eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıBu Seneki Bilet Fiyatları (Anket)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 54>
Anket sorusu: Sizce Bilet Fiyatları Nasıl Olmalı?
Anket seçeneği Oylar Anket istatistikleri
54 [12,74%]
18 [4,25%]
253 [59,67%]
40 [9,43%]
54 [12,74%]
4 [0,94%]
1 [0,24%]
0 [0,00%]
Bu konu kapadı, anketi oylayamazsınız

Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
karargah Liste gör
Usta Yazar

ERGİN ÜNSALAN
Yer: Balıkesir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 22:00
eskiden yaşam çokmu zordu. yapmayın ya ben ufakken babamın aldığı maaş kat kat yeterdi. alım gücümüz vardı. yıllar geçti alım gücü zorlaştı. ekonomi kötüye gidiyor siz eskiyi kötülüyorsunuz. ben subayım üstlerimiz bile anlatır eskiden aldığımız maaşla krallar gibi geçinirdik diye şimdi ayın sonu değil ortası gelmiyor
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 22:00
Alıntı yapılan esesesin

Ben yaşım itibarıyla bilmem ama bana anlatan abilerimin yalancısıyım 70 lerde biletler yine çok pahalıymış.Ama kapılar saatler öncesinden kapanırmış yine de.Stadın önünde sabahlayanlar olurmuş.Acaba diyorum 70 lerde biz çok çok zengin miydik?Geçim günümüze göre çok mu rahattı?HAYIR.O günün şartları şimdikinden kat ve kat zordu ama insanlar idealistti.Amigo ORHAN röportajında o günleri anlatırken şundan bahsediyor:biz kuvayı milliye ruhunun son dönemlerine denk gelmiştik.Bu birlik ve beraberliğimizin en büyük sebebi buydu....
     Zamanında evinin kiremitlerini satıp maça gelirken büyüklerimiz şimdiki gençler ES ES için neden birşeylerden vazgeçeyim,yönetim fedakarlık yapsın diyorlar.
    DEĞİŞMESİ GEREKEN MANTALİTE BU.ANLAYANA....

Sadece Komik,  Size tek soru soruyuorum bir maça gelmek için evinizde kiremitleri satarmısınız, Şimdi satarım dersiniz ama kesinlikle böyle birşey yapmayacaqınıza adım gibi eminim. Benim Babam 70 li yılların fanatiğiydi ve o zamanlar şu an en iyi fabrikalar olarak bilinen yerler gazete ilanı ile cami anaonsu ile elaman alıyorlarmış ki babamda Telekoma bu sayede grmiş ve şu anda Telekomda çalışan birisi rahatlıkla kapalı kombinesi alabilecek güçtedir.
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 22:02
Futbolun beşiği İngiltere'ye bir bakalım dikkat ettiyseniz seyirci ortalaması en çok İngiltere'dedir bunun nedenide 1 ytl olmasından değil futbol kültürünü benimsemiş gerçek taraftarların olmasından kaynaklanmaktadır.Lig sonuncusu bile 25 bin kişi ortalamaya oynuyorsa bu onların harbi taraftar olduğunu gösterir.Geçen seneye bir bakalım takım ligde 3'te 3 yapmış sıra 4. haftaki İBB maçına gelmişti stad ful doluydu neden takım başarılıydı önce İBB daha sonrada Mardin'e yenilince Ordu maçında stadda taraftar sayısında yarı yarıya azalma olmuştu aynı fiyatlara rağmen bu neyi gösterir iyi gün taraftarlığını gösterir  taraftar sadece iyi günde değil asıl  en kötü zamanında yanında olmaktır.Bu bile sorunun fiyatlarda değil mentalitede olduğunun kanıtıdır.

Yine İngiltere'de tüm takımlar stadların kapasitesinin büyük bir bölümünü(Örn:Arsenal 50 bin küsür kombine sattı) kombine olarak satmaktadır.Yine stadda taraftarların neredeyse tamamında orjinal forma ve atkı bulunmaktadır.Diyeceksiniz ki ya kardeşim ora İngiltere onlar zengin tabiki onların durumu iyi ancak bizde gücümüz yettiğince gücümüz yılda 100 liraya yetiyorsa 100'e 1000 liraya yetiyorsa 1000 lira destek olmalı hermaç staddaki yerimizi almalıyız doğrsuda budur.Çok üzülüyorum bu stad bize dar gelmeliydi hem de bu fiyatlara rağmen dar gelmeliydi ama ne yazıkki 10 bi civarlarında dolaşıyoruz bazen 15 bin üzerine çıkabiliyoruz bu şehrin bu güzide takımı 30 binlere 40 binlere oynamalı bu potansiyelde var ancak herkes İngiliz taraftarlarının mentalitesine kavuşursa bu iş o zaman olur.
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 22:06
Alıntı yapılan ES_Kadir

Futbolun beşiği İngiltere'ye bir bakalım dikkat ettiyseniz seyirci ortalaması en çok İngiltere'dedir bunun nedenide 1 ytl olmasından değil futbol kültürünü benimsemiş gerçek taraftarların olmasından kaynaklanmaktadır.Lig sonuncusu bile 25 bin kişi ortalamaya oynuyorsa bu onların harbi taraftar olduğunu gösterir.Geçen seneye bir bakalım takım ligde 3'te 3 yapmış sıra 4. haftaki İBB maçına gelmişti stad ful doluydu neden takım başarılıydı önce İBB daha sonrada Mardin'e yenilince Ordu maçında stadda taraftar sayısında yarı yarıya azalma olmuştu aynı fiyatlara rağmen bu neyi gösterir iyi gün taraftarlığını gösterir  taraftar sadece iyi günde değil asıl  en kötü zamanında yanında olmaktır.Bu bile sorunun fiyatlarda değil mentalitede olduğunun kanıtıdır.

Yine İngiltere'de tüm takımlar stadların kapasitesinin büyük bir bölümünü(Örn:Arsenal 50 bin küsür kombine sattı) kombine olarak satmaktadır.Yine stadda taraftarların neredeyse tamamında orjinal forma ve atkı bulunmaktadır.Diyeceksiniz ki ya kardeşim ora İngiltere onlar zengin tabiki onların durumu iyi ancak bizde gücümüz yettiğince gücümüz yılda 100 liraya yetiyorsa 100'e 1000 liraya yetiyorsa 1000 lira destek olmalı hermaç staddaki yerimizi almalıyız doğrsuda budur.Çok üzülüyorum bu stad bize dar gelmeliydi hem de bu fiyatlara rağmen dar gelmeliydi ama ne yazıkki 10 bi civarlarında dolaşıyoruz bazen 15 bin üzerine çıkabiliyoruz bu şehrin bu güzide takımı 30 binlere 40 binlere oynamalı bu potansiyelde var ancak herkes İngiliz taraftarlarının mentalitesine kavuşursa bu iş o zaman olur.

Bence konunun başlığı değişsin,bilet fiyatları olacağına,bu dönemdeki mantalite...
Yukarı
karargah Liste gör
Usta Yazar

ERGİN ÜNSALAN
Yer: Balıkesir
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 22:12
dediğiniz gibi arsenal da kombine alabilmek için yıllarca sıra bekliyorlar diye duymuştum bir spor kanalında
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!
Yukarı
esesserkan26 Liste gör
Usta Yazar

serkan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 22:32
bkombınemız var alın dıyorlar alıyoruz klubun baska gelırı yok dıyorlar stad gelırınden baska pekı ben kombıne alırken dıger arkadaslar bılet alıp gırerken dıger belescı tayfası beles gırmeye devam edıyorlarsa ben enayı degılım kardesım 15ytl den ınmesın dıyorsanız o zaman stada da beles gırmesınler yonetım buna da engel olsu o zaman bızler enayıyız onlar akıllı onlar a sorsanız es es ı daha cok severler bızden de fazla severler kı maac bedava bıle gırerler bu sevgılerınden dolayı
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 22:33
Alıntı yapılan omerbihlar

Alıntı yapılan KaRa

Alıntı yapılan banner

Bilet fiyatları taraftarın ESES'e biçtiği değerin üzerinde olduğu için taraftar sayısı azalmaktadır.

Bu cümleden şunu anlıyoruz ki; taraftar ESES için 15 YTL vermiyor. Neden vermiyor? Acaba taraftar artık o ruhunu mu kaybetti? Artık Eskişehirspor'un maçına gitmek bu taraftar için sıradanlaştı mı? Şehirdeki heyecansızlıktan yakınıyoruz, bunun nedeni de galiba taraftarın takımına verdiği değerin azalmasına bağlı...

Taraftar ruhunu kaybettiğinden değil maddi olanaksızlıklardan dolayı 15 YTL'yi veremiyor olabilir. Benim kombinem var ama eğer tribünler dolacaksa biletlerin 7,5 veya 5 YTL'ye satılmasına bile razıyım. Yönetim kombineyi alanlar madur olmasın gibi bir düşünceye girmesin ve yarım sezonluk kombinelerde çıkartsın.

Saygılar

Bende de kombine var, biletlerdeki olası bir indirimden ben de rahatsız olmam. Ayrıca yazımda kastettiğim, maddi olanaksızlıklardan dolayı 15 YTL veremeyenler değil, 15 YTL verecek güçte olup ta maça gelmeyenlerdir...
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 22:33
Alıntı yapılan ES_Kadir

Öfff yaa anlatmak istediğimizi ben mi anlatamıyorum acaba . İngiltere ile Türkiye arasındaki geçim şartları bir mi acaba ? Şöyle bir düşünün yaaa buradaki aldıqın ücretle 40 tane bilet oluyorsa orada 400 tane oluyor. Orada maça giden stres atıyor burada giden daha çok stresleniyor. İlk üç maç doluyor bu sne gerçi dolmadı da geçen sene 10 ytl iken ilk üç maç dolduysa eğer yıllardır ki bu böyle.. ZAten 3 ay takımdan uzak duruyorsun millet ilk haftalara birşeyler yapıp geliyor.
Yukarı
esesserkan26 Liste gör
Usta Yazar

serkan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 22:43
arkadaslar neden avrupa ıle burayı kıyaslıyorsunuz anlamıyorum ılk bas avrupada yasayan ınsanlarla aynı yasama kosulları olanakları ıcındemıyız bır kere adamların haftasonu dıye bırseylerı var bır kere adamlar aksam 6-7 den sonra ısını gucunu bırakıp evıne cekılıyor eglencesıne gıdıyor hafta sınu maca gıdıyorlar cunku onlar ıcın mac bır sosyal aktıvıte ve karısı kızı ıle gıdıyorlar cunku yasam sartları ona elverıslı pekı bızde hafta sonu tatılın varmı bellı olmuyor yalan dolan ıle ızın alıyorsun haftasonunu kendın yaratıyorsun pekı esın colugun  cocugunla maca gıdebılıyormusun ımkansız neden maddıyat ve hayat sartları onun ıcın elın avrupalısı kac tane kombıne satmıs ıste sıraya gırıyormus bızene kombınem var her maca gıdıp gıdemyecegım bellı mı bazı ınsanlar da onu dusunup almıyorllar bu kombıneyı
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 22:47

Mazeretten bol ne var?Benim orda ne demek istediğimi anlayamadıysan yapacak birşey yok ben de zaten demişim şartlar aynı değil diye bi daha oku istersen belki anlarsın ama anlamak istemedikten sonra...

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 54>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır