eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıDTP KAPATILDI !!! (sonunda)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 10>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
serdareses Liste gör
Usta Yazar

serdar
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 01:12
Alıntı yapılan Cumhuriyet

Alıntı yapılan serdareses

Sonunda aldılar cevaplarını
YOK KÜRDANİSTANIN SINIRLANI ÇİZMİŞLERMİŞ ÖZERKLİKMİŞ ALIRSINIZ.....

Serdar kardeşim;  şu iğrenç ifadeyi kaldırır mısın?

kürdanistan YAZMISIM DİKKATİNİ ÇEKERİM
KI KI KIZILCIKLI...
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 01:22
Alıntı yapılan 1965ŞİMŞEK

yalnız bu bir araseçim olacak,yani boşalan bölgelerdeki 28 milletvekilliği için 3 ay sonra bir seçim yapılacak bu bir genel erken seçim değil.

Bende önce ara seçim yazmıştım. Sonra Hürriyet'te erken seçim haberini görünce, acaba ben mi yanlış biliyorum diye? değiştirdim. hürriyet'te ara seçim olarak değiştirmiş, haberini...

Konuya ilişkin Anayasa maddesi aşağıda :

Anayasanın 78’inci  maddesine göre, “Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinden boşalma olması halinde, ara seçime gidilir”. Ancak Anayasaya göre, “ara seçim, her seçim döneminde bir defa yapılır ve genel seçimden otuz ay geçmedikçe ara seçime gidilemez. Ancak, boşalan üyeliklerin sayısı, üye tam sayısının yüzde beşini bulduğu hallerde, ara seçimlerinin üç ay içinde yapılmasına karar verilir”. Bununla birlikte, “genel seçimlere bir yıl kala, ara seçimi yapılamaz”.

Kendi bilgime göre şunu da söyliyeyim. 550 milletvekilinin %5'i 27.5 yapıyor.Yarım vekil olamayacağı için 27.5 + 1 = 28.5'ten 29 milletvekili yapar. Yani Ufuk Uras'ın da DTP ile istifa etmesi birşeyi değiştirmez. En az bir vekilin daha istifa etmesi gerekir.

21(DTP) + 1 (Ufuk Uras) + 6 (Boş koltuk sayısı) = 28 milletvekili eder. Yukarıda ki formulüme göre 1 vekilin daha istifa etmesi gerekir ki o zaman ara seçim olur.
Yukarı
ctacir Liste gör
Yazar

cem
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 01:36
giderken bile ortalığı karıştırıyor şerefsizler. ve size acı bir gerçeği söyleyeyim. ufuk uras denen adam, babamın ortaokul ve lise arkadaşı. ve bu adam lisede okurken  milliyetçi  görüşleri savunan hatta ülkücü kanata yakın biriymiş. babam hala nefret eder bundan. hiç bir zamanda görüştüklerini konuştuklarını duymadım. yanlız bi akşam rakı sofrasında beraber içerken ( o zaman dtp falan yoktu bu da milletvekili değildi. ) ufuk uras haberi çıktığında söylemişti. bu adamların nasıl tipler olduğunu biliyoruzda birazda içerden bilin diye yazdım bunları....
Yukarı
esesli_asik Liste gör
Usta Yazar

SEMİH
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 01:39
Eskişehirin bazı yerlerinde 100-200 kişi gördüm.Bazı arabalarda türkiye bayrakları asarak konvoy yapıldı dtp kapatılma kararı çıkmasından hemen sonra...
Yukarı
serdareses Liste gör
Usta Yazar

serdar
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 01:47
Alıntı yapılan ctacir

giderken bile ortalığı karıştırıyor şerefsizler. ve size acı bir gerçeği söyleyeyim. ufuk uras denen adam, babamın ortaokul ve lise arkadaşı. ve bu adam lisede okurken  milliyetçi  görüşleri savunan hatta ülkücü kanata yakın biriymiş. babam hala nefret eder bundan. hiç bir zamanda görüştüklerini konuştuklarını duymadım. yanlız bi akşam rakı sofrasında beraber içerken ( o zaman dtp falan yoktu bu da milletvekili değildi. ) ufuk uras haberi çıktığında söylemişti. bu adamların nasıl tipler olduğunu biliyoruzda birazda içerden bilin diye yazdım bunları....

İçerden bilin derken ülkücü birisi dtp li oldumu demek istiyorsunuz
KI KI KIZILCIKLI...
Yukarı
ctacir Liste gör
Yazar

cem
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 02:00

Alıntı yapılan ctacir

yok hayır. babam ufuk urası tanıyor geçmişte neydi şimdi ne oldu anlamında söyledim....
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 02:04
Beklenen buydu zaten. Ana yasa mahkemesinden aksi bir sonuç çıksaydı süpriz olurdu aslında. 140'tan fazla açık delil vardı ortada.
Parti kapatmak çözüm değil. Bu adamlar 20 yıldır defalarca parti kurup kapatıldılar, alışkınlar bu duruma.
Vekilliği düşürülen ve siyasi yasak getirilen Ahmet Türk ile Aysel Tuğluk her ne kadar sakin ve yumuşak konuşsada ortalık dahada kızışacak. Kendileride gayet biliyorlardı kapatılacaklarını, istedikleri bu zaten. Dağdaki it sürüsüde çok sevinmiştir bu duruma.
Bakalım bundan sonra neler olacak. Geri kalan 19 adet millet vekili görünümlü teröristler bağımsız olarak bir dahaki seçimlere kadar devammı edecekler, yoksa Ufuk Urasın katılımıyla tekrar grupmu kuracaklar, ya da top yekün istifa edip dağamı çıkacaklar ?
Elimizden geldiğince sağ duyulu ve dikkatli olmalıyız bu kritik günlerde.
Umarım Askerimizde gerekli önlemleri alıyordur. Şu son günlerde yaşanlar ve üstüne üstlük bu DTP'nin kapanmasıyla beraber boş duracağa benzemiyorlar.
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 03:16
dtpliler olay çıkarmaya başlamıslar hakkari d.bakır ve ıstanbulda polisle çatışıp etrafa saldırıyolarmıs.... pis herifler hayinler...
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
bursAnkaraESES Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 08:23
Alıntı yapılan ctacir

Alıntı yapılan ctacir

yok hayır. babam ufuk urası tanıyor geçmişte neydi şimdi ne oldu anlamında söyledim....

Siyaset taviz verme sanatıdır...Wink

Ufuk Uras ve DTP al birini vur ötekine.Zaten Ufuk Uras Dtp'nin desteğiyle milletvekili seçildi.Onun için şimdi kapatılan Dtp'den kalan milletvekillerinin yanına katılıp 20 milletvekiliyle grup oluşturulması gündemde.
BİZ ESKİŞEHİRLİYİZ OLEY...

Yukarı
tüko_eses Liste gör
Deneyimli Yazar

türker birol
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 08:32
hepsinin allah belasını versin
kahrolsun PeKaKa
sehitler ölmez vatan bölünmez
365 gün 6 saat eskişehirspor...