eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Aydın Begiter'in Açıklamaları

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 7>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
modifiyeli_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

aykut
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı modifiyeli_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 11:18
    Hani bir laf vardır 'DİNİME KÜFÜR EDEN MÜSLÜMAN OLSA' diye. 3 ligte köy stadlarında oynarken hatta o durumlara düşürürken neredeydi acabada şimdi transfer politikasını eleştiriyor sayın Begiter. Bu takım üzerinde en son konuşması gereeeken insan bile değildir Aydın Begiter. Bu taraftar cefayıda unutmaz sefayıda unutmayın sayın Begiter.....Angry
BURASI ESKİŞEHİR BAŞKA SEVDALARA KAPALI
Yukarı
eseses222 Liste gör
Yazar

MSO
Yer: İstanbul
  Alıntı eseses222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 11:28
Alıntı yapılan CyberSheyTaN

Tanımıyordum açıklamalarını beğenmiştim ama tanıdıktan sonra amacını anladım. Sağolun abilerim

Açıklamalarında sorun yok aslında. Doğru şeyler söylemiş.
Fakat sorun bunları 75 yaşına geldiğinde söylemesi.
En az 30 yıl geç kalınmış sözler.
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
  Alıntı bozüyük26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 11:30
Alıntı yapılan erman_26

Efsaneyi de dibe vurmayı da görmüş abilerim, Lütfen klavyenizi bırakmayın. Biz gençlere o dönemleri anlatan yazılar yazın. Siz olmadan forumun tadı olmuyor.

Kesinlikle katılıyorum. Açıkçası Aydın Begiter'in, Eskişehirspor tarihinde önemli bir kişi olduğunu zannediyordum. Fakat işin aslı öyle değilmiş, abilerimiz sayesinde öğrendik..
Yukarı
esmaris Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ali ÜRESİN
Yer: Marmaris
  Alıntı esmaris Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 11:35
80'li yıllarda bir sezon açılışında kendisini istifaya çağıran tribünlere "Bir gün gelecek beni yuhalayanlar alkışlayacaklar"demişti.20 sene geçti hala alkışlamadık.Bizde çok vicdansızız kardeşim...
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm
Yukarı
müfitkabal Liste gör
Usta Yazar

müfit kabal
Yer: Turkey
  Alıntı müfitkabal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 11:36
ben begiter in 1985-1989 yılları arasında yani 4 yıllık başkanlık dönemini çok iyi hatırlıyorum...
Eskişehirspor adeta begiter in futbolcu alıp sattığı bir ticarethaneye dönmüştü...
şöyle 2 yıl üstüste takımda oynayan futbolcu sayısı çok azdı...Allahı var begiter gider futbolcunun kralını aynı ilhan cavcav gibi kendisi izler vede topçuyu alırdı...en fazla 1 sezon oynatır, bazen 1 sezonu bile beklemeden çok iyi paralara satardı...
örneğin;
zafer tüzün, zalad, orhan çıkrıkçı, nejat, nedim, burhanettin, nasır, adnan mecedoviç, mücahit, dingil ahmet, ibrahim, şenol ulusavaş, celalettin, fuat yaman.....vs aklıma gelenler bunlar
arkadaşlar 4 yılda yukarıda aklıma gelen tam 15 futbolcuyu çok iyi paralara başka kulüplere sattı...vede takımı küme düşürüp çekti gitti...
yorumu sizlere bırakıyorum...ben sadece tarihsel bir gerçeği ortaya koydum...

üç büyük yok tek büyük var
Yukarı
esolimpiyates Liste gör
Usta Yazar

Ali Gündüz
Yer: Ankara
  Alıntı esolimpiyates Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 11:38
Alıntı yapılan CyberSheyTaN

Tanımıyordum açıklamalarını beğenmiştim ama tanıdıktan sonra amacını anladım. Sağolun abilerim
Bu takımdan en fazla nemalanan,yarar sağlayan başkandır Aydın Begiter.Şimdiki yönetime hepimiz veryansın ediyoruz gelir gideri bakkal defteri gibi açıkladı diye o zaman öyle açıklamalar da olmazdı.Genel kurulda aday oldumu kaybetmemek için eşini dostunu kulübe üye yapar üye aidatlarını da kendisi cebinden yatırır başkan seçilirdi.Daha önce de yazdığım gibi istediği futbolcuyu alır,parayı da gördümü taraftar ne kadar karşı çıkarsa çıksın o futbolcuyu satardı.Yine onun yönetiminde Eskişehir ligde kalmayı garantiledimi ne hikmetse
düşmemeye oynayan takımlara yenilirdi.Her zamanda kulüp ona borçlu olurdu.Başkanlığı bırakırken kuruşuna kadar alır öyle giderdi.
Daha fazla anlatmak isterim ama bu kadar yeter sanırım.Bunları nerden biliyorsun derseniz
onun yönetim kurulundaki bir kişinin yanında çalıştığım için biliyorum.
DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKİBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER..
Yukarı
esmaris Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ali ÜRESİN
Yer: Marmaris
  Alıntı esmaris Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 11:40
Sorun şu ki sattığı futbolcuların parası kulübe gelmiyordu hiç.Zalad'ı 30 milyona alıp 300 milyona satmıştı bir sezon sonrası.Nedim,Nejat ve Vedat'ı 20 milyona Vefa'dan alıp 120'şer milyona Konya'ya satmıştı ve yanılmıyorsam bu üçü ve Fuat yaman o sene Konya'ya gidince biz küme düşmüştük...Orhan Çıkrıkça'dan da iyi paralar kazanmıştı..
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm
Yukarı
Waddle Liste gör
Usta Yazar

Özkan
  Alıntı Waddle Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 11:40
Sn. Begiter yıllarca alt liglerde sürünmemizin baş mimarıdır,klübün altına dinamit koyan kişidir, hala nasıl konuşuyor anlayabilmiş değilim, insanda biraz utanma duygusu olur. Yılmaz Sezer bıraktıktan sonra başkan olmuştu,klübün o dönem borcu yok denecek kadar azdı, klübün en değerli futbolcusu Zafer Tüzün'ü Fener'e satmış, oradan gelen paralar buhar olmuş, onun yerine Vefa'dan Vedat, Nedim gibi futbolcuları çok ucuz (hatta bedava) fiyata alıp, yüksek bonservis bedeli ödendi gösterilmiş, klübü kendine borçlandırmış, sonra artık satacak bir şey kalmayınca bırakıp gitmiştir, genç arkadaşlar bunları bilmezler, ama o dönemi yaşayan herkes bilir bunları ve fazla dillendirilmemiştir ama aslında herkes tarafından bilinir ve kendisini aslında kimse sevmez, o yüzden hiç konuşmasa daha iyi....
Yukarı
İSMAİL26 Liste gör
Usta Yazar

İSMAİL
  Alıntı İSMAİL26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 11:51
aydın begiter kulübü bırakıp gitmekle kalmamış kulübü uçan kuşa borçlandırmıştır kulübün altına dinamit koyan odur ozamanlar kaptan mücahit a milli üç dört tanede ümit milli takımda futbolcularımız vardı ucuz fiyata alıp astronomik fiyatlara satardı hep kendi cebine çalıştı eskişehirsporun sırtından zengin oldu bunun gibi insanlar yüzsüz oluyor şu takıma 20 yıldır tek tesis kazandıran nebi hatipoğludur eğer nebi başkan olsaydı bu sene açığın üstüde kapanır kale arkalarınada trübün yapılırdı
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yukarı
müfitkabal Liste gör
Usta Yazar

müfit kabal
  Alıntı müfitkabal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 12:21
eğer bu takım tam 20 yıl 2 ve 3. liglerde süründüyse bunun tüm vebali sn aydın begiter dir...
yani bir nesil ESES i süper liglerden uzakta büyüdü...eskiden 3 büyük diye birşey yoktu...herkes ESES liydi...yeni nesil ESES olmayınca sözüm ona 3 büyük takım hayranı olarak yetişti...bana görede bunun tek sorumlusu aydın begiter dir...

aklını kendine saklasın...onu tanımayan bilmeyen genç kardeşlerimizi etkileyebilir...ama onun dönemini çok iyi hatırlayan bizleri ASLA etkileyemez...şahsım olarak ben onu adını dahi duyduğum zaman tüylerim diken diken oluyor...aklıma 20 yıl öncesi geliyor...
üç büyük yok tek büyük var
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 7>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır