eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3839404142 163>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
Online Durum: Offline
  Alıntı Sephodyrm Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eyl/2009 saat 01:10
Bencede açık bunları aşmış durumda.Açık tribünün coştuğu zaman neler yağtığı ortada zaten.Yani bi ESPANAyı tüm açık yapabiliyor.Yani yukarıdaki fikre kesinlikle katılmıyorum.Daha iyi yaptığımız bir şeyi daha düşük standarta indirmeye gerek yok.
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
tnt Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
Yer: Antalya
  Alıntı tnt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eyl/2009 saat 01:30
Alıntı yapılan ClaustrophobicEs

Ismail abi şöyle birşey yazmış fakat konuyu başka yere açtığı için pek duyulmayabilir ;

öncelikle merhabalar... şu anda ntvspor da barcelona maçı var... izleyip izlemediğinizi bilemem... ama barca nın seyircisini bilirsiniz... gol olmadıktan sonra seslerini pek çıkarmazlar... ancak bir tezahüratları var ki, kadını erkeği, büyüğü küçüğü herkes bağırıyor... oldukça basit ve kısa...  2-3 alkıştan snra barsa diye bağırmalarından bahsediyorum... ve ses gittikçe yükseliyor... nedeni bağırırken insanı yormaması... bence bizim seyircilerimizin bi taraflarını yırtması için kısa ve anlaşılır tezahüratlar gerekiyor... o barsa nın yerine ES ES i koyun ve ne kadar rahat söylendiğini anlayın... bu sadece bir örnek... kısa tezahüratların, bir anda ağızdan çıkışı ve insanı pek yormayışı sebebiyle daha güzel olacağı kanaatindeyim... başka bir örnek, tarihi ve çok güzel (bence) bir tezahürat bizde var... şimşekler... şimşekler... şimşekler...şimşekler.... şampiyon... şampiyon... ... gittikçe yükeselen ses, ve herkes tarafından söylenebilirliği var... benim gençken (esesimin estiği yıllar) en sevdiğim buydu... neyse kısa ve herkes tarafından söylenebilinen tezahüratların, rakip takım ve taraftarı üzerinde daha çok baskı yapacağının düşüncesindeyim... eğer sizde desteklerseniz, lütfen sessiz kalmayın... bu forumda yayalım...

---

Açıkta böyle birşey yapsak gerçekten çok güzel olur..  Barcelona taraftarı barsaa diye bağırıyor. Bide Eses şıkşıkşık Eses şıkşıkşık diye bağırsak açıkta.. Hem çabuk yayılır , hemde kolay olduğundan herkes bağırmazmı acaba? Bence çok etkili olur..

Emre kardeşim o barcelonanın resmi marşıdır ve katalanlara göre milli marşları ile birlikte kutsaldır. "cant del barca"- http://www.dailymotion.com/video/x1yhzs_cant-del-barca-lhymne-du-barca_extreme
Kırmızımız; aşkın, Siyahımız; kapkara da olsa umudun rengidir.
Yukarı
eskiesesli Liste gör
Yazar

İsmail
Yer: Eskişehir
  Alıntı eskiesesli Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eyl/2009 saat 01:44

e yavrum, geçen seneyi unuttunuz mu? ben açığın eskisi gibi olduğunu göremiyorum... artık 2. ligteki gibi, 3. ligteki gibi sadece fanatikler gelmiyor... kadını, yaşlısı, çocuğu, başka şehirden üniversitelisi bile geliyor... hal böyle olunca da fazla yorulmak istemiyorlar... ses çıkmıyor... ben hatırlarım, geçen sene, öğretmen evinde bordeaux-gs maçını bi üniversiteli gençle izliyordum... bursadan geliyormuş... eses tribünün TARİHİNİ de iyi okumuş... ama o da şu anda, diğer kaliteli anadolu klübü taraftarlarından çokta farklı bi tribün göremediğini söylüyor... ama şimdiki eses taraftarını çok seviyor ve maçlara gelip bağırıyormuş... neyse o maçta bordeaux taraftarlarının ilginç bir tezahürat şekli vardı... 3-4 saniye stattan çıt çıkmıyor, sonra 3-4 saniyelik bir bağırıyorlar, o anda maçı izleyenlerin hepsi 'noluyor lan' gibisinden bir tepki veriyor... neyse o gençte bana, abi burada niye böyle birşey uygulanmıyor dedi... ES ES kalıbı gerçekten çok güzel ve kullanışlı... 

yorumlarınız genelde açık bunları aşmış durumda şeklinde... neyi aşmış açık? ya da neyi aşacak??? ortada aşılacak birşey yok... sadece herkese hitap eden, HEP BİR AĞIZDAN SÖYLENEBİLEN(bak burası çok önemli... daha bu sene maça gidemedim ama geçen sene bu konu da, o efsane taraftarı tribüne küstürdüğünüzü söyleyebilirim...) bir tezahürat... he size çok mu basit geldi?  bando ne güne duruyor... onlarla çok güzel, kulağa hoş gelen, gürültü ve baskı oluşturabilecek bir tezahürat çıkarılabilir... ben eminim onun uzun yıllar boyu unutulmayacağına...
bunları neden yazıyorum... çünkü eskiden bu zamankiler kadar uzun, her iki takımıda bayıltan tezahüratlar yoktu ve biz dediğim tiplerle efsane olduk... dar düşünmeyin... hemen karar vermeyin...
kendisini hiç sevmediğim adam, hıncal uluç bile doğruyu söylemiş... 'ben efsane eses taraftarını bugün göremiyorum... ve kendine -ESES e- özgü tezahüratların yerine, o istanbulun bayıltıcı, bi etkisi olmayan tezahüratlarını söylemeye devam ettikçe de kimse göremicek' demişti...
Yukarı
eskiesesli Liste gör
Yazar

İsmail
  Alıntı eskiesesli Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eyl/2009 saat 01:49
tnt dediğimin onunla alakası bile yok...
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eyl/2009 saat 12:37
İsmail abi:
espana olsun son maçta söylenen kapalıyla karşılıklı yapılan lala oo diye giden atkı sallamalı beste olsun.... hem görsel hem işitsel anlamda bahsedilen barça tezahuratından daha gelişmiştir. ayrıca açık tribünün %90 ı (kimisi yarım ağızla olsa da) zaten katılıyor. bu da ortada aşılan bir şeyin olduğunu gösteriyor.

ama devamlılık denilen bir sorun var ki çok yakıcı. 2 anlamda "devamlılık" tan bahsediyorum.
1.si maç içinde 5 dk çok iyi performans gösterirken 10 dk susup kalmak. aynı bestede ısrar edememek falan filan...
2. si de maçtan maça arada uçurumm olacak şekilde farklı performans göstermek.
(örnek bursa maçı, antalya maçı)
bence açık tribünün en büyük sorunlarından biri budur.
saygılar. 
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
Curva_Eses Liste gör
Usta Yazar

Mert
  Alıntı Curva_Eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eyl/2009 saat 12:46
Antalya maçında Altes tribününden Espana'da sağa sola bakınırken dikkatimi çekti,tezahürat esnasında bizim çocuklar eli kolu yorulup dinlenmek için atkıları indirirken açığın solu (çekirdekçi sıfatına maruz kalan abilerimiz-amcalarımız) tezahüratı devam ettiriyordu.Uzun sürede böyle gitti.kendilerini öyle kaptırmışlarki tezahüratın durmasını engellediler resmen.Ve açığın en solundan,yani kale arkasına doğru kıvrlan bölümden dahi atkılar sallanıyordu.
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND
Yukarı
enES26 Liste gör
Usta Yazar

sinan
Yer: Turkey
  Alıntı enES26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eyl/2009 saat 14:31

maçlarda  ben bu bahsettiğin kısımda oturuyorum..
oturduğum yerden ne bandonun sesi geliyor ne de kendi görünüyor espana nın ritmini bile açığın altes tarafından değil karşı kızılcıklı tribünlerinden alıyoruz.. zatem dikkat edin açığın solu kızılcıklı espana yapıyorsa bunu devam ettirebiliyor yoksa kısa bir süre sonra atkı sallayan eller birer birer aşağı iniyor haklı olarak..
BANDONUN ACİLEN YA YERİNİ DEĞİŞMESİ YADA SESİN AÇIĞIN SOLUNA ULAŞMASI İÇİN HAPORLÖR SİTEMİ V.S BİRŞEYLE RYAPILMASI GEREKİYOR..

Alıntı yapılan Curva_Eses

Antalya maçında Altes tribününden Espana'da sağa sola bakınırken dikkatimi çekti,tezahürat esnasında bizim çocuklar eli kolu yorulup dinlenmek için atkıları indirirken açığın solu (çekirdekçi sıfatına maruz kalan abilerimiz-amcalarımız) tezahüratı devam ettiriyordu.Uzun sürede böyle gitti.kendilerini öyle kaptırmışlarki tezahüratın durmasını engellediler resmen.Ve açığın en solundan,yani kale arkasına doğru kıvrlan bölümden dahi atkılar sallanıyordu.
Yukarı
Curva_Eses Liste gör
Usta Yazar

Mert
  Alıntı Curva_Eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eyl/2009 saat 14:37
Sinan abi sizi bırak,biz dibindeyiz ve biz bile alamıyoruz sesi Big%20smileSadece bandonun davulunun sesi geliyor güm güm o ritme göre sallıyoruz atkıları.Hadi biraz sessizlik olurda bazıları susar,o zaman trampetlerin sesi ince ince gelmeye başlıyor.Çalınan trampetlerin duruşu ve biçimi gereğinden dolayı ses direk karşıya gittiği için kapalı tribün bizden daha iyi duyuyordur bandoyu.Bundan eminimWink
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND
Yukarı
eskiesesli Liste gör
Yazar

İsmail
  Alıntı eskiesesli Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eyl/2009 saat 15:21
ne!!! trampetleri maça getiriyorlar mıydı? :) ben sadece videolarda trampet sesini duyuyorum...
şaka bi yana sinan arkadaş doğru söylemiş... bandonun sesini açığın sol yarısından duyamazsınız... yani öyle kendi başınıza bağırırsınız... atkı sallamak? zaten bi ritim gerektirmiyor... bu duruma çare bulunması şart... yoksa açığın sol tarafını coşturamazsınız kolay kolay...
Yukarı
ClaustrophobicEs Liste gör
Usta Yazar

Emre Darıcı
  Alıntı ClaustrophobicEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eyl/2009 saat 21:06
Ben Ismail abinin yazısını buraya yapıştırdım sadece , iyi fikir bence. Açık tabi güzel şeyler yapıyor ama oda olsa arada güzel olurdu herhalde.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3839404142 163>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,512 saniyede hazırlanmıştır