eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2016 Avrupa Şampiyonası Ve Eskişehir

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 171>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
redroseeses Liste gör
Deneyimli Yazar

Harun
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı redroseeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2009 saat 14:03
yer konusuna gelince bence şehir dışına kaydırılabilir stad niye bu kadar ısrar ediliyor şehir içinde o kadar çok merkezi oldu ki şehir dışarıya doğru büyüyemiyor bu çarşı zaman zaman bu yoğunluğu kaldıramıyo ilerleyen yıllarda daha çok artacak bu yoğunluk eskişehir kendi içinde biraz daha büyümeli güzellik konusunda kesinlikle mükemmel ama metropol kent olmanın gerekleri yerine getirilmelidir. Her yönüyle gelişmişliği artırılmalıdır bu da aynı bölgede tıkılıp kalmakla olamaz diye düşünüyorum..
www.biafor.blogspot.com
www.facebook.com/harunuysall
www.twitter.com/harunuysall
www.gplus.to/harunuysal
Yukarı
egunduz Liste gör
Yazar

Erdin Gündüz
  Alıntı egunduz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2009 saat 15:51

Kaynak:http://www.sporx.com/futbol/dunya/173736/?ref=AKM5

Fransa'nın 12 aday stadı

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için UEFA tarafından belirlenen resmi başvuru süresi sona ererken, Türkiye'nin yanı sıra İtalya ve Fransa'nın ayrı olarak, Norveç ile İsveç'in ise ortak adaylık başvurusu yaptıkları bildirildi.

Aday ülkeler, resmi adaylık dosyalarını 15 Şubat 2010'a kadar hazırlayıp UEFA'ya sunacak. UEFA'nın da dosyaları inceleyerek EURO 2016'yı düzenleyecek ülke ya da ülkeleri 27 Mayıs 2010'da açıklaması bekleniyor. Euro 2016'yı düzenleyecek ülkeden, belirlenen kriterlere uyan 9 stadı hazırlaması isteniyor.

Fransa Futbol Federasyonu, EURO 2016 organizasyonunu alabilmek için 12 aday stadı belirledi. Bunlardan 3 tanesini geri çekecek olan Fransa, turnuvanın ev sahibi olabilmek için yeni stat çalışmaları da başlattı.

İŞTE FRANSA'NIN EURO 2016 İÇİN BELİRLEDİĞİ 12 STAT...

TIKLAYIN...

12.11.2009
Kaynak : Sporx.com dış haberler

Fotoğraf galerisi için tıklayınız
Yukarı
1965ŞİMŞEK Liste gör
Yazar

YILDIRAY
Yer: ESK
  Alıntı 1965ŞİMŞEK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2009 saat 16:10
benim anlamadığım 290 bin nüfuslu trabzonda 70 bin kişilik stadın ne işi var.g.saraya bile 52 bin kişilik stad yapılırken trabzona türkiyenin en büyük 2.stadını yapmak ikinci bir olimpiyat stadı rezaketi olur.
Yukarı
yakuza26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Battal
Yer: Sevdamın Şehri
  Alıntı yakuza26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2009 saat 16:24

BAŞKENTE DEV TESİS

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, Ankara'nın çehresini değiştirecek 19 Mayıs Spor Kompleksi için düğmeye bastı. Projesi tamamlanan tesisler toplamda 410 milyon TL'ye mâl olacak

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, Ankara'nın çehresini değiştirecek 19 Mayıs Spor Kompleksi için düğmeye bastı. Projesi tamamlanan tesisler toplamda 410 milyon TL'ye mâl olacak

Türk futboluna 73 yıldır hizmet veren 19 Mayıs Stadı ile çeşitli federasyonlara ait sporcuların kamp yaptıkları salonlar tarihe karışıyor. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, yıkım için düğmeye bastı ve Başkent'e yakışacak 19 Mayıs Spor Kompleksi'nin projesini hazırlattı. Şu anki 19 Mayıs Spor Kompleksi içerisinde yer alan 19 Mayıs Stadı, Atatürk, İsmet Iraz tekvando, Şefik tetik Boks, Jimnastik, Yaşar Doğu Güreş Spor Salonları ile Tenis Eskrim kulüpleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binası, TSYD Ankara Şubesi hizmet binası ve lokali, Ziya Ozan Yüzme Havuzu, Naili Moran Atletizm Sahası, Havaş Binası ve Çevik Kuvvet Polis Merkezleri yıkılacak.

STAT BİR YILDA BİTECEK

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, şu andaki 19 Mayıs Spor Kompleksi'nin başkente yakışmadığını belirterek "Yaklaşık 410 milyon TL harcanacak yeni spor kompleksinin projesi tamamlandı. Şu andaki spor kompleksi başkente yakışmıyor. Yakışanı yapacağız. Kompleksin merkezi yerine sporcu anıtı yapılacak. 19 Mayıs Stadı'nın yapımına ise ligler bitmeden başlanılacak ve bir yılda bitereceğiz. Spor kompleksinin bitmesiyle Başkentliler çağdaş bir yere kavuşmuş olacak" dedi.

Yeni 19 Mayıs Stadı ile spor kompleksinde yer alacak diğer tesislerin maliyetleri ise şöyle:

45 bin kişilik: 230 milyon TL

3 bin kişilik 3 spor salonu: 15 milyon TL

50 metrelik olimpik kapalı yüzme havuzu: 15 milyon TL

Sentetik çim yüzeyli futbol sahası: 5 milyon TL

Çim sahanın altında 8 adet antrenman salonu: 5 milyon TL

19 Mayıs Spor Kompleksi'nin merkezi yerine sporcu anıtı

Atletizm sahası: 15 milyon TL

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve yönetim binaları: 5 milyon TL

6 adet açık tenis kortu: 30 milyon TL

5 bin kişilik merkez kort: 10 milyon TL

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası için 10 bin kişilik Ankara Arena Salonu: 50 milyon TL

Çevre düzenlemesi: 10 milyon TL

Kafeterya ve dinlenme alanları: 10 milyon TL

2 adet alışveriş merkezi ve otoparklar: 10 milyon TL.

Kaynak/Ali Erdoğan/Sabah Gazetesi

Eskişehirspor demek; bir şehrin alın yazısı demektir..
Yukarı
delibasozi Liste gör
Usta Yazar

Ozan Açık
  Alıntı delibasozi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2009 saat 02:14
Bu federasyondan bi cacık olmaz.. Buna Euro 2016 ya da olası başka organizasyonlar da dahil. Amaç muhtemel bir maddi kazanımda birilerinin gönlünü hoş tutmak.. Euro 2016'yı kazanırsak, elde edilen teşviğin; diğer zengin kulüplerin statlarının modernizasyonuna ve anlamsız statların hileli yapımlarında birilerinin ceplerine indiregandi olmayacğaına kim ikna edebilir beni??
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..
Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
  Alıntı scarface_hkna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2009 saat 02:22
Alıntı yapılan egunduz

<TABLE cellSpacing=2 cellPadding=2 width="100%" align=center>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>
<H3>Kaynak:http://www.sporx.com/futbol/dunya/173736/?ref=AKM5</H3>
<H3> </H3>
<H3> Fransa'nın 12 aday stadı</H3>
<DIV =z01 id=metin style="CURSOR: default">2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için UEFA tarafından belirlenen resmi başvuru süresi sona ererken, Türkiye'nin yanı sıra İtalya ve Fransa'nın ayrı olarak, Norveç ile İsveç'in ise <NOBR><SPAN id=zHighlighted_2689 style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: #ff0000; LINE-HEIGHT: 1.7; BORDER-BOTTOM: #ff0000 3px double" target="blank">ortak</SPAN><OBR> adaylık başvurusu yaptıkları bildirildi.

Aday ülkeler, resmi adaylık dosyalarını 15 Şubat 2010'a kadar hazırlayıp UEFA'ya sunacak. UEFA'nın da dosyaları inceleyerek EURO 2016'yı düzenleyecek ülke ya da ülkeleri 27 Mayıs 2010'da açıklaması bekleniyor. Euro 2016'yı düzenleyecek ülkeden, belirlenen kriterlere uyan 9 stadı hazırlaması isteniyor.

Fransa Futbol Federasyonu, EURO 2016 organizasyonunu alabilmek için 12 aday stadı belirledi. Bunlardan 3 tanesini geri çekecek olan Fransa, turnuvanın ev sahibi olabilmek için <NOBR><SPAN id=zHighlighted_2649 style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: #ff0000; LINE-HEIGHT: 1.7; BORDER-BOTTOM: #ff0000 3px double" target="blank">yeni</SPAN><OBR> stat çalışmaları da başlattı.<FONT style="FONT-WEIGHT: bold; FONT-FAMILY: georgia,times new roman,times,serif" size=5><FONT face=Georgia>İŞTE FRANSA'NIN EURO 2016 İÇİN BELİRLEDİĞİ 12 STAT...

TIKLAYIN...<FONT face="Times New Roman" color=#000000>

12.11.2009

Kaynak : Sporx.com dış haberler
</TD></TR>
<TR>
<TD align=middle> [COLOR=#0066cc size=3">Fotoğraf galerisi için tıklayınız[/COLOR"></TD></TR></T></TABLE>

Ulen gözünüz doysun daha 98 i siz yaptınız.2000 i siz yaptınız hala neyin peşindesiniz?Azıcıkta yatırıma ihtiyacı olan ülkelere yol açsalar ya.Bu platini de adam değil birader
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
kujo Liste gör
Usta Yazar

olcay özkan
Yer: le bir
  Alıntı kujo Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2009 saat 02:35
Hakan Euro 2000'i Hollanda-Belçika ortaklığı düzenlemişti. Bizde çeyrek finale çıkmıştık.Wink
Ben beni,kendimi,canımı özümü...
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2009 saat 02:55
çok güçlü adaylar var karşımızda. 24 takımla düzenlenicek ilk kupa olacak bu o yüzden uefa işi riski atmaz. ya fransızlara yada italyanlara verir bu şampiyonayı. hatta bence favori italyanlra çünkü birsürü yeni stad projeleri var, uzun zamandır bir şampiyona düzenlemiyorlar ehhh son dünya kupası şampiyonu onlar ve ligleri bir düşüş içersinde. toparlanmak için böyle bir fırsatları var lobileride iyi çalışacaktır.
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
yakuza26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Battal
  Alıntı yakuza26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Kas/2009 saat 16:10
Ya vallahi ben TFF'yi anlayamıyorum.

Euro 2016'ya sen aday olmuşşun ve şuracıkta dosyanı 2 ay sonra uefa'ya teslim edeceksin ve hâla internet üzerinden somut bir pazarlama veyahut kitlelere ulaşma mekanizman yok !!

Bu nasıl bir iştir. !! Oysa ki Fransa örneğini verecek olursak Fransız Futbol Federasyonu, yani kısacası FFF resmen euro 2016'ya atfen interaktif site kurmuş ve sürüsüyle kitleleri kendisine çekiyordur Allah kim bilir. Ayrıca Fransa ve Italya resmi Logolarını yayınlamışlar bizimkiler herdaim son anda sunumlarda uyduruk kıytırık abidik gübidik hiç bir iddiaası olmayan başarısız Logo tasarımıyla ekrana çıkarlar.

Logo ilk intibâ 'dır, logonuz dünyaya verdiğiniz ilk izlenimdir .. Bana kuru bir kartonun içinde paşabahçe bardakları getirmeyin. Ambalajı mükemmel olsun, isterse içi boş olsun ben yine o bardakları satarım .. Bilmem anlatabiliyor muyum.

Simdi bakalım TFF'nin anasayfasına .. bir yenilik varmıymış ..

(+) Göster Kendini Türkiye - 1

Bu ne biçim akıl .. Akıl erdiremiyorum .. Türkiye değil, öncelikle köklü bir " Federasyon " olarak sen kendini göstereceksin !! Rezilllll bir durum bu .. küçük siyah bir kutucuk .. 3 yaşında bir cocukta bunu yapar .. hemde ekranda profesyonel de görünmüyor .. daha doğrusu .. sağ tarafta bu kara kutucuk " Bakın ben burdayım işte bana tıklayın .. gösteriyorum işte kendimi !! " Demiyor

Pêki bu kutucuk'un üzerine tıkladık diyelim .. Karşımıza ne çıkacak ..

(+) Göster Kendini Türkiye - 2

kaynak: http://www.gosterkendiniturkiye.com/

çizgi roman stilinde bir top zıplıyor bir iki kitlesel gölge ve arabelleğin %100 dolmasını bekliyoruz. Sonra karşımıza belki adaylık dosyamızla ilgili , aday stadyumlarımızla ilgili acep sonunda bilgilere ulaşacak mıyız diye bir soru geçiyor beyninizden .. ve iş yine sakat ..

(+) Göster Kendini Türkiye - 3

kaynak: http://www.gosterkendiniturkiye.com/

" Türkiye 2016 Avrupa Sampiyonasına Aday Oldu, Yüreğimiz heyecanla doldu " şeklinde bir slogan gördüğüm en aptalca slogan .. bu kadar ahmak ta olunamaz ..

Yanlış pazarlama teknikleri yüzünden, yanlış logo, yanlış slogan, hedefine ulaşmayan tanıtım atağı ile karşı karşıyayız. Birde ekranda formada ki Türk bayrağının sallanışı kalp atışlarını simgelemesi gerekiyor !!

- Yahu neden bu kadar her daim sensasyonel,
- Neden her daim abartılı Türkçe kullanımı,
- Neden her daim böyle Alegorik, devasal bir anıtsal heykel duruşu sergiliyor bu tanıtımlar ?

Bunların yerine ne olmalıydı ..

- Haydi Gençler, haydi futbol seveler euro 2016 kupasına doğru, elbirliğiyle
- Haydi Gençler bizi destekleyin !!
- Haydi Gençler sizin futbol aşkınız bu siteye sığmaz, ama bizi desteklemeye her halukârda devam !!

- Gibi sloganlar olabilirdi. Hem basit bir tasarımla " yüreğimiz heyecanla doldu " olmuyor maalesef. Peh !!
- Stadlarımızla ilgili resim koy, fotoğraf koy, teknik bilgi koy,
- Hangi stadlar hangi sebeplerden dolayı seçildi ve neden ?
- Türk halkını ancak bu bilgiler heyecanını doruk noktaya çıkartır.
- Interntte Izmir'in ve Ankara'nın ve Eskişehir'in adam akıllı stad maket resimleri YOK !!
- Konya, Trabzon, Sivas, Bursa'nın mevcut ..
- Hani Adana piyasada yok .. Gaziantep'in var bir maket resmi .. Adana'nın neden yok !!
- Bizim stad inşaatları milli duygularımızı tekrar yaşattırıyor .. ama hani nerdeler .. TFF olarak bu resimleri bir ekrana koy artık ..

Futbol severler, futbol tutkunlarına cazip ve şeffaf birşeyler sunman gerekiyor, yoksa bizim yüreğimiz öyle kuru kuru heyecanla dolmaz !!!

ve en altta da yazılanlar şunlar : " Sende e-posta adresini yaz, bugünden itibaren, attığımız her adımdan haberdar ol !! " Allah aşkına şuracıkta 2 ay kalmış, şubatta dosyalar teslim edilecek, Uefa'dan adamlar 1 YIL içinde 3 defa Türkiye'ye gelmişler .. kimler geldi kimler geçti .. benim adam akıllı haberim olmadı. Resmi sitenizde bile iki kuru resim ve haber aktarıldı .. Bu aşamadan sonra haberdar olsam ne olur, olmasam ne olur. Bir yıl boyunca benim ve benim gibilerin heyecanını, BIZIM HEYECANIMIZI kursağımızda bıraktın !! Ne heyecanından bahsediliyor Allah bir Muhammed Hak !!

Peki .. bu kadar sitemden sonra rakibimiz Fransa'nın tanıtım sitesine bir göz atalım .. TEK 1 Göz Atalım !!

(+) Tous ensemble 2016

kaynak: http://tousensemble2016.fff.fr/euro2016/

Internet sitesinin ismini size tercüme edeyim; " TOUS ENSEMBLE - HEPIMIZ BERABER ". Ana sayfa böyle olur !! büyük bir tıklama kutusu mevcut .. tıklıyorsun ve sayaç işliyor .. 87.912 defa tıklanarak destek verilmiş .. hani bizim sayaç nerde .. sanal ortamda destek kim veriyor .. YOK ISTE YOK !! Fransızlara bakar mısınız ? Ana sayfada videolar mevcut. Sporcular, bakanlar, yatırımcılar, sanatçılar ve turistler konuşuyor. Bu insanlar neden EURO 2016'nin Fransa'da olması gerektiğini anlatıyorlar, argümanlarını sıralıyorlar ve üstüne üstlük turistler ise aday kentleri spontane tanıtmış oluyorlar.

Bu karşınızda gördüğünüz Fransa sitesi bir yarım senelik ürün. Pêki bizim ki kaç aylık .. haftalık .. kaç günlük .. Abi beceremiyoruz, zamanlama, planlama .. bizde herşey çok geç .. Eğer .. nah şuraya yazıyorum 2016'da elimizden giderse tümüyle TFF'nin sorumluluğu olur. Kabahat çünkü yanlış ve gecikmeli pazarlama ve tanıtımda yatıyor. O zaman görürüm ben ve sloganlarını yeme durumunda kalırlar.

" GÖSTER KENDINI TFF " asıl slogan olması gerekiyor. Sen TFF bir federasyon olarak kendi kitleni bu tip yanlış bir propaganda ile ipotek altına bırakıyorsun. Bu organizasyonu alamazsak .. yok efendim " gönlümüz demek ki tam heyecanla dolmamış " diye adamı alaya alırlar ..

Yazık .. çok yazık .. ben daha güzel şeyler hayal ediyodum .. Ben TFF'ye kırgınım arkadaşlar

Alıntıdır.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=30673&start=1410

Yukarı
yakuza26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Battal
  Alıntı yakuza26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Kas/2009 saat 16:12
Türkiye’de ilk olacak

EURO 2016 İzmir Örnekköy Stadyumu modern görüntüsü ve üstün teknolojisiyle görenleri hayretler içinde bırakacak.

Önceki gün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve Ön tasarımı Arena Com (Almanya) Thomas Speck / A.Roelvink IAA (Hollanda) şirketleri tarafından tanıtımı yapılan EURO 2016 İzmir Örnekköy Stadyumu’nda yok, yok. 40 bin 500 kişilik seyirci kapatisine sahip olan yeni statyumda bütün tribünlerin üstü kapalı ve tek tek her bir koltuk en az (Cvalue 90) değerine sahip olacak. Her 1,000 seyirciye 7 metrelik büfe alanı, 500 kişilik lokanta her 200 erkek, 300 engelli, 50 bayan seyirciye 1 tuvalet düşecek.
Stadyum içinde 475 kişilik ve 2,600 metrekare ebadında medya çalışma alanı yer alacak. Örnekköy Stadyumu’nda teknik özellikler de görenleri büyülecek. 44.000’i brüt, 40.500’ü net kapasiteli futbol mabedinde 50 adet loca, stadyum içinde 500 araçlık otopark, 3 adet farklı restaurant, lisanslı ürün mağazası, futbol müzesi, kulüp yönetim ofisleri ile konferans alanları da yer alacak.

kaynak: http://www.milliyet.com.tr/Ege/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&KategoriID=7&ArticleID=1161655&Date=14.11.2009&b=Turkiyede%20ilk%20olacak
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 171>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır