eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıTürkiye'den Haberler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4849505152 156>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 29/Eki/2009 saat 18:01
Alıntı yapılan Cumhuriyet

AKP, Fransız'ın yapamadığını yaptı ve Maraş'ta Türk Bayrağını yasakladı!

Telefonda Mahmut Günkut var.   
O kim mi?
Kahramanmaraşspor’un Başkanı.
Mahmut Bey başarılı bir işadamı.
Siyasi bir kimliği de yok!
Herkese aynı mesafede!
Kürt açılımı girişimine başlangıçta destek veren bir isim.
Öyle ki Türklerle Kürtler kardeştir mesajını vermek için Zahospor’la başkanı olduğu Kahramanmaraşspor arasında dostluk maçını yaptırmıştı.
İşte böyle bir isim dün telefonda zerre mübalağa etmiyorum sinirinden ve üzüntüsünden ağlıyordu.
Niçin mi?
Onu kendisinden
dinleyelim:
- “Sabahattin Bey kahroluyorum. Kahır içindeyim!...”
Araya girmeme fırsat vermeden devam ediyor:
- “Ben ki Kürt açılımından bir şeyler uman biriydim. Ben ki bu açılımla anneler artık ağlamayacak diyen biriydim.. Meğer bütün o söylenenler yalanmış! Meğer aldatmışlar bizi”
Aldatanlar kim dememle konuşmasını sürdürüyor:
- “Kim olacak, açılımla analar artık ağlamayacak edebiyatını yapanlar.. Meğer bu iş istismar ve aldatmaca imiş. Bunu yaşayarak gördüm. Meğer bu Kürt açılımı hikayesi gerçekten bölünme ve ayrışma projesinin bir parçasıymış”
Mahmut Günkut derin bir soluk alıyor:
- “Ben bu açılım olayının bayrağımızdan vazgeçmek olduğunu emin ol
4 gün öncesine kadar bilmiyordum”
Araya girip  “Ne oldu
4 gün önce” diyorum..
Mahmut Günkut:
- “Şehrimizde takımımız Kahramanmaraşspor’la Adıyamanspor’un maçı oldu”
Mahmut Bey devam ediyor:
- “Sabahattin bey bu maçta ne oldu biliyor musunuz?”
Kendi sorusunu kendi cevaplıyor:
- “Türk bayrağı yasaklandı.. Evet yanlış duymuyorsunuz, ayyıldızlı şanlı bayrağımızın şehrimizin stadına girmesi yasaklandı.”
Başkan, olmaz öyle şey diyorum...
Mahmut Günkut:
- “Olmaması lazım ama oldu, yaptılar bunu.. Bütün Kahramanmaraş buna şahittir. İşgal yıllarında Fransız gavurunun bile yapmadığını ya da yapamadığını bu iktidar yaptı.. Bayrağımızı bize yasakladı. Elinde bayrak olan Kahramanmaraşlı, polis tarafından stada sokulmadı ve insanların üstünde bayrak aramaları yapıldı.”
Peki ama neden?
Mahmut Günkurt:
- “PKK’lılara ve ağababalarına şirin görünmek için herhalde. Çünkü bu işin başka izahı yok. Şu işe bakar mısınız, şanlı bayrağımız artık suç unsuru muamelesi görüyor. Bunu yapan güya mukaddesatçı iktidar. Yazıklar olsun.. Ben de bunlara oy vermiştim. İçim acıyor Sabahattin Bey, içim acıyor.. Sütçü İmam’ın memleketinde bu olaydan sonra acı ve hüzün var.”
Telefonu kapatıyorum.
Cumhuriyetimizin 86. yılını kutladığımız bugün bu tabloyu ve çığlığı görmeyen gözlere, duymayan kulaklara armağan ediyorum!

Sabahattin ÖNKİBAR / Yeniçağ Gazetesi

Şerefsizler.
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 30/Eki/2009 saat 04:33

Ülkücülere Provokasyon Uyarısı

Haber:%20Ülkücülere%20Provokasyon%20Uyarısı
Resmi büyütmek için tıklayın

Bahçeli, Partisinin Teşkilatlarına Gönderdiği Bir Genelgeyle Parti Yönetici ve Mensuplarına Birtakım Uyarılarda Bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin teşkilatlarına gönderdiği bir genelgeyle, parti yönetici ve mensuplarına birtakım uyarılarda bulundu.

Bahçeli, hükümetin sürdürmekte olduğu Kürt açılımından ‘PKK açılımı’ olarak bahsediyor ve ‘mola verilen’ sürecin, yakın bir gelecekte yeni tuzaklarla sürdürüleceği uyarısında bulunarak, partilileri uyanık olmaya çağırıyor.  

“AKP hükümetlerinin çatışmacı ve ayırımcı anlayışı toplumda gerilim ve öfkeyi yükseltmiş,” denilen açıklamada, küçük bir kıvılcımın büyük patlamalara neden olacağı bir toplumsal hassasiyet ortamının doğduğu öne sürülüyor.

“HER AN PATLAMAK ÜZERE YOĞUN BİR GERİLİM BİRİKMİŞTİR”

Mesaj’da, Habur’dan giriş yapan grubun karşılanması sırasında yaşananlara halkın tepki verdiği hatırlatılıyor ve MHP’nin ‘aylardır yaptığı uyarıların’ toplumda kabul görülmeye başladığı savunuluyor. Bir yandan, söz konusu kabul görmenin memnuniyetle karşılanmış olduğu belirtilirken öte yandan bir uyarıda da bulunuluyor: “Bu acı gerçeklerin neden olduğu kırılgan ve hassas toplumsal yapı her an patlamak üzere yoğun bir gerilim de biriktirmiştir.”

PKK AÇILIMI” Bahçeli, mesajında, Hükümetin yürütmekte olduğu Kürt açılımından, “PKK açılım” olarak bahsediyor.

“HÜKÜMET GERİ ADIM ATTI AMA YIKIM NİYETİNDEN VAZGEÇMEDİ”

Son yaşananlar karşısında, toplumun tepkisinden dolayı hükümetin, açılımdan geri adım attığı kaydedilen mesajda, “yıkım niyetinden” henüz vazgeçilmediğinin de altı çiziliyor ve ‘Türkiye’yi çözülmeye götüren aktörlerin’, kısa bir moladan sonra ‘yeni oyun ve tuzaklarla’ tekrar ortaya çıkacakları ileri sürülüyor.

Bahçeli, süreç boyunca, MHP’ye yönelik tahrik arayışları başlatılacağına dair işaretler alındığını kaydediyor şu uyarıda bulunuyor:

“Yıllar içinde sabır ve özenle ulaştığımız teveccühün ve ilerlediğimiz iktidar yolunun, doğru zannedilen masum fakat yanlış adımlarla heba olmasına izin verilmesi mümkün değildir. Geçtiğimiz yıllar içerisinde milliyetçiler ve ülkücüler çıkartılmak istenen kavgaların tarafı olmamış, karanlık sokaklardan uzak durarak ülkemizi küresel senaryolardan korumuşlardır.”

MHP lideri, sıraladığı ve aşağıda yer alan 10 maddeye, parti yönetici ve mensuplarının, ‘dikkat ve riayet’ etmelerini istiyor:

1. Toplumun her kesimini derinden etkileyeceği anlaşılan önümüzdeki süreçte AKP ve işbirlikçilerinin hazırladıkları muhtemel tuzaklara karşı uyanık olunacaktır.

2. Milliyetçi, hareket, ocak, ülkü, hilal gibi partimizin sembollerini çağrıştıran, istismar eden veya kullanan bizim dışımızdaki yabancı dernek, parti, kurum gibi oluşumlardan uzak durulacak, bu gruplarla bağımızın olmadığı kamuoyuna anlatılacaktır.

3. Dengeli ve sabırla oluşturulan güveni sarsmak ve siyasetimizi yalnızlaştırmak için yapılacak tahriklere dikkat edilecek, bu hassas ortamda gerilim,  tartışma ve çatışmadan mutlaka kaçınılacaktır.

4. Partimize doğrudan nüfuz edemeyen odakların, eski ülkücü veya eski MHP’li sıfatı ile bilinen şahıslar üzerinden makale, toplantı, söyleşi gibi faaliyetlerle tabanımızı yönlendirme, duruşumuzu sorgulatma arayışlarına karşı uyanık olunacak, bunların gerçek yüzleri ve maksatları konusunda partililer uyarılacaktır.

5. Partimizin düzenlediği toplantı ve kararlaştırılmış kampanyalarının haricinde münferiden hareket ve tepki gösterilmeyecektir.

6. Genel Merkezin belirlediği işaret, slogan, marş, sembol ve kavramlar dışında materyal kullanılmayacak, tanıtım disiplinine riayet edilecektir.

7. Demokrasi dışı odakların siyasete müdahaleye davet eden çağrılarına dikkat edilecek, partililerimiz ve aziz milletimizin bu konuda bilgilenmesi sağlanacaktır.

8. Milletimizin gönlünde yükselen partimizi gözden düşürmeye, milliyetçilere yönelik korku ve kaygılar uyandırmaya dönük girişimler ve kışkırtmalara karşı partimizin vakur çizgisi korunacaktır.

9. Ortak fikir ve tutum oluşturmak için Genel Merkez açıklamaları ve Grup Toplantıları hassasiyetle takip ve analiz edilecek, politik ve ideolojik söylemlerin sınırı bu esaslar üzerinde çizilecektir.

10. Oluşacak gerilimler ile partililerimize yönelik faaliyetler sürekli kontrol edilecek ve değerlendirmeler vakit kaybetmeksizin Genel Merkeze ulaştırılacaktır.”
Yukarı
affetmezz Liste gör
Yazar

Eylem
Yer: Orlando
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2009 saat 13:31
Bugün Vatan Gazetesi'nin ilavesi ilginçti.Somalili korsanların Aden Körfezi'nde 23 mürettebatıyla kaçırdığı Türk gemisi 'Horizon 1'in 4.kaptanı Aysun Akbay silahların gölgesinde geçen 90 günü anlatırken şu cümleler dikkat çekiciydi. 'Korsanlar eşyalarınıza el koydular mı' sorusuna karşılık, Aysun Akbay'ın cevabı:'Gemiye girdiklerinde benim ve tüm mürettebatın cep telefonlarına,laptop'larına el koydular,saatlerini aldılar,bende hatırası olan denizci yüzüğümü bile...Allah'tan kıyafetlerime dokunmadılar.Erkeklerin kıyafetleri de gitti.Bir de baktık,korsanların üzerinde Beşiktaş forması Eskişehirspor kaşkolu var.

Herhalde mürettebattan Eskişehirsporlu olanlar vardı.Daha sonra korsanlar gemiyi ve kıyafetleri ele geçirince bizim mürettebatın kıyafetlerini giydiler.
İstanbul bestesi istemiyoruz.
Yukarı
CyberSheyTaN Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Ertuğrulgazi
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2009 saat 13:34
Dediğiniz gibidir mürettebatta Eskişehirli sayısı baya vardı sanırım
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2009 saat 14:00
Alıntı yapılan affetmezz

Herhalde mürettebattan Eskişehirsporlu olanlar vardı.Daha sonra korsanlar gemiyi ve kıyafetleri ele geçirince bizim mürettebatın kıyafetlerini giydiler.
Daha önce ESES içerikli fotoğraf ve videolar başlığında fotoğraflar vardı. Bir abimiz gemideydi yerel halktan çocuklara formamızı giydirmişti. Yalnız aynı gemi miydi onu bilmiyorum.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2009 saat 14:02
Horizon 1'de Eskişehirli vardı.
İsmi Orhan Yudar. Üniversiteden arkadaşımdı. Büyük ihtimal kaşkol ona aittir. Şükür sağ salim döndü tüm mürattabat.
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2009 saat 15:33
Bld Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ANAP - DP birleşme kongresine katılmış. Kulislerde DP'ye katılacağı konuşuluyormuş...

Kaynak : Radyo Ses / Haber 
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2009 saat 15:44
Die Welt gazetesi menfur bir anket başlatmış durumda. Anketin konusu "BİR KÜRT DEVLETİ KURULMASINI İSTER MİSİNİZ ?" sorusu ile şekillendirilmiş... Bu çalışmaya bir Türk olarak gerekli cevabı vermek üzere öncelikle aşağıdaki linki tıklayarak Ankete katılınız, "Nein/Hayır" seçeneğini tıklayarak Ülkenizin birliğine hizmet ediniz, daha sonra bu linki kopyalayarak bütün arkadaşlarınıza gönderiniz. Bazıları ülkeyi bölmek için harıl harıl çalışıyor. http://www.welt.de/politik/ausland/article4436510/Geheimplan-zur-Loesung-der-kurdischen-Frage.html#vote_3433847Türkei:
Not: Mail alintidir.......
Suanki durum yüzde 88 Hayir(Nein),yüzde 12 Evet (Ja)
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
26ss26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: İzmir
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2009 saat 16:38
Alıntı yapılan Cumhuriyet

Bld Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ANAP - DP birleşme kongresine katılmış. Kulislerde DP'ye katılacağı konuşuluyormuş...Kaynak : Radyo Ses / Haber 

yapmayın allah aşkına, bu kadar saçma bir haber olabilir mi???
Yukarı
ESkisigibiES Liste gör
Usta Yazar

Cem E.
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2009 saat 16:57

Radyo Ses=Sakarya Gazetesi.

Mantalite olarak bir farkları yok.İtibar etmeyiniz.
Radyo Ses Bjk maçı sonrası her haber bülteninde Erman Toroğlu'nun reyting amaçlı Ivesa ve Rıza Hoca'ya salladıklarını birebir okuyarak neye hizmet ettiğini ortaya koydu zaten.

Kalite olmazsa doğru haber de olmaz.
“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4849505152 156>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,504 saniyede hazırlanmıştır