eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Memurların Uyarı Grevi Başladı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 15>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
muhammetpoyraz Liste gör
Deneyimli Yazar

Muhammet POYRAZ
Yer: Estanbul
Online Durum: Offline
  Alıntı muhammetpoyraz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 14:14
   İstanbul'dan gece 10 Anadolu ekspresi ile yola çıktım. Açtım kitabımı okuyorum. Saat 12 oldu, Arifiye istasyonunda durduk. 30 dk geçti hareket yok. Trenden inince öğrendim ki 25 kasım dolayısı ile tren gitmeyecek. Arkadan bir kaç ekspres daha geldi. Yüzlerce yolcu var orada. Bebeği olan var, hasta olan var, sabah sınavı olan var, işe yetişecek olan var,cenazesi olan var. Bizim suçumuz ne?

Grev olsun ya da olmasın şeklinde bir şey diyemem ama bu şekilde olmaması lazım. gecenin yarısı orada beklemekten başka şansı yok kimsenin. Ben şanslıydım babama telefon ettim saat 5 30'da geldi beni araba ile aldı. Tam 5,5 saat orada bekledim. Bu kaybolan vaktin hesabını kim verecek? Şu an hala olayın etkisinde olduğum için çok iyi ifade edemedim kendimi ama bu şekilde olmamalıydı. Bu tren neden kalktı madem varmayacaktı? Neden satıldı bilet? Zihnim komplolara kayıyor direk. Acaba bu kadar insan bekletilmeseydi bu kadar ses getirir miydi diyorum. Bilmiyorum belki de herkes iyi niyetli sadece ben kötü niyetliyim.
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 14:14
Yılın yarısında tatil yapıyorlarmış,geçin bunları,idari izin ibareside oluyor bu izinlerde,yukarılarda bir arkadaşda değinmiş.Kaç kişi o izin günlerinde yolda kaldı,şehir,içi şehir duran tren,belediye hizmeti,kalkmayan uçak gördünüz.Eşim vergi dairesinde emekli olmadan kurban olsun,ramazan olsun o nun çalışma durumuna göre plan yapardık.bu tatilleri sadece kamu çalışanlarımı kullanıyordu acaba!
Resmi dairelerde bayanlar örgü,baylar lak,lak yaparken vatandaş sıra beklermiş hadi ordan,o denilenler çok gerilerde kaldı,sen işini son ana bırak "bu zaten hepimizin mayasında var" sonrada yok şunu yatıramadım,yok bunu alamadım dersiniz tabii...
364 gün işini gücünü gören yalnızca birgün işini görememişde cımbızla ayıklanan olumsuzlukları servis ediyorsunuz.
Bu Memurlarda tam zamanını buldu grev yapacak...
Tabii ki böyle durumlarda yapacaklar grevlerini ki ses getirsin,sorarım sizlere Memurlar yatıyor diyen arkadaşlar,Memurlar yatıyormuymuş sizce....!
Altıncı sayfada bir arkadaş güzel bir fıkra dile getirmiş,bende az daha büyüterek kopyaladım.
Alıntı yapılan samich_backtash

BTS üyesi memur babanın oğlu olarak TÜM EMEKÇİLERE HAKLI MÜCADELERİNDE BAŞARILAR DİLERİM.

1940'ların Almanyasında ki bir papazın öyküsüdür. 
Gazodasına gönderilen papaz derki: Naziler ilk geldiğinde önce Yahudileri temizlediler, ben sesimi çıkarmadım. Ne de olsa Yahudi değildim. Sonra sıra Komünistlere geldi. Onları temizlediler ben yine bana ne dedim nihayetinde Komünistte değildim. Sonra Sosyalistler gitti. Bana ne canım ben Sosyalist miydim ses çıkarayım? Derken Sosyal Demokratlara el attılar. Ben yine tepki göstermedim olana bitene zira Sosyal Demokratta değildim. 

Sonra birgün Naziler beni aldı içeriye bekledim birisi "dur ne oluyor?" desin diye...Ama boşunaydı bu bekleyişim çünkü kimse kalmamıştı.

Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
santi Liste gör
Deneyimli Yazar

Sadullah
Yer: las vegas
  Alıntı santi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 14:18

" her üniversite mezunu iş bulcak diye bi kaide yok " diyen bir başbakandan ne beklersin ki.

fethi , nihat , ender filelere gönder
Yukarı
escem Liste gör
Deneyimli Yazar

cem
Yer: Turkey
  Alıntı escem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 14:20
Alıntı yapılan exu

Alıntı yapılan escem

Hiç bir memurun grev hakkı olmadan bizleri mağdur etmeye hakkı yok, Özel sektöre baksınları okumuş yada okumamış insanların kaçının sosyal hakları var,dünyanın krizden kasıp kavrulduğu bir yılda nasıl verilen zammı beğenmessin, sorun bakalım özel sektördeki işçiye ,mühendise %0 zamdan fazla kaç kişi almış, İşini ,hakkını beğenmiyosan istifa et, insanları mağdur etmeye kimsenin hakkı yok.

Escem kardeşim,

Bu senin dediklerinden bu iş bırakma eyleminden müzdarip olduğunu ve biraz da memurları kıskandığını anlıyorum. Bir iki bişey diyeyim sana:

1.Grev hakkı olup olmamasında kıstasın bunun hukuka uygunluğu. Aslında hukuka aykırı da olsa bence buna hakları var, her çalışanın olduğu gibi. Ben yasa çıkarırım grev hakkı var derim adamlar da grev yapar o zaman ne diyeceksin? Hımm hakları varmış tamam yapsınlar mı diyeceksin? Sanmıyorum.
2.Özel sektör çalışanlarının hiç bir hakkı yok gibi gözükebilir ama aslında var. Tüm çalışanların üçte bir sendikaya üye olsun da göreyim o zaman ne haklar kazanılıyor? Ama maalesef biz özel sektör çalışanları pek de örgütlü değiliz.
3.Kriz konusuna gelince...Kardeşim bu krizi kamu çalışanları mı çıkardı da krizin yükünü bu adamlar çeksin? Herkez çekecek deniyor ben böyle bir şey görmedim... Tayyip erdoğanın oğlu çekiyor mu? Bissürü gemisi oldu adamın iflas felan etti mi? Veya ne bileyim Tayyibe yakın olan hiç bir şirket battı mı? Hani hep beraber çekecektik?
4.istifa etsinler felan demişsin..Kardeşim adam örgütlü elinde bazı silahlar var kullanır tabi istfa etmeden önce...sen olsan istifa edermiydin hemen..Etmezdin tabi...Önce bir bakardın neler yapabilirim diye daha sonra baktın birşey olmuyor daha iyi bir iş için istifa ederdin.
5.Müzdarip olmuşsan eğer bil ki aynı durumda sen olsaydın sen de kendi hakkın için en azından bir gün iş bırakırdın. Aksini idda edemezsin. Eve aş götüremediğin ayın ortasından sonraki günleri düşünüp lanet olsun ben de bu eyleme katılacağım, bunu geleceğim için yapacağım derdin...

Tuba Bey;

İşin açıkçası eylemden şu an için hala muzdarip değilim, Riski sevmiyen , garantiyi ve rahatı seven, atalım kendimizi devlet kapısına hele bi diyen herkez memurluğu kıskanır,ama inanın ben bunlardan biri değilim.Memurluk aşağıda sayacağım sebeblerde düşünce yapıma zaten ters.Sİzde memurluğu kıskanılcak birşey olarak gösterdiğinizden anlaşılıyorki,bu ülkede memur olmak ayrıcalıktır ve kıskanılan birşeyinde şartları iyidir.
1-Kesinlikle grev hakkı var yok kavramım yasalara dayanmaktadır, Yasalarla bildiğiniz üzre bazı memurların grev hakkı varken bazılarının yoktur,Yasaların milyonlarca memura en hayati hizmet memuruna grev hakkı vermemesi bence çok mantıklıdır.Yasalarda hakları olmamasına rağmen grev yapabilirler düşüncenize katılmak mümkün değil, Bu düşüncenin  devamı her alanda sivil bir isyana neden olur. Anayasamızdaki değiştirilemez hukuk devleti kavramına zıt olur.
2-Özel sektörün hakları var demişsiniz, anladığım kadarıyla özel sektörde çalışmaktasınız sizde bilirsinizki,Kurumsal olmayan işletmelerde isterse 1000 işçisi olsun sendikaya girdiğiniz anda istenmeyen adam olursunuz.nihayetinde işsiz kalırsınız,ve ülkemizdeki özel sektör çalışanlarının %70-80 i bu tür yerlerde çalışmaktadır.
3-Bu krizi kamu çalışanlarımı çıkardı demişsiniz,bu krizi gariban işçimi çıkardıda ona zam yok işten atılıyor,Devletide işveren olarak düşünürsek krizden etkilenmesinden daha doğal birşey yok.Tabiki diğer yıllara göre daha az zam verecek,belki işten çıkaracak.Tayyibin oğlundan bahsetmişiniz,Bu ülkede ben,sen  siyasettin rantından hiçbirzaman faydalanamayacak, Sağıda ,soluda,muhafazakarı ,milliyetçisi kim gelirse gelsin çevrelerinde zaten ayrıcalıklı bi kesim olacak.
4-Onların hiçbirinde istifa etmeye cesaret yok o şikayet ettikleri işlerinden iyisini mümkün değil bulamıyacaklarını biliyorlar çünkü,Elindeki silahı dediğiniz gibi çok iyi kullanıyorlar,buda devletin memurunu çok şımarttığını,Yaprıtımının az olduğunu gösterir.
5-Ben olsaydım kesinlikle yapmazdım, daha iyi işi bulan dediğim gibi istifa eder.Kimse ailesi parasız bırakamaz zaten ki en düşük memur maaşıda bildiğim kadarıyla 1200-1300 ,bundan dolayı devlete isyan ediyo memurlar ,asgari ücretli  ne yapsın.
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 14:24

Bir ay önce açıklandı bu iş bırakma eylemi,tabii çoğu kişi yapamazlar diye bir düşünce içindeydi ki başa gelince şikayetlerler başladı haliyle,keşke tedbirler buna göre alınsaydı.

Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
esolimpiyates Liste gör
Usta Yazar

Ali Gündüz
Yer: Ankara
  Alıntı esolimpiyates Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 14:26
Sevgili furkan öyle bir anlatmışsınki neredeyse öğretmenler bu memleketde aç geziyor sanacağım.senin beğenmediğin 1.750 tl.ye asgari ücretli üç ay çalışıyor.Hak verilmez alınırmış sadece memurlar kendi haklarını savunarak bu işler olmaz ya bütün kesimler birbirlerinin hakkını savunacaklar yada eleştirilere açık olacaklar.Bir başka kişinin hakkı gasp edilerek hak aranmaz,hükümete karşı hak aramanın yolu seçim sandıklarıdır.Grev yaparak insanlar mağdur edilerek bir yere varılması mümkün değildir.Bu devlette en az haksızlığa uğrayan kesim memurlardır.maaşları Türkiye şartlarına göre fena değildir(Şükretmesini bilmek gerekir),toplumda sosyal bir statüleri vardır,çalışma şartları diğer kesimlere göre daha iyidir,tatilleri ve tatil yapma imkanları geniştir.Ben şimdiye kadar aç gezen muhtaç bir devlet memuruna rastlamadım.Ben vergi dairesinde olsun,ssk da olsun,belediyelerde olsun veya gittiğim bakanlıklarda olsun evi olmayan veya arabası olmayan bir devlet memuru görmedim.İnsanların biraz da dahil oldukları toplumun imkanlarını görmesi ve hallerine şükretmesi gerekir.Yoksa hepimiz vergi veriyoruz.Vergi vermek bazı şeyleri çok fazla istemek için bahane değildir.İşin diğer bir boyutu da bu eylemin Türkiye ye bu günkü maliyeti.Sırf cebim dolsun diye başka yerlere de zarar vermemek gerekir.

DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKİBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER..
Yukarı
muhammetpoyraz Liste gör
Deneyimli Yazar

Muhammet POYRAZ
Yer: Estanbul
  Alıntı muhammetpoyraz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 14:32
Alıntı yapılan 26_26_26

<FONT style=": #000000">Bir ay önce açıklandı bu iş bırakma eylemi,tabii çoğu kişi yapamazlar diye bir düşünce içindeydi ki başa gelince şikayetlerler başladı haliyle,keşke tedbirler buna göre alınsaydı.

Şimdi eğer tedbiri alacak kişi ben miyim öncelikle onu sorayım? Cevap hayırsa bundan sonrasını okumanıza gerek yok. Salı günü sınavım bitti. Perşembe günü arefe. Öğrenciliği bilirsiniz nasıl 1 saat daha fazla kalırım memleketimde diye hesap yapar. Tamam memur hakları için 1 gün az tatil yapalım bu bayram, eyvallah. Ama neden durum tcdd tarafından dile getirilip bu trenler 1 günlüğüne kaldırılmadı? Cevabını aradığım soru bu. Eğer bilet satılıyorsa tabii ki parasını verip hakkım olan ulaşımın gerçekleşmesini beklerim. Ama tcdd deseydi ki bu gün bilet satılmayacak o trene binen yüzlerce insan da ona göre hareket ederdi.

Evet belki de grevi sadece dar bir alana sıkıştırmakla suçlayabilirsiniz ama düşünün deplasmana gittiğimizde polis 15 dakika çıkış kapılarını açmayınca nasıl sinir oluyoruz. 5,5 saat bir tren garında beklemiş birini de anlamaya çalışın lütfen.
Yukarı
frkneses Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: Ankara
  Alıntı frkneses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 14:35
Alıntı yapılan esolimpiyates

Sevgili furkan öyle bir anlatmışsınki neredeyse öğretmenler bu memleketde aç geziyor sanacağım.senin beğenmediğin 1.750 tl.ye asgari ücretli üç ay çalışıyor.Hak verilmez alınırmış sadece memurlar kendi haklarını savunarak bu işler olmaz ya bütün kesimler birbirlerinin hakkını savunacaklar yada eleştirilere açık olacaklar.Bir başka kişinin hakkı gasp edilerek hak aranmaz,hükümete karşı hak aramanın yolu seçim sandıklarıdır.Grev yaparak insanlar mağdur edilerek bir yere varılması mümkün değildir.Bu devlette en az haksızlığa uğrayan kesim memurlardır.maaşları Türkiye şartlarına göre fena değildir(Şükretmesini bilmek gerekir),toplumda sosyal bir statüleri vardır,çalışma şartları diğer kesimlere göre daha iyidir,tatilleri ve tatil yapma imkanları geniştir.Ben şimdiye kadar aç gezen muhtaç bir devlet memuruna rastlamadım.Ben vergi dairesinde olsun,ssk da olsun,belediyelerde olsun veya gittiğim bakanlıklarda olsun evi olmayan veya arabası olmayan bir devlet memuru görmedim.İnsanların biraz da dahil oldukları toplumun imkanlarını görmesi ve hallerine şükretmesi gerekir.Yoksa hepimiz vergi veriyoruz.Vergi vermek bazı şeyleri çok fazla istemek için bahane değildir.İşin diğer bir boyutu da bu eylemin Türkiye ye bu günkü maliyeti.Sırf cebim dolsun diye başka yerlere de zarar vermemek gerekir.

memurların durumunun çok kötü olduğunu söylemeye çalışmadım, 1.750 tlyi beğenmemezlikte etmedim. sadece bu kadar tepkinin fazla olduğunu söyledim, ingiltere de, 3000 sterlin maaşla çalışan adam grev yapıyor, bir sendikaya bağlı çalışıyor, bu Türk parasıyla 7500 liraya yakın bir maaş ve kimse tepki göstermiyor, benim işim aksadı, mağdurum demiyor, Türkiye de bu maaşın 5 de biri, 6 da biri ile çalışan adam grev yapınca olay oluyor, bunu söylemeye çalıştım.
Yukarı
özgürlük Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür
Yer: Eskişehir
  Alıntı özgürlük Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 14:49
Konu; kavram ve fikir tartışması yerine kişisel sorunlar, günlük örnekler tartışmasına döndüğü için iletimi kaldırdım.
Sen benim tek tutkum, son umudumsun...
Yukarı
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-suat-es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 14:52
Alıntı yapılan ErSin

Alıntı yapılan Rasputin

Vallahi billahi var :)4857 nolu iş kanununda yazıyor bak hepsi, tavsiyem alın bir okuyun.
Tabi bunlar için sendikalara üye olmanız gerek. Yani toplu hareket etmek gerek.

Eskişehir'de yaşıyoruz. O zaman Eskişehir Organize'den örnek verelim.
Eskişehir Sanayisinde kaç tane fabrika'da sendika var ? Yüzde 5' i geçmez.
O zaman diyeceksin sendika kurulsun son bir yılda bunu yapmak isteyen fabrikalardan çıkarılan işçi sayısının haddi hesabı yok.

Hatta size şöyle söyleyim. Sendika'yı, Grevi bırakın. Bir çok fabrikada çalışan işçilerin sigortası yok.

Sizin dediğiniz sadece kitaplarda yazıyor

Ersin her iş kolunun kendisine ait bir sendikası var illaki eskişehirde olacak diye bir kaaide yok özel sektörde çalışan arkadaşlar dert yanıyorlar memurların aldıkları para felan bir ton şey yazmışlar sağolsunlar herkes önce hakkını arıyacak şurda memurlara karşı yazan arkadaşların kaç tanesi 4857 sayılı iş kanunu ve gerekçelerini biliyor.Kaç tanesi kendine tanınmış olan haklarını arıyor hepsini geçtim aldıkları maaş bordrosunu bile doğru dürüst incelemiyorlar.
Devlet memurlarının yaptıkları bu greve karşı olan arkadaşlara 4857 sayılı iş kanunu ve gerekçesi kitapçıklarından alıp okumalarını tavsiye ediyorum.Okuyup öğrendikçe sizde ne gibi haklara sahip olduğunuzu ama sesinizi çıkarmayınca hiç bir şeyede sahip olamayacağınızı görmüş olacaksınız. 
...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 15>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,641 saniyede hazırlanmıştır