eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2016 Avrupa Şampiyonası Ve Eskişehir

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4849505152 171>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
tnt Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
Yer: Antalya
Online Durum: Offline
  Alıntı tnt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2010 saat 17:58
Alıntı yapılan scetintas

Alıntı yapılan komutan

Ki zaten o kadar insanı, hangi otobüsle, hangi dolmuşla, hangi tramvayla taşıyacaksın demişsiniz...Ustam, ne kaldı ki zaten? Hiç bir taşıtı da beğenmediniz. Ben şimdi ne yazabilirim bunun üzerine???
Konuyu öyle bir noktaya getiriyorsunuz ki...Sanki Erenköy'den Emek'ten,Yenikent,Yıldıztepe'den veya Batıkent,Çamlıca'dan kalkan Otobüsler,Tramvay'lar sizi hemen stadyumun önünde indirecekmiş gibi söylüyorsunuz...Ben size Eskişehir'in coğrafik konumuna göre HUNİ şeklini söylüyorum ama sizler ısrarla sanki buraya dört bir koldan ulaşılacakmış gibi aktarıyorsunuz...Önce Stadın yerini bir göz önüne getirin sonra Eskişehir'in yerleşim noktalarını göz önüne getirin ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız...Eskişehir'deki tüm nüfus maç saatlerinden önce tek bir noktaya hareket edecek...Şehrin neresinden yola çıkarsa çıksın uç noktaya gidecek...

Bu nedenle;
Bir tramvay 250 kişi yolcu alırsa
Bir otobüs 100 kişi taşırsa
Bir dolmuş'un 20 yolcu taşıdığı hesap edilirse
Şu kadar insan Özel araçları ile giderse

Ve bu tramvay,Otobüs ve Dolmuşlar şu dakika ara ile hareket edip,şehrin diğer güzergahlarınında ulaşımı sıkıntıya sokmayacak şekilde araçlar temin edilirse...42.000 kişi şu kadar saatte stada ulaşabilir diye hesap yapacaksınız...

Yoksa Maracana Stadında 184.000 kişi maç izlemiş örneği bizi çok bağlamıyor..Üstelik Maracana Stadyumu şehrin merkezindedir...

Bu konu ile alakalı, bence benzerlik taşıdığı için birşeyden bahsetmek istiyorum;

Moskovada CSKA'nın bir maçına denk geldim. Maç çıkışı Luzhniki stadyumunun olduğu bölgede metro ve otobüs duraklarına o kadar yığılma oldu ki saatlerce o kalabalık dağılmadı, öyle ki insanlar gişelerden geçerken bile sıra beklemek zorunda kalıyorlardı. Bu arada moskovada metro 1 dakikada bilemedin en geç 3 dakikada bir geliyor. Kaldı ki o stadda taş çatlasa 10 bin kişi vardı. stad etrafındaki trafikten bahsetmiyorum bile...

Stadın muttalıba yapıldığını düşünelim.. Hadi hatları bağladık, yolları yaptık.. Peki ortalama 2 dakikada bir tramvay kaldırma imkanımız var mı? 2 dakikada bir otobüs kalkma ihtimali var mı?  Orada tramvay ve otobüsten daha fazla yolcu alan metro bile o kadar insanı taşımakta yetersiz kalmışken biz neye güvenip yaparız ederiz diyoruz? hani görmesem olur derim ama bizzat yaşadım... o kadar rezilliği de ancak içmekten kafaları duman olmuş ruslar çekiyor/çekebiliyor zaten...

Hem ben şehrimde merkezde yemeğimi yiyip, birşeyler içip, arkadaşlarıma selam vere vere, onlarla kol kola stada gitmek istiyorum. Maç günlerinde şehrin nasıl havaya girdiğini görmüyor musunuz? Genç kardeşlerimiz, küçük çocuklar maça gelemeseler bile evlerinden, dersanelerinden, mahallelerinden stadın sesini duyup etklenmiyorlar mI? Bizlerin aşkına temel olanlardan bir tanesi de maç günlerindeki hava, staddan gelen ses değil mi?

Stad muttalıba taşınır , belki bence imkansız olan bir ulaşım planı da uygulamaya konulur.. Ama kaybedeceğimiz o havayı bize bir daha hiçbir şey yaşatamaz, geri veremez... saygılar...
Kırmızımız; aşkın, Siyahımız; kapkara da olsa umudun rengidir.
Yukarı
old_city89 Liste gör
Yeni Yazar

SELAHATTİN KIVRAK
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı old_city89 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2010 saat 18:05
stadın mutalıba yabılması doğru bi karar artık büyük avp. ülkelerindede yeni stadlar şehir dışına yapılıyo önemli olan ben mutalıba gittiğim de sıkılmadan bütün günümü geçirebileceksem sorun yok. ulaşımı bi şekilde hallederler.
SADECE VE SADECE ESKİŞEHİRSPOR.
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2010 saat 18:07
Alıntı yapılan banner

Martin Mistre ne diyorsa doğrudur, boşuna tartışmayın... 

Şunu baştan söylesende kendimizi boşa yorup, heba etmesek, nasıl olur ?

LOL
# Direnmüdavim....

Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2010 saat 18:11
Alıntı yapılan old_city89

...önemli olan ben mutalıba gittiğim de
sıkılmadan bütün günümü geçirebileceksem sorun yok...

Yarın pazartesi, bin kırmızı dörde, gel A.Ü BESYO durağına, sana Muttalibi yaşatayım,
eğer yarım saat içinde ''buraya stad düşünenin'' diye başlamazsan, ben fenerli olayım Selo..

LOL
# Direnmüdavim....

Yukarı
bilek26 Liste gör
Usta Yazar

Bilal
Yer: Turkey
  Alıntı bilek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2010 saat 18:17
orada spor kompleksi yapılacak öyle olunca  birsürü lokanta mağaza parklar otel sinema filan yani büyük yatırım olacaktır merak etmeyin canınız sıkılmaz yani inş. öyle olur
Eskişehirspor taraftarinindir.
Yukarı
birisi26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ömer faruk korkmaz
Yer: istanbul-üsküda
  Alıntı birisi26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2010 saat 18:23

şu anki mevcut stadımıza girişin kaç saatte olduğunu hesapladıktan sonra muttaliba karşı çıkmak gerekir diye düşünüyorum...  yeni yapılacak stadımıza sıra beklemeden, maçtan 5 dakika önce bile girebileceğimizi de düşünmeliyiz... ulaşımı rahat ve kısa sürede almamız sağlansında nereye yapılırsa yapılsın... mesela kayserinin yeni statdına tramvayda var 3 şeritli yol da...   

kibirle işimiz olmaz bizim... bu yüzden istanbul takımı tutmayız...
Yukarı
26hasan26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hasan
Yer: Eskişehir
  Alıntı 26hasan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2010 saat 18:41
Adımıza yakışır bir stad olsunda nereye yapılırsa yapılsın...Ama olimpiyat stadı gibi olmasın.Çünkü tribünün sahaya uzaklığı seyir zevkini bozuyor.Ulaşım konusuna gelinirse stadın yapılacağı mutalipe yatırımların çok büyük olacağını düşünüyorum (oteller,cafeler,sinema vb...).Böyle oluncada stada ulaşımın her yönde olucağını düşünüyorum.
Şampiyonluk tükenmiş nefeslere
Sinan'a Ediz'lere
Hediyemiz olacak...
Yukarı
ES ES ES Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Aydoğdu
Yer: ESkişehir
  Alıntı ES ES ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2010 saat 18:48
Alıntı yapılan corona

...
Şunu da yazmadan geçmeyim. Trafik sıkıntısı mevcut durumda da vardır ve şehrin bir yerine yapılacak stadyum taraftar sayısını hiç etkilemez. Aksi düşünceler kasıtsız ise  Eskişehirspor taraftarlarını bilmemezlikten geliyordur, kasıtlı ise bizlere hakerettir.

Ben de Muttalıba yapılacak stad taraftar sayısını olumsuz etkiler diye düşünüyorum, Ne demek Eskişehir taraftarını bilmemez lik- ben ES ES taraftarı degil miyim?Ne demek bizlere hakaretdir -ben bizlere dahil degilmi yim?
Senin gibi düşünmeyen ya cahil ,ya terbiyesiz öyle mi? Asıl senin yaptıgın hakaret.
Önce saygı ,saygı ,saygı
3ES - 3Kİ - 2ESKİ - 1ES      ▒▓ E ▓ S ▓ K ▓ İ ▓ Ş ▓ E ▓ H ▓ İ ▓ R ▓ S ▓ P ▓ O ▓ R ▓▒
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2010 saat 18:50
Alıntı yapılan bilek26

orada spor kompleksi yapılacak öyle olunca  birsürü lokanta mağaza parklar otel sinema filan yani büyük yatırım olacaktır merak etmeyin canınız sıkılmaz yani inş. öyle olur
Böyle bir şey olacağına hiç ama hiç inanmıyorum. Muttalip'in orada yerleşim yeri, çarşı gibi bir yer yokki. Oraya kim niye lokanta, sinema açsın? Ayda sadece 2 kere yemeğe, sinemaya gelen olur. O 2 gün de maç günüdür.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
ÖZKAN Liste gör
Deneyimli Yazar

özkan
Yer: açık-sağ taraf
  Alıntı ÖZKAN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2010 saat 19:07
Az önce TVNet'de Kemal Belgin'i dinledim. Aday şehirleri baya bir savundu. Kısaca şunları söyledi.

"Mehmet Demirkol ve Hasan Ali Atasoy'un kimlere hizmet ettiği bellidir. Federasyon mükemmel tercihler yapmıştır. Trabzon'da Erzurum'da, Diyarbakır'da bu organizasyon olmaz. O kadar izlemek istiyorlarsa yazın oynanacak şehirlere gidip izlesinler.."
Hepimiz aşığız, bir tek farkla; benimki sizden biraz fazla...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4849505152 171>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,566 saniyede hazırlanmıştır