eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2016 Avrupa Şampiyonası Ve Eskişehir

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4142434445 171>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı Martin_Mistre Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 11:22
Mete bey,
Oncelikle sunu belirtmeliyim ki Italya ve Fransa'daki stadyumlarin da buyuk bir kismi Avrupa Sampiyonasi icin hazir degil. Ozellikle Italya'da stadyumlarin durumu oldukca kötü...Gerek italya gerekse Fransa turnuva icin yeni stadyumlar insa edecekler veya eskileri de mumkun olursa yeni UEFA kriterlerine uygun hale getirmeye calisacaklar.. iste bu noktada köklü yerlesik hayat gecmisine sahip italya ve Fransa gibi avrupanin eski iki ulkesinde yeni stadyum yapmak icin Muttalip'ten cok daha uzaklara gitmek gerekiyor.. bu da beraberinde ulasim ve altyapi sorunlari getiriyor. Ayrica cok sayida tarihi eski binanin bulundugu sehirlerde de oldugu yerde buyutmek ve yeterli otopark ve canli yayin alani yaratabilmek icin yapilacak yikim islemleri tam bir problem... Ama elbette bir sekilde halledilecektir..

2010 Avrupa kultur baskenti istanbul ile Turkiye suanda Olimpiyat stadi, G.Saray'in Turk Telekom Arenasi, Kayseri Kadir Has stadi ile 3 tane hazir yada 2010'da hazir olacak stada sahip. Konya'nin stadi da turnuvayi alalim almayalim 2011'de bitecek.. Ankara ve Bursa'ninki de kesin yapilacaklar arasinda... Bu noktada stadyum konusunda da avantaj bizde... kaldi ki Turkiye bu yatirimlari turnuvayi alsin almasin yapma egilimindedir.. 2016 olmazsa 2020 adayligi gundeme gelecek ve eninde sonunda bu turnuva bu ulkede olacaktir..

Polonya-Ukrayna ortakliginda problemler yasanmasi aslinda hic kimse icin surpriz olmadi. Ozellikle Ukrayna ekonomisi boylesi onemli bir turnuva icin yeterli kaynagi ayirmada uzun sure gecikti.. Butcede bekletilen para daha 3-4 ay once realize edilip sehirlere pay edildi.. Altyapi olarak ise eski komunist rejimden kalan iyi kötü bir yapinin varligi "ehh iste" dedirtiyor.. Olay aslinda UEFA'nin siyasi bir tercihle Ukrayna'yi Rusya'dan uzaklastirip avrupayla yakinlastirma ve butunlestirme calismalarinin bir sonucudur.. Zaten gerekli calismalari tamamlayamazlarsa Almanya yedek ulke olarak hazir da tutuluyor. Yani Polonya turnuvayi dogu komsusuyla degil, bati komsusuyla yapabilir..

Bu olcekte bir turnuvayi daha once yapmis olan iki avrupa ulkesinin avantaji sanildigi kadar buyuk degil.. Aksine UEFA'nin futbolu yayginlastirmak ve yeni stadyumlar yapilmasini tesvik edici uygulamalar gelistirmek misyonu direk bizim ulkeyi isaret ediyor. 2012 adayliginda son anda kaybeden ulkemiz teknik puanlama acisindan en yuksek puani almisti.. Amac yine bunu basarmak olacak ve bu konuda Italya ve Fransa'nin buyuk dezavantajlari var.. Turkiye'Nin cogu seyi yeni yapacak olmasi, ulasim konularini da tamamen turnuvaya odakli sifirdan hazirlamayi taahhut etmesi organizasyon komitesini en cok memnun eden gelismedir.. Bu arada Polonya-Ukrayna 2012 icin yasanilan aksakliklari nedeniyle verilecek nihai karar 2011 basi olarak ön goruluyor.. Yani Ukrayna yerine Almanya'mi olacak vesaire konulari o zaman ele alinacak.. Turnuva basladiktan sonra yasanan aksakliklar zaten Turkiye'nin adayligini etkileyemez zira kazanan ulke 144 gun sonra aciklanacak... Bana gore bizim acimizdan en buyuk dezavantaj aslinda UEFA baskaninin Fransiz olmasi gibi duruyor. Ama bu dezavantaj Platini'yi kendi ulkesine kiyak geciyor suclamalariyla basbasa da birakabilecegi icin avantaja da donebilir.. Ayrica avrupada son donemde olusan irili ufakli yeni ulkelerin buyuk bir kismi balkanlarda ve bu noktada avantajimiz var.. Yine iskandinav ulkeleri de son donemlerde bu tur adayliklarda bizim yanimizda olmasi beklenen bir durum. Bu sebeple Norvec-isvec adayliginin cekilmesi cok onemliydi.. Hatta ve hatta Italya'nin turnuva adayliginda ilk elenen ulke olmasi durumunda lobisiyle Turkiye'yi destekleyecegi bilinen bir gercektir... Ozetle sansimiz sanildigi kadar az degil..

Işin bir de mali boyutuna bakarsak bu turnuvalarda ulkelerin yaptiklari yatirim harcamalari, gelen futbol izleyicilerinin biraktiklari paralarla birbirini karsiliyor. Ustelik ulkenin tanitimi ve turizm potansiyeli ile degerlendirildiginde karli cikiliyor.. istatistikler turnuvanin yaptildigi ulkeye ertesi yil yuzde 50 oraninda tekrar ziyaretler oldugunu ortaya koyuyor.. En onemlisi ise boylesi bir turnuvayi basariyla organize eden ulkeler yapilan stadyumlar eskimeden Dunya Kupasini da almak icin bir avantaj elde edebiliyorlar.. Cografi olarak avrupa ve asyanin ortasindaki bir ulke eger bunu alirsa Dunya Kupasi da cepte diyebiliriz iste asil kazanc cok fazla yatirim yapmadan bu turnuvayi aldigimizda olacak.. Sehirler bazinda baktiginizda da turnuvanin yapildigi yerlere enjekte edilen yatirimlarla normalde 15-20 yilda gelinecek bir noktaya 5 yilda gelmis oluyorsunuz ki bu Eskisehir ekonomisi icin olaganustu bir durum. O nedenle ben bu forumda stadyum oraya gidecekse 2016'yi insallah kazanamayiz diyenleri anlamakta zorluk cekiyorum. Cogu 18-20 yasinda olan bu genc arkadaslarimiz belki de bu turnuva sayesinde is bulup para kazanacaklarini unutmasinlar.. bugun biletler 50 lira olunca stad dolmamasi sadece fiyat olayi degil, genel gelir ortalamasi ile alakalidir.. ne kadar cok gelir seviyesi yukselilrse bu sehirde taraftar o kadar cok takimina destek verir ve sonuc daha iyi takim ve daha iyi bir ESES ortaya cikarir..
Yukarı
ESES2688 Liste gör
Deneyimli Yazar

MAHMUT
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ESES2688 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 11:51

yazınızın tamamını okudum düşünceleriniz gerçekten mantıklı bende sizin gibi düşünüyorum ne 2008 nede 2012 de ukadar yankısı olmadı adaylığımızın çünkü herkesin içinde 2016 nın bizim olacağı hissi vardır ve bence de biz alacağız uefa artık yeni ülkeleri seçiyor platinin şu özelliğini seviyorum klüpler bazındada ülkeler bazındada öne çıkmamış klüpleri ülkeleri desteklemesi dir. platini fransaya vermez ya italya yada biz çekişiriz italyanalrın lobisi çok güçlü fakat italyada son seneelrde bir futbol teröri var ve futbolları gittikçe geriliyor kan kaybediyorlar uefa bunları göz önüne alırsa türkiye gibi başarıya organizasyonlara aç çok büyük bi heves içinde olan ülkeye vermesi muhtemeldir.

ESKİŞEHİR
Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
Yer: Turkey
  Alıntı esesberk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 14:00
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Mete bey,
Oncelikle sunu belirtmeliyim ki Italya ve Fransa'daki stadyumlarin da buyuk bir kismi Avrupa Sampiyonasi icin hazir degil. Ozellikle Italya'da stadyumlarin durumu oldukca kötü...Gerek italya gerekse Fransa turnuva icin yeni stadyumlar insa edecekler veya eskileri de mumkun olursa yeni UEFA kriterlerine uygun hale getirmeye calisacaklar.. iste bu noktada köklü yerlesik hayat gecmisine sahip italya ve Fransa gibi avrupanin eski iki ulkesinde yeni stadyum yapmak icin Muttalip'ten cok daha uzaklara gitmek gerekiyor.. bu da beraberinde ulasim ve altyapi sorunlari getiriyor. Ayrica cok sayida tarihi eski binanin bulundugu sehirlerde de oldugu yerde buyutmek ve yeterli otopark ve canli yayin alani yaratabilmek icin yapilacak yikim islemleri tam bir problem... Ama elbette bir sekilde halledilecektir..

2010 Avrupa kultur baskenti istanbul ile Turkiye suanda Olimpiyat stadi, G.Saray'in Turk Telekom Arenasi, Kayseri Kadir Has stadi ile 3 tane hazir yada 2010'da hazir olacak stada sahip. Konya'nin stadi da turnuvayi alalim almayalim 2011'de bitecek.. Ankara ve Bursa'ninki de kesin yapilacaklar arasinda... Bu noktada stadyum konusunda da avantaj bizde... kaldi ki Turkiye bu yatirimlari turnuvayi alsin almasin yapma egilimindedir.. 2016 olmazsa 2020 adayligi gundeme gelecek ve eninde sonunda bu turnuva bu ulkede olacaktir..

Polonya-Ukrayna ortakliginda problemler yasanmasi aslinda hic kimse icin surpriz olmadi. Ozellikle Ukrayna ekonomisi boylesi onemli bir turnuva icin yeterli kaynagi ayirmada uzun sure gecikti.. Butcede bekletilen para daha 3-4 ay once realize edilip sehirlere pay edildi.. Altyapi olarak ise eski komunist rejimden kalan iyi kötü bir yapinin varligi "ehh iste" dedirtiyor.. Olay aslinda UEFA'nin siyasi bir tercihle Ukrayna'yi Rusya'dan uzaklastirip avrupayla yakinlastirma ve butunlestirme calismalarinin bir sonucudur.. Zaten gerekli calismalari tamamlayamazlarsa Almanya yedek ulke olarak hazir da tutuluyor. Yani Polonya turnuvayi dogu komsusuyla degil, bati komsusuyla yapabilir..

Bu olcekte bir turnuvayi daha once yapmis olan iki avrupa ulkesinin avantaji sanildigi kadar buyuk degil.. Aksine UEFA'nin futbolu yayginlastirmak ve yeni stadyumlar yapilmasini tesvik edici uygulamalar gelistirmek misyonu direk bizim ulkeyi isaret ediyor. 2012 adayliginda son anda kaybeden ulkemiz teknik puanlama acisindan en yuksek puani almisti.. Amac yine bunu basarmak olacak ve bu konuda Italya ve Fransa'nin buyuk dezavantajlari var.. Turkiye'Nin cogu seyi yeni yapacak olmasi, ulasim konularini da tamamen turnuvaya odakli sifirdan hazirlamayi taahhut etmesi organizasyon komitesini en cok memnun eden gelismedir.. Bu arada Polonya-Ukrayna 2012 icin yasanilan aksakliklari nedeniyle verilecek nihai karar 2011 basi olarak ön goruluyor.. Yani Ukrayna yerine Almanya'mi olacak vesaire konulari o zaman ele alinacak.. Turnuva basladiktan sonra yasanan aksakliklar zaten Turkiye'nin adayligini etkileyemez zira kazanan ulke 144 gun sonra aciklanacak... Bana gore bizim acimizdan en buyuk dezavantaj aslinda UEFA baskaninin Fransiz olmasi gibi duruyor. Ama bu dezavantaj Platini'yi kendi ulkesine kiyak geciyor suclamalariyla basbasa da birakabilecegi icin avantaja da donebilir.. Ayrica avrupada son donemde olusan irili ufakli yeni ulkelerin buyuk bir kismi balkanlarda ve bu noktada avantajimiz var.. Yine iskandinav ulkeleri de son donemlerde bu tur adayliklarda bizim yanimizda olmasi beklenen bir durum. Bu sebeple Norvec-isvec adayliginin cekilmesi cok onemliydi.. Hatta ve hatta Italya'nin turnuva adayliginda ilk elenen ulke olmasi durumunda lobisiyle Turkiye'yi destekleyecegi bilinen bir gercektir... Ozetle sansimiz sanildigi kadar az degil..

Işin bir de mali boyutuna bakarsak bu turnuvalarda ulkelerin yaptiklari yatirim harcamalari, gelen futbol izleyicilerinin biraktiklari paralarla birbirini karsiliyor. Ustelik ulkenin tanitimi ve turizm potansiyeli ile degerlendirildiginde karli cikiliyor.. istatistikler turnuvanin yaptildigi ulkeye ertesi yil yuzde 50 oraninda tekrar ziyaretler oldugunu ortaya koyuyor.. En onemlisi ise boylesi bir turnuvayi basariyla organize eden ulkeler yapilan stadyumlar eskimeden Dunya Kupasini da almak icin bir avantaj elde edebiliyorlar.. Cografi olarak avrupa ve asyanin ortasindaki bir ulke eger bunu alirsa Dunya Kupasi da cepte diyebiliriz iste asil kazanc cok fazla yatirim yapmadan bu turnuvayi aldigimizda olacak.. Sehirler bazinda baktiginizda da turnuvanin yapildigi yerlere enjekte edilen yatirimlarla normalde 15-20 yilda gelinecek bir noktaya 5 yilda gelmis oluyorsunuz ki bu Eskisehir ekonomisi icin olaganustu bir durum. O nedenle ben bu forumda stadyum oraya gidecekse 2016'yi insallah kazanamayiz diyenleri anlamakta zorluk cekiyorum. Cogu 18-20 yasinda olan bu genc arkadaslarimiz belki de bu turnuva sayesinde is bulup para kazanacaklarini unutmasinlar.. bugun biletler 50 lira olunca stad dolmamasi sadece fiyat olayi degil, genel gelir ortalamasi ile alakalidir.. ne kadar cok gelir seviyesi yukselilrse bu sehirde taraftar o kadar cok takimina destek verir ve sonuc daha iyi takim ve daha iyi bir ESES ortaya cikarir..

Dediklerinize sonuna kadar katiliyorum ve federasyonun cok yerinde secimler yaparak bu turnuvayi ulkemizde yapma yolunda onemli atilimlar yaptigini dusunuyorum.. Sansimiz oldukca yuksek..
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
tmac26 Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Ekici
Yer: Bukamaranga
  Alıntı tmac26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 14:10
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Mete bey,

Çok güzel bir yazı Mert abi. Tebrik ederim. Çok çok haklısın gerçekten. Bende baya araştırma yapıyorum bu EURO2016 adaylıkları konusunda. Ve bende sizin gibi en şanslı ülke olduğumuzu düşünüyorum...
Tarifi mümkün değil bu sevdanın...

Fabio Bilica'yı Eskişehirspor forması altında görmek istemiyorum..
Yukarı
komutan Liste gör
Yazar

serkan
Yer: ŞIRNAK
  Alıntı komutan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 14:40
< ="-" ="text/; =utf-8">< name="ProgId" ="Word.">< name="Generator" ="Microsoft Word 11">< name="Originator" ="Microsoft Word 11"> Değerli, Martin_Mistre;

aklımdan geçen kelimeleri, cümleleri mükemmel bir şekilde dile getirmişsiniz, öncelikle size teşekkür ediyorum.Bu kadar fevri, kırma dökme odaklı yazıların içinde, kısa bir öykü tadında okudum yazınızı.

Eskişehir sevdalısı biri olarak kendimi bildim bileli, özellikle de Eskişehirspor konusunda hep yeni fikirler, projeler ürettim. Ki yakın arkadaş çevrem bu fikirlerimi iyi bilir.Daha 15 sene önce kulübün hızla kurumsallaşması ve yeni bir stad yapılması konularını bir çok kişi ile paylaşmıştım. O zamanki düşüncemde de stadın şu anki yerinden farklı bir yerde olması gerektiğini düşünüyordum.bunun en temel sebebi ise uefa'nın ve fifa'nın  stad kriterleri gerçekten de çok detaylı.Kapladığı alan, servis alanları, ulaşım ve hatta koltukların sahayı görme açısı bile önemlidir. Bazı arkadaşlarımız dış sahayı hemen yıkıp otopark yapalım diyor, ama kriterlere göre stad yanında bir de antrenman sahası olması gerekiyor. Muttalıp uzak, gidemeyiz eleştirileri de bence yersiz.Peşinden adı haritada bile olmayan yerlere gittik senelerce. Kaldı ki Eskişehir, büyük kentler içerisindeki en küçük merkeze sahip olan kenttir.

Ben o bölgeye 4 sene boyunca hergün gittim, okulum için. 20 dakikadan fazla sürede gittiğimi de hatırlamıyorum.Hem de dolmuşla…Üstelik yeni stada Estram'ı uzatmak çok da zor olmayan bir iş.Çünkü mevcut hat çok yakın bir yerde son buluyor.

Tabi işin manevi kısmı da var. Mevcut stadın anıları, başta olmak üzere insanları üzen bir çok konu gündeme gelebir.Ama direnemeyeceğimiz bir mesele de sporun, herkesin iştahını kabartan inanılmaz bir ekonomik güce ulaşması ve  futbolun da bunun  tam merkezinde olmasıdır. Sadece şampiyona için değil uzun yıllar bize hizmet edecek bir stad istiyorsak, bu gerçekleri kabullenmeli ve görüş birliği oluşturup gelişimi ve değişimi bizzat biz sağlamalıyız. Tabiki aman bize stad yapın da nasıl yaparsanız yapın gibi bir yaklaşım asla kabul edilemez. Biz de projenin içinde olmalı, stadın bir taraftar stadı olmasını sağlamalıyız.

Ancak, biz hep stad odaklı olduğumuz için başka konuları da kaçırıyoruz sanki. Eğer kentimizde maçlar oynanacak ise,  gelecek misafirlerin, konaklama, yeme-içme, gezi, alışveriş gibi ihtiyaçlarına cevap verecek tesis ve yetişmiş insan ihtiyacı da ortaya çıkacaktır. Gerçi, kentimizdeki mevcut durum ve potansiyel diğer aday şehirlerin çok çok üzerindedir.Ama yine de ek yatırımlar gerekeceği de unutulmamalıdır....

yönetim İ S T İ F A !!!
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
Yer: United States
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 15:55
Alıntı yapılan ErSin

Alıntı yapılan matt

Bir de 2 kez Avrupa Sampiyonasi, 2 kez de Dunya Kupasi'na evsahipligi yapan Italya'nin bu olcekte bir sampiyona duzenlemis olma tecrubesi de cok buyuk avantaj

Bence yukarıda yazmış olduğunuz Türkiye için bir avantaj sayılır. Bu kadar kupa' ya ev sahipliği yapmışlar artık yetkililer değişik yerlere vermek isteyebilirler. Zaten genel olarak bakıldığında her turnuvaya hazır sayılabilecek bir kaç Ülke var. Bu Ülkeler arasında değişirdi bütün kupalar Afrika' ya bile Dünya Kupası verildiyse Türkiye olarak bizim alamamızın hiçbir sebebi yok bence ve alacağımızı düşünüyorm.
Bu da cok dogru bir bakis acisi, size de hak veriyorum. Ve aslinda ben de az-cok boyle dusunuyorum, sadece olayin (beni rahatsiz eden) bir baska yonune dikkat cekmek istedim.
**
Sevgili Mert, cok guzel yazmissin, yazdiklarin hepimizin gonlunden gecenler ve gerceklesme ihtimali uzak degil. Bize de "haydi hayirlisi" diyip bundan sonraki calismalari desteklemek dusuyor.
**
Hep olumsuzluklari kaleme aliyor gibi gozukmek istemiyorum ancak boylesi turnuvalarda yabanci dil bilen gonullulere de cok is dusuyor ve bu konuda da kendimizi bir miktar gelistirmemiz gerekiyor. Yakin bir gecmiste Istanbul'u ziyaret eden (yabanci) bir arkadasimin ailesini en cok sasirtan durum Istanbul gibi yuksek turizm potansiyeline sahip bir sehirde Ingilizce konusabilen/dertlerini anlatabilecekleri muhatap bulmakta yasadiklari sikinti olmustu.
**
Mete
Yukarı
oredius Liste gör
Deneyimli Yazar

Uğur
Yer: Eskişehir
  Alıntı oredius Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 15:57
Yengeç Sepeti hikayesini bilirmisiniz..Yengeçleri bir sepete atarlarmış ve hiç biri çıkamazmış o sepetten..Çünkü tam bir yengeç sepetten çıkacakken aşağıda kalan yengeç çıkmaya çalışan yengeci tutarak aşağıya çekermiş...
Bizim ülkemizin de hikayesi bu yengeç sepetindeki yengeçler gibi...
Tamam bu tür organizasyonlar büyük bir pasta ve herkes bu pastadan dilimler kapmaya çalışıyor.. Org. kesinleşmesiyle gerek yapılacak yatırımlar, gerekse org. için gelecek insanların şehrin ekonomisi canlandırması açısından bakıldığında da bu tür organizasyonu herkes şehrinde görmek ister...
Trabzonluların bu haykırışlarını bu açıdan bakıldığı zaman haklı buluyorum...Fakat atladıkları bir çok detay var..

1. UEFA yetkilileri tarafından Asil ve Yedek aday şehirler tek tek gezdirildi ve yedek listede olan Eskişehir UEFA yetkililerince Asil listeye konuldu...Bu seçim siyasilerin ya da TFF yetkililerin seçimi değil..Direk Eskişehirimizi gezen UEFA yetkililerinin seçimi...
2. Gelelim ülkenin doğusu gözardı ediliyor yatırım yapılmıyor haykırışlarına...Şöyle düşünelim Eskişehir hem lojistik hem ulaşım bakımından Türkiyede önemli bir konuma sahiptir..Türkiyenin en önemli Demiryolu bağlantı noktasıdır...3 büyük şehri (İstanbul-Ankar-İzmir) birbirine bağlayan tren yolunun kesişme noktasıdır..Bütün bunlara rağmen şehrimize ne kadar yatırım oldu...
Eğer herşeyi devletten beklersen çok beklersin..Zamanıyla doğuya teşvik verdiler..Teşviği kapan  yatırımları tamamalamadan İstanbula kaçmadı mı? Ya da İstanbuldaki dolayısı ile Türkiyenin en büyük mütahitlik firmalarının, holdinglerin sahiplerinin çoğu ya karadenizli ya da doğu kökenli değil mi?
Peki Eskişehirli olarak ne yaptık...Büyükerşen Türkiyenin kredi alamadığı Avrupalı bir bankadan kredi çekebilme başarısı göstererek raylı sistem yapmadı mı? Eskişehiri toz ve çamur deryasından alıp günümüzün yurtiçi tur programlarına sokmadı mı? Bütün bunları yaparken Hükümet de kendi yandaş partisi mi vardı? Bırkın desteği köstek olmaya çalışmadı mı hükümet? Eskişehirliler olarak bizler Büyükerşene gerekli desteğimizi yerel seçimlerde göstermedik mi?
Şimdi bu şehrin her bir  ferdinin bu başarıının meyvasını yeme zamanı...
Bu şehir yatırım yapılmadı, destek verilmedi, bizi unuttular demek yerine çalıştı...Ya siz naptınız ???

Umarım ve umarım ki Türkiye olarak 2016 Avrupa Şampiyonası Organizasyonunu düzenleme şansını kazanırız. Dolaısı ile Eskişehir de kazanır...Aday şehirler içerisinde bu organizasyonun altından kusursuz kalkacak bir şehir varsa bu ilk Eskişehir olacaktır..

Yoksa ulaşımdı, konaklamaydı, tesisti oydu buydu halledilmeyecek işler değil...Alnımızın teriyle bu org yeralmayı hakkettik...Anamızın ak sütü gibi de helal olacaktır...
"şişen köfteler"
Yukarı
kursatland Liste gör
Deneyimli Yazar

KÜRŞAT
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı kursatland Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 15:59
Benimde bildiğim kadarıyla uefa kupaları turnuvaları farklı yerlerde oynatıp dünya futboluna katkı yapmaya çalışıyor.O yüzden her ne kadar italya hazır ve tecrübeli olsa da bizim şansımız var.sonuçta bizde alırsak bizde hazır olacağız.
..::KÜRŞAT::..
Yukarı
eseslifirat Liste gör
Deneyimli Yazar

Fırat
Yer: Eskişehir
  Alıntı eseslifirat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 16:37

Sinop veya Kastamonu'nun  ne kadar sızlanmaya hakkı varsa, Trabzon'un da o kadar vardır...  Yok şampiyon olmuşmuş, yok bilmem neymiş...  Geçin bunları efendim geçin!!!  Türkiye Kupası düzenlenmiyor,  Avrupa Şampiyonası düzenleniyor...  Bazıları ciddiyetinin farkında değil galiba hala...  100 binlik Trabzon mu aday olacakmış bu turnuvaya???  Gülerim vallahi...  Trabzon'dan önce Samsun'un hakkıdır bu organizasyon!!!  Trabzon' a ne oluyor???

BİZİ ESKİLER TANIR,YENİLER ÖRNEK ALIR...
Yukarı
Twenty6_nl Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Twenty6_nl Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2010 saat 16:46
Alıntı yapılan eseslifirat

Sinop veya Kastamonu'nun  ne kadar sızlanmaya hakkı varsa, Trabzon'un da o kadar vardır...  Yok şampiyon olmuşmuş, yok bilmem neymiş...  Geçin bunları efendim geçin!!!  Türkiye Kupası düzenlenmiyor,  Avrupa Şampiyonası düzenleniyor...  Bazıları ciddiyetinin farkında değil galiba hala...  100 binlik Trabzon mu aday olacakmış bu turnuvaya???  Gülerim vallahi...  Trabzon'dan önce Samsun'un hakkıdır bu organizasyon!!!  Trabzon' a ne oluyor???

Evet bencede, 2 -3 kere sampiyon oldular diye bunlar iyice costular takimlari tamam iyi takim ama sehiri o kadar buyuk degil.
Trabzon dan once, Adana, Samsun Mersin gibileri gelir......
Ben Eskişehirliyim, Eskişehirsporluyum.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4142434445 171>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,733 saniyede hazırlanmıştır