eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıBu Seneki Bilet Fiyatları (Anket)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2021222324 54>
Anket sorusu: Sizce Bilet Fiyatları Nasıl Olmalı?
Anket seçeneği Oylar Anket istatistikleri
54 [12,74%]
18 [4,25%]
253 [59,67%]
40 [9,43%]
54 [12,74%]
4 [0,94%]
1 [0,24%]
0 [0,00%]
Bu konu kapadı, anketi oylayamazsınız

Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 03:59
Eski forumumuzda konulmuştu KARADELİK tarafından. Yine İngiltere'den bir örnek. Müthiş bir hikaye. Paralı adamlara karşı savaşan Don Kişotların hikayesi:

Taraftarların yoğun baskısı ve mücadelesine karşın, federasyon tarafından oluşturulan komisyonun verdiği izin ile İngiltere 1. liginden Wimbledon FC ( futbol kulübü ) , şehirin 80 km. uzağında bulunanan Milton Keynes adlı kasabaya taşınmış ve bundan sonra kulübün resmi merkezi burası olarak kabul edilmiştir.

Karar Wimbledon ruhunu taşıyan taraftarların doğal olarak büyük tepkisini çekmişti ve yerinden, yurdundan olan bir takımı kovalamak yerine mevcut ruhu koruyacak bir takım, bir kulüp kurma kararı alınmıştı, AFC Wimbledon...

Wimbledon Independent Supporters Association yani AFC Wimbledon’un taraftar örgütlenmesi olan oluşumun sözcüsü Kevin Rye konuyu olabildiğince basit ve anlaşılabilir bulmakta olup, şöyle yorumlamaktadır: “ Gayet basit birşey. Milton Keynes’de kurulmuş olan bir takım, 113 yıllık mazisi olan Wimbledon FC’yi asla temsil edemez. ”

AFC Wimbledon’un başkanı Kris Stewart’da Wimbledon ruhunu taşıyanlarla hemfikir olduğunu belirterek, kulubün asıl merkezinde olması gerekti fikrinin savunuyor ve ekliyor: “ Kulubün olması gerektiği yer, doğduğu, büyüdüğü ve onu sevenlerin olduğu yerdir, paranın göstereceği yer değil. Wimbledon taratarları, Milton Keynes’te gerçek kimliğini kaybetmiş bir futbol kulübünün peşinden koşmayacaklardır. “

Zaten taraftarların kulüplerine ve en önemlisi Wimbledon ruhuna olan bağları olabildiğince açık

Yeni kurulmuş olan AFC Wimbledon her yeni kurulan takım gibi en dipten başlayacaktı, mahalli lig aşamasından ve bu esnada 80 km. ilerideki Wimbledon FC 6 küme daha üstte iken! 10 senedir Wimbledon’ı kovalayan Emily Stanton adlı taraftar ise “ Bu kulüp biziz ve biz yani taraftarlar ile Wimbledon birbirlerine aittir, birbilerine bağlıdır, paralı adamlara değil! Bizler bu kulübe destek olmaya ve kulübü hakettiği yere yani 1.lige getirmeye başkoymuşuz. “

Endüstriyel futbola karşı olan bu duruşa sadece Wimbledon değil adanın dört bir yanından büyük bir ilgi ve destek var aslında. Yani taraftarlık bilincine sahip olan diğer takım taraftarlarıda bu sadakate ve dayanışmaya olan desteklerini dile getirmektedirler. Örneğin 1. ligdeki bazı maçlarda söz konusu taraftarlar, rakip Wimbledon FC ise yoğun protestolarda bulunuyorlar.

Çünkü ortak bir görüş hakim; “ eğer paralı adamlar Wimbledon’a bunu yapabilme gücüne sahiplerse bu her takımın başına gelebilir. “

Kevin Rye, çok tartışılan bir konuyada değiniyor ve İngiltere’deki mevcut sistemin bu tip olaylara izin vermesini yani bir kasabanın yahut paralı adamların bir kulübü satın almasının, daha sivri konuşmak gerekirse herhangi bir ligde yer satın alabilmesini geri dönülmesi ve telafi edilmesi çok zor bir hata olarak nitelendiriyor.

AFC Wimbledon’ı kurmak hiçte kolay olmamış. Yeni bir kulüp kurmak hem kolay değildir hemde ucuza kapatılacak bir iş değil. Ve bu kapsamda taraftarların, Wimbledon ruhunu koruyabilmek, Wimbledon’ın hala Wimbledon’a ait bir futbol takımının olabilmesini sağlamak amacıyla göstermiş oldukları kararlılık ve yapmış oldukları fedakarlıkları kelimelerle ifade etmek imkansız.

Nereden bakılsa 20,000£ gerekli idi futbolu oynamaya yetecek bir stad kiralamak ve tabii diğer masraflar… Ama neyseki gerek kulübe yapılan gönüllü bağışlar-hibeler gerekse dikkatlice satılan sezonluk biletler bu yükü biraz hafifletmişti.

Kevin Rye üstüne basa basa sahip oldukları potansiyelden bahsediyor yani bu saygı duyulması gereken-kulübüne sahip çıkan-endüstriyel canavara yenik düşmeye başlayan futbola karşı duruş şeklini koruyan “taraftarlar”dan bahsediyor. Ve örnek veriyor 20,000£ gerekirken, sadece 11 gün içerisinde 70,000£ toplanmış. “ Bir kulübü desteklemek, onun bir parçası olduğuna inanarak ve yine o kulüpte sana ait bişeyler olduğunu düşünerek, işte o zaman daha bir dikkatli, daha bir özverili ve daha bir içten oluyorsunuz. “

AFC Wimbledon, maç başına düşen ortalama seyirci sayısı 50 – 100 olan bir kümede, her maçını 3,000 taraftara oynuyor. O 3,000 taraftarın kurduğu ve sahip çıktığı, yaşattığı bir kulüp AFC Wimbledon.

Kulüp amatör bile olmayan bir ligde mücadele etmesine rağmen günden güne profesyonel bir yapıya kavuşuyor ve taraftarlar kulüplerinin bu olumlu gelişmelerini, büyümeyi gördükçe memnun kalıyorlar, geleceği dönük, 1.lige dönük umutları daha bir yeşeriyor. Bu arada kulübün bulunduğu ligdeki diğer takımlarda bu gelişmeleri takip ederek ve uygulamaya çalışarak pastadan paylarını alıyorlar.

Chelsea’nin eski forvet oyuncusu, şu anda AFC Wimbledon ileri ucunda oynayan Joe Sheerin, taraftarlara büyük saygı duyduğunu belirterek; “ Ben zaten taşra delikanlısıyım ve buraya, bu ortama getirildim – bu benim için büyük bir şans! Burada olmaktan, bu işi yapmaktan zevk alıyorum. Taraftarlarımıza değinecek olursak, onların yaptığı en iyisidir, en kaliteli olanıdır. “

Röportaj : Jon Wilkonson
Çeviri : Junior
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
eses260 Liste gör
Usta Yazar

Muzaffer
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 11:31
Seyirci sayısı sadece bizde düşmüyor bir gazetede süper ligin 6 bin ortalamaya birinci ligin ise 7 bin ortalamaya oynadığını  yazıyor. Bu da demek oluyorki biz 9-10 bin ortalamaya oynuyoruz  bütün liglerden ortalamamız yüksek ama bu eski taraftar profilimiz değil tabiki
bunun sebepleri çok maçların yayınlanması cumartesiye gelmesi ve tabiki bilet fiyatları önemli  ayda 30 milyon bilete 20 milyonda diğer masraf yol falan aylık kişi başı en az 50 milyona gelirki bu ortalama maaşların 500-600 olduğu bir ülkede çok yüksek bir fiyat bence
Benim kombinem var benim için 20 YTL olsa yine gelirim ama herkez böyle değil çoluk çocuğunun nafakasını nasıl versin sonra adam öğrenciyse ayda 50 YTL nasıl versin bence
5 YTL ye girecek tribünde olmalı 10 YTL yede 15 YTL yede . Mesela Açığın ortası kenarları ayrı fiyatlandırılabilir böylece kimseye de haksızlık yapılmamış olur .Aslında kale arkaları olsa ve kale arkalarına da 5 yada 3 YTL ye seyirci alınsa kötümü olur. Çare çok ama yapacak yok gibime geliyor. Halbuki bu şekilde hareket edersek gelirde ,seyircide artar bence seyirci düşüklüğünün en8 büyük sebebi maddi. Yoksa 1-2 yılda seyirci düşmez. Biz Lig B de bile 15 bin kişiden aşağı oynamıyorduk.
Kırmızı Şimşek
Türk Gücü
Yukarı
cresadur Liste gör
Usta Yazar

fatih
Yer: Çorum DSİ
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 12:32
Biletleri kale arkası 1, açık tribün 2, kapalı tribün ise 20 YTL olarak belirledik. Yönetim kurulu olarak üzerimize düşeni yaptık. Bilet fiyatlarını daha aşağı çekmemiz mümkün değil. Kayseri maçı örnegi

Es es sevgisi parayla ölçmek tabiki imkansız ama trübünleri boş görmektense 10 cekmek en iyisi ögrencileri unutmayın :(
DSİ Es Es
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 13:46
Bu fiyatlarla aynı aileden bir başka kişi ya da kişierin gelmesi çok zor bunu biliyoruz dün aklıma geldi olurmu olmaz mı bilemiyorum ama aile bileti ve aile kombinesi olabilirmiki bir ailden 2 kişi gelirse 20 lira olabilir mesela kişi başı 10 liraya düşer bu sayede sadece bir fikir benimki.

Ayrıca yönetimi ve Milli Eğitim Müdürümüzü de kutluyorum her maça 1000 öğrenci alarak geleceğimizi kurtarıyorlar ancak mesela Samsun maçına gelen çocuklar maça bir daha gelmek isterlerse ne olacak bu çocukların 15  lira verme ihtimali yok bu çocuklar sadece 1 kere getirilerek EsEsli yapılamaz sürekli gele gide olabilirler ancak buna da bir çözüm lazım.
Yukarı
Haydar Liste gör
Yazar

Haydar
Yer: Cuba
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 14:15

Yıllardır kalıcı gelir kaynakları yaratılamadığından klübümüz hala maç hasılatına bel bağlamış şekilde yol almaktadır. doğru yada yanlış ama durum bu şekilde hal böyleyken hala çıkıp bilet fiyatlarını indirin diye tavsiyede bulunmak ne kadar mantıklı düşünmek lazım. gönlü maça gelmekte olan,yeterli parası olan,parasını ona göre ayarlayan herkes 10 olsada gelir 15 olsada gelir. sanki çok ince bir detayı görmüş ve çözüm bulmuş gibi baktınız taraftar az hemen bilet fiyatlarını indirin demekle olmaz bu işler. klübe zarar değil kar tavsiye eden taraftar istiyorum.

Haydar bu hafta şov yapcakmış yine...
Yukarı
OZELES Liste gör
Deneyimli Yazar

ÖZEL
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 16:55
Türkiye'de, Süper Lig dahil birçok takımın sahip olmak için neler neler vereceği bir taraftara sahibiz. Takım da kafaya oynarken bu silahı en iyi şekilde kullanmamız gerek. Bırakın ikinci ligi Süper Lig' de bile bu fiyatlara oynamayan anadolu kulüpleri var. Takıma gelir olsun diye bu fiyatlar uygulanabilir.Fakat bu fiyatlarla gelen seyirci sayısı ortada. Peki fiyatlar indirildiğinde gelecek daha fazla seyirci  şu andaki geliri getirmezmi? Muhtemelen fazlasını getirir. Amiyane tabirle sürümden kazanılır. Yani açık 10 ytl, kapalı 20 ytl vb. fiyatı bunu gerçekleştirebilir.
Malum, futbolda taraftarın maçın kazanılmasındaki payı büyük. Heleki bizim taraftarın. Düşünsenize Anka
ra'daki final maçını maç başlamadan seyirciyle aldığımızı.. Kendi sahamızdaki maçlardaki taraftar ve atmosfer birçok maçımızı kazanmaya yardımcı olacaktır.
O yüzden fiyatlar makul düzeyde olursa hem taraftar sayısı artacak hem gelirde azalma olmayacak hem takıma motivasyon sağlanacak hemde daha coşkulu ve keyifli maçlar olacak diye düşünüyorum.
Saygılar..
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 19:03

Bu sıralar da da bir manteliteye takıldık şimdi. Nehir bu mantelite Allah'ınız aşkına, Erciyes bilet fiyatlarını ucuzlatmış, Antalyanın ki çok ucuzmuş ama Biz büyüK Eskişehirspormuşuzda farkımız olacakmış. Birisi çıkıp anlatsın yaa bizim farkımız ne acaba onlardan? Geçmişte ki başarıların arkasına daha kaç sene sığınacağız. BU Erciyes değiLmi geçen Sene Gs yi yenerek Türkiye Kupasını alan, Antalya değilmi İstanbuL takımlarını perişan eden. BEn 23 yaşındayım bugüne kadar ne Gsyi, Ne Fb yi Nede Bjk yi yendiğimizi gördüm ki 1995 yılındaki 1nci ligdeki maçları bile hatırlarım . Peki farkımız ne zamanında Sevillayı yenmemiz mi, bırakın geçmişte kalmış tabiki önemli başarılar ama bunların arkasına sığınmayalım lütfen. Aradan on yıl geçse bir Beşiktaşlıya sorsalar başarın ne diye Beşiktaşlı Liwerpolu 2-1 yendiğini söyleyecektir. Fakat 2 hafta sonra 8-0 yenildiğini söylemeyecektir. Aynı bizimkiside bu hesap. Bence değişmesi gereken mantelite budur.

Karşılıklı biraz anlayış olsa orta yolu bulabileceğimize eminim ki birlik olmayan hiç bir yerde başarı olmaz. Birisi çıkıyor bana mail atın.! gelen maillerden birisini seçerek maça götüreceğim. Neye göre götüreceksin o zaman hayat hikayelermizi yazalım biz sizde ona göre en acıklı hangisiyse ona göre maça götürün varmı böyle bir şey yaaa. O zaman şöyle yapalım bilet parasını bulamayanlar dış sahada toplansınlar bir kişiyi, maça sokmak isteyen varsa Kurbanlık koyun gibi seçsin milleti oradan bedava maça soksun olur mu ?

Sayfalarca yazıLan yazılar var burada kimse birbirinin yazdığını okumuyor. Kimse maça bedavadan girmek istemiyor kimse kimsenin eline bakmıyor, herkes uygun bir fiyat istiyor. Kimse demogaji yapmıyor.Kendisini acındırmak istemiyor ama bunu başka yerlere çekenler var. Birisi çıkıyor Adsl ye bağlanıyor evinden, nereden biliyorsun ortak kullandılmadıqını yada evdeki üç kardeşin ortak ödemediğini ve buna benzer şeyleri.. O zaman gelin bizim hesaplarımızı siz yapın harcamalarımızı kontrol edin ne kadar çirkin kelimeler bunlar yaa..

Bakın sorularımız açık ve net .

Asgari ücretle çalışan kesim çok bir ailede baba bu ücretla çalışırken, kendisi ve oğlu nasıl maça gidebilecek yaa, Burada bilet fiyatlarını normal görenler 150 bin lira az para vermek için bu soğuklarda sabahın 6sında ekmek kuyruquna qirdiler mi ? Gerçekten bunlar dİle kolay geliyor. Çekmeyen bilemez.Birde fedakarlık bekliyorsunuz neyin fedakarlığı yapılacak yaa bu konuda yapılacak fedakarlık yüz kızartıcı suçlardan başka birşey değildir bunu mu söylemek istiyorsunuz Alah aşkınaa. gerçekleri görün biraz..Hala fedakarlık diyenler oluyor yaa sinirden elim ayağım titriyor vallahi.

Bazen İngiltere ile karşılaştırıyor buda çok ilginç değil İngiltere, İstanbul ile Eskişehir arasında o kadar çok maddi uçurum varki, benimle aynı işi yapan birisi oradan en az benim 2 katım para alıyor ve tribün gruplarına girenlerin çoğu para vermiyor ve bu yüzden insanlar ölüyor. 15 milyonluk İstanbuLda tabiki stadlar dolacaktır. Ama Eskişehir' in eti ne budu ne. Mantıklı düşünelim biraz. Türkiye' nn heryerinde biletler bedavadan dağıltııyor. Tabiki maçlara az sayıda taraftarıın gelmesinin tek sebebi bilet fiyatları değildir ama en büyük nedeni budur. Ben her zaman söylerim 10 ytl bile pahalı ama her gelen yçnetim kafasına göre birşeyler çiziyor. Milleti küstürüyor. Son oyunda zaten belli küçük çocuklara Eskişehirspor sevgisini yaşatacağız diyerek para kazanma madem çocuklara bu sevgiyi yaşatacaksın bedavadan sok stada neden değişik değişik çocuklara sponsor bularak paza kazanıyorsun onlardan.

En sonda Müjdat abi Karşıyaka beraberliğinden sonra başkan taşlanmış ki başarının takımymışız, yenildiğimiz zaman staddan rakip taraftarı alkışlayarak göndermeidk mi biz ? Bazı maçlar vardır, KEndine düşman olduqun takımı eze eze yenmek bir şampiyonluğa bedeldir.Karşıyaka maçıda bunlardan biridir. Hatırlarsanız karşıyakaya Eskişehirde 3 sene önce yenildiğimiz maçta KızılcıkLı tribünndeydim. Maç sonu takımı tribünlere çağıraark SEN AĞLAT BİZLERİ BİZ SEVERİZ SİZLERİ diye bağırmadık mı ?

Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 19:31

Bilet fiyatları pahalı diye stad boş kaldıkça zaten Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe'yi tekrar yenme şansın yok. Ben seni gayet iyi anlıyorum ama sen benim anlatmak istediklerimi anlamıyorsun. Kulübün içinde bulunduğu ekonomik şartlar nedeni ile tekrar Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ile oynayıp onları yenmek istiyorsan bilet fiyatları da böyle olmak zorunda.

Stad boş kalsa da takımın parasını tıkır tıkır ödedikten sonra takım çıkar takır takır topunu oynar. Ama takımın parasını aksatmaya başla takım da aksamaya başlar. Bu işler böyle. Sadece dolu tribünle iş bitmiyor. Para lazım. Dolu tribünden, tribün desteğinden daha önce para lazım.

Erciyes'in Antalya'nın maddi imkanları bizde olsa da keşke biz de o fiyatlara maç izleyebilsek. Antalyaspor'un sadece göğüs reklamına 2 milyon dolar aldılar. Bizim göğüs reklamı 400 milyar. Aradaki fark zaten bir sezonluk hasılata eşit. Antalya'ya her yerden para yağıyor. Şanslı bir il. Belediye Başkanı zaten Onursal Başkanları. Erciyes'in onursal başkanı da Kayseri Belediye başkanı. Onlara da para yağıyor. Hasılata ihtiyaçları yok ki.

Hep düşükleri gündeme getiriyorsunuz. Yüksek fiyatlardan da bahsetsenize. Giresunspor taraftarı da 10 liraya seyrediyor bizim açık konumdaki tribünden. Kapalıları 30 mu ne. Bizimle aynı fiyat. Şu avantajları var ama kale arkaları var ordan 5 lira. Şunu da söyleyeyim 10 liralık kısım 5 liralık kısımdan daha dolu.

Boluspor sezon başında kapalıyı 40, bizim açık tribün pozisyonundaki maratonu 15, kale arkasını 10 yapmıştı. Sonra 30,10,5'e indirdi. Onların avantajı da kale arkası tribünlerinin olması. Boluspor'un bir sürü de geliri var. Otoparkları var, fırınları var, belediyeden destek geliyor.

Ordusporda da bizim açık tribün konumundaki maraton tribünü 10 lira. Örnekler çoğaltılabilir.

Çeşitli şekillerde finanse edilen takımlar hariç bizim açık tribün konumundaki tribünlerin fiyatı 10 lira. Bizim dezavantajımız kale arkası tribünümüzün olmayışı. Onun için sabit fiyat uygulanıyor ucuz fiyatla bilet satılamıyor. Desteği olmayan takımlar da 10 lira fiyat belirlediğine göre, bizim takımın maliyeti onlara göre ortalama 2 kat fazla olduğunu göre bu işin oluru bu demek ki. Şuna emin olun bizdeki kadro onlarda olsa ve bu şekilde başarılı gitseler onların fiyatlar da en az bizimkiler kadar olur. Hedefin varsa para lazım. Yine tekrarlıyorum Türkiye'de ekonomik şartlar böyle olduğu müddetçe maçlar 5 lira dahi olsa maddi sebeplerden dolayı maça gelemeyecek insanlar olacaktır.

Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 19:41
[QUOTE=banner]

Bilet fiyatları pahalı diye stad boş kaldıkça zaten Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe'yi tekrar yenme şansın yok. Ben seni gayet iyi anlıyorum ama sen benim anlatmak istediklerimi anlamıyorsun. Kulübün içinde bulunduğu ekonomik şartlar nedeni ile tekrar Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ile oynayıp onları yenmek istiyorsan bilet fiyatları da böyle olmak zorunda.

Stad boş kalsa da takımın parasını tıkır tıkır ödedikten sonra takım çıkar takır takır topunu oynar. Ama takımın parasını aksatmaya başla takım da aksamaya başlar. Bu işler böyle. Sadece dolu tribünle iş bitmiyor. Para lazım. Dolu tribünden, tribün desteğinden daha önce para lazım.

Erciyes'in Antalya'nın maddi imkanları bizde olsa da keşke biz de o fiyatlara maç izleyebilsek. Antalyaspor'un sadece göğüs reklamına 2 milyon dolar aldılar. Bizim göğüs reklamı 400 milyar. Aradaki fark zaten bir sezonluk hasılata eşit. Antalya'ya her yerden para yağıyor. Şanslı bir il. Belediye Başkanı zaten Onursal Başkanları. Erciyes'in onursal başkanı da Kayseri Belediye başkanı. Onlara da para yağıyor. Hasılata ihtiyaçları yok ki.

Hep düşükleri gündeme getiriyorsunuz. Yüksek fiyatlardan da bahsetsenize. Giresunspor taraftarı da 10 liraya seyrediyor bizim açık konumdaki tribünden. Kapalıları 30 mu ne. Bizimle aynı fiyat. Şu avantajları var ama kale arkaları var ordan 5 lira. Şunu da söyleyeyim 10 liralık kısım 5 liralık kısımdan daha dolu.

Boluspor sezon başında kapalıyı 40, bizim açık tribün pozisyonundaki maratonu 15, kale arkasını 10 yapmıştı. Sonra 30,10,5'e indirdi. Onların avantajı da kale arkası tribünlerinin olması. Boluspor'un bir sürü de geliri var. Otoparkları var, fırınları var, belediyeden destek geliyor.

Ordusporda da bizim açık tribün konumundaki maraton tribünü 10 lira. Örnekler çoğaltılabilir.

Çeşitli şekillerde finanse edilen takımlar hariç bizim açık tribün konumundaki tribünlerin fiyatı 10 lira. Bizim dezavantajımız kale arkası tribünümüzün olmayışı. Onun için sabit fiyat uygulanıyor ucuz fiyatla bilet satılamıyor. Desteği olmayan takımlar da 10 lira fiyat belirlediğine göre, bizim takımın maliyeti onlara göre ortalama 2 kat fazla olduğunu göre bu işin oluru bu demek ki. Şuna emin olun bizdeki kadro onlarda olsa ve bu şekilde başarılı gitseler onların fiyatlar da en az bizimkiler kadar olur. Hedefin varsa para lazım. Yine tekrarlıyorum Türkiye'de ekonomik şartlar böyle olduğu müddetçe maçlar 5 lira dahi olsa maddi sebeplerden dolayı maça gelemeyecek insanlar olacaktır.

Türkiye' de  doğru dürüst biletini alarak stada giren kimse yok. Hele hele Giresun'da 10 ytl vererek maça fazla kişi girmez. El altından bir sürü işler dönüyor. Ben Karşıyakalıların arasına da girdim. Kardeş takım Kocaelileride biliyorum. Gördüğümü söylerim her zaman.  Bilet fiyatları sadece Eskişehir'de pahalıdır. Bunun nedeni ise  tek klubün geliri olmaması değildir. Bunu yapmakta ki tek mantık Eskişehirspor taraftarı fanatiktir nasıl olsa maça gelir.!
Kendimizi bu şekilde ezdirmek benim şahsen gücüme gidiyor, ki Gs yi Fb yi Bjk yi ben ölene kadar yenmeyelim umrumda değiL ama bazı kişilerin kuklası olmayalım artık. Şeklimizi duruşumuzu heryerde belirtelim. Birbirimizi anlayalım, kendimizi birbirimizin yerine koyalım. Stadda o kadar boşluk var diyoruz, ki satılan kombinelerin bir çoğu da zaten İşyerleri işçilerine dağıtmış veya zorla satmış oldukları kombinelerde var yada herhangi bir partinin verdiği kombineler bunlarda olmasa yani durum o kadar vahim olacaktı ki şimdi. Bu sene süper lige bu takım kesinlikle çıkacak ama benim hiç bir hevesim yok maça gitmekte.
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 19:52
Sevgili Murat;

Kaç defa Giresun'a gittin de bu kadar eminsin? Bizim maçın görüntülerini aç bak kaç kişi varmış bizim maçta. Kapıda durmadım herkes biletli mi değil mi ama bu işleri az çok bilen biri olarak gelenlerin en az %90'ının biletli olduğunu söyleyebilirim sana. Stad çevresindeki durumlardan az çok anlarsın neyin ne olduğunu, bende 1 saate yakın hep stad çevresinde, gişelerin çevresinde idim.

Kendini ezdirmek ne demek? Şimdi ben gidip bilet alıp maça girince kendimi ezdirmiş mi oluyorum?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2021222324 54>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır