eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehir Ticaret Odası Başkanını kınıyoruz

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4243444546 51>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
y_s_s_1470 Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Yasin Çakır
Yer: Akarbaşı
Online Durum: Offline
  Alıntı y_s_s_1470 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2009 saat 18:26
Konunun başlığı değişmeli bence Ticaret Odası Başkanını kınamamız yanlış adam orada önceden haberi olsaydı konusulsaydı belki ikna edilebilirdi sen stadda 2-3 bin kişi önünde yaa başkan bize otobüs almıyo de tribünler i.ne yuuuh gibi sesler yükselsin adamı yerin dibine sok sonra otobüs iste şahsi fikrim budur açıkcası çok ayıp oldu bence hala adamın çıkıp elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız demesi bile Harun Karacan'ın iyi niyetini gösteriyor.

ÇOKAYGİL'e gelince %8 alıyor diye biliyorum buda  geçen sene olan ÇOKAYGİL'in kârını ortalama 800 bin TL yapar yani otobüsün kralını değil belki uçak bile alırdık :)
Ama koskoca AKTİF A.Ş. zengindi daha da zengin oldu işte ne olcak
ZEYDAN Sanayi Odasının Yönetimine girebilirmiydi Krizde iki fabrikası satılıktı ama Sanayi Odası Yönetimine  girdi birçok iş bağladı YÖNETİCİSİ OLDUĞU ESKİŞEHİRSPOR'un Çeklerini KOMİSYON alarak kırdı oda krizden yırttı bi şekilde yolunu tutturdu
Başkana diyecek birşey yok zaten her kriz iflasını verir ama nedense krizden daha da zenginleşerek çıkar acaba nasıl.?
Teknik Asbaskan Şaban ALİ OCAKCI 85'te fenerlilerle eskişehir'e gelip fener tribünlerinden eeskişehir tribünlerine taş atan bi yönetici Yediği paraları hiç söylemiyorum bile (TRANSFER DÖNEMİ DE ONUN İÇİN İYİ OLDUĞUNA İNANIYORUM)
Açıkcası Hocaya bile güvenmiyorum yani komple bi temizliği hakediyoruz tribünlerden başlayıp top toplayana kadar..
Yukarı
murattan26es Liste gör
Deneyimli Yazar

murat
Yer: Turkey
  Alıntı murattan26es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2009 saat 18:27
Alıntı yapılan 65es26

Alıntı yapılan illedeESES

Ben bu noktada Sayın Emin Çokaygil'e (Aktif A.Ş.) bir kaç soru sormak istiyorum. (Cevap Gelmeyeceğini bilerek )
1- Bilet satışlarından % kaç komisyon alıyor. (Duyduğuma göre hasılatın direkt %10 u)
2- Şimdiye kadar kulübe kaç TL vecibe ödemiş yada yardım yapmıştır. (Bildiğim kadarı ile 0 TL)

Böyle yönetim anlayışı varken ne otobüsünden bahsediyoruz efendim biz.
Hangi bir yönetici tam olarak kulüp için çalışıyor. Allah rızası için çıkıp biri söylesin.
Şovmeni bizde, para hastası bizde, reklamcısı bizde, HERKES KENDİNE ÇALIŞIYOR, EMİN OLUN.

Emin Çokay 'a verilen komisyon % 5'e indirilse rahatça otobüs alınır o zaman. 
gerçekten güzel yazı,otobüs olayı kamuoyunu fazla meşgul etmemesi lazım biran önce herkes üzerine düşen görevi yapması lazım bu olay uzun sürerse mide bulandırmaya başlar
seni sevmek ölmekse ölürüm ugruna eses
Yukarı
ozzie Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: melbourne
  Alıntı ozzie Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2009 saat 19:23
Alıntı yapılan Enigma1965

PAMUK  ELLER  CEBE   !......

Halkımız arasında yaygın olarak kullanılan yukarıdaki anonim deyim,sanki
        bu günler için söylenmiş gibi.....

Forum'daki son yazılara bakıyorum da,hemen herkesde tepkiler oluşmaya
        başlamış  bile....
        Özellikle genç taraftarlarımızın bu konuda seçtiği sözcükler,tepkinin nekadar
        büyüdüğünü ve giderek kangren haline geldiğini açıkça gösteriyor....

Arkadaşlar; lütfen biraz yavaş !.. Bu otobüs konusu öyle çözülemeyecek kadar
        büyük bir olay değil... Yeterki serinkanlı ve sağduyulu olalım,ortak akıl yürüte-
        lim.....
        Halil Başkanımız yaptığı araştırmada,günümüzün en çağdaş,en konforlu bir oto-
        büsünün yaklaşık 550-600,000 TL.ye alınabileceğini belirtmiş....
        Basından öğrendiğimiz kadarıyla da 2.Başkan Mesut Hoşcan otobüs alımıyla ilgi-
        li bir bağış kampanyası başlatmış......

Anladığım kadarıyla bu kampanya yine çilekeş ve cefakar taraftarlarımızla, vefakar
        Eskişehir halkı tarafından finanse edilecek gibi gözüküyor.....

Bu tür kampanyalar bana sanki biraz onur kırıcı gibi geliyor...Üstelik netice verme-
        yen, ölü doğum gibi bir şey..... Oysa izlenmesi gereken strateji şu şekilde olmalı;
        Yönetim Kurulumuzun,Akil adamlarından oluşan 3-5 kişilik bir grup ,yine Halil Ünal'
        ın riyasetinde kentin büyük iş adamlarına,sivil toplum kuruluşlarına,odalara ve sen-
        dikalara yapacakları bire bir ziyaretlerle,yaklaşık 1 haftalık süreç içersinde  gerekli
        olan bu meblağa rahatça ulaşabilir....

VE.....Diyorumki; ETO'nun başına büyük vaatlerle gelen genç başkanı Harun Karacan,
        Sanayi Odası'nın, ali makamını yaklaşık 25 yıldır kimseye kaptırmayan Duayen Baş-
        kanı Savaş Özaydemir,Esnaf Sanatkar Odaları Birliği'nin çalışkan başkanı Ekrem Bir'
        sen,Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'nın dinamik ve çağdaş başkanı İlker Öz-
        okçu, sözkonusu ziyaretlere nasıl olumsuz yanıt verebilir,mümkünmü ?....

Kentimizin büyük iş adamları ve müteahhitleri,başta;tarihi bayat pazarından bir gü-
        neş gibi doğarak, bütün ülkeyi hatta Dünya'yı saran Cemalettin Sarar,ülke çapında
        marka haline gelen bir SÜSLER, bir KÜKRER,bir PEYMAN,bir ALPATA ,bir ETİ ETİ ETİ
        böyle bir talep karşısında nasıl duyarsız kalabilir....

Yine Kentimizin GES-İŞ,DET-KO,HASYA,ÜN-KOOP gibi büyük Tüketim Kooperatifleri,
        hayır ! diyebilirlermi ?...

Binlerce üyesi olan DEMİRYOL-İŞ,ŞEKER-İŞ,YOL-İŞ, MEMUR-SEN,KAMU-SEN,KESK
        v.b. büyük sendikalarımız bu bağıştan kaçınabilirlermi ?...

Halk arasında zenginler kulübü olarak bilinen,her fırsatta kuruluş amacımız yalnızca
        "HİZMET" diyen LİONS ve ROTARY kulüpleri bu kampanyayı olanca güçleriyle  des-
        teklemezlermi ?...

Mimarlar,Mühendisler,Tabip Odaları,her iki üniversitemizin rektörleri,böylesine top-
        lumsal bir bağış atağının gerisinde kalabilirlermi ?...

Yukarıda simgesel olarak bir kısmını yazmaya çalıştığım kurum,kuruluş,odalar ve
        kişilerin,şehrimizin ortak tutkusu ve sevdası ES ES'e gönülden yapacakları katkılar-
        la bu otobüsün kısa  sürede alınacağına yürekten inanıyorum....

EVET !... Sevgili Halil Başkan,bu olay kentimiz için bir onur meselesi haline gelmeden,
        kentimizde,yönetimde ve taraftarlar arasında daha fazla huzursuzluğa neden olma-
        dan bir an önce gerekli adımları at,  at ki ,takım da liglere son derece iyi başlamışken
        Fidel'in, Che'nin Havana'dan gönderdiği o  kalın puroların ,şeref tribününde keyfini çı-
        kar....  Aksini düşünmek bile istemiyorum,çünkü o ünlü Küba puroları bazende insan-
        ların boğazını yakabilir.........

Otobüs konusunda bencede izlenmesi gereken yol bu olmalı...

Halil başkan belki biraz yorulacak ama sonuçta takımımız şanına ve adına
            yakışır bir otobüse sahip olacak.......ClapClapClap

Yukarı
xenon26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Haydar
Yer: Eskisehir
  Alıntı xenon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2009 saat 19:50
bazı aşırı tepkilere şaşırıyorum gercekten. Sonucta kimseden zorla para istenmiyo. ben 10-20 lira veririm bi iş adamı 50 milyar verir.. zaten harun karacan ticaret odası adına yapamıyoruz ama ben şahsım adına yardım yapıcam dedi.. yönetime, ticaret odasına saldıranlar 25 lira bilet parası verince haftalarca burda feryat ediyolar.. kimse yardım yapmadıgı için hakaret işitmeyi hak etmiyo.. bu klube en buyuk zararı cabuk galyana gelen taraftar verir. bi işte basarı isteniyosa istikrar şart.
gecen yıl primler dagıtılmadı diye yönetimi istifaya cagırdılar..kimin için?? paraya tapan topcular için cogu gitti.. bu yönetim yine öyle yada böyle hizmete devam ediyo.. şu anda eses, ne emre toramanın ne tayfunun ne serkan özdemirin umrunda degil.. sel gider kum kalır.  nolursa olsun bu memleketin degerleri bu kadar cabuk harcanmamalı.
Yukarı
özgürlük Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür
Yer: Eskişehir
  Alıntı özgürlük Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2009 saat 20:33

Güya gizlice çekilen ve forumumuza iletilen mali tablo da yönetimin kulübe 5 küsür trilyon katkısı vardı.Geçen sene kulübe 5 trilyon katkıda bulunan yönetime bu sene 500 milyar vermek niye zor geliyor anlamış değilim.Yoksa o belgedeki rakamlar yalan mıydı?Stern%20Smile

Açığı büyükerşene yıktın, otobüsü etoya yıktın, senin ne işin var orada derler adama...31 kişisiniz atın 20şer milyar alınsın otobüs...Ama iş para vermeye gelince daya sırtını taraftara, ona, buna.. 

Eto başkanını kınamıyorum, yönetimi kınıyorum.
Sen benim tek tutkum, son umudumsun...
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
  Alıntı KaRa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2009 saat 20:44
Halil ÜNAL'ın otobüs almak için şehrin ileri gelenlerini ziyaret etmesine, yardım istemesine gerek yok. Görevleri Eskişehirspor'da yöneticilik yapmak olan yöneticilerden bir toplantıda para istesin ya da Aktif A.Ş.'nin sahibi Emin Çokaygil'den kendisine kaldığı söylenen 800.000 TL'nin yarısını istesin yeter. Kalan yarısı da Aktif A.Ş.'ye yeter. Vermeye çalıştıkları hizmete 400.000 TL çok bile zaten.

Şehirde sanki elde avuçta yokmuş gibi kapı kapı dolaşmaya gerek yok. Yöneticiler biraz vecibe versinler, YETER!

Ayrıca bir mesajda gördüğüm üzere; Aktif A.Ş.'ye 800.000 TL gibi bir para kalıp kalmadığı ve Rıza Zeydan'ın kulübün çeklerini kullanıp kullanmadığı ARAŞTIRILMALI, SORGULANMALI!
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2009 saat 21:06

Koskoca ESKİŞEHİRSPOR bir otobüs için dilenmemelidir...Ya da bu yola başvurmamalıdır...Bu Otobüs gündeme geldiği gün söylediğim gibi kulübün cebinden 5 kuruş çıkmadan ve hiç kimseye minnet etmeden de alınırdı...Fakat sanırım bunlar düşünüldü de kasaya keş para alınmak istendiği için yine taraftara ve şehrin üzerine yıkılmaya çalışılıyor...

Her durumu ve her b..u buradan öğrenen Yönetim neden burada yazılanlardan ve önerilerden örnek almamış aklım almıyor...Bu otobüs 2 adet sponsor firma sayesinde alınırdı...

Bunlardan 1.firma Otobüsün yan kenarına reklam mahiyetinde Eskişehirspor'un resmi içeceği "Kalabak Suyu" veya "Kızılay Maden Suyu vs vs vs. yazısı gibi... "Eskişehirspor ........ içeceği kullanıyor " yazısı gibi...
2.firma ise yan sponsorumuz olan ALPET petrolden arkaya veya öne yazılan "Eskişehirspor deplasmanlara TROJET akaryakıtla gidiyor" yazısı yazmakla bu otobüs bize bedava alınırdı...Aklın yolu birdir birde bunu alınan otobüsün markası ile özdeştirirsen bu işten kar bile sağlayabilirsin...

Fakat ısrarla ya taraftarı yolunacak kaz görüyor,ya da bunları hallettilerde ceplerine keş para arıyorlar...Buna aklım başka türlü basmıyor artık...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2009 saat 21:28
15 yaşındaki renkdaşlarımızın düşünebileceğini,koca yönetimin düşünememesi düşündürücü.Geek
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
ozzie Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: melbourne
  Alıntı ozzie Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2009 saat 11:18
Alıntı yapılan KaRa

Halil ÜNAL'ın otobüs almak için şehrin ileri gelenlerini ziyaret etmesine, yardım istemesine gerek yok. Görevleri Eskişehirspor'da yöneticilik yapmak olan yöneticilerden bir toplantıda para istesin ya da Aktif A.Ş.'nin sahibi Emin Çokaygil'den kendisine kaldığı söylenen 800.000 TL'nin yarısını istesin yeter. Kalan yarısı da Aktif A.Ş.'ye yeter. Vermeye çalıştıkları hizmete 400.000 TL çok bile zaten.

Şehirde sanki elde avuçta yokmuş gibi kapı kapı dolaşmaya gerek yok. Yöneticiler biraz vecibe versinler, YETER!

Ayrıca bir mesajda gördüğüm üzere; Aktif A.Ş.'ye 800.000 TL gibi bir para kalıp kalmadığı ve Rıza Zeydan'ın kulübün çeklerini kullanıp kullanmadığı ARAŞTIRILMALI, SORGULANMALI!

Arkadaşlar; lütfen bu şekilde aşağılayıcı yorumlar yapmayalım...
           Eskişehirspor başkanı yada yöneticiler kendi şahısları için bir şey talep
           etmeyecekler...
            Burada söz konusu olan ESKİŞEHİRSPOR.....
           Büyük ATATÜRK'ün çok güzel bir sözü var  onu şu şekilde de yorumlayabi-
           liriz  " söz konusu ES ES ise gerisi teferruattır "........
           Ayrıca süper ligde profesyonel bir kulübü özellikle ekonomik anlamda yönet-
           menin zorluklarını bunu yaşayanlar çok iyi bilir.....
           Onun için olur olmaz her konuda ahkam kesmeyelim...........
Yukarı
y_s_s_1470 Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Yasin Çakır
Yer: Akarbaşı
  Alıntı y_s_s_1470 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2009 saat 11:51
ozzie bence az bile soyleniyor adamlar resmen bizleri somuruyor benim gozumde KARA`da az bile soylemis
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4243444546 51>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır