eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2016 Avrupa Şampiyonası Ve Eskişehir

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4445464748 171>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı Martin_Mistre Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 22:09
Alıntı yapılan scetintas

Olimpiyat köyü projesi kapsamına alınırsa stadın şekli için garanti bir şey söyleyemeyiz..

Burada konusulmasi gereken "O garanti bir sey soyleyemeyiz" denilen kisimdir zaten , bunu  100 kere yazdim... stadi baska yere yapariz ederiz diye konusurken sizin kim olarak bunu yazdiginizi bilmek isterim? Eskisehirspor? devlet? belediye ? kim?
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 22:18
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Suat bey bu forumda Manyezit fabrikasinin orayi ilk kim onermis acip bakin... Seker Fabrikasinin da orasinin olamayacagini da belgeleriyle ortaya kim koymus ona da bakin... Burada mesele stadin muttalipe olmasini istemek durumu degildir... ben daha once Ataturk Satdyumunda herkes zemini kazalim indirelim derken, gerek yok sahayi acik tribune dogru yaklastirip yeni kapali tribun yapilmasi yeterli demis adamim... Ama olay bitmis, yer secilmis proje ciziliyor burada hala oraya yapilmasin demenin anlami ne?

Ogrencilerin o yolda yasadigi sorunlar mevcut ulasim imkanlariyladir... Konuyu artik bununla degerlendirmeyi birakmak lazim... bunu yukarida yazdim..

Oradan gececek yolla ilgili olarak gidin karayollari ile konusun, bu turnuva olsun olmasin 2023 yeni cevre yolu oradan gececek.. Hatta Alpu'dan gecen yeni bir cevre yolu da yapilacak...

Muttalipi bilen bilmeyen diye yazanlarda artik şu ruzgar meselesini gundeme getirmeyi bir kenara biraksin... ben iskandinav bolgesinde fiordlarda olan ulkelerin stadlarini gordum... buradaki ruzgar ruzgarsa yapsinlar bir kactane Ruzgardan elektrik ureten santralde gorelim... Yapilacak stadyumun yine acik tribunu olacak saniyor galiba bazi uyeler...
Meselede burada zaten Mert bey...Eskişehir'de Muttalıp harici stadın yapılacağı yerler mevcuttur...Siz proje çizilmiş diyorsunuz ama çizilen proje Büyükerşen'in Olimpiyat köyü projesidir...Bu UEFA için yapılacak stadı bağlamaz...Bu farklı bir projedir...Fakat burada Belediye ve TFF kurnazlık edip bu projeleri birleştirmekle meşguller...
Birde Herkes mevcut stadı unutsun..Yok iyileştirilecekmiş yok üstü kapanacakmış hikayelerine kimse aldanmasın...(Üstünün kapanması olacak) Burası kesinlikle yıkılacak...
Eskişehir'e kesinlikle bir stad yapılacak ve bunu da yapacak olan devlettir...Devlet yapmak isteyecekte bu arazi kimin diye soracak öyle mi..?? Yeterki tarihi sit alanı olmasın ...

Birazcık akıllı olalım diyorum...Neden olabilecek en kötü yere razı olalım diyorum...Yoksa neden tartışalım ki...Tartışılacak tek şey mevcut proje üretmektir...Teslimiyetçi olmamaktır...Kaderci olmamaktır...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
  Alıntı Martin_Mistre Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 22:23
Yukarida yazdiginiz mesajla soylediginiz tek sey kaderci olmayalim seklinde... geri kalan kismi zaten benim anlattiklarimla paralel...  siz bu sehre bir tane 35 bin kisilik bizim istedigimiz yere istedigimiz gibi stadyum, bir tane de spor köyüne stadyum yapilabilir, buna odaklanalim mi diyorsunuz? burasi Amerika bile olsa bu luksu o devlet kullanamaz... ortada bir tane yapilacak stadyum var ve Eskisehirin yerel yoneticilierinin de planladigi yer var...devlet, UEFA, ve TFF ozetle adamlarin da bu yeri kabul ettikleri ortada.. benim soyledigim artik stadin şekli şemalini konuşalim... yoksa hala orasi burasi demek anlamsiz... yanlissam dogrusunu, olabilirligini, mantikliligini yazarak aciklayin hep beraber gorelim..
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 22:24

Alıntı yapılan scetintas

Olimpiyat köyü projesi kapsamına alınırsa stadın şekli için garanti bir şey söyleyemeyiz..

Burada konusulmasi gereken "O garanti bir sey soyleyemeyiz" denilen kisimdir zaten , bunu  100 kere yazdim... stadi baska yere yapariz ederiz diye konusurken sizin kim olarak bunu yazdiginizi bilmek isterim? Eskisehirspor? devlet? belediye ? kim?

İşte akıllı olunması gereken yerde burada düğümleniyor...Mevcut yeri gösterecek olan Belediyedir...Bunun için Belediye'yi ikna edecek Eskişehirspor ve Taraftarıdır...Devletin burada üstlendiği görev ise Müteahhitlikten başka bir şey değildir...Sen arsayı göstereceksin Devlette projeyi yerine getirecek...Hepsi bu kadar...
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
  Alıntı Martin_Mistre Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 22:26

Suat bey siz yerel gazete okumuyorsunuz galiba... Belediye yer gostersin diyorsunuz.. bu resim sizce nedir?

Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 22:32

Yukarida yazdiginiz mesajla soylediginiz tek sey kaderci olmayalim seklinde... geri kalan kismi zaten benim anlattiklarimla paralel...  siz bu sehre bir tane 35 bin kisilik bizim istedigimiz yere istedigimiz gibi stadyum, bir tane de spor köyüne stadyum yapilabilir, buna odaklanalim mi diyorsunuz? burasi Amerika bile olsa bu luksu o devlet kullanamaz... ortada bir tane yapilacak stadyum var ve Eskisehirin yerel yoneticilierinin de planladigi yer var...devlet, UEFA, ve TFF ozetle adamlarin da bu yeri kabul ettikleri ortada.. benim soyledigim artik stadin şekli şemalini konuşalim... yoksa hala orasi burasi demek anlamsiz... yanlissam dogrusunu, olabilirligini, mantikliligini yazarak aciklayin hep beraber gorelim..
Peki Şu an kullanılan ve taşınması gündemde olan sanayi bölgesine ne dersiniz...?? Bu sanayi bölgesi yeni yerine taşınmayacak mı..?? Ya da hadi taşınmasın peki orayı taşıyıp buraya Stadla beraber olimpiyat köyü yapılır mı..??
Ya da Tıp fakültesinin hemen karşısında olan ve benim bildiğim Özel idareye ait olan araziye ne dersiniz...(ESOGÜ arazisi olsa bile sonuçta devlet destekli olacağından buranın alınması sorun olmayacaktır..)
Tutturmuşsunuz proje çizilmiş diye...Çizildi diye yapılması garanti mi...Çizilen projenin değişikliği ne kadar sürer...Sonuçta apartmanın mimari yapısı belli ama arsayı değiştirmekle proje çöpemi gidecek....
Peki Sazova Bölgesine ne dersiniz...Kısacası mevcut yer çoktur...Sadece Belediye ve TFF ortak hareket edebilsin...En iyi seçenekler ve Eskişehirspor'un menfaatleri göz önüne alınsın yeter...
Yukarı
yakuza26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Battal
Yer: Sevdamın Şehri
  Alıntı yakuza26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 22:35

TFF’nin haritası,Türk’ün Türkler’in bizim haritamızdır

TFF’nin 2016 için seçtiği şehirler açıklandı, genel düşünce bölündüğümüz yönünde ve TFF’ye tavır var.
Bir iki lafım var tabii...
Önce, günaydın!
Uyandılar nihayet!
Sonra...
Bizim Avrupa Şampiyonası organize etmemiz şart mı Allah  Aşkına?
Bu bir!
Daha 2009’da birbirimize girdik, yuh, bunun böyle olacağı tahmin edilmedi mi, ligdeki kulüplerin başkanları, en azından Aziz bey daha önce bilgilendirilemez miydi, hır-gür kapalı kapılar ardında çıksaydı ve Aziz bey, benle, bizim bakkalla aynı anda mı öğrenmeli statların listesini, bu normal mi?
Bu iki!
Zaten bölünmemiş miydik, üç büyükler, bizi üçe bölmemiş miydi?
Anadolu ’Anadolu ve İstanbul’ diye,Trabzon ‘Trabzon ve İstanbul’ diye bizi bölmemiş miydi?
Diyarbakır hocası, başkanı bizzat ‘bizi istemiyorlar’ diye ikiye bölmedi mi bizi?
Bu üç!
Bizi kimse  bölmedi de, bölünmedik de, TFF’nin haritası mı böldü ?
Bu dört!
Bu tantananın iyi tarafı yok mu?
Var.
Taraftarlığın, kulüpçülüğün  aşırı dozunun bizi böldüğünü nihayet çakozladık.
Futbol ,seyrediliş, yorumlanış, yayınlanış, yazılış, klüplerin yönetiliş şekliyle bizi AB dünyasından gittikçe uzaklaştırıyor, başka bir gezegende gibiyiz, bu haliyle bize zararlı, hatta yasaklanmalı.
Şaka yapmıyorum.
Bu da beş!
Sadede gelirsek, rakibimiz İtalya 2016 için şu şehirleri seçmiş;
Bari, Bologna, Cagliari, Floransa, Cenova, Milano, Napoli, Palermo, Roma, Torino, Udine ve Verona.
Doğudan batıdan, kuzeyden güneyden şehirler var,adalar bile var.
En güneydeki ‘mafiose’ Sicilya’nın merkezi Palermo da var, sosyetik Sardunya’nın başkenti Cagliari de...
Roma Roma’dır, siyasi, dini başkent, olmazsa olmaz.
Milano var,ticari başkent...
Torino sanayinin, Floransa rönesanın başkenti...
Unesco’nun gözdesi kuzeyin klas,zarif şehri,Romeo’nun Juliet’in antik tiyatrolu Verona’sı da var,Cenevizlilerin Cenova’sı da...
Müthiş koyları ,Napoliten ruhu ile  Napoli de bir olmazsa olmaz...
Udine kuzeydoğunun  temsilcisi...
Bologna bolonez sosun ve solun kalesi...
Bari gariban güneyin sesi...
Filan...
Peki bu harita nasıl çıktı ortaya?
Şöyle; önce ülkeyi korudular, çivi çakmadılar, bozmadılar, beklediler.
Zamanı gelince önce klasiklerini, Venedik’i, Roma’yı ‘sonradan doğma, görme’ Amerikalılara, onların filmleriyle da dünyaya sundular.
Sonra Floransa pazarlandı.
Sonra Milano, gölleri, arka bahçesi...
Dünya oralarda  birkaç tur atınca, yeni bölgeler sürdüler piyasaya.
Toscana vadisi, Siena...
Napoli koyları...
Sicilya...
Falan...
Başka bölgeler de hazır,zamanı gelince...
Alfabesi şu turizmin; ülkeni önce milletine gezdireceksin, sonra diğer milletlere...
Fiat, arabalarına turist gördüğünde kusacak hale gelen Siena ve onun Palio’sunun adını  verirken, bir turist için göbek atacak durumda olan biz,  Tofaşlara Serçe, Şahin, Doğan, Kartal ismini koyduk.
Hasankeyf’ demedik mesela,’Sümela’ diye bir model de üretmedik, ’Mardin’ diye bir model de...
Bizimkilerle aynı yaştaki oranın antik kentlerine  senede 10-20 milyon turist gelirken kendi insanımız bile gitmedi bizim antik kentlere...
Hanım turizm bakanımıza “turizmin içinde bulundunuz mu daha önce” diye sorulduğunda, ”evet, turist olarak“ dedi ve bu hanım en az İtalya kadar değerli bir turizm ülkesi olabilecek bu ülkenin turizmini yönetti.
TFF’nin haritası bugün ortaya çıkmadı.
Mesela Kadıköy...
İçinde Moda, Kalamış, Fenerbahçe gibi iki fantastik burun, bir şahane koy ve bir de marina olan böyle  bir bölge görmedim bugüne kadar...
Bozmaya uğraşıyoruz, bozuyoruz, bozulmuyor.
Düşünün şaheseri!
Böyle bir bölgede sembol olmuş  asırlık ağacı, oralarda bir belediye başkanı kesmez, kesemez, düşünemez bile, keserse o gün istifa ettirtirler, burada kesti ve  hiçbir şey olmadı.
Bunu da sokuşturalım araya, bulunsun.
Mehmet de(Demirkol)2016 için seçilen şehirleri beğenmemiş,haklı,soruyor: 
“Bu harita hangi ülkenin”?
Bu harita, Türk’ün, Türkler’in haritası!
Bizim haritamız!
Biz nereye gidiyorsak TFF  oraları koymuş haritaya.
İyi yine, Bodrum, Türkbükü bile olabilirdi.
Buna da şükür!
Futbol medyası ayaklandı, böyle harita mı olurmuş?
Olur!
İş için ceplerine para konup gönderildikleri ve mecburen gittikleri yerler hariç kendi haritalarını çizerler mi bizim medyacılar, doğumlarından bugüne  kadar nerelere gittiler?
İçlerinde 2016 için dışarda bırakılan o Türkiye’ye kendi parasıyla giden var mı?
İstisnalar hariç TFF’ nin haritasından farklı çıkmaz haritaları.
Bu millet Kapadokya’sını bile Asmalı Konak’la tanıdı.
Şu bizim ülkenin insanının turizm haritasında biraz da o bölgeler olsaydı, ne oralardan göç vardı şimdi, ne açılıma filan gerek vardı, ne de bu harita ortaya çıkardı.
Bu harita doğru harita.
Bizim haritamız.
Eskişehirspor demek; bir şehrin alın yazısı demektir..
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
  Alıntı Martin_Mistre Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 22:35
Suat bey size kisaca yazacagim... Bu sehre bir tane yeni stadyum yapilacak ve o da Muttalip'a yapilacak... bu nokta geriye islemez.. Kaldi ki stadin yeri belli projesi kesin degil diyorum siz bana proje cizilmisse ne olmus diyorsunuz... proje filan kesin degil, galiba ben  size anlatamiyorum..
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 22:42

Suat bey siz yerel gazete okumuyorsunuz galiba... Belediye yer gostersin diyorsunuz.. bu resim sizce nedir?

Mert Bey;
Size bazı şeyleri söyleyeceğim tartışma başka boyutlara gidecek...Yılmaz BÜYÜKERŞEN UEFA 2016 Eskişehir'e verildi diye bayram ediyordur...Çünkü bu proje zaten onun kafasında olan bir projedir...Hazır böyle bir fırsat çıktı devlet desteği geldi ve bu stadı bedavaya getirdi mi? Getirdi...TFF ne diyecek hazır böyle proje var ben neden bürokrasi ile uğraşayım der mi ...Bu şartlarda TFF Eskişehirspor taraftarını düşünür mü..?? Ya da sizce başka alternatifler araştırır mı ...??Ohhhh hazır böyle proje var üstelik UEFA'ya Eskişehir'e stadyum yaptık ama birde yanındaki imkanları görün diyerek bundan artı puan bile kazanır...Bu kadar saf değillerdir...

Bana hiç mi yerel gazete okumuyorsunuz diyerek resim gösteriyorsunuz....Ben size soruyorum Eskişehir'de gösterilecek başka yer yok mu..?? Tek olimpiyat Köyü yapılacak yer Muttalıp mı..?? Bana onu söyleyin yeter...
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 22:46

Suat bey size kisaca yazacagim... Bu sehre bir tane yeni stadyum yapilacak ve o da Muttalip'a yapilacak... bu nokta geriye islemez.. Kaldi ki stadin yeri belli projesi kesin degil diyorum siz bana proje cizilmisse ne olmus diyorsunuz... proje filan kesin degil, galiba ben  size anlatamiyorum..

Daha güzel ya işte henüz hiç bir şey için geç değil o zaman...Smile Ya da Anayasa'da Eskişehir'e stadyum yapılacaksa burası Muttalıp'tan başka yer olamaz mı yazıyor...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4445464748 171>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,875 saniyede hazırlanmıştır