eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Memurların Uyarı Grevi Başladı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 15>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Curva_Eses Liste gör
Usta Yazar

Mert
Online Durum: Offline
  Alıntı Curva_Eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 14:57
Alıntı yapılan muhammetpoyraz

İstanbul'dan gece 10 Anadolu ekspresi ile yola çıktım. Açtım kitabımı okuyorum. Saat 12 oldu, Arifiye istasyonunda durduk. 30 dk geçti hareket yok. Trenden inince öğrendim ki 25 kasım dolayısı ile tren gitmeyecek. Arkadan bir kaç ekspres daha geldi. Yüzlerce yolcu var orada. Bebeği olan var, hasta olan var, sabah sınavı olan var, işe yetişecek olan var,cenazesi olan var. Bizim suçumuz ne?

Grev olsun ya da olmasın şeklinde bir şey diyemem ama bu şekilde olmaması lazım. gecenin yarısı orada beklemekten başka şansı yok kimsenin. Ben şanslıydım babama telefon ettim saat 5 30'da geldi beni araba ile aldı. Tam 5,5 saat orada bekledim. Bu kaybolan vaktin hesabını kim verecek? Şu an hala olayın etkisinde olduğum için çok iyi ifade edemedim kendimi ama bu şekilde olmamalıydı. Bu tren neden kalktı madem varmayacaktı? Neden satıldı bilet? Zihnim komplolara kayıyor direk. Acaba bu kadar insan bekletilmeseydi bu kadar ses getirir miydi diyorum. Bilmiyorum belki de herkes iyi niyetli sadece ben kötü niyetliyim.

Olaylara bakış açın yanlış.Zaten olması gereken durumda bu.Bunun olması önemlerinin anlanması için greve gidiyorlar adı üstünde GREV.Madem bu kadar önemli senin kitabının yarıda kalması neden trene gittin bilet aldın?Grev olacağı zatten aylar öncesinden belirlenen bir organizasyon...

ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND
Yukarı
ezbol Liste gör
Deneyimli Yazar

erol bakırcı
Yer: Turkey
  Alıntı ezbol Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 15:15
bu ülkede yönetim ve haklar konusunda birçok haksızlığa karşı çıkıyorsak,bunların düzelmesini istiyorsak,o halde hepbirlikte yapılan eyleme ortaya konulan duruşa sahip ve destek çıkmalıyız.Şahsım olarak özelbir şirkette yönetici pozisyonunda çalışmama rağmen banane kardeşim demem,diyemem.Bu tip yaklaşımlarla hiç bir hak elde edilemez.MEMUR DOSTLARIMIZIN YAPTIĞI BU GREVİ SONUNA KADAR DESYEKLİYORUM.Tüm Türk halkı ve çalışanlarından da aynı desteği göstermelerini rica ediyorum.
eskişehirli ilk evliliğini ESES'le,ikinci evliliğini eşi ile yapar.
Yukarı
muhammetpoyraz Liste gör
Deneyimli Yazar

Muhammet POYRAZ
Yer: Estanbul
  Alıntı muhammetpoyraz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 15:18
Alıntı yapılan Curva_Eses

İstanbul'dan gece 10 Anadolu ekspresi ile yola çıktım. Açtım kitabımı okuyorum. Saat 12 oldu, Arifiye istasyonunda durduk. 30 dk geçti hareket yok. Trenden inince öğrendim ki 25 kasım dolayısı ile tren gitmeyecek. Arkadan bir kaç ekspres daha geldi. Yüzlerce yolcu var orada. Bebeği olan var, hasta olan var, sabah sınavı olan var, işe yetişecek olan var,cenazesi olan var. Bizim suçumuz ne?

Grev olsun ya da olmasın şeklinde bir şey diyemem ama bu şekilde olmaması lazım. gecenin yarısı orada beklemekten başka şansı yok kimsenin. Ben şanslıydım babama telefon ettim saat 5 30'da geldi beni araba ile aldı. Tam 5,5 saat orada bekledim. Bu kaybolan vaktin hesabını kim verecek? Şu an hala olayın etkisinde olduğum için çok iyi ifade edemedim kendimi ama bu şekilde olmamalıydı. Bu tren neden kalktı madem varmayacaktı? Neden satıldı bilet? Zihnim komplolara kayıyor direk. Acaba bu kadar insan bekletilmeseydi bu kadar ses getirir miydi diyorum. Bilmiyorum belki de herkes iyi niyetli sadece ben kötü niyetliyim.

Olaylara bakış açın yanlış.Zaten olması gereken durumda bu.Bunun olması önemlerinin anlanması için greve gidiyorlar adı üstünde GREV.Madem bu kadar önemli senin kitabının yarıda kalması neden trene gittin bilet aldın?Grev olacağı zatten aylar öncesinden belirlenen bir organizasyon...

Kitabın yarıda kalmasını nereden çıkardınız? Oradaki öylesine söylenmiş bir şey kitabın yarıda kalması. Sanki tren durunca okunmuyor mu? Aylar öncesinden belli olma durumunu da başka bir mesajda açıklamıştım zaten. Burada grevin sadece beni etkileyen yönünü göz önüne getirerek bencillik yapmak istemiyorum.  
Yukarı
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-suat-es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 15:20
Biz halk olarak hep alltakini örnek aldığımız için haklarımızı aramıyoruz özel sektörde iyi maaşla çalışanlar memurun hali bizden kötü şükredelim halimize memur asgari ücretlinin hali bizden kötü şükredelim halimize asgari ücretli işsisizin hali bizden kötü şükredelim halimize (işsizlere allah kolaylık versin)  mantığı ile hakkını aramadığı için bu ülke hep soyuluyor devletin kaynakları ne olduğu belirsiz kişilere peşkeş çekiliyor.
...
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 15:27
grev emekçilerin en güçlü siahıdır.
normal bir ülkede emekçiler greve gidince halk coşkuyla sokaklara çıkıp destek verirler.
ama 12 eylülün halkı ezip geçtiği, ve forumda örneklerini gördüğümüz insan biçimini yarattığı ülkemizde maalesef grev farklı biçimlerde karşılanıyor. bir renkdaşımız kızını bir gün geç görecekmiş. bir renkdaşımız  bilmem kaç saat garda beklemiş, bir renkdaşımız sınava çalışmış ama sınav ertelenmiş.... iyi ki bunlar olmuş da dünyayı emeğin yarattığının anlaşılabilmesi için olanaklar artmış. umarım bir gün bütün emekçiler kendi güçlerini anlar da tek günlük grev ile yetinmeyip iktidara yürürler.

sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
muhammetpoyraz Liste gör
Deneyimli Yazar

Muhammet POYRAZ
Yer: Estanbul
  Alıntı muhammetpoyraz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 15:35
Alıntı yapılan d0rli0n

normal bir ülkede emekçiler greve gidince halk coşkuyla sokaklara çıkıp destek verirler.
ama 12 eylülün halkı ezip geçtiği, ve forumda örneklerini gördüğümüz insan biçimini yarattığı ülkemizde maalesef grev farklı biçimlerde karşılanıyor. bir renkdaşımız kızını bir gün geç görecekmiş. bir renkdaşımız  bilmem kaç saat garda beklemiş, bir renkdaşımız sınava çalışmış ama sınav ertelenmiş.... iyi ki bunlar olmuş da dünyayı emeğin yarattığının anlaşılabilmesi için olanaklar artmış. umarım bir gün bütün emekçiler kendi güçlerini anlar da tek günlük grev ile yetinmeyip iktidara yürürler.

Bu konudaki son mesajımı yazıyorum. Bir gün bebeğinizle o tren istasyonunda beklerseniz, ya da 2 aydır görmediğiniz oğlunuzun, kızınızın bir tren istasyonunda kamu-sen tarafından rehin tutulduğunu öğrenirseniz belki daha iyi anlarsınız beni ya da babamı. Belki bunları yaşamışsınızdır ve senin beklediğin tepkiyi vermedim diyeceksiniz bana. O zaman bir şey diyemem. Demek ki sizin kadar ufkum geniş değil diyebilirim ancak. Hak başkalarının hakkı gasp edilerek aranmaz. Kalın sağlıcakla...
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 15:41

Alıntı yapılan 26_26_26

<FONT style=": #000000">Bir ay önce açıklandı bu iş bırakma eylemi,tabii çoğu kişi yapamazlar diye bir düşünce içindeydi ki başa gelince şikayetlerler başladı haliyle,keşke tedbirler buna göre alınsaydı.

Şimdi eğer tedbiri alacak kişi ben miyim öncelikle onu sorayım? Cevap hayırsa bundan sonrasını okumanıza gerek yok. Salı günü sınavım bitti. Perşembe günü arefe. Öğrenciliği bilirsiniz nasıl 1 saat daha fazla kalırım memleketimde diye hesap yapar. Tamam memur hakları için 1 gün az tatil yapalım bu bayram, eyvallah. Ama neden durum tcdd tarafından dile getirilip bu trenler 1 günlüğüne kaldırılmadı? Cevabını aradığım soru bu. Eğer bilet satılıyorsa tabii ki parasını verip hakkım olan ulaşımın gerçekleşmesini beklerim. Ama tcdd deseydi ki bu gün bilet satılmayacak o trene binen yüzlerce insan da ona göre hareket ederdi.

Evet belki de grevi sadece dar bir alana sıkıştırmakla suçlayabilirsiniz ama düşünün deplasmana gittiğimizde polis 15 dakika çıkış kapılarını açmayınca nasıl sinir oluyoruz. 5,5 saat bir tren garında beklemiş birini de anlamaya çalışın lütfen.
Birileri bundan çok rahatsız olmuşsa grev veya eylem yerini bulmuş demektir...Smile
Geçmiş olsun Muhammed'cim...Smile
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
esolimpiyates Liste gör
Usta Yazar

Ali Gündüz
Yer: Ankara
  Alıntı esolimpiyates Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 15:44
Alıntı yapılan d0rli0n

Ne yapmamız lazım memurlar daha fazla hak kazanacak diye sokağa çıkıp bayrammı yapmam lazım.Hem teşhisiniz de çok yanlış ben 12 eylül zihniyetinin biçimlendirdiği  insanlardan da değilim,fikirim var,okurum, olayları takip ederim,yanlış ve doğrularımı da ayırırım.O bahsettiğiniz geç gelecek kız benim kızımdır ve memurun eylemi ona zarar veriyorsa buna karşı çıkarım.Daha önceki yazılarımda da belirttim ama herkez kendi gözüyle baktığı için istediği gibi yorumluyor.Hak başka kişinin hakkı gasp edilerek alınmaz.Ne demek eylem yerini bulmak için bazı kişiler eziyet çekecek.Senin çocuğun daha rahat yaşayacak diye benim çocuğummu eziyet çekecek.Hakkını millete eziye çektirerek değil,bu devlete bir günlük gelir kayıplarını yaşatarak değil başka türlü ararsın.Arayacaksan işçinin de, asgari ücretlininde,emeklininde,köylününde araki destek verelim.
DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKİBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER..
Yukarı
ErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Bozoluk
  Alıntı ErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 15:44
Suat Bey,  dediğiniz  kanun ile ilgili  yeterli ve o kanunun nasıl uygulanılmadığı çürütüldüğü hakkında oldukça geniş bilgim var.Bildiğim,tanıdığım kişilerden emin olun ki işveren herşeyi kılıfına uyduruyor ve haksız çıkan devamlı işçi oluyor. Neyse asıl konumuz bu değil konu bölünmesin ( Gerekirsede tartışabiliriz )

Memurların hakkını aramasında sakınca bulmuyorum çok iyi para alıyorlar rahat battı da demedim. Tabiki grev yapabilirler. Geçmiş sayfalarda da yazdım. Benim tepkim sadece Tv' de Gazetelerde " Memur Açlıktan Ölüyor ", " Memurların Hali İçler Acısı " gibi sözlere Türkiye şartlarına göre aldıkları para az olabilir eyvallah ama durumu daha kötü olanlarda varken onları kimse görmemezlikten gelmesi çok ilginç gerçekten.
Yukarı
1965ŞİMŞEK Liste gör
Yazar

YILDIRAY
Yer: ESK
  Alıntı 1965ŞİMŞEK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 15:44
son zamanlarda Türkiye Cumhuriyetini tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte yıpratmak,aşağılamak moda oldu doğal olarakta bu devletin çalışanları olan ve devleti ayakta tutan en küçüğünden en büyüğüne tüm memurlarda bu modadan nasibini alıyor.yok memur yatar,çalışmaz,örgü örer,sakız çiğner vs vs saçmalıklar dizisi aldı başını gidiyor.

peki soruyorum sizlere 70 milyonun işini,tüm işlerini kim görüyor.70 milyonun çocuklarını kim okutuyor,hastasına kimler bakıyor,vergisini algısını kimler hallediyor hemde insanca yaşayacak bir gelir elde edemeden,siyasilerin elinde oyuncak olarak,hizmet verdiği kendi halkı tarafından aşağılanarak.

bu devletin askeri bazı bölgelerde karda,kışta tüm gecelerini can havliyle pusuda geçirir ama adı hala yan gelip yatana çıkar.bu devletin öğretmeni 21.y.yda eşek sırtında köyündeki okuluna gitmeye çalışır,kimseye yaranamaz.bu devletin banka memurları kriz bahane edilerek binlercesi bir günde işsiz lalır,bugün memur azlığından bir bankaya yolunuz düşse yarım günde çıkamazsınız.bu devletin memuru yolu yapılmadan göz boyamak amacıyla hizmete sokulan 1890 model trenlerde hızlı trencilik oynatılır,ölür yada yaralanır dönüp bakan olmaz.bu örnekler say say bitmez.hemde neyin karşılığı ayda bazılarının bir lüks yemekte bıraktığı bahşiş kadar para kazanabilmek için.

üstelik o kötülenen,aşağılanan memur ünvanını alabilmek için yıllarca aç karınla,yüzbinlerce kişi arasından seçilen sınavlarda başarılı olduktan sonra yarı aç,yarı çıplak olarak yıllarca okuduktan sonra o bazılarının bahşiş parasını kazanabilmek adına.

bizim miletimiz garip,bizim milletimiz fedekar,bizim milletimiz kaderci.benim milletimin yüzü gülmüyor ne işçisinin,ne köylüsünün ne memurunun.hepimiz ne olursak olalım emeklerimizin karşılığını alana dek mücadele etmeliyiz birlikte,birbirimizi yiyeceğimize.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 15>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır