eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Memurların Uyarı Grevi Başladı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 15>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esolimpiyates Liste gör
Usta Yazar

Ali Gündüz
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
  Alıntı esolimpiyates Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 12:50

Uyarı grevi yapan memur arkadaşlar, diyorsunuz ki biraz saygı biz hak arıyoruz.Burada polemik yaratmak istemiyorum ama , sizler niye biz vatandaşların haklarına saygı göstermiyorsunuz.Bayram tatili için yanıma çağırdığım kızım baba okulum var diye gelişini birgün daha erteliyor ama okula gidiyor öğretmeni derse gelmiyor,Ankaraya gel diyorum istasyona gidiyor ama trenler çalışmıyor gelemiyor,p.t.t de işlem yapmam gerek ama içeri dahi giremiyorum.Benim merak ettiğim bu grev hükümete karşımı yoksa yoksa vatandaşa mı karşı bunun cevabını arıyorum.

DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKİBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER..
Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 12:54
Alıntı yapılan ŞaHiN

Katılıyorum.. 1 yılda 365 gün var, neredeyse yarısını yatıyorlar.. Dünyada hiç bir ülke bizim kadar yatmıyor..

Hafta sonu tatili 52*2..= 104 Gün
Yıllık İzin.............= 30 - 45 Gün
Dini Bayramlar..........= Birleştirmeler ile 15-20 Gün
Resmi Bayramlar.........= Birleştirmeler ile 10-15 Gün

Şahin abi çok doğru bir konuya değinmişsin..Bu kadar gün yatmalarına rağmen hala daha kalkıp grev yapıyorlar...İnsanoğlu nankördür derlerdi de inanmazdım..
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 12:58
İnsanda memur olma isteğinin canlanması için, şu tatil günlerini görmesi bile yetiyor.Embarrassed
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
exu Liste gör
Yazar

Tuna
Yer: İstanbul
  Alıntı exu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 12:58
Alıntı yapılan ŞaHiN

Alıntı yapılan thefasfis

devlet memurları özel sektör çalışanlarından  daha iyi paraya çalışıyor, daha iyi şartlarda sosyal hakları var, hafta sonları tatil, resmi tatillerde çalışma mecburiyetleri yok, özel sektör çalışanlarının grev hakkı bile yok,

Katılıyorum.. 1 yılda 365 gün var, neredeyse yarısını yatıyorlar.. Dünyada hiç bir ülke bizim kadar yatmıyor..

Hafta sonu tatili 52*2..= 104 Gün
Yıllık İzin.............= 30 - 45 Gün
Dini Bayramlar..........= Birleştirmeler ile 15-20 Gün
Resmi Bayramlar.........= Birleştirmeler ile 10-15 Gün

Şahin Abi burada bir yanılgı var. Hükümetler bu yanılgıya yol açıyor hem de bilerek...Biz yıllık çalışma süresi olarak baktığınızda resmi tatillerin çok fazla olduğu ülkelerden bir değiliz. Hükümetler böyleymiş gibi göstererek bak biz size ne kadar çok sosyal hak tanıyoruz demeye getiriyorlar.
Bir çocuğu Eskişehirden çıkartabilirsiniz, ama Eskişehir sevgisini o çocuktan asla söküp alamazsınız. You can take the boy out of Eskişehir but you can't take Eskişehir out of the boy.
Yukarı
escem Liste gör
Deneyimli Yazar

cem
Yer: Turkey
  Alıntı escem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:01
Grev hakkı olmadan grev yapan memurlar inşallah caydırıcı bir ceza alırlar.Milyonlarca mağdur vatadaşın hesabını vermeliler.
Yukarı
ŞaHiN Liste gör
Usta Yazar

Şahin ÖZMEN
  Alıntı ŞaHiN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:04
Ayrıca;
Bağlı bulundukları Devler Kurumlarının Tatil Kamplarında, çok ucuz fiyata tatil yapabiliyorlar. Devletin sağladığı Lojmanda kalabiliyorlar.. Yine o kurumlarının açmış olduğu kreşlerde çok komik fiyata çocuklarını bırakabiliyorlar. Kuruma bağlı memur olma avantajından yararlanarak burs çıkartabiliyorlar. O Kurumlara ait lokallerden, kantinlerden, kuaföründen bile bedava denilecek fiyata hizmet alabiliyorlar.. Ş.dışı seyehatlerinde yine çok komik fiyatlara Polisevi, Öğretmenevi, Orduevi, Kara Yolları misafirhanesi vb isimler altındaki lüks otellerden faydalanabiliyorlar..
Yukarı
exu Liste gör
Yazar

Tuna
Yer: İstanbul
  Alıntı exu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:04

Thefasfis,

Demişsin ki özel sektöre nazaran devlette çalışanların durumu daha iyi, maaşlar ve diğer haklar bakımından. Bunun en önemli sebebi örgütlü bir şekilde hareket edebilmeleridir...Eskiden işçilerin de yani özel sektör çalışanlarının da maaşları yüksekti..bunun da en önemli sebebi eskiden işçilerin de örgütlü olmasındadır. Çalışanlar örgütlü olunca ne oluyor? Elleri hükümete veya işverene karşı daha güçlü oluyor.
Bu arada aslında özel sektör çalışanlarının da gayet tabi grev hakkı var ama bu hakkın nerede ne zaman kullanılabileceği vs konularında kısıtlamalar var. Ayrıca örneğin ben şimdi çalışırken grev yapıyorum gelmiyecem işe desem ne demesem ne nasılsa birilerini benim yerime bulurlar...Bunu engelleyecek yasal düzenlemeler yok...

Saygılar
Bir çocuğu Eskişehirden çıkartabilirsiniz, ama Eskişehir sevgisini o çocuktan asla söküp alamazsınız. You can take the boy out of Eskişehir but you can't take Eskişehir out of the boy.
Yukarı
MeLiKSaH_ES Liste gör
Yazar

Melikşah
Yer: EskişehiR
  Alıntı MeLiKSaH_ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:05
Greve TAM destek!!!

Hükümet haddini bilmeli! Bu zulüm artık bitmeli!
Bana ESmeyi anlat
ESip geçmeyi anlat
Yukarı
ŞaHiN Liste gör
Usta Yazar

Şahin ÖZMEN
  Alıntı ŞaHiN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:06
Alıntı yapılan exu

Şahin Abi burada bir yanılgı var. Hükümetler bu yanılgıya yol açıyor hem de bilerek...Biz yıllık çalışma süresi olarak baktığınızda resmi tatillerin çok fazla olduğu ülkelerden bir değiliz. Hükümetler böyleymiş gibi göstererek bak biz size ne kadar çok sosyal hak tanıyoruz demeye getiriyorlar.

O zaman bizim dünyamıza göre çok fazla yatıyorlar...
Yukarı
Rasputin Liste gör
Usta Yazar

Gregory Yefimovic
Yer: Russian Federation
  Alıntı Rasputin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:07
Grev hakkı yok diyenler neden yok diye düşündü mü acaba ?
Türkiye'nin uluslararası imzaladığı anlaşmalar var (ILO), yani bu hakları yok vs demek yanlış. Bu konu uluslararası platforma taşınırsa hak var mı yok mu hepimiz çok rahat görürüz.

Önceki sayfalarda vergi vs denmiş, gelir vergisi sosyal adaletsizliği düzeltmek için devletin elindeki en önemli kalemdir, tabi bunu doğru kullanabilmek mühim. Siz memeru sömürüp kaymak tabakaya kıyak yaparsanız gelişim falan hikaye olur. Gerçi forumda hocalarımız var onlar benden daha iyi bilecektir ama nacizane belirtmek istedim.
ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 15>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,406 saniyede hazırlanmıştır