eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Memurların Uyarı Grevi Başladı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 15>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
yankee2222 Liste gör
Usta Yazar

atilla
Yer: Habur-Silopi
Online Durum: Offline
  Alıntı yankee2222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 16:01
daha demokratik ve daha iyi bir Türkiye için sıra memur açılımında
bu yüzden bir dönem daha akp'ye evet

not:alkollüyüm
KIZILCIKLI
Sınırın Kırmızı Şimşeği
Yukarı
esolimpiyates Liste gör
Usta Yazar

Ali Gündüz
Yer: Ankara
  Alıntı esolimpiyates Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 16:04
Alıntı yapılan yankee2222

daha demokratik ve daha iyi bir Türkiye için sıra memur açılımında
bu yüzden bir dönem daha akp'ye evet

not:alkollüyüm
En iyisini yapıyorsun,ne içiyorsan bir kadehde benim için iç.
DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKİBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER..
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 16:05
Alıntı yapılan esolimpiyates

Ne yapmamız lazım memurlar daha fazla hak kazanacak diye sokağa çıkıp bayrammı yapmam lazım.Hem teşhisiniz de çok yanlış ben 12 eylül zihniyetinin biçimlendirdiği  insanlardan da değilim,fikirim var,okurum, olayları takip ederim,yanlış ve doğrularımı da ayırırım.O bahsettiğiniz geç gelecek kız benim kızımdır ve memurun eylemi ona zarar veriyorsa buna karşı çıkarım.Daha önceki yazılarımda da belirttim ama herkez kendi gözüyle baktığı için istediği gibi yorumluyor.Hak başka kişinin hakkı gasp edilerek alınmaz.Ne demek eylem yerini bulmak için bazı kişiler eziyet çekecek.Senin çocuğun daha rahat yaşayacak diye benim çocuğummu eziyet çekecek.Hakkını millete eziye çektirerek değil,bu devlete bir günlük gelir kayıplarını yaşatarak değil başka türlü ararsın.Arayacaksan işçinin de, asgari ücretlininde,emeklininde,köylününde araki destek verelim.

kırmızı renkli cümleye ithafen :
aslında saydığınız bütün toplumsal katmanların hakkı da uzun vadede aranmış oluyor. toplumun canlı olduğu, toplumsal meselelere duyarlı olduğu bir ülkede insanların yaşam standartları yükselir. grev de takdir edersiniz ki toplumsal duyarlılığı artıran bir hadisedir. bu sitede bile konu hakkında bu kadar çok şey yazılıp çiziliyorsa grev şimdiden kazanmaya başlamış demektir. birinin hakkını savunan zaten diğerinin de hakkını savunmuş oluyor.

yeşil renkli cümleye ithafen:
o insanların sizin yakınlarınız eziyet çeksin gibi bir derdi yok. emekçiler için en etkili hak alma yöntemi üretimden veya hizmetten gelen  güçlerini kullanmaktır.sizin daha etkili bir öneriniz varsa paylaşın isterseniz, onun  yaptırım gücünü de tartışabilirim. benim çocuğum yok . olmadan da neler hissettiğinizi bilemem.

mavi renkli cümleye ithafen:
ben bunu size özel olarak söylemedim. meseleyi kişiselleştirmek gibi bir derdim yok. tespitim o ki insanlar birbirini öteki olarak gördükçe (ki görüyor, bu forumdan da bunu anlayabiliyoruz) halkın büyük çoğunluğu çeşitli eksik gedikler ile beraber yaşamaya devam edecek. ve bu ötekileştirmenin, toplumda varolan yabancılaşmanın en büyük kaynağı 12 eylül darbesidir.

sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 16:09
Alıntı yapılan ErSin

Suat Bey,  dediğiniz  kanun ile ilgili  yeterli ve o kanunun nasıl uygulanılmadığı çürütüldüğü hakkında oldukça geniş bilgim var.Bildiğim,tanıdığım kişilerden emin olun ki işveren herşeyi kılıfına uyduruyor ve haksız çıkan devamlı işçi oluyor. Neyse asıl konumuz bu değil konu bölünmesin ( Gerekirsede tartışabiliriz )

Memurların hakkını aramasında sakınca bulmuyorum çok iyi para alıyorlar rahat battı da demedim. Tabiki grev yapabilirler. Geçmiş sayfalarda da yazdım. Benim tepkim sadece Tv' de Gazetelerde " Memur Açlıktan Ölüyor ", " Memurların Hali İçler Acısı " gibi sözlere Türkiye şartlarına göre aldıkları para az olabilir eyvallah ama durumu daha kötü olanlarda varken onları kimse görmemezlikten gelmesi çok ilginç gerçekten.
Ben kanunla ilgili,grevin haklılığı veya uygulama şekli hakkında hiç bir şey söylemedim...Fakat çok tepki görmüşse amacına ulaşmış demektir...Sadece bunu belirttim...Bu konu hakkın tek satır yorumum yoktur...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
ErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Bozoluk
  Alıntı ErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 16:14
es-suat-es' e demiştim :)
Yukarı
semihk Liste gör
Deneyimli Yazar

semih
Yer: Turkey
  Alıntı semihk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 16:33
eylemler halkın hakkına riayet edilerek yapılmalı bence.
memurlar seslerini duyurmak için eylem yada iş yavaşlatma yapabilirler ama bu eylem diğer insanları haklarından mahrum etmeden yapılmalı.
bilmem nereye gidecek trenin makinisti işi gücü bırakıp 400-500 kişiyi mağdur edecekse böyle bir eylem gidişatından sapmış demektir.
.
.
.
Başkalarının kusurlarını görmeye başladığın an, kendi kusurların için aynanın karşısına geçmen gereken andır.
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 17:01
Babam da annem de 30 küsür yıllık memurlar. Kendimi bildim bileli her cumartesi öğlen 2'ye kadar çalışırlar. Yılın belli dönemlerinde cumartesi mesaileri akşam 6'ya dayanır. Devletin kamp, tatil yeri vb. şeylerinden yararlanmak 2-3 defa nasip olmuş aileme. Evet ucuz yerler ama otel rahatı da olduğu söylenemez. Belki rahat olanları da vardır ama onları görmek de her memura nasip olmuyor. Pek çok defa birleştirilen "resmi" bayram tatillerinde çalıştılar. Yalnız şu anda ikisi de emekli olsa iyi bir ev almak hayal... Burada memurların hayatını anlatmak için yazmıyorum elbette ama memurların hayatını yata yata para kazanmak gibi gösterenler için yazdım.

Grevin amacı devletin başındakilere "biz olmazsak ne olur?" sorusuna yanıt bulmalarını kolaylaştırmaktır bence. Keşke şu ülkede herkes sesini yükseltse de ilk sayfalarda Ahmet ağabeyin yazdıkları satılırken ağzımızı açıp bakmasak. Kendimize daha yakın bir örnek ararsak stad bağıra bağıra Muttalip'e giderken birileri çıkıp "hoop noluyo?" diyebilse...
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 17:08
Türkiye'nin işçileri, memurları, emekçileri... BİRLEŞİN...Wink
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 17:12
    Eskiden emekli olan bir memur emekli ikramiyesiyle bir tane ev alabiliyordu.Şimdi devlete 30 yıl hizmetin karşılığında 30-35 bin tl ikramiye alıyorlar.Aldıkları ikramiyede borçlarına gidiyor.

İşçi veya memur statütüsü ne olursa olsun,başkalarına muhtaç olmadan yaşamak bir insanın en doğal hakkıdır.

Verilen % 2 zamla ancak açlık sınırında  yaşanabilir.  
kalender
Yukarı
ozzie Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: melbourne
  Alıntı ozzie Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 17:41

Ülkemizi çok yakından ilgilendiren şu oldukça önemli toplumsal eylemde dahi,

aynı sevdanın bireyleri,aynı renklerin sevdalısı olarak görüş ayrılıklarına düşü-

yorsak,bir hak arayışında duygu birlikteliği sağlayamıyorsak  çok saydığım ve

çok önemsediğim  ESKİŞEHİRSPOR FORUM 'un  naçiz bir üyesi olarak büyük

hüzün duydum..   İnsanın içini karartan bu kadar görüş ayrılığının içinde iyiki

YANKEE 222 / KÖFTECİ / ESolimpiyatES , gibi   arkadaşların zeka dolu,hiciv

dolu esprili  mesajları var.....

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 15>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,445 saniyede hazırlanmıştır