruz...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
kardelen Liste gör
Yazar

ismail ışık
  Alıntı kardelen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2010 saat 19:58
ankete katılalım
NE BİR İNAT NE BİR HEVES HERŞEYİM SENSİN ESES
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
  Alıntı Martin_Mistre Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2010 saat 20:53
Alıntı yapılan scetintas

Alıntı yapılan Martin_Mistre

Dün burada Suat beye de bahsetmistim, bu 2016 adayligi konusunda hukumete diger illerden dehset bir baski var. En ufak bir gurultude ustumuzu cizebilirler demistim.. bakin taraftarina helal olsun diyerek stadi yerinde buyutecekler diye alkisladigimiz Bursa'nin endiseleri neler? Bursa Hakimiyet Gazetesinde cikan bir yazinin linkini buraya koyuyorum... Ozellikle de Suat beyin yorumlarini bilmek isterim..

Bursa Hakimiyet Gazetesi
Bu yazıyı ancak okuyabildim...Fakat sorun Bursaspor'un sorunu onlar değişik alternatif proje üretmedikleri sürece her zaman risk altındalar...Bizim hazır cebimizde bir projemiz var...Yeri ile,alanı ile,çevresi ile bize bol bol yetecek alanımız mevcuttur...Böyle bir sıkıntımız ve kaygımız yoktur...

Ancak alternatif ve daha kullanılabilir projeler yapılabilir ve bunlar hem TFF ye,hem de UEFA'ya sınulabilir mi?..Evet yapılabilir...Bundan bir zarar gelir mi? gelmez...Peki neyi tartışıyoruz...

Suat bey, yeri ile alani ile, cevresi ile bize bol bol yetecek hangi alandan bahsediyorsunuz? Umarim mevcut stadin yerinden bahsetmiyorsunuz bunlari soylerken. Bursa'nin mevcut stadi arkadaki parki da projenin icine almasina ragmen hala istenen park ve bos alan sorunlarini hissediyor.. Siz her halde arkadaki dis saha alaninin buyuklugunu yeterli saniyorsunuz.. Degil orasi Hava Hastanesi'nin bahcesi ve Meslek lisesininkini de katsaniz istenen alan cikmiyor... cevresindeki yollarin kapasitesini dusununce zaten konusacak bir sey kalmiyor...

Alternatif ve daha kullanilabilir projeler icin gec kalinildigini da daha once yazdigimiz tarih kisitlariyla bakinca olacak is olmadigini gorebilirsiniz.. Bursa kendi stadini oldugu yerde buyutmeyle ilgili burokratik engellerden bahsediyor ... siz baska bir kamu kurumuna ait ve belediyece farkli bir alan olarak tanimlanmis yerleri stadyum projesine donusturebilmekten bahsediyorsunuz.. Burada Burokrasi filan degil kördügümden bahsetmek lazim gelir.. Yazinin ozellikle son kisminda "keske BUTTIM'de yapip gecseydik diyorlar" bu da durumu acikliyor dikkat ederseniz...

Ama ben asil orada turnuvaya dahil olamamis sehirlerin nasil bir baski olusturup "birilerinden yanlislik ciksa da biz ziplasak" diye bekledigini gostermek istemistim.. Siz de artik Eskisehir'in adayligi degismez filan demistiniz... bu konularda gorusunuzu merak etmistim aslinda ama ogrenmek mumkun olamayacak galiba..
Yukarı
erahnes Liste gör
Deneyimli Yazar

Erhan
  Alıntı erahnes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2010 saat 21:36
turnuvaya katılamaz isek herhalde en çok sevinenler trabzonluluar olacak
Yukarı
okankaramese Liste gör
Usta Yazar

OKAN KARAMEŞE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı okankaramese Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2010 saat 16:12
http://www.euro2016adayiturkiye.com/index.php?mid=89 

Adaylık Dosyası Tamamlanmak Üzere İmiş...
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2010 saat 20:17
Alıntı yapılan kardelen

ankete katılalım

Arkadaşlar,

TFF'nin anketine katılalım. Aday kent olamayanlar İtalya ve Fransa'ya oy veriyorlar. Anket'e sahip çıkalım.

Sizce EURO 2016 ev sahipliğini hangi ülke kazanır?

Türkiye

%38 

Fransa

%10 

İtalya

%52 

Toplam Oy: 586

Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
  Alıntı bozüyük26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2010 saat 20:21
Ne değişecek ki bu anketle? Sonuçta yetkililer bu ankete bakarak belirlemeyecekler ev sahibini.

Spordan sorumlu devlet bakanı ''organizasyonu alalım, statları sonra yapacağız'' demiş bu arada...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5556575859 171>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,539 saniyede hazırlanmıştır