eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2016 Avrupa Şampiyonası Ve Eskişehir

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2829303132 171>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
Online Durum: Offline
  Alıntı scarface_hkna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ara/2009 saat 22:56
Alıntı yapılan Enqn_ESES

Alıntı yapılan omer26

http://www.cezasahasi.net/2009/12/euro-2016-aday-sehirler-uzerine.html

o yazıyı okuduktan sonra içimden geçenleri buraya yazsam uzaklaştırıldığıma deymicek. ya insan zihniyeti bu kadar geri basamaz. Eskişehir hakkında yazılana bak "70'li yıllarda 1-2 sezon parlamış sonra sürünmüş." ya gerizekalı herif ne olursa olsun futbol kültürü burda başladı. ts ligde kaldı da ne oldu? kac kere uefaya gitti ? kac kere şamp ligine gitti ? savunuyosun bari trabzonu yüzsüzlük yapma be gerizekalı insan! ESES'im olmasaydı bu ligde asıl siz sürünüyodunuz!

Bunun mantığına göre sadece ilk 5 te olan takımların illerinde yapılsın turnuva.Adam daha şehirlerin seçimini anlamamış.Trafikten tut,oteline kadar 20 tane etken var şehir seçimleri için.Buraya insanlar gelecek yaşayacak 1 ay kadar.Tribün kovalamayacaklar.Liglerde olmayacak.Futbol 2.3. planda şehir için.

Ayrıca bütün Türkiyenin konuştuğu bir şehri bilmemek,taraftarı tanımamak onun kendi ayıbı.Fenerli diyorum ya da geseli kendisi.
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
pepino Liste gör
Deneyimli Yazar

Ethem
  Alıntı pepino Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ara/2009 saat 23:21
Alıntı yapılan omer26

http://www.cezasahasi.net/2009/12/euro-2016-aday-sehirler-uzerine.html

Tartışmasız en uygun şehirlerden biri Eskişehirdir ulaşımıyla,modern şehir yapısıyla, insanlarıyla,kültürüyle, biraz da konaklama desteğiyle bence en uygun aday şehir olacaktır..Şehire gelecek olan turistler bir gece kalıp gitmeyecek adam eğlenmek isteyecek gezmek isteyecek canı sıkılacak Ankaradaki maça gidecek canı sıkılacak İstanbuldaki maça gidecek..Trabzona gitti bi iki yeri gezdi bi tane caddesinde bi ileri bir geri gitti sonra ne yapacak.. Yazar son derece taraflı ve bilinçsiz bir yazı yazmış.. Adanaya bile laf etmiş Adanayı tek olarak düşünmemek lazım 100 km etrafında Gaziantep'i var Mersin'i var bu şehrin etrafında.. Bence çok doğru seçimler yapılmıştır şehirlerde kimsenin laf etmeye hakkı yoktur..
sevdan bir ateş...
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
  Alıntı bozüyük26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ara/2009 saat 16:14
Yukarı
okankaramese Liste gör
Usta Yazar

OKAN KARAMEŞE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı okankaramese Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ara/2009 saat 17:29
Yukarı
eevsen26 Liste gör
Deneyimli Yazar

engin
Yer: eskişehir
  Alıntı eevsen26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ara/2009 saat 17:41
fb sert tepkı gostermıs tff ye bızım stad nıye yok dıye yapılacak olan stadların bıtmeyecegını ıma etmısler tamamen pıslık atmaya calısıyorlar en guzel cevabı 10 ocakta verelım artık bu macın onemı bır kat daha artmıstır beyler..

Yukarı
egunduz Liste gör
Yazar

Erdin Gündüz
Yer: Turkey
  Alıntı egunduz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ara/2009 saat 17:59
Sizlerden ricam, bu konuda organizasyonu üstlenmş olan;

Org-Sports Marketing

Orhan Gorbon
Meşrutiyet Caddesi Ravanda İş Merkezi
85 / 11 80050 Beyoğlu Tepebaşı
Istanbul, Turkiye
tel: 212 245 07 12
fax : 212 251 47 87

iletişim olanaklarını kullanarak
aşağıdakine  benzer bir mesajı kendilerine göndermeniz: 

Sayın Yetkili,

Org-Sports Marketing Şirketi'nin Türkiye'nin UEFA EURO 2016 adaylığı organizasyon işini almış olduğunu öğrenmiş bulunuyorum.

Ben, ...................................................
Ülkemizin UEFA EURO 2016  için aday ülke olması, benim gibi, eminim ki her vatandaşımızı çok sevindirmiştir.  Aday ülkeliğin yanı sıra biz Eskişehir'lileri sevindiren bir başka konuda aday şehirler arasında yer almış olmamızdır.

Ancak, UEFA EURO 2016'nın lansmanı sırasında Eskişehir için kullanılan logodaki bir yanlışlığın düzeltilmesi ricasında bulunuyorum.  Çünkü, Eskişehir logosu düzenlenirken futbol topunun üzerinde kullanılan anıtlardan birisi Afyonkarahisar şehrimizde bulunan anıttır.  Ayrıca, böyle bir organizasyonda yabancıları ayaklar altına alan bir anıtın simgesi bulunmaması gerekir diye de düşünebilmeliyiz. Bunun yerine Yunus Emre'nin bir anıtının yada tarihi Midas Anıtı'nın  kullanılmasını öneriyoruz.  

Ayrıca, Eskişehir için slogan olarak da Yunus Emre'nin aşağıdaki dizeleri rahatlıkla kullanılabilir;

Gelin,
        Tanış olalım,
        İşi kolay kılalım,
        Sevelim, sevilelim,

Bu dizelerin İngilizcesi de;   

Come,
    Let us all be friends,
    Let us make life easy on us,
    Let us be lovers and loved ones.

olarak kullanılabilir.

Bir de Eskişehir şehri tanıtımında "Tarihin Armağanları" bölümünde "Ordupazarı" ifadesi " Odunpazarı" olarak düzeltilmelidir. Son olarak da "Doğallık" başlığı altında "Sakam Ilıcaları" "Sakarı Ilıcaları" olarak değiştirilmelidir.

Bu konuların dikkate alınması ve değişik ortamlarda bulunan tanıtıcı nitelikteki unsurların düzeltilmesi, zannediyorum benim gibi şehrimizde yaşayanları da son derece mutlu edecektir.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla.

....................................... 

Yukarı
es_PaSHa Liste gör
Deneyimli Yazar

Kadir Cem AKBAY
Yer: Bursa
  Alıntı es_PaSHa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ara/2009 saat 18:05
Alıntı yapılan egunduz

Sizlerden ricam, bu konuda organizasyonu üstlenmş olan;

Org-Sports Marketing

Orhan Gorbon
Meşrutiyet Caddesi Ravanda İş Merkezi
85 / 11 80050 Beyoğlu Tepebaşı
Istanbul, Turkiye
tel: 212 245 07 12
fax : 212 251 47 87

iletişim olanaklarını kullanarak
aşağıdakine  benzer bir mesajı kendilerine göndermeniz: 

Sayın Yetkili,

Org-Sports Marketing Şirketi'nin Türkiye'nin UEFA EURO 2016 adaylığı organizasyon işini almış olduğunu öğrenmiş bulunuyorum.

Ben, ...................................................
Ülkemizin UEFA EURO 2016  için aday ülke olması, benim gibi, eminim ki her vatandaşımızı çok sevindirmiştir.  Aday ülkeliğin yanı sıra biz Eskişehir'lileri sevindiren bir başka konuda aday şehirler arasında yer almış olmamızdır.

Ancak, UEFA EURO 2016'nın lansmanı sırasında Eskişehir için kullanılan logodaki bir yanlışlığın düzeltilmesi ricasında bulunuyorum.  Çünkü, Eskişehir logosu düzenlenirken futbol topunun üzerinde kullanılan anıtlardan birisi Afyonkarahisar şehrimizde bulunan anıttır.  Ayrıca, böyle bir organizasyonda yabancıları ayaklar altına alan bir anıtın simgesi bulunmaması gerekir diye de düşünebilmeliyiz. Bunun yerine Yunus Emre'nin bir anıtının yada tarihi Midas Anıtı'nın  kullanılmasını öneriyoruz.  

Ayrıca, Eskişehir için slogan olarak da Yunus Emre'nin aşağıdaki dizeleri rahatlıkla kullanılabilir;

Gelin,
        Tanış olalım,
        İşi kolay kılalım,
        Sevelim, sevilelim,

Bu dizelerin İngilizcesi de;   

Come,
    Let us all be friends,
    Let us make life easy on us,
    Let us be lovers and loved ones.

olarak kullanılabilir.

Bir de Eskişehir şehri tanıtımında "Tarihin Armağanları" bölümünde "Ordupazarı" ifadesi " Odunpazarı" olarak düzeltilmelidir. Son olarak da "Doğallık" başlığı altında "Sakam Ilıcaları" "Sakarı Ilıcaları" olarak değiştirilmelidir.

Bu konuların dikkate alınması ve değişik ortamlarda bulunan tanıtıcı nitelikteki unsurların düzeltilmesi, zannediyorum benim gibi şehrimizde yaşayanları da son derece mutlu edecektir.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla.

....................................... 

abi sanırım senin bu gönderdiğin mesajı dikkate almışlar... Facebook'taki göster kendini Türkiye sayfasında Eskişehir'in görseli yoktu... bizde bi kaç arkadaş neden yok diye tepki gösterdik. tepkimizin karşılığınıda aldık... bilgilendirme olarak Eskişehir'i daha iyi anlatan görseller yapılıyor, yapıldıktan sonra buraya koyacağız diye bir mesaj yayınladılar...

sanırım Afyon'daki anıt ile Nasreddin Hoca figürlerini değiştirecekler...
Yukarı
canegemen Liste gör
Yazar

Egemen
Yer: ADANA
  Alıntı canegemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ara/2009 saat 19:10
Trabzonda 5 sene ömür tüketmiş biri olarak rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki;konu Eskişehir olunca trabzonluların isyanını anlayabiliyorum.Birde çıkıp Türkiyenin tek futbol şehriyiz demeleri akılla mantıkla izah edilemez.
Takım iyi gidince onun arkasında olmayı herkes yapar ama gerçek taraftarlık ESKİŞEHİRSPOR'un büyük taraftarı gibi uzun seneler alt liglerde yer almasına rağmen onun peşinden gitmektir.Saygılarımla...
Yukarı
erahnes Liste gör
Deneyimli Yazar

Erhan
  Alıntı erahnes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ara/2009 saat 19:37
yahu arkadaşlar şöyle bir hem trabzonspor forumlarına hem de tarafsız sitelere girdim inanamadım.bu trabzonlsğpr taraftarı ne kadar terbiyesiz insanlarmış kıskançlıklarından ne yapacaklarını şaşıran bir taraftar topluluğu görüyorum.adamlar inşallah TÜRKİYE kazanamaz diyecek kadar küstahlaşmışlar.senin şehrin 2016 yı hak etmiyor arkadaş hala niye konuşuyorsun.üstüne üstelik bir de ESKİŞEHİR 'i trabzonla kıyaslıyorlar gel de gülme.
Yukarı
zawur Liste gör
Deneyimli Yazar

yasin dincar
Yer: Turkey
  Alıntı zawur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ara/2009 saat 19:59

Arkadaşlar bırakalım artık insanların çekememezliklerini , biz kendi önümüze bakalım biz eskişehirliler ve eskişehirspor taraftarları olarak neler yapabiliriz bunları tartışalım , bu organizasyonun türkiye 'ye verilebilmesi için hangi yolları zorlamalıyız , hangi sivil toplum kuruluşlarına ve hangi kurumlara ne şekilde destek olmalıyız , bunları tartışalım ve hayata geçirelim

pek fazla dikkat etmedik yada önemsemedik ama bir de yedek şehir olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız bunun ne anlama geldiğini , bizans oyunlarını çok iyi bilen bir taraftar topluluğu olduğumuz için eskişehirliler olarak  gerekli yerlere  gerekli baskıyı kurmamız gerekmektedir . trabzonun lobisi güçlü olduğu için aday şehirlerden birini sudan bir sebeple adaylıktan çıkara bilirler ki benim gözümdede bu şehirlerin başında eskişehirimiz gelmektedir sebebini uzun uzun anlatmaya  gerek yoktur . siyasi sebepler dersem yeterlidir sanırım .

işte bu yüzdendir ki türkiyenin en hızlı şekilde organize olan taraftar topluluğu olan bizler bu konuyu göz ardı etmeden üstüne düşmeli herhangibir bizans oyununa maruz kalmadan , 2016 ev sahibi ülke belli oluncaya kadar bütün gücümüzle gerekli lobi faliyetlerini hayata geçirmeliyiz .

LÜTFEN .... !!!   bu konuyu göz ardı etmeyelim ve bu konuların üzerine düşelim .
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2829303132 171>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır