eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Euro Basket 2013 (4-21 Eylül Slovenya)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4546474849 51>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Ventisei Liste gör
Deneyimli Yazar

sertackaan
Online Durum: Offline
  Alıntı Ventisei Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2009 saat 21:44

Hakemden öte bizim oyuncularımız gerçekten çok kötü performans sergiledi. Hidayet son periyotta açıldı. Ömer Aşık her zamanki gibi serbest atış çizgisinde %0 ile oynayınca, hakemler şerefsiz, rakip Yunanistan olunca mağlubiyet kaçınılmaz oluyor.

Yukarı
ForzaEskisehir Liste gör
Usta Yazar

Oğuzhan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ForzaEskisehir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2009 saat 21:45
Reklamlarda şebeklik yapmaya benzemiyormuş milli takım için oynamak.
Sadece Eskişehirspor.

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
kyperan26 Liste gör
Usta Yazar

murat
Yer: Turkey
  Alıntı kyperan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2009 saat 21:47
Alıntı yapılan santi

artı 4 sn nerden çıkıyor anlamıyorum fıfa başkanı yunanistanlı olunca, hakemler israil, italya, sırp
tekrarda izlenirse, masa hakemleri top ersanın eline değince süreyi sıfırlamışlar. o anda kalan süre 4 saniye, ama basketi attıklarında 24 saniye süreleri dolmuştu. yani yunanlıları etkileyen bir durum olmadı. onlar hücumlarını bitirdi. burada ya süre gerçekten dolduğu için iptal edeceklerdi, yada süre dolmadan top elden çıktı diye basketi vereceklerdi. ama doğru kararı verip basketi iptal edemedikleri için ve yunanlıları karşılarına almamak için ersan topa dokunduğu anda 24 saniye süresinin sıfırlanmasının ve sonrasında devam eden Yunan hücumunun bu hatadan etkilendiği yorumunu çıkardılar.
Yukarı
twenty6 Liste gör
Deneyimli Yazar

Emrah
Yer: İstanbul
  Alıntı twenty6 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2009 saat 21:51
hakemlerin tutumunun altında en belirgin özellik hristiyan birliği. slovenya ve yunanistan maçlarını çok basit hatalar yüzünden kaçırdık. özellikle boyalı alanda bugün iyi olmamıza rağmen reboundlarda yüzdemiz çok düşüktü. ömer serbest atışlardan 1/6 isabet buldu. kaçırdıklarından 3 tanesini atsa belkide maç uzamayıp kazanabilirdik bile. hidayet 3 çeyrek boyunca etkili olamadı. son çeyrekte toparlandı fakat overtime da yaptığı hata takıma pahalıya mal oldu. son 3 lük atışında ender için bişey diyemicen. çünkü 3 lüğün girmiceği garanti olmadığı gibi içerden 2 sayılık atışında girmesi garanti değildi ve girseydi bile 1 periyot daha uzayacaktı maç. bu maçta bana kalırsa en iyi oynayan ömerdi. elinden geleni yapmaya çalıştı. diğer oyuncularda biraz daha gayret etselerdi yenmememiz için hiç bi sebep yoktu. kupa için benim favorim ispanya. bu ispanya yunanistanı rahat geçer diye düşünüyorum. bizde gelecek yıl için seyirci desteğini en iyi şekilde kullanarak derece yapmalıyız.
Boğazın Kırmızı Şimşekleri
Yukarı
yankee2222 Liste gör
Usta Yazar

atilla
Yer: Habur-Silopi
  Alıntı yankee2222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2009 saat 21:52
takım savunmada çok iyi ama hücumu çok kötü yapıyoruz, ligdeki bütün skor atanlar amerikanlı olursa hücum yapacak oynuyacak oyuncu bulamayız, bir hido ile ersanın eline bakarız, bu zaaflar düzelirse evimizdeki dünya şampiyonasında ses getiririz final maçına da antalyaya deplase yaparızç
KIZILCIKLI
Sınırın Kırmızı Şimşeği
Yukarı
iparralde26 Liste gör
Yazar

Fatih
Yer: Ankara
  Alıntı iparralde26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2009 saat 21:52
Bir de o fazladan 4 sn verdikleri anda biz adamları top kaybına zorlamışız topu kazanmışız hatta, sonra anlamsız bir şekilde Schorsiantis aldı topu, orda da çok sinirlendim aslında. 
Yukarı
Kırımlı_Tatar26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: BalkES
  Alıntı Kırımlı_Tatar26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2009 saat 21:58
aslında hidayeti ben turnuva başında yazacaktım...ama ilk 3 maçta takım müthiş oynayınca hiç göze batmadı,yazamadım...hidayet nihat kahvecinin basket versiyonu...ben hidayetin milli takımda kritik bir maçta kritik bir anda oyunu çevirdiğini görmedim daha...2 tane 3lük attı sonra gitti 3 hata yaptı zorlama atış maçı yunanlara verdi...maçın koptugu an bence ömer onanın bomboş kaçırdıgı 3lüktür!
Anadolu Efsanesi Kırmızı Şimşekleriz
Yukarı
ali_9292 Liste gör
Usta Yazar

Ali Özen
Yer: Manisa
  Alıntı ali_9292 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2009 saat 21:58
Hakemler bir ayrı,Ömerler bir ayrı,Hidayet apayrı(çok kötü bir turnuva geçiriyor),bütün takım bir ayrı.Tek beğendiğim Tanjevic'ti.Özellikle Hidayet topu ezince çok sinirlendi,adam kendinden geçti.
Maçın kırılma anlarında Zizis'in 1 serbest atışını kaçırmasından başka hepsi aleyhimize gelişti.Ersan'ın hızlı hücumda faul kazandırayım derken potanın altına fazla girmesi,Ömer'in serbest atışları,Ender ve Ömer'in değerlendiremedikleri hızlı hücum,Hidayet'in abuk sabuk atışları,yaptığı steps ve kullandığı son top,Ender'in uzatmada son topu yine kendi kullanmak istemesi ve erken kullanması,hakemin 4 saniye vermesinden sonra Spanoulis'ten 3 lük yememiz vs....Yani ancak bu kadar bir araya gelebilir bütün aksaklıklar.Bu maçı böyle kaybedebilirdik,korktuğumuz başımıza geldi.Yine de bu kadar ribaund vererek oyunda başa baş kalmamız başarı.Çok şanssızdık.2010'a zaten katılıyoruz,artık sadece kaçıncı olacağımızı belirleyeceğiz.Yani Avrupa bilmem kaçıncısı olduk demek için oynayacağız.Umarım 2010'a kadar kadromuzun kalitesi yükselir ve evimizde tarih yazarız,bizde bu potansiyel var.
Son olarak da Yunanistan'ın 4.olmasını bizim 5. olmamızdan çok istiyorum. 
Her Zaman Her Yerde En Büyük Es-Es
Yukarı
kyperan26 Liste gör
Usta Yazar

murat
Yer: Turkey
  Alıntı kyperan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2009 saat 22:16
Şöyle bir bakıyorumda; şu maça kadar sıradaki gelsin, şampiyon olacağız, Yunanistan'ıda geçeriz diyenler şimdi önüne geleni eleştiriyor. Ne yazıkki bu skor yorumu yapma huyumuzdan vazgeçemiyoruz, turnuvanın 12. günündeyiz. 11 gün övdüğümüz milli takımı 1 günde harcıyacak kapasiteye sahibiz.
Turnuvaya gelince; takımımızın savunma takımı olduğu ve hücumdaki verimliliğin savunma yapmaktan geçtiği biliniyordu ki, bu tüm turnuva boyunca böyle oldu. Fakat bizim geldiğimiz tarafın sertliği bizi bir hayli etkiledi. Slovenya maçıyla başlayan bir düşüş vardı takımda. bütün ikinci yarı boyunca alan savunması ile bu düşüşe çare bulmaya çalıştık. yinede vasat üstü savunma yapıyorduk. ama yorgunluk hücuma hızlı çıkmamızı, tempoyu arttırmamızı, ve doğru şutu bulmamızı etkiledi. aynı sorunu Slovenlerde yaşıyor. Onlarda bugün Hırvatlar karşısında zorlanacaklardır. Takımın savunma dirençi ve ortaya koyduğu direnç önemliydi. bu takıma 2010'da Kerem Gönlüm girecek, 2-3 oynayabilecek,Bekir'in yerine daha iyi bir oyuncu bulabilirsek ( şu an sadece Cenk Akyol gözüküyor ), belki devşirme olabilir, bu takım Türkiye'de ilk 4 yapacaktır. Bugün turnuvayı bitirdiğimizi düşünüyorum. Şampiyonluk hedefi varken 5.lik mücadelesine üstelik fiziksel olarak düşmüşken konsantre olacağımızı düşünmüyorum. üstelik biz hariç her takım ilk 6 ya girip Dünya Kupası vizesi için savaşacakken...
Ne olursa olsun bize bu heyacanı yaşatan Milli oyuncularımıza teşekkürler...
Yukarı
esgres26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı esgres26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2009 saat 22:16
kısaca yazık oldu bu kadar emeğe ama bana göre avrupada en iyi kadro bizde darısı 2010a yinede tebriklere milli takım 5te 5 yapmakta bizim için onur
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4546474849 51>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,539 saniyede hazırlanmıştır