eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor : 0 - Beşiktaş : 1

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9495969798 104>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
efsane_eses Liste gör
Usta Yazar

Ergin K.
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı efsane_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2009 saat 11:45
Dün adeta altyapı eksikliğimizin göz önüne seren, özellikle kulübeye yapılan transferlerin gelişigüzel, yapılmak için yapılmış olduğunu kanıtlayan bir maç izledik.

Yedeklere bakıyoruz. Altyapımızdaki oyuncular; Arda, Hüseyin? Bunların hangisine gözümüz kapalı, Beşiktaş maçında yedekten de olsa sahaya sürebiliriz diyebiliyoruz? Tamam Çarşamba günü 90 dakika maç oynamışlar, buna da kabulüm. Ama altyapıdaki oyunculara gereken şans veriliyor, ne de gelişimleri için bir çaba gösteriliyor.

Bunun yanında Selçuk örneğin. A2 takımında zorla forma giyiyor izlediğim maçlarda. Çok etkisiz, sakatlığından sonra aynı Lovrek gibi futbola adapte olamayanlardan. Belki geçen sene birazcık şans verilebilseydi, daha değişik olur muydu orası soru işareti. Bunun yanında, Veysel. Bu adam gelecek vaadeden bir adam mı, pek sayılmaz. Peki öyleyse A2'nde öylece oynasın diye mi tutuyorsun bu adamı? Eğer Veysel'e, "Tamam alalım." dediysen ve halen onu oyuna sokmakta tereddüt içindeysen, transfer anlayışında bir problem var demektir. Yani 24 tane futbolcu alacaksın, bunlardan maksimum 15-16 tanesi oynayacak, geri kalanları oynatmaya çekineceksin ve boşuna para ödeyeceksin. Buradaki mantığı aklım almıyor nedense.

Tüm bu transferler yerine altyapımıza destek çıksak biraz, kendi oyuncumuzu kendimiz yetiştirebilsek her şey daha farklı olmaz mıydı? Bazı arkadaşlar G.Antep'le, Kayseri'yle bizi karşılaştırmış. Ne eksiğimiz var demiş. Eksiğimiz apaçık ortada: Vizyon sahibi bir yönetim. Elinin altındaki taraftar potansiyelini harcayan bir yönetim. Gelecek vaadetmeyen oyuncularla sadece günü kurtarabilirsiniz. Altyapınız iyi olmadığı sürece, araştırma ekibiniz genç ve yetenekli oyuncuları bulup getirmediği sürece, sadece saman alevi gibi parlayıp sönen başarıları elde edebilirsiniz. G.Antep bulup getirdiği bir adamını 8 Milyon Euro'ya satıyor. Halen altyapısı adam kaynıyor. Yerine 20 yaşındaki adam çıkıyor korkmadan oynuyor. Bizim yönetimimizde bu vizyon var mı?

Burada Rıza Çalımbay'a da görev düşüyor. Biz ilk 5 falan istemiyoruz bu sene hocam. Günü kurtarma stratejisiyle bir yere varamayız. Göz boyama transferlerini bir kenera koyalım. Ligde kalalım, altyapımız olsun. Genç oyuncularımız olsun. Geleceğin temellerini atalım. Şu an Lig B'de düşmeme mücadelesi veren Sakaryaspor bile, halen Fb'nin altyapısına, bizim altyapımıza oyuncu verebiliyor. Biz neden yapamıyoruz? Tesislerimizi yaparak, "izleme ekibi" kurarak başlayalım. Bu taraftar 3. Ligi de gördü, Lig B'yi de gördü. Sabırsa sabır. Yeter ki geleceğimiz, temelimiz sağlam olsun. Ayaklarımızı sağlam basmanın tek yolu bu.
Benim sevdam KIRMIZI!
Yukarı
tuncalnas Liste gör
Yazar

Mesut
Yer: Turkey
  Alıntı tuncalnas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2009 saat 11:53
Bu maçta BJK nin isminden oyuncularımız ve hakemde ürkeklik vardı.Malesef yeterince cesur olamadık,65.dakikaya kadar sadece mücadelemiz gayet iyiydi.Mehmet Yılmaz ın savaşması yetmedi,Burak da kendine oynadı onuda beceremedi.Doğanında alternatifsiz kalışı ipimizi çekti bu maçta Youla ve Ümit Karan ı malesef aradık.Sorunumuz açık ve nettir oyunu soğutacak topu ve takımı dinlendirecek bir orta saha lazım bize takımımız maçın sonuna kadar dayanamıyor.Taraftarla ilgili bölünmüşlükten bahsetmeyelim çünkü skor tam tersi olsa bu yorumlara girmezdik.Sonuçta tek maçlık skorlardan krize girmeden doğru yerlere ve yaralara neşter vurmayı tercih etmeliyiz.
Oyun şablonumuzda geçen sezondan beri değişiklik yok.Devre arasına kazasız belasız 25-30 arası bir puanda gelmek hedefimiz olmalı.Devre arasında yine Batuhan ve Engin Baytar gündemizde olacaktır.Zira bu transfer politikamız bu yöne kayıyor.Bence yönetim kendi reklamını yapmak için oyuncuların üzerine ilk 4 hedef tutup aşırı stres yüklemelerine gerek yoktur.
ßiziм εliмiziη ulαşтığı yεяε oηlαяıη ђαyαllεяi ßilε ulαşαмαz.
Yukarı
tnt Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
Yer: Antalya
  Alıntı tnt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2009 saat 12:03
Kötü oynadık oynamadık, hoca iyiydi kötüydü, hakem şöyleydi böyleydi... orasını bilmem..
Bu maç bazı şeyleri gösterdi:

1) Ayaklarımız yere basacak! 3. lük 5. lik bilmem ne değil olay. Kendimizi bileceğiz.. Başarırız başaramayız orası ayrı.. Ama çok sağlam ciddi disiplinli olacağız...

2) Kaybettiğimiz ikinci maçı da kadro yetersizliğinden kaybettik. Yani biz bu maçı yedek kulübesinde kaybettik.

3) Özeleştiri yaptığımız sürece iyiye gideceğiz.yoksa durum iyi olmaz.

saygılar...
Kırmızımız; aşkın, Siyahımız; kapkara da olsa umudun rengidir.
Yukarı
özgürlük Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür
Yer: Eskişehir
  Alıntı özgürlük Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2009 saat 12:25
Alıntı yapılan ESErSin

Maç bittiiii..Tam kızılcıklı trübününün önünden futbolcular soyunma odasına giderken 2 futbolcumuzun üzerinde beşiktaş forması vardı..Biz bütün trübün o formaları çıkarmaları için ağzımıza gelen ne küfür varsa ettik..Fakat futbolcumuzun birtanesi formayı çıkarıp yere atarken diğer futbolcumuz çıkarmasına rağmen formayı yere atmadı..Bunun üzerina yüzünü göremediğim başka bir futbolcumuzda zorla formayı diğerinin elinden alıp yere fırlattı..Şimdi benim bu olayı görenlerden tek bir ricam var ? O formayı ısrarla çıkarmayıp ve daha sonra bizden yediği küfürlerden sonra çıkaran ama yere atmayan elinde  sım sıkı tutan futbolcunun kim olduğudur..Diğeride o formayı arkadaşının elinden alıp yere çarpan futbolcu kimdi ?  Biz gerekli kişilerle gerekli konuları konuşacağız..Terbiyesiz futbolcularla işimiz yok bizim..

KIZILCIKLI
ERSİN KONAK

Formayı çıkarıp elinde tutan Adem sarı
Ondan alıp yere bırakan B.kocabey  diye gördüm.
Sen benim tek tutkum, son umudumsun...
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2009 saat 12:39
Maç öncesi tribünlerimizde ve kendi aramızda kavga ettiğimiz söyleniyor.
Doğruluk payı var mı?
KKŞ
Yukarı
demiryolcu26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ATİLA
Yer: OSMANGAZİ
  Alıntı demiryolcu26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2009 saat 12:39

Bİr Diğer husus Eskişehir taraftarı..

kızılcıklıda Üstünde Beşiktaş forması var diye bir kıza saldırıp üstünü başını parçalayıp sadece çorapla bırakıp sokakta kovalamak nasıl bir şerefsizliktir,Neyin intikamıdır?Bende Eskişehirliyim Böle bir şeyin olması Beni kahrediyor desem yeridir.

Türkiye'nin en eğitimli,en uygar şehri olarak gösterilen bir şehirde böle bir vahşetin yaşanmasına göz yuman sivil polis,yunus kısacası tüm polis teşkilatı ne halt yiyior?

Eskişehir taraftarı böle bir olaya nasıl göz yumuyor?hadi o kovalayan şerefsizin evlatlarını artık geçtim çevredeki dükkanlar,İnsanlar...

Bu söylediklerin taraftarı bırak insan bile degiller olayın nerde oluştugunu bilemiyorum ama kırmızıtoprakta yunuslar bir iki genç yakaladılar çok kötü döverken orada bulunan insanlar mahalleli çok sert tepki gösterince bu heriflerin bayanları taciz edip kovaladıklarını söylediler.Bu arada bjk lilere bişiler yapmak için veya başka takımlara bişiler yapmak için fırsat kollayıp 3 büyük ler deyip yok sakarya degip jkarşıyaka degip birbirine girenlere .Memleketimiz elden gidiyo bizler içi boş şeylerle ugraşıp bizans masaları uydurup birbirimize girelim merak etmeyin aynen bende bu tip şeylerle ugraştım ama artık yeter bi yürüyüşü bile beceremeyip sagda solda bjk li avına çıkan yolda yürüyen formalı kıza saldıran taraftar olamayız ,Bu arada açılan bayraklar ATA mızın resimleri ve çalışmalar için bütün kardeşlerimize sonsuz teşekkür maçın en güzel resmi buydu bence.
vatan için ölmekse kaderim ben o kaderin ellerinden öperim
Yukarı
goethe_minder Liste gör
Deneyimli Yazar

MCMLXV
  Alıntı goethe_minder Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2009 saat 12:42
bu maçı kaybettiğimiz için kahroldum, ancak en çok da her mağlubiyet sonrası forumda mantar gibi biten ve leş kargalığını yaşam tarzı olarak bellemiş arkadaşları görmek beni daha da çok kahrediyor. yok rıza hoca maçı satmış, yok bilmem ne.. allah aşkına, alınan sadece bir mağlubiyet; o da bireysel hatalarla yenilen bir gol, eksik bir kadro ve iyi olmayan bir hakemin yüzünden.
sezer bizim, sezaryen bir doğum çeşidi, jülyen ise bir hıyar doğrama biçimidir. hırvat sırp birer boydur, bunu bilmeyen gameboydur. heleheöeö
Yukarı
emrahblk_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

emrah
Yer: izmir
  Alıntı emrahblk_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2009 saat 12:51
Alıntı yapılan kadirgulen

Doğruluk payı var mı?

evet acıkta bır olay vardı mac öncesı ben tv den ızlerken gördum sebebı hakkında fıkrım yok. ama orda bayanlarda vardı. yakışı kalmayan bır goruntuydu.
Yukarı
Kaan Liste gör
Usta Yazar

Kaan
  Alıntı Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2009 saat 12:53
Alıntı yapılan emrahblk_26

Alıntı yapılan kadirgulen

Doğruluk payı var mı?

evet acıkta bır olay vardı mac öncesı ben tv den ızlerken gördum sebebı hakkında fıkrım yok. ama orda bayanlarda vardı. yakışı kalmayan bır goruntuydu.
olay bi arkadaşımın  biraz önünde olmuş sanırım biri dişi şimşeklerden birine girişmiş sonra o alandailerde girişene girişmiş çok fena dayak yemiş biriler ama
Yukarı
çoko Liste gör
Deneyimli Yazar

Kerem Güler
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı çoko Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2009 saat 13:00
Alıntı yapılan gündüzlerli26

<DIV id=divAdnetKeyword><FONT size=+0>
<H1>Eskişehir'de seyirci susmadı!</H1>
<DIV id=divAdnetKeyword2><FONT size=+0>
<P =habdet_spot>Ev sahibinin taraftarları, Beşiktaş'a kaybetmelerine rağmen 90 <A ="return false;" ="showAd'23385','101313' ,;clearAdInterval;" =hideAd; target=_blank name=aspx1><FONT style="PADDING-BOTTOM: 1px; CURSOR: hand; COLOR: #ee6603; BORDER-BOTTOM: #ee6603 1px solid; : transparent; TEXT-DECORATION: underline" color=#333333>dakika</A> takımlarına tezahüratlarla tam destek verdi. Atatürk Stadı'nın tribünlerinde renkli görüntüler oluştu.

<DIV =clear>
<DIV =clear>
<DIV =clear>
<DIV =habdet_right>
<DIV =habdet_istatistik>

<P id=pVideoMessage jQuery1256443789989="3"> 

<DIV =tumhabercont>Eskişehirspor-Eskişehirde%20seyirci%20susmadı!
<DIV id=divAdnetKeyword3>

Süper Lig’de Eskişehirspor’un, Beşiktaş’ı konuk ettiği mücadelede tribünlerde renkli görüntüler vardı. Özellikle ev sahibinin taraftarları, Atatürk Stadı’nı dün akşam karnaval yerine çevirdi... 90 dakika boyunca neredeyse hiç susmayan Es Es’te seyirciler, bandonun eşliğinde takıma büyük destek verdi. Açık tribündeki Eskişehirspor taraftarları cep telefonları ve çakmaklarla gösteri yaptı. Aynı tribünün altında bezden yapılmış ortasında güneş şeklinde ‘Es Es’ yazısının olduğu büyük bir Türkiye haritası açıldı. Seyirciler maç başlarken açık tribünde dev bir Türk Bayrağı da açıp, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” diye tezahüratta bulundu. Morallerini bozmadılarBir ara statta ışıkların kesilmesi bile dünkü futbol gecesinin bozulmasına engel olamadı. Tribünlerde renkli görüntüler oluşturan Kırmızı-Siyahlı seyirciler, yenilgiye rağmen karşılaşmanın ardından oyuncuları tribünlere çağırarak alkışlarla destek verdi.

Fanatik

ne güneşinden bahsedio bu ya :D aah ah fanatik muhabirleri keşke biraz daha dikkatli baksaydınız..
NEFER!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9495969798 104>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır