eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Memurların Uyarı Grevi Başladı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 15>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
commandos Liste gör
Deneyimli Yazar

Gürcan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı commandos Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 17:47

şimdi bazıları, memurlar yılda şu kadar tatil yapıyor, laklak yaparak günü geçiriyor, asgari ücretlinin 3 katı maaş alıyor gibi cümlelerle işçiyle memuru birbirine düşürüp köşesine çekilmiş, ellerini ovuşturarak seyrediyor.

başlık ben iyiyim sen kötüsün kavgasına dönmüş. ortak hakları için birlikte mücadele etmesi gereken işçi, memur, emekli, öğrenci, işsiz birbirine girmiş.

bu ve bunun gibilerin zihniyeti eskiden beri böl - parçala - yönet olmuş, olmayada devam edecek. uyanık olmalıyız.

işvereni ister devlet ister özel sektör olsun, her çalışan emeğinin karşılığını eksiksiz almalıdır.

yıllardır haksız vergi uygulamalarıyla iliği kemiği sömürülen ücretli kesim, patronlardan tüccarlardan alınamayan vergilerin yükünü çekmek zorunda değildir.

bu başlık kısır çekişmelerin yaşandığı değil, insanca yaşam hakkının savunulduğu bir yer olmalıdır.

(özel sektörde çalışıp maaşını alamayan, haksız yere işten çıkarılan, sigortasız çalıştırılan arkadaşlar benimle özel mesajdan irtibata geçsin. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.)

Akademi Gençlik * İdman Yurdu * Yıldıztepe *
Yukarı
StS Liste gör
Usta Yazar

Ümit
  Alıntı StS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 17:51
Alıntı yapılan Enigma1965

Alıntı yapılan StS

Memurların grev nedeni nedir? Maaşlar mı yoksa başka bir sorun mu var?

PES   DOĞRUSU   !.....

Bir toplumu oluşturan bireyler, alıntı yapılan örnekteki gibi toplumsal olaylara

duyarsız kalabiliyorsa,ülkedeki çalkantılardan,ekonomik zorluklardan,ulusal

bütünlüğümüzün sürekli kaşınmasından bihaberse en basit ifadeyle  " PES

DOĞRUSU " ...

Emeklinin,dul ve yetimin,asgari ücretlinin ve de düşük dereceli memurların

içinde bulunduğu ekonomik çıkmazı görmemek için insanın  kör olması,kör

olmakta yetmez,aynı zamanda sağır olması gerekir...

2002'de  büyük vaatlerle,büyük umutlarla ve halkımızın büyük teveccühü

ile yönetime gelen mevcut iktidar  süreç içersinde malesef dar gelirli yığınla-

rın derdine ilaç olamamıştır... Bu bakımdan memurlarımızın bu gün yaptığı 

uyarı eylemi fevkalade önemlidir...

Sağduyusu olan,vicdan sahibi,emeğin ve alın terinin kutsallığına  inanan her

vatandaşımızın bu eylemi desteklemesi  ulusal bir borçtur...

Yargısız infaz yapmayı çok iyi becermişsin. Memurların grev nedenini sordum çünkü;
1: İnfaz yaptığın kişi kış döneminde iş yeri mağdur olmasın diye çok zor şartlar altında bir sözleşmeye imza atmış olabilir. Projelerden işi takip etmekten, işi zamanında yetiştirmeye çalıştığından dolayı son zamanlarda hiç boş vakti olmamış haberleri izlememiş, gazete okuyamamış olabilir. Özel bir sebebi varsa soruda da da sorduğum gibi bunu öğrenmek istemiş olabilir.
2: Memurların çalışma şartlarına göre maaşlarının fena olmadığını düşünmüş olabilir.

Belki Bir Gün!
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
  Alıntı KaRa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 18:35
Alıntı yapılan 1965ŞİMŞEK

benim milletimin yüzü gülmüyor ne işçisinin,ne köylüsünün ne memurunun.hepimiz ne olursak olalım emeklerimizin karşılığını alana dek mücadele etmeliyiz birlikte,birbirimizi yiyeceğimize.
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
Batuu Liste gör
Deneyimli Yazar

Batuhan CAN
Yer: Bursa/Ankara
  Alıntı Batuu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 19:19
Haberlerde izledim çok ses getirmiş gerçekten bu grev inşallah herkes hak ettiğini alır.
Uludağ ÜNİESES
Yukarı
esgökhanes Liste gör
Deneyimli Yazar

GÖKHAN
Yer: Yeşiltepe
  Alıntı esgökhanes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 19:20
sadece hızlı tren grev yapmamış
Bir Tek Seni Sevmekten Yorulmadı Bu Kalbim ! KIRMIZI SİYAH KÜLTÜR'DÜR
Yukarı
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-suat-es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 19:30
Alıntı yapılan scetintas

Alıntı yapılan ErSin

Suat Bey,  dediğiniz  kanun ile ilgili  yeterli ve o kanunun nasıl uygulanılmadığı çürütüldüğü hakkında oldukça geniş bilgim var.Bildiğim,tanıdığım kişilerden emin olun ki işveren herşeyi kılıfına uyduruyor ve haksız çıkan devamlı işçi oluyor. Neyse asıl konumuz bu değil konu bölünmesin ( Gerekirsede tartışabiliriz )

Memurların hakkını aramasında sakınca bulmuyorum çok iyi para alıyorlar rahat battı da demedim. Tabiki grev yapabilirler. Geçmiş sayfalarda da yazdım. Benim tepkim sadece Tv' de Gazetelerde " Memur Açlıktan Ölüyor ", " Memurların Hali İçler Acısı " gibi sözlere Türkiye şartlarına göre aldıkları para az olabilir eyvallah ama durumu daha kötü olanlarda varken onları kimse görmemezlikten gelmesi çok ilginç gerçekten.
Ben kanunla ilgili,grevin haklılığı veya uygulama şekli hakkında hiç bir şey söylemedim...Fakat çok tepki görmüşse amacına ulaşmış demektir...Sadece bunu belirttim...Bu konu hakkın tek satır yorumum yoktur...

Suat abi Ersin arkadaşımız bana cevap olarak yazmış isim benzerliği LOL
...
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 19:36
3 Ocak 1991'de İşçilerin bir günlük iş bırakma eyleminden bu yana en geniş katılımlı iş bırakma eylemi olmuş.Hakkını arayan bütün Kamu emekçilerini alkışlıyorum.Clap
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 19:38
bu arada zaman gazetesi ilk 8 manşetinde, posta gazetesi ilk 10 manşetinde, habertük gazetesi ilk 10 manşetinde, milliyet 6 manşetinde grevi vermemiş. hürriyet gazetesi internet sitesi grev haberine manşetlerden birini ayırmış fakat bunu kavga görüntüleriyle süslemiş. memurların talepleri ise görebildğim kadarıyla yazılmamış. sabah gazetesi manşetlerinden birini ayırsa ve emekçilerin görüşlerine yer verse de o da hürriyet gibi olayın olumsuz yanlarını daha da ön plana çıkarmış.
bunlar türkiye'nin en çok satan 6 gazetesi. ve hepsi de sahiplerinin sınıfsal karakteri doğrultusunda yayın yapıyor.  bu yazıyı bunu göstermek için yazdım.
NOT: internet siteleri gün içinde değiştirilebildiğinden belirtmek isterim ki, sayfaların bu durumları benim yazıyı yazmaya başladığım sırada böyleydi.
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
ESmih Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
Yer: eskişehir
  Alıntı ESmih Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 19:40
Alıntı yapılan Batuu

Haberlerde izledim çok ses getirmiş gerçekten bu grev inşallah herkes hak ettiğini alır.

ClapClapClap
Clap
Yukarı
oaae Liste gör
Deneyimli Yazar

Osman BAŞKAN
  Alıntı oaae Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 19:43
   Bu konu başlığını açan ve bugünkü eylemde görevli olan birisi olarak şu kadarını söyleyebilirim ki, amacına ulaşan ve barış içinde geçen bir eylem olmuştur.Destekleyen desteklemeyen tüm renktaşlarıma teşekkür ederim.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 15>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır