eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2016 Avrupa Şampiyonası Ve Eskişehir

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3637383940 171>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
nightmare26 Liste gör
Usta Yazar

Turgut
Yer: Forza GENOA!!!!
Online Durum: Offline
  Alıntı nightmare26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ara/2009 saat 11:39
trabzonluyu galayana getirenler medyadır....Mehmet demirkolun önceki sayfasında ki talihsizce yazılmış yazıyı okursanız,bir şehir nasıl ayağa kaldırılır görmüş olursunuz..Medya sağduyulu davranmaya davet edeceğine,o neden yok bu neden yok diye diye ülkeyi kendileri  bölüyorlar haberleri yok,böyle devam ederse herkesin bir bölgesi olacak benim bülgem senin bölgen ben senin bölgene sen benim bölgeme gelme diyerek gerçekten nereye gidiyoruz bilmiyorum!!!!
Pilavıda benden hey Allah...ESESES KİKİKİ ESKİ ESKİ ES
Yukarı
simurg4844 Liste gör
Deneyimli Yazar

nihat
Yer: eskişehir
  Alıntı simurg4844 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ara/2009 saat 12:28
Türk   toplumunda: ortak refkles ,  ortak hareket , ülke menfaati konusunda bir düşünme  gibi yeteneğimiz olmadığı  için ; " benim şehrimde olursa iyidir. olmuyorsa  destek vermem "düşüncesi  öne çıkıyor.
SENİ YALNIZ BIRAKIR   MIYIZ SANDIN?/ Aklın en büyük yanılgısı, olayları istediğimiz şekilde göstermesidir.
Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
  Alıntı scarface_hkna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ara/2009 saat 12:32
Alıntı yapılan tmac26

Alıntı yapılan emrahes

ya bu trabzonlular ne kadar ıtıcı ınsanlar. yanı resmen camura yatmaya basladılar.
yok ben artık guneydogudakı vatandaşımıza hak vermeye başladım. bunlar bıde oralarda olsa acaba neler yapacaklar. kesın devlet bınalarını felanda yıkarlar. bu kadar serzeniş olmaz kı. ulkeyı bolunmeye kadar getırdılera akılları sıra.
Bende ona şaşırıyorum ya. Benim bildiğim Trabzon'lular Milleti için canını verir. EURO2016 Türkiye'de oluyomuş desinler Trabzon olmasa bile sevinirler diye beklerken böyle bir tepki vermeleri garip. Şahsen Eskişehir'i almasalardı biz böyle yapmazdık diye düşünüyorum...Tamam belki Konya'yı tartışırdık. Ama Trabzon'u kesinlikle tartışmazdık...

Trabzonlular 'benim bildiğim ve tanıdığım kadarıyla'(!) bölge insanından kendini çok üstün görürler.Mesela bir düşününki Afyonluya ya da Bozüyüklüye bakışımızı.Onlarda böyle bir şey yok.Çok üstten bakarlar ve tamamen her türlü yatırımın Trabzona olmasını isterler.Onları şampiyon yapan bütün karadeniz,ama onlar kendi başlarına yaptıklarını sanıyorlar.
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
simurg4844 Liste gör
Deneyimli Yazar

nihat
  Alıntı simurg4844 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ara/2009 saat 14:54

Hiç kuşkunuz olmasın. Kimse boşuna ümitlenmesin artık. Türkiye’nin Euro 2016 adaylığı dün itibariyle bitmiştir.
Şubat ayını bekleyip UEFA’nın alacağı karara kadar tüm enerjisiyle çalışacak olanlara kolaylıklar dilerim.
Şunu anlayalım artık : Bu tür büyük organizasyonlar, toplumun idealleri ve ortak aklıyla rüyadan gerçeğe dönüştürülebilir ancak.
Türkiye, bu rüyayı gerçeğe değil, kâbusa dönüştürmüştür.
Sinerji yoktur, dayanışma yoktur... Kenetlenme, paylaşma yoktur. Çözülme, ayrışma ve zıtlaşma vardır.
Bir yandan her şeyi en iyi kendilerinin bildiğine inanan ve tüm öneri ve eleştirilere ısrarla, inatla kulak tıkayan, kapalı kapılar ardında, loş köşelerde karar alıp tercih belirleyen federasyon görevlileri vardır; bir yandan da o federasyonla zıtlaşıp sürtüşerek, çarpışarak kendi iktidarlarının ve ille de kendi çıkarlarının peşinde koşanlar.
Bu çözülme ve ayrışmaya hiç kimse puan vermez, hiç kimse şans tanımaz.
UEFA Başkanvekili Şenes Erzik’in, ev sahipliği seçimini kaybetmemizden sonra yapacağı açıklama, ortaya koyacağı gerekçeler bugünden hazırdır. Hiç kimse Şenes Erzik’ten de bir yardım beklemesin artık.
Euro 2016’nın ev sahipliği için adaylardan elenen ilk ülke Türkiye olacaktır. Sonrası UEFA Başkanı Platini’nin ülkesi Fransa ile İtalya arasında, “horozun çizmeye tüneyip öteceği” sonu belli bir küçük maceradır artık.
Hayır, bahse filan girmem. Aklımın ortaya koyduğu gerçekler böyle. Yanılırsam, yanılmış olurum. Hele bu mücadeleden yalnız ve güzel ülkemin zaferi çıkarsa o yanılgı bana mutluluk verir. Ama bugünden gördüğüm gerçek, yukarıda anlattığım gibidir.

Bağımsız örgüt
Geriye dönüp bazı şeyleri hatırlamakta yarar var. Türkiye ile Yunanistan ortak adaylığa soyunduğunda dosyanın adı “Greece Turkey” olarak seçilmişti. Tıpkı Kore-Japonya 2002 Dünya Kupası gibi... Küçük ülkenin adı öne kondu. Ama kapalı kapılar ardındaki tavizle final maçı, büyük ülkeye değil, Yunanistan’a verilmişti. Bu küçük arızanın, yeni adaylık dosyasında yeni örnekleri var mıdır ? Bilemem, olabilir. Çünkü federasyonumuz, hiç kimseye danışmamayı, hiç kimseden görüş ve öneri almamayı şiar edinmiş, her konuda en doğrusunu düşünen ve karar veren özgür ve bağımsız bir örgüttür, vesselam.
Bunları yazarken, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün çoğu yanlış ve eksik bilgiye dayalı iddia ve sorularına destek verdiğimi sanmayın. O itirazların çoğu yanlış ve haksız. UEFA, 2012 Polonya  Ukrayna seçiminden sonra kriterlerini yeniden belirledi ve maalesef Şükrü Saracoğlu Stadı, bu kriterlerin dışında kaldı.
Ahmet Güvener ve Orhan Gorbon’la ilgili iddiaların da tutarlı bir temeli yok. Güvener adı geçen şirketle ilgili değil. Gorbon ise, 2,5 yıl önce ilişkisini kesmiş. Söz konusu şirketin stat yapımı ve yenilenmesinde tercih edilmesinin temel nedeni, 2012 için de yetkilendirilen tek şirket olması. Başka şirketler seçilebilir miydi ? Elbette. Ama o şirketin seçilmesi suç değil.

Saracoğlu standart dışı
Fenerbahçe Spor Kulübü, UEFA’nın stat kriterlerinde en az 40 dönümlük boş çevre alanı koşulunu bilmiyor mu? Bilmesi gerekir. Şunu kabul edelim: Bundan böyle mahalle arasında kurulu hiçbir stat, uluslar arası finallere ve turnuvalara kabul edilmeyecektir. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, bizim iç standartlarımız ve popüler kültürümüze göre bir saray olabilir. Ama çevresindeki trafik düzenlemesi ve  Salı Pazarı’na rağmen- sıkışık yerleşimi nedeniyle maalesef standart dışıdır.
Kulüp  federasyon çatışmasında, anlaşılan odur ki ulusal hedefler ve çıkarlar da göz göre göre çiğnenebilmektedir.
Yazık olan budur. Euro 2016’yı kaybetmek
değil!

Doğu Batı ayrımı
Mehmet Demirkol, Euro 2016’ya aday kentlerin Batı Anadolu’dan seçildiğini, Türkiye’nin bir anlamda ikiye bölündüğünü görüp haklı bir isyanı dillendiriyor : “Ben bu adaylığa karşıyım!”
En küçük evladını seve seve Van’a, sonra da Gaziantep’e göndermiş, “Haberimiz olsaydı batıya alırdık” diyen dostlarına sadece gülmüş bir baba olarak, Mehmet’i çok iyi anlıyorum. Çocukluğumun büyük bölümü Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da (mahrumiyet bölgesinde) geçti. Bugünkü durum, maalesef yılların birikimiyle Doğu- Batı gelişmişlik ayrımını yaratmıştır. Mehmet’in isyanı, şu adaylık projesinde hiç değilse bir kentin (Trabzon/ Diyarbakır) gelişimine ışık yakacak vizyonun olmamasıdır. Federasyon ve hükümet bu vizyonu benimseyebilir, o kenti tüm enerjisi ve desteği ile çağdaş standartlara taşıyabilirdi.
Mehmet kadar keskin isyancı değilim. Ama dosya ülkeyi bölmüştür. Yaklaşımı doğrudur ve durum budur!

kaynak:  milliyet  atilla gökçe.

“En iyi stadını söyle” deyince, hep birlikte “Şükrü Saracoğlu” diye bağırdığımız bu ülkede Avrupa Şampiyonası adaylığı için başvuru yapılması ve Şükrü Saracoğlu’nun maç oynanacak statlar listesinde yer almaması tuhaf tabi.
Euro 2016”ya aday olmamız da tuhaf, stat tercihleri de, Fenerbahçe’nin tepkisi de!
Al birini vur ötekine.
Kurumları kavga eden, sokakları molotof ve havai fişekle yangın yerine dönen Türkiye’ye, Avrupa Şampiyonası isterseniz, ortaya Mehmet Demirkol’un köşesine koyduğu gibi bir Türkiye haritası çıkar; kimseye izah edemezsiniz.
Sayın Başbakan’ın, MHP lideri sayın Bahçeli’ye “Sivas’tan öteye gidemiyorsunuz” dediği Türkiye’de, Sivas’tan öteye maç koyamayarak fiili durumu futbol üzerinden ikrar edip belgelendirirsiniz.
Yeni stat yapılacaksa, Ağrı’ya da yapılır, Tatvan’a da,Yüksekova’ya da, Nusaybin’e de...
Demek ki, “oralar UEFA’nın güvenlik kriterlerine uymuyor”.
Bırakın UEFA kriterlerini, bazı vatandaşlarımızın güvenlik kriterleri bile müsaade etmiyor oralara.
Bunu mu demek istediniz?
O zaman...
Daha ülkesinin tüm sokaklarında güvenliği sağlayamamış olanların Avrupa Şampiyonası neyine?
* * *
Fenerbahçe’nin Şükrü Saracoğlu Stadı’nı “evladı” gibi görüp “kriteri eksik” dendiği için sinirlenmesine gelince...
Sayın Fenerbahçe Yönetimi, o konuyu “hiç beğenmediğiniz medya” gündeme taşıyor zaten.
Türkiye’nin en iyi stadının Euro 2016 için esamesi okunmayınca, ortadaki tuhaf durum gözden kaçmıyor.
Gerçi medyayı “bizden” ve “düşman” diye böldüğünüz için “Saracoğlu neden yok ?” diyenler otomatikman “Fenerbahçe yalakası”, UEFA kriterlerinden bahsedenler “müzmin Fenerbahçe düşmanı” varsayılıp, fikirlerinden çok kişilikleri üzerinde duruluyor, ama her şeye rağmen medya görevini yapıyor.
Peki Fenerbahçe Yönetimi’nin zehir zemberek açıklamaları ne oluyor?
Federasyon’da görevli bazı şahısların “üç kağıtçı ve görevi kötüye kullanan” insanlar olduğu iması nedir?
Futbol yatırımlarında resmen ihale yolsuzluğu yapıldığını ne kadar zamandır “biliyor” Fenerbahçe?
Niye şimdi açıklıyor?
Niyeti, Saracoğlu’na dikkat çekmek mi, Federasyon’a ayar çekmek mi? Üzüm mü. Bağcı mı?
İkinci yarı için Federasyon’un kulağını mı büküyor?
Ve en önemli soru:
“Doğru mu Fenerbahçe’nin iddiaları ve imaları ”?
Doğru ise de bitmiş bu iş, değilse de... Felaket... Ya “en büyük kulüp” iftiracı, ya futbolu yönetenler üçkağıtçı.
Son soru ise Fenerbahçeliler’e değil, bize... Hepimize:
Siz UEFA yetkilisi olsanız, sokakları güvensiz, kurumları kavga eden, futbolu üç kağıtçılar tarafından yönetilen bir “komplolar ülkesi”ne Avrupa Şampiyonası verir misiniz?

kaynak: milliyet.  ercan güven.

SENİ YALNIZ BIRAKIR   MIYIZ SANDIN?/ Aklın en büyük yanılgısı, olayları istediğimiz şekilde göstermesidir.
Yukarı
simurg4844 Liste gör
Deneyimli Yazar

nihat
  Alıntı simurg4844 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ara/2009 saat 14:56
okuduklarımdan  çıkan sonuç:  kendi  kendimize gelin güvey olmayalım.
bir bardak  soğuk su iyi gelir.
Yukarı
egunduz Liste gör
Yazar

Erdin Gündüz
Yer: Turkey
  Alıntı egunduz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ara/2009 saat 16:14
Ben elimden geleni ardına koymayayım da gerekirse emeğim, zamanım kalsın.  İsterseniz ben size mutluluk dolu bir bardak sunabilirim.  Çeşitli çabalar sonucu ortaya çıkan olumlu bir sonuç, hiç çaba sarfetmeden elde edilen olumlu bir sonuçtan çok ama çok daha fazla mutluluk vereceği için veya bir başka ifade ile, benimde yemekte bir tuzum bulunsun derseniz, işte fırsat.  Yok, Mehmet Demirkol gibi ülkenin bölünmüşlük düşünce yapısına katkım olamaz veya Atilla Gökçe ile Ercan Güven'in taraflı yazılarından etkilenmem diye düşünüyorsanız, sizin de hiç değilse, düşünce olarak bir katkınız olsun.
Yukarı
1965ŞİMŞEK Liste gör
Yazar

YILDIRAY
Yer: ESK
  Alıntı 1965ŞİMŞEK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ara/2009 saat 16:38
evet özellikle ercan güvenin yazısında belirttiği gibi güneydoğu ve doğu anadolunun bir bölümünde güvenlik yok,yalanmı yani orada güvenlik,devlet var diyen beri gelsin.kaldıki 2016 ya kadar bakalım daha neler olacak oralarda bu kafayla devam edersek.bu yazar geçinen hazretler acaba kaç kere o bülgelere gidip kaç gün kalmışlar.masa başında işkembeden at babam at.
Yukarı
ÖZKAN Liste gör
Deneyimli Yazar

özkan
Yer: açık-sağ taraf
  Alıntı ÖZKAN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ara/2009 saat 18:30
Mehmet Demirkol madem o kadar Anadolu'yu savunuyor. Yıllarca Stadyum'da yorum yapacağına Telelig'de yapsaydı. Geçsin bu şovları..
Hepimiz aşığız, bir tek farkla; benimki sizden biraz fazla...
Yukarı
simurg4844 Liste gör
Deneyimli Yazar

nihat
  Alıntı simurg4844 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ara/2009 saat 19:00
Alıntı yapılan egunduz

Ben elimden geleni ardına koymayayım da gerekirse emeğim, zamanım kalsın.  İsterseniz ben size mutluluk dolu bir bardak sunabilirim.  Çeşitli çabalar sonucu ortaya çıkan olumlu bir sonuç, hiç çaba sarfetmeden elde edilen olumlu bir sonuçtan çok ama çok daha fazla mutluluk vereceği için veya bir başka ifade ile, benimde yemekte bir tuzum bulunsun derseniz, işte fırsat.  Yok, Mehmet Demirkol gibi ülkenin bölünmüşlük düşünce yapısına katkım olamaz veya Atilla Gökçe ile Ercan Güven'in taraflı yazılarından etkilenmem diye düşünüyorsanız, sizin de hiç değilse, düşünce olarak bir katkınız olsun.

2 yazarında  yazılarında tarafgirlik göremedim.
Ülkemizin bir siyasetçisi diğer bir siyasetçiye ' Sivastan ' öte gitmiyorsunuz diye kınayıp eleştiriyorsa ; ama muhtemel stadların yerine baktığımızda hayretle görüyoruz ki Sivastan öte stad yok.Adama sorarlar : ''bu ne lahana turşusu bu ne perhiz ! veya başka bir ifadeyle içimizdeki İrlandalı sen misin ? ''
Hal böyleyken kamuoyu bunları şüphesiz okuyup tartıp zamanı gelince değerlendirir diye düşünüyorum...
Yukarı
mmt26 Liste gör
Usta Yazar

M. Mesut Taner
Yer: İstanbul
  Alıntı mmt26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ara/2009 saat 00:53
bu akşam ntvspordaki euro2016 ile ilgili haber.
http://www.youtube.com/watch?v=WE8tiuzkDwE
İmzanız hakaret içeren kelimelerden dolayı silinmiştir. Israrcı olmanız halinde uzaklaştırma alacaksınız.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3637383940 171>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 1,047 saniyede hazırlanmıştır