eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Dumansız hayata merhaba

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 32>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
yankee2222 Liste gör
Usta Yazar

atilla
Yer: Habur-Silopi
Online Durum: Offline
  Alıntı yankee2222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2009 saat 02:13
civarımdaki kahve ve meyhane sahiplerinden duyduğuma göre kış için hiçbiri lig tv yada d smart almak gibi risklere girmeyeceklerini söylüyorlar, bu iş hükümetin düşündüğünden de daha çetrefilli hale gelecek. Bir orta yol bulunmalı, yoksa o kadar çalışan işyeri sahibi durum zor, kapanmaya başlarlarsa çay üreticileri, şeker üreticileri, içki üreticileri başta olmak üzere bütün piyasaya negatif etkileri olacaktır.
KIZILCIKLI
Sınırın Kırmızı Şimşeği
Yukarı
aXi Liste gör
Deneyimli Yazar

Ercan Ç.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı aXi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2009 saat 02:13
Alıntı yapılan eses_tatar_26

Alıntı yapılan aXi

Alıntı yapılan esesfun

Alıntı yapılan aXi

Alıntı yapılan eses_tatar_26

meşale ysaklanınca dediler ki tarftarın hali ne olacak nası şov yapcaz... e sigara yasklandı şuan kahveler ne durumda biliyormusun adamlar ne kadar müşterini kaybetti... her gün kaç kişi ile tartışıyorlar sigara içerim içemezsin davasına... evine götürdüğü ekmek parasında ne kadar azalma oldu...  hiç bir zaman tek taraftlı düşünmeyeceksin bi konuyu karşındakinmi de düşüneceksin ki doğru yolu bulasın...
zamanı gelınce onunda formulunu bulucaklar sen hıc tasalanma ruhsat verecekler icirecekler bu kadar basit sadece zaman...
evet ruhsat verilerek ek vergi geliri sağlayacak devlet bu kadar basit.bu arada olan küçük kahvehanelere olacak tabiki.
devletın bu adar tutarsız yönetımı oldugunu bılıyorsunuzda neden hala konusuluyor.. sigara yasagı konuslacagına işci emeklılerıne yapılan zamları neden konusmuyoruz yada memur emeklilerine yada suan SSK ile calısanların asgari ücretlerıne..
bunlar daha onemlı degılmı bircogumuz isciyiz ve asgari yada asgarının bıraz ustunde calısan ınsanlarız
sigara yasagına bu kadar tepkı koyuluyorda sen neden asgari ücret zamlarına tepkı koymuyorsun be kardesım ben bunu anlamıyorum
  sadece bu konuya tepki değil bu ben onların attığı her adıma tepkiliyim ama sen ilk yazondan beri savunuyorsun bu yapılanı ben ona terpkiliym...
ben onları savunanlardan degılım her seferınde bu türkiye icin ne yaptılar dıye bir cok kısı ıle agız dalasına gırıyorum zorlamayla dayatmayla biryerlere geliyorlar bunun bende farkındayım ama isin ucunda üle ekonomısı ve insan saglıgı olunca destelemek geliyor ıcımden.
Allah RIZA'sı İçin Git Artık..
Yukarı
26eseses1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan Hasan
Yer: Bursa
  Alıntı 26eseses1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2009 saat 02:16
Alıntı yapılan hüsnü

Alıntı yapılan 16bursa1963

dediğimden ne anladınız?

AKUPLE demek BAĞLI anlamına geliyor,

sigaraya bağımlılık anlamında kullanılmış olabilir..

LOL

Çok yaşa Hüsnü abi,
ben SQA(supplier quality assurance) mühendisiyim.
AQP Engineer diye bir ünvana birim bile mevcut bizim şirkette.
Amaç art niyet olsa direkt teğet geçerdim,deniz feneri gibi bi oraya bi buraya

Yukarı
aXi Liste gör
Deneyimli Yazar

Ercan Ç.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı aXi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2009 saat 02:18
Biz sizlerin gözünde yenı nesil sayıldıgımız ıcın yazdılarından tek kelıme anlamadım hakan abi.
Allah RIZA'sı İçin Git Artık..
Yukarı
eses_tatar_26 Liste gör
Yazar

gökhan
Yer: eskişehir
  Alıntı eses_tatar_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2009 saat 02:18

insan sağlığına bişey diyemem... ama ülke ekonomisini gariban kahvehanecilerden mi düzelteckeler zaten kaç lira kazançları var ki onların , ülke ekonomisini  onların verdiği pareayla düzeltecekler... adamların zaten kazancı az ehr ay kazancının belli bir miktarını vergi olarak ödeyecekler ve malesefki bi dükkan daha kepenk kapatacak ve işsizler ordusuna bi kişi daha katılacak...

Başka Diye Soranlara İnat Sadece Eskişehirspor !!!
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2009 saat 02:26
Alıntı yapılan aXi

Biz sizlerin gözünde yenı nesil sayıldıgımız ıcın....

Eski yeni farkını ortadan kaldırmak, senin elinde,
yoksa bende bu yaştan sonra eğilmem kırılırım,
sen de benim kırılmamı istemezsin değil mi ?

LOL
# Direnmüdavim....

Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2009 saat 02:27
Alıntı yapılan aXi

devletın bu adar tutarsız yönetımı oldugunu bılıyorsunuzda neden hala konusuluyor.. sigara yasagı konuslacagına işci emeklılerıne yapılan zamları neden konusmuyoruz yada memur emeklilerine yada suan SSK ile calısanların asgari ücretlerıne..
bunlar daha onemlı degılmı bircogumuz isciyiz ve asgari yada asgarının bıraz ustunde calısan ınsanlarız
sigara yasagına bu kadar tepkı koyuluyorda sen neden asgari ücret zamlarına tepkı koymuyorsun be kardesım ben bunu anlamıyorum
Sendikaları bitirdiler,hepsi sözde var,emekli napsın.Az bir azınlık var kararlı olunca, RTE'nin kulluk kuvvetleri daha kararlı oluyorOuch
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
buonanotte Liste gör
Deneyimli Yazar

diego
Yer: Argentina
  Alıntı buonanotte Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2009 saat 02:33
Olurmu ya teğet geçiyo !!!!! herkes rahat para var !!!!!!!!
ŞİMŞEK GİBİ ÇAKARIZ !
Yukarı
26eseses1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan Hasan
Yer: Bursa
  Alıntı 26eseses1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2009 saat 02:36
Alıntı yapılan aXi

Biz sizlerin gözünde yenı nesil sayıldıgımız ıcın yazdılarından tek kelıme anlamadım hakan abi.

Sevgili Ercan,
Bu bahtsız milletin ömrü birbirini anlamamakla geçti,yeni nesil eski nesil yerine;alaylı mektepli desek daha uygun olur.Sadede gelecek olursak ben derim ki;benim çektiğim dumandan bir kişi dahi rahatsız olmamalı (olamamalı) lakin benim çektiğim dumana bir kişi dahi karışamamalı...
Başkumandan Atatürk,yunan işgalinden kurtulan İzmiri yanında subaylar olmadan tek başına gezmeye çıkmış.Otelin lobisindeki garsonlar başta Mustafa Kemali tanıyamamışlar ve yer olmadığını söylemişler.Sonra içlerinden biri tanıyınca ortalığı bir telaş almış ve Atatürk'e yer bulmuşlar.Atatürk rakısını söylemiş ve yanındaki şefe sormuş:
-kral konstantin bu otele gelip rakı içti mi?
-hayır paşa efendimiz.
-Öyleyse niye İzmir'i almak istedi ki?
Saygıdeğer kardeşim,
En doğal hakkın olarak her ortamda dumansız bir hayat istiyorsun.Bu konuda seni sonuna kadar destekliyorum.Şunu da bilmeni isterim ki en masum duman sigara dumanıdır.En yakının sıktığı sprey parfum etc. sadece sana değil ozona zarar verir,kaldı ki hepimiz egzost gzlarıyla akraba olmuş durumdayız.Şunu anlamanı isterim,bu kanun halkın sağlığı için değil halkı sömürmek için.rte zamanında alkol ve sigara Cumhuriyet döneminin tavanını yaptı.Bu yasanın amacı halkın sağlığını korumaksa ben şimendiferim.Yok eğer 10 tl yapıp vergi almaksa

Senin içmeme özgürlüğünü ayakta alkışlıyorum ve sonuna kadar destekliyorum.Ya sen?
Yukarı
eses_tatar_26 Liste gör
Yazar

gökhan
Yer: eskişehir
  Alıntı eses_tatar_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2009 saat 02:40
Alıntı yapılan 16bursa1963

Alıntı yapılan aXi

Sevgili Ercan,
Bu bahtsız milletin ömrü birbirini anlamamakla geçti,yeni nesil eski nesil yerine;alaylı mektepli desek daha uygun olur.Sadede gelecek olursak ben derim ki;benim çektiğim dumandan bir kişi dahi rahatsız olmamalı (olamamalı) lakin benim çektiğim dumana bir kişi dahi karışamamalı...
Başkumandan Atatürk,yunan işgalinden kurtulan İzmiri yanında subaylar olmadan tek başına gezmeye çıkmış.Otelin lobisindeki garsonlar başta Mustafa Kemali tanıyamamışlar ve yer olmadığını söylemişler.Sonra içlerinden biri tanıyınca ortalığı bir telaş almış ve Atatürk'e yer bulmuşlar.Atatürk rakısını söylemiş ve yanındaki şefe sormuş:
-kral konstantin bu otele gelip rakı içti mi?
-hayır paşa efendimiz.
-Öyleyse niye İzmir'i almak istedi ki?
Saygıdeğer kardeşim,
En doğal hakkın olarak her ortamda dumansız bir hayat istiyorsun.Bu konuda seni sonuna kadar destekliyorum.Şunu da bilmeni isterim ki en masum duman sigara dumanıdır.En yakının sıktığı sprey parfum etc. sadece sana değil ozona zarar verir,kaldı ki hepimiz egzost gzlarıyla akraba olmuş durumdayız.Şunu anlamanı isterim,bu kanun halkın sağlığı için değil halkı sömürmek için.rte zamanında alkol ve sigara Cumhuriyet döneminin tavanını yaptı.Bu yasanın amacı halkın sağlığını korumaksa ben şimendiferim.Yok eğer 10 tl yapıp vergi almaksa

Senin içmeme özgürlüğünü ayakta alkışlıyorum ve sonuna kadar destekliyorum.Ya sen?
  benle aynı fikirde ve fikirlerimizin bu kadar çok uyuşmasına çok sevindim saygilar abi...
Başka Diye Soranlara İnat Sadece Eskişehirspor !!!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 32>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır