eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Aydın Begiter'in Açıklamaları

Cevapla Cevapla Sayfa  123 7>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esmaris Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ali ÜRESİN
Yer: Marmaris
Online Durum: Offline
  Alıntı esmaris Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Aydın Begiter'in Açıklamaları
    Tarih: 29/Tem/2009 saat 07:45
Divan Kurulu hayata geçirilmeli

Klassspor internet sitesinde yayınlanan röportajda Eskişehirspor eski başkanı Aydın Begiter Eskişehirspor ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Begiter “Futbol hayatı, bir kumar gibidir. Endişelerim var, faturasını kulüp ödeyecek. Bu politika böyle olmaz, transfer politikası yanlış. Kulüp yöneticileri menajerlerin oyuncağı olmuşlar, menajerlerin emrindeler. Yönetim, 1- 2 menajerin emrinde. Yönetim cebinden hiç para katmamış. Spor ticari iş oldu. Aziz Yıldırım, cebinden para veriyor, diğerleri veriyor. Yönetici eğer cebinden para vermeyecekse o zaman iyi yöneticiler bulunur. 6 yabancı futbolcu aldılar, şimdi elden çıkarmak için göbekleri çatlıyor. Son durak, Eskişehirspor olmamalı” dedi.

Transferde tecrübesizlik hakim
Eskişehirspor’un transfer politikasını eleştiren Begiter “Orta saha forvet ağırlıklı, kaleci, stoper lazım. 10 numara orta sahaya beyin lazım. İşte o zaman Eskişehirspor, daha büyük işler yapacak hale gelir. Oysa, miadı dolmuş oyuncular alınıyor. Oyuncu satmakla da gelir elde edilebilir. İstikballi oyuncu bulup takıma monte etmek lazım. Transfer piyasasında iyi düşünmek lazım. Eskişehirspor’da oyuncu seçim hatası var. Transfer sezonunda Eskişehirspor’lu oyunculara talip yok. Halbuki, Gaziantepspor’lu oyuncular istikbal vaadediyor. Yaşlı futbolcu gelir getirmiyor. Yıldıray’ı Stutgart oynatmıyor bile. Ümit Karan kulübüyle problemliydi. Burak Yılmaz problemli, babası işine karışıyor. Ragıp, takım takım dolaştı. Futbol hayatlarının son noktası Eskişehirspor olmamalı. Sonra yabancı futbolcuların, oyuncuların araştırılması için iyi menajer lazım. Mesela Gaziantepspor, bu konuda başarılı kulüp. Menajerin oyununa gelmeyeceksiniz” dedi. Alt yapı çalışmalarınada değinen Beginer “Çalışmaların olduğunu ancak yeterli olmadığını” söyledi.

Divan Kurulu yok
Beginer, “Divan kuruluBütün Kulüpler’de var, Fenerbahçe’de, Beşiktaş’da var. Eskişehirspor’da tüzüğe rağmen yok. Kurumsallaşmanın yolu oradan geçiyor. Kendimizi çok iyi organize etmeliyiz. Taraftarlar var, sponsorluk müesseseleri var. Yatırım yapılması lazım. Divan Kurulu’nda desteğe hazırım ama bugüne kadar destek istemediler. İnşallah iyi olur” diye konuştu.

28.07.2009

KAYNAK:SONHABER
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm
Yukarı
toprak26 Liste gör
Yazar

Toprak Kara
Yer: Malezya
  Alıntı toprak26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 09:13
Yıllardır neredeydiniz sayın Begiter. Bu takımın yirmi yıldır çektiklerinin mimarı sizsiniz. 11 kişilik as kadronun yedisi sizin zamanınızda yugoslavdı. Dördünü dümenden Türk vatandaşı yapmıştınız. O zaman alt yapıdan neden oyuncu yetiştirmediniz. Takımı küme düşürdünüz maddi manevi gücünüz olmasına rağmen düşürdüğünüz yerden çıkartmadınız. Bir ara döndünüz o parlak fikirlerinizi neden işletmediniz. Yine bırakıp gittiniz. Siz kulüp başkanı iken canlı yayına bağlanıp yukarıda yazdıklarımı aynen aktardım geçiştirdiniz. Bu takımın kötü günleri sizin eserinizdir. Takım süper lige çıktı sizde sahneye çıktınız. Acaba diyorum hazıra konmak için kulis mi atıyorsunuz. Yemezler. Lütfen uzaktan seyredin bu güne kadar yaptığınız gibi.
Sermayem Derdimdir, Servetim Ahım
Yukarı
ESserdarES Liste gör
Yazar

serdar
Yer: Turkey
  Alıntı ESserdarES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 09:27
Alıntı yapılan toprak26

Yıllardır neredeydiniz sayın Begiter. Bu takımın yirmi yıldır çektiklerinin mimarı sizsiniz.

aynen size katılıyorum toprak bey.tam 20 yılımıza mal oldu.bide çıkıp utanmadan konuşuyor.
alsada bu sevda canımızı
hayatın anlamı SİYAH-KIRMIZI
Yukarı
rosario Liste gör
Deneyimli Yazar

Battal Altıntaş
Yer: Türkiye
  Alıntı rosario Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 09:30
Alıntı yapılan toprak26

Yıllardır neredeydiniz sayın Begiter. Bu takımın yirmi yıldır çektiklerinin mimarı sizsiniz. 11 kişilik as kadronun yedisi sizin zamanınızda yugoslavdı. Dördünü dümenden Türk vatandaşı yapmıştınız. O zaman alt yapıdan neden oyuncu yetiştirmediniz. Takımı küme düşürdünüz maddi manevi gücünüz olmasına rağmen düşürdüğünüz yerden çıkartmadınız. Bir ara döndünüz o parlak fikirlerinizi neden işletmediniz. Yine bırakıp gittiniz. Siz kulüp başkamı iken canlı yayına bağlanıp yukarıda yazdıklarımı aynen aktardım geçiştirdiniz. Bu takımın kötü günleri sizin eserinizdir. Takım süper lige çıktı sizde sahneye çıktınız. Acaba diyorum hazıra konmak için kulis mi atıyorsunuz. Yemezler. Lütfen uzaktan seyredin bu güne kadar yaptığınız gibi.
Doğru söze ne denir? Sayın Begiter'in Eskişehirspor'un adını ağzına almaya hakkı yok. Sadece sussun yeter...
Yukarı
gocmen Liste gör
Yazar

Tolga
Yer: ABD/Seattle
  Alıntı gocmen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 10:09
Alıntı yapılan toprak26

Yıllardır neredeydiniz sayın Begiter. Bu takımın yirmi yıldır çektiklerinin mimarı sizsiniz. 11 kişilik as kadronun yedisi sizin zamanınızda yugoslavdı. Dördünü dümenden Türk vatandaşı yapmıştınız. O zaman alt yapıdan neden oyuncu yetiştirmediniz. Takımı küme düşürdünüz maddi manevi gücünüz olmasına rağmen düşürdüğünüz yerden çıkartmadınız. Bir ara döndünüz o parlak fikirlerinizi neden işletmediniz. Yine bırakıp gittiniz. Siz kulüp başkamı iken canlı yayına bağlanıp yukarıda yazdıklarımı aynen aktardım geçiştirdiniz. Bu takımın kötü günleri sizin eserinizdir. Takım süper lige çıktı sizde sahneye çıktınız. Acaba diyorum hazıra konmak için kulis mi atıyorsunuz. Yemezler. Lütfen uzaktan seyredin bu güne kadar yaptığınız gibi.

Çok yazmıyorum, hatta çok çok az yazıyorum, ama Aydın Begiter'in açıklamaları üzerine sizin bu yazınızı görünce dayanamadım. Çok doğru yazmışsınız. Eskişehirspor'un bunca yılının ziyan olmasının baş nedenlerindendir Aydın Begiter.
Yukarı
ayder26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ayder26
Yer: Turkey
  Alıntı ayder26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 10:25
Alıntı yapılan toprak26

Yıllardır neredeydiniz sayın Begiter. Bu takımın yirmi yıldır çektiklerinin mimarı sizsiniz. 11 kişilik as kadronun yedisi sizin zamanınızda yugoslavdı. Dördünü dümenden Türk vatandaşı yapmıştınız. O zaman alt yapıdan neden oyuncu yetiştirmediniz. Takımı küme düşürdünüz maddi manevi gücünüz olmasına rağmen düşürdüğünüz yerden çıkartmadınız. Bir ara döndünüz o parlak fikirlerinizi neden işletmediniz. Yine bırakıp gittiniz. Siz kulüp başkanı iken canlı yayına bağlanıp yukarıda yazdıklarımı aynen aktardım geçiştirdiniz. Bu takımın kötü günleri sizin eserinizdir. Takım süper lige çıktı sizde sahneye çıktınız. Acaba diyorum hazıra konmak için kulis mi atıyorsunuz. Yemezler. Lütfen uzaktan seyredin bu güne kadar yaptığınız gibi.

Ah sayın begiter. Bayram değil seyran değil hayrola. Bu haberleri okuyunca aklıma Ayder'in efsane amigolarından Suadiyeli Serhat'ın bestesi geldi . O dönemde birçok maçta söylemiştik besteyi;
Gönül verdik ESES'ime yıllarca
Begiter söyle senin fiyatın kaça
3-5 kuruş toplayalım şurada
Eğer senin aç gözün doyacaksa
Lay lala lay lala lay   ......
bu beste o günleri gayet iyi anlatıyor.
Sayın Begiter tarih bile unutsa büyük ESES taraftarı unutmaz.
Başka kapıya .
Yukarı
esolimpiyates Liste gör
Usta Yazar

Ali Gündüz
Yer: Ankara
  Alıntı esolimpiyates Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 10:39
Aydın Begiter' i eleştirenlere sonuna kadar katılıyorum.Onun zamanında Eskişehirspor için yerli kızıl yıldız diyorlardı.Kendisi niye alt yapıyı o zaman oturtmamış da yugoslavyadan futbolcu toplamış veya yıllarca başkanlık yaptı şimdi mutlaka lazım dediği divan kurulunu niye kendisi hayata geçirmemiş.Onun yönetim kurulu listelerini de iyi bilirim kendisi başkan, yanında da onun sözünden çıkmayan her şeye evet diyen piyonlar.istediğini kafana göre al istediğini kafana göre sat begiterin transfer politikası.Gitti derken tekrar nereden çıktı şimdi bu..
DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKİBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER..
Yukarı
ESkisigibiES Liste gör
Usta Yazar

Cem E.
  Alıntı ESkisigibiES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 10:58
Günler sonra üst üste bilinçli,yararlı,doğru,amacı olan ve düzgün Türkçe ile yazılmış birkaç yazıyı üst üste görmek sevindirici.
O günlerin gerçeklerini tecrübeleriyle yorumlayarak aktaran abilerime selam ederim.
“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...
Yukarı
CyberSheyTaN Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Ertuğrulgazi
  Alıntı CyberSheyTaN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 11:08
Tanımıyordum açıklamalarını beğenmiştim ama tanıdıktan sonra amacını anladım. Sağolun abilerim
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 11:13
Efsaneyi de dibe vurmayı da görmüş abilerim, Lütfen klavyenizi bırakmayın. Biz gençlere o dönemleri anlatan yazılar yazın. Siz olmadan forumun tadı olmuyor.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 7>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır