eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Euro Basket 2013 (4-21 Eylül Slovenya)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2930313233 51>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
holigantatar Liste gör
Usta Yazar

Soner
Yer: Estanbul
Online Durum: Offline
  Alıntı holigantatar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Eyl/2009 saat 13:59
Alıntı yapılan esmutlu

Es-Es'in ve Milli takımların en büyük özelliklerinden biri
yıllardır bize karnımızı kaşıya kaşıya maç seyrettirmemeleri
olsa gerek...

Karnımı kaşıyamadan maç seyretmeyi seviyorum...LOL

Herhalde bir araştırma yapsalar taraftarlar arasında en gergini ve ençok piskolojik sorunu olan taraftar kitlesi biz oluruz. Rahat rahat maç seyredememekten hepimizin piskolojisi bozuldu . dorumda bile birbirimize girmemiz bunun göstergesi değilmidir. Yada ben yanılıyorum hepimize ramazan vurdu. LOL
Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
kyperan26 Liste gör
Usta Yazar

murat
Yer: Turkey
  Alıntı kyperan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Eyl/2009 saat 14:08
Diğer gruptan eşleşebileceğimiz Hırvatistan ve Yunanistan şu an için bizim kalitemizde değiller. Hırvatlar bu turnuvaya favori olarak geldiler. kadroları bunu başarmaya müsait bir kadro fakat takım olmak konusunda yaşadıkları sorun her turnuva gibi bu turnuvada da kendini gösterdi. sahada beraber mücadele edebildikleri müddetçe tehlikeli ve her takımı yenebilecek bie ekipler. ama bunu bu turnuvada izleyicilere yansıtamadılar.
Yunanlar ise buraya favori gelmemişlerdi. Diamantidis ve Papalukos gibi iki lider oyuncunun eksikliğinde bütün yük Spanoulis'in üstünde. Fakat ilk turda grubun kolaylığından kaynaklanan ezici sonuclar onları favori konumuna soktu. Aslında vasat bir turnuva geçiren Rusya karşısındaki yenilgi bile Yunanların ezici bir takım olmadığının kanıtı. Ben hep savundum E grubu takımları, bizim grup takımlarından şu an kalite ve form olarak daha alt seviyede. ayrıca maçları izleyenler takip etmiştir. o grup maçlarında bizim grupta oynanan maçlar kadar sertliğe daha ulaşılmadı ki, çeyrek finalde bu sertlikle onlar ilk kez karşı karşıya kalacak ve gösterecekleri direnç çok önemli.
Bugünkü rakibimize gelince;
 Lakoviç (34,6 dk- 16 sayı ), E.Lorbek ( 29,6 dk- 15,6 sayı ), Nachbar ( 27,4 dk- 11 sayı) ortalamaları ile rakibin en çok süre alan ve katkı yapan oyuncuları. bu turnuvada şu an itibari ile Dragiç ve Smodis'ten sakatlık nedeni ile yararlanamıyorlar. yani rotasyonları 10 kişiye düşmüş durumda. fakat kadrodaki oyuncu kalitesi onların rotasyonunu 7-8 kişiye indirmiş durumda. bütün maçı 15-20 sayı arasında bir averajla önde götürdükleri bir maçta ana rotasyon 7 kişiden oluşmuş ve lakoviç dragiç'in yokluğunda 38 dakika sahada kalmış. kısa rotasyonları çok sınırlı. son maçta Lakoviç 38 dk, udrich 30 dk, D.Lorbek 8 dk süre almışlar. Bunu yapacağımız baskı ile onları yıpratıp lehimize çevirebiliriz. Rakibin temel direkleri, Lakoviç ve E.lorbek. bu iki oyuncu takımın attığı üçlüğün ( 126/ 48 ) 1/3'nü atmış durumda ( 45/ 23 ). lakoviç'e polonya maçında logan'a, ispanya maçında Navarro'ya, Sırbistan maçında Tripkovic'e yaptığımız savunmayı yapıp oyundan düşürmemiz gerekiyor. E.Lorbek ise içrden ve dışardan etkili olan bir oyuncu onu birebirde etkili savunmamız gerekecek. Birde ekstra oyunculardan gelecek sayılara dikkat etmemiz gerekecek. Slokar, Brezec, Jagodnick ve Udrih'in skor katkısı çok fazla önem teşkil edecek.Sonuçta ben maça klasik 5 ile başlayacağımızı fakat rotasyondan gelen oyucuların alacakları sürelerin fazla olacağını düşünüyorum.
Yukarı
frkneses Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: Ankara
  Alıntı frkneses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Eyl/2009 saat 14:10
basketbol izlemeye dayanamıyorum, süresi futbola göre daha kısa olduğu ve sürekli sayı olduğu için, çok heyecanlı oluyor. kalp krizi geçireceğim sanıp kapatıyorum. 
Yukarı
kartES Liste gör
Usta Yazar

Erkan AKÇORAY
  Alıntı kartES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Eyl/2009 saat 15:07
akşam bir spor kanalında alt yazı olarak Tanjevic'in bu maçta bazı oyuncularını dinlendireceği demeci geçiyordu.Yunanistan'ı gözüne kestirdi diye düşündüm.
takımdaki sakatlıklar ve yorgunluk gözönüne alındığında isabetli bir düşünce gibi geldi.ayrıca Yunanistan'ın çekinilecek bir tarafını da göremedim.diğerleri neyse onlarda o kadar.
Hayırlısı neyse o olsun.çabalarının sonucunu alırlar İnşallah.

Yukarı
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ESPANA Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Eyl/2009 saat 15:53
11 maçtır üst üste kazanıyoruz.İnşallah bugün akşam Slovenya'yı da yenip seriyi devam ettiririz.

Takımdaki büyü bozulmasın Türkiyem grup lideri olarak çeyrek finale yükselsin.Çeyrek finalde Hırvatları rahat geçeriz.
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
ali_9292 Liste gör
Usta Yazar

Ali Özen
Yer: Manisa
  Alıntı ali_9292 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Eyl/2009 saat 16:06
Açıkçası geri kalan takımların arasında güç farkının kalmadığını düşünüyorum ve ilk 2 garantiyken Ersan'ın,Hido'nun dinlenip,Barış'ın,Bekir'in daha çok süre almasını daha doğru buluyorum.Ha Yunanistan ha Hırvatistan,12 dev adam hedefi büyüttü,önüne kim gelirse gelsin yenmek için her şeyini ortaya koyacaktır.
Her Zaman Her Yerde En Büyük Es-Es
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Eyl/2009 saat 16:35
Alıntı yapılan kartES

akşam bir spor kanalında alt yazı olarak Tanjevic'in bu maçta bazı oyuncularını dinlendireceği demeci geçiyordu.Yunanistan'ı gözüne kestirdi diye düşündüm.
takımdaki sakatlıklar ve yorgunluk gözönüne alındığında isabetli bir düşünce gibi geldi.ayrıca Yunanistan'ın çekinilecek bir tarafını da göremedim.diğerleri neyse onlarda o kadar.
Hayırlısı neyse o olsun.çabalarının sonucunu alırlar İnşallah.

Tanjevic, Yunanistan'ın Fransa'yı yeneceğini öngörerek bazı oyuncularını dinlendireceğini ifade etti. Yani bu demeci verdiğinde Yunanistan'ın grup birincisi olacağını düşünüyordu.  
KKŞ
Yukarı
65es26 Liste gör
Usta Yazar

VAROL
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı 65es26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Eyl/2009 saat 18:37
Son çeyrekte sırp'lar amma üç'lük attı litvanya'ya.
Alemin kralı geliyorrrr
Yukarı
FEA1965 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı FEA1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Eyl/2009 saat 19:45
Milli takımımızın basketbol formalarını eskişehirde nerde bulabiliriz.. ? ( Orjinal - Yan Sanayi Farketmez )
Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.PESİNDEYİZ
Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Eyl/2009 saat 21:07
Alıntı yapılan Neferizm26

Milli takımımızın basketbol formalarını eskişehirde nerde bulabiliriz.. ? ( Orjinal - Yan Sanayi Farketmez )

İstanbul Çanta ve Spor Evi
Yunusemre Halk Çarşısı

burlarda olabilir.
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2930313233 51>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır