eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıTribün Grupları Birleşmek İçin Neyi Bekliyor?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 20>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 16:01
Alıntı yapılan PsycoO

Alıntı yapılan emre1965

Açık tribün kapanmasa bile bağırmayacaklar çekirdek parasından kısıp kapalıya girsinler, bağıracak herkes açığa girsin. Böylece bağırmayan bir açık ve sesi az duyulan kapalı yerine, muhteşem bir açık tribün olur, bir de üstü kapanırsa şahane olur.

Genç arkadaşlar neden böyle aşağılayıcı yorum yapıyo anlayamadım ..Ne demek çekirdek parasından kıssın ..Canım kardeşim o çekirdekçi dediğiniz abilerimiz olmasa altes ve kapalı baş başa ne yapabilir bi oturup düşün istersen ..

Ben bunu anlamıyorum...Bu sene açık tribün olmasa Eskişehirspor taraftarı dip yapıp,rezil olmuştu...Kareografiyi Açık yapsın,karton şovu Açık yapsın,bandoESES'le Türkiye'ye parmak ısrtsın hala da yaranamasın...Söyleyin bana kapalıdan bu sene ne gördünüz...Gördükte acaba biz mi kaçırdık yoksa...AYDER,KIZILCIKLI,NEFER olmadı 65'ler hemen yan yana daha ne birleşmesi,neyin pazarlığı yaplıyor Allahaşkına...Açıkdan mı memnun değilsiniz,yoksa açığın kendi arasında bütünleşmesini mi kıskanıyorsunuz...Neden açığın mirasına göz diktiniz anlamıyorum...

Açık bütünleştikçe gruplar zayıflıyor ama bunu göremiyorsunuz...Demek ki burda ki yanlışlık açıkta değil grupların kendi içinde...Önce onlar kendilerini iyi analiz edip,öz eleştrilerini yapacaklar ve gerçeği görüp önce mevcut yerlerinde birleşmeye ağırlık verecekler...Sorun açığın üstü kapanıp grupların orada birleşmesi değildir...Konuyu açan arkadaşa destek verenler ve açıkta anketle amigo arayan arkadaşlar sanırım günlük değil,saatlik hatta ve hatta dakikalık yaşıyorlar,gelecek adına buna gerek var mıdır yok mudur görmüyorlar....

Açığın yaptıklarını görmeyip hala ısrarla ve ısrarla çekirdekçiler diye hitap etmiyorlar mı işte buna iyice içerliyorum artık...Ouch Bu sene Eskişehirspor taraftarını gündeme oturtan,basında övgüyle söz ettiren yer neresi idi bir düşünün bakalım...Ouch
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
oaae Liste gör
Deneyimli Yazar

Osman BAŞKAN
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 16:06
Alıntı yapılan scetintas

Alıntı yapılan PsycoO

Alıntı yapılan emre1965

Açık tribün kapanmasa bile bağırmayacaklar çekirdek parasından kısıp kapalıya girsinler, bağıracak herkes açığa girsin. Böylece bağırmayan bir açık ve sesi az duyulan kapalı yerine, muhteşem bir açık tribün olur, bir de üstü kapanırsa şahane olur.

Genç arkadaşlar neden böyle aşağılayıcı yorum yapıyo anlayamadım ..Ne demek çekirdek parasından kıssın ..Canım kardeşim o çekirdekçi dediğiniz abilerimiz olmasa altes ve kapalı baş başa ne yapabilir bi oturup düşün istersen ..

Ben bunu anlamıyorum...Bu sene açık tribün olmasa Eskişehirspor taraftarı dip yapıp,rezil olmuştu...Kareografiyi Açık yapsın,karton şovu Açık yapsın,bandoESES'le Türkiye'ye parmak ısrtsın hala da yaranamasın...Söyleyin bana kapalıdan bu sene ne gördünüz...Gördükte acaba biz mi kaçırdık yoksa...AYDER,KIZILCIKLI,NEFER olmadı 65'ler hemen yan yana daha ne birleşmesi,neyin pazarlığı yaplıyor Allahaşkına...Açıkdan mı memnun değilsiniz,yoksa açığın kendi arasında bütünleşmesini mi kıskanıyorsunuz...Neden açığın mirasına göz diktiniz anlamıyorum...

Açık bütünleştikçe gruplar zayıflıyor ama bunu göremiyorsunuz...Demek ki burda ki yanlışlık açıkta değil grupların kendi içinde...Önce onlar kendilerini iyi analiz edip,öz eleştrilerini yapacaklar ve gerçeği görüp önce mevcut yerlerinde birleşmeye ağırlık verecekler...Sorun açığın üstü kapanıp grupların orada birleşmesi değildir...Konuyu açan arkadaşa destek verenler ve açıkta anketle amigo arayan arkadaşlar sanırım günlük değil,saatlik hatta ve hatta dakikalık yaşıyorlar,gelecek adına buna gerek var mıdır yok mudur görmüyorlar....

Açığın yaptıklarını görmeyip hala ısrarla ve ısrarla çekirdekçiler diye hitap etmiyorlar mı işte buna iyice içerliyorum artık...Ouch Bu sene Eskişehirspor taraftarını gündeme oturtan,basında övgüyle söz ettiren yer neresi idi bir düşünün bakalım...Ouch
ClapClapClapClap
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yukarı
erahnes Liste gör
Deneyimli Yazar

Erhan
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 16:20
maalesef grupçuluğu çok seven bi taraftar yapımız var gerçektende açık olmasa geçen sene rezil olmuştuk bu bir gerçek kızılcıklı nefere takılan bir çok arkadaşım artık açıkta maç izlemek istediklerini dile getiriyorlar çünkü açık koreografisiyle,bandosuyla süper bir görüntü oluşturuyor birde kapalıya bakalım; kendini bilmez bir kaç çocuk dicem arttık kimse kusura bakmasın (lanlı lunlu)kelimelerle insanları sğuttular insanları ayrıca kapalıda direğin orda duran arkadaşlara bir çift sözüm var herhale kızılcıklı  nın küçük yaş gruparlı kendileri bilhassa sizler yüzünden bir çok kişinin kapalıya artık girmiyeceğini öğrendim inasnlara atar gider yaparak bağırtmaya çalışan içip içip oraya gelip bağırmayanlara erkeklik yapanlar insanları soğutu oralardan inanın ben gördüğümü yazıyorum buraya kimse alınmasın.bursa maçında kapalıda olucam eğer hala eskisi gibiyse bende açığa gidicem orda sloganımı atıcam bi çok kişinin yaptığı gibi ayrıca çekrdekiçi kelkimesini kim çıkardıysa bu kişi ES ES li değildir.
KIZILCIKLI-NEFER-AYDER  dosta düşmana karşı omuz omuza
Yukarı
Burakızılcıklı Liste gör
Usta Yazar

Burak
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 16:49
Eğer bir tribün grubu büyümeyi hedef olarak seçerse o grup kulübe zararlı olur.
Es Es Es Ki Ki Ki EsKi EsKi Es

Susmak İhanettir !!!

Havasının Letafeti Dolayısıyla Güzelleri Çoktur.Halkı Gurbetten Gelenlerle Dosttur.Çuha ve Güzel Kumaş Giyenleri Çoktur... Evliya Çelebi
Yukarı
ReprimonD Liste gör
Usta Yazar

Uğur
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 16:57
Alıntı yapılan erahnes

ayrıca kapalıda direğin orda duran arkadaşlara bir çift sözüm var herhale kızılcıklı  nın küçük yaş gruparlı kendileri bilhassa sizler yüzünden bir çok kişinin kapalıya artık girmiyeceğini öğrendim inasnlara atar gider yaparak bağırtmaya çalışan içip içip oraya gelip bağırmayanlara erkeklik yapanlar insanları soğutu oralardan

ordakiler yuzunden bende bi cok kez gelmemeyi dusundum..
Başka diye soranlara inat Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Eskişehir
Yukarı
umutjohn Liste gör
Deneyimli Yazar

Umutcan Ünlü
Yer: American Samoa
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 16:59
açık tribüne çekirdekçi diyen mantık olduğu sürece gruplar arasında ne bir birlik ne de bütünlük olur.Ben bu sene kapalı tribünde ne gördüğümü söyleyim Tek arkadaşım Efes,Tek aşkım ESES pankartından başka vay be diyebileceğimiz bir aktivite adından söz ettiren bir durum gördünüz mü?Açık sussun otursun,kapalı ile altes paslaşsın arada bakalım içerde kaç maç alıyoruz?gruptaki büyük abilerim Eskişehirin asıl efsane taraftarının açık tribün olduğunu bilir,eski tribüncülerin ve şu anda gruplar içerisinde olması gereken ama grup içerisindeki saygısızlık ve disiplinsizlik yüzünden 15 yaşındaki çocuktan küfür yememek için açık tribünde gırtlağı patlayana kadar bağıran bizler,30 dakika Espana yapıp yorulmayan,yapılması imkansız denen Koreografileri disiplin ve büyük bir sabırla yapan kişilere çekirdekçi demeye devam ediyorlarsa eğer, bırakın ne halleri varsa görsünler.Bu Eskişehirspor tarihini bilmeyen küçük kardeşlerimiz yüzünden grupların bugünkü hali malum.Bunu değiştirmek Grup liderlerinin elinde,aralarında çok iyi niyetli olan abilerim de mevcut ama çoğunluk değiller malesef.O yüzden Suat abi 15 yaşındaki, tarihi bilmeyen atkıyı boynuna takıp polat alemdar gibi dolaşan çocukları dikkate almayalım.Onlar bizim geleceğimiz ama böyle bir Grup ortamı oldukça bizim geleceğimiz yok.
Yaşasın Eskişehirspor,Yaşasın Açık...
TEK GRUP,TEK YÜREK,TEK SES...
Yukarı
OgnEStanbul Liste gör
Yazar

Ogün Burak AYDINER
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 17:00
Alıntı yapılan Burakızılcıklı

Eğer bir tribün grubu büyümeyi hedef olarak seçerse o grup kulübe zararlı olur.

Buradaki mantıgını kavrayamadım kardeşim ?
Dünya'da büyük takımların büyük taraflarının sayısız örneği var, Bu büyüme Beşiktaş'ın Çarşısı gibi olmamalı, iyi bir taraftar grubu olmalarına rağmen çoğu zaman takımlarına olumsuzluk kattıklarını gördük geçmişte..
Biz ''Büyük Eskişehirsporluluk Bilinci'' çerçevesinde büyümeyi kendimize hedef olarak seçmeliyiz diye düzeltirsek daha dopru olucak sanırım...
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 17:03
Yaklaşık 3-4 yıl boyunca maçlara Kızılcıklı tribününde girdim. Bu sürede Nefer açıkta Altes'le beraberken Kızılcıklı'dan Nefer'e küfür edenleri de gördüm, Nefer'den Kızılcıklı'yı kışkırtmak için besteler de duydum. Hatta Lig A'daki ilk sene sonunda Kızılcıklı-Altes açıkta beraberken Nefer'e ortak küfürlü beste de duydum. Yalnız bu söylediklerim tüm tribünü ilgilendirmez. Duyduğum şeyler hep münferitti. Ama Eskişehirsporluluk değil de hep grupçuluk gördüm.

Özellikle alttan gelen gençler hep kavga gürültü istediler tribünde. Hemen hemen her maç kavgalar çıktı kendi içimizde. Hatta Lig A'ya çıktığımız sene şampiyonluk kutlamasında bile bellerde bıçaklar vardı. O maçta bile kavgalar çıktı. Bu sene en son Nefer, Dişi Şimşekler, Kızılcıklı aynı tribünü paylaştığında çıkan kavgada kızların üzerinden atlaya zıplaya geçen, geçti yerlerde kızları ittiren "insan dışı varlıklar"ı gördükten sonra Dişi Şimşekler'in dağılacağını düşündüm. Sette 30'a yakın kişinin olmasının buna kimsenin dur dememesini, tribünde özellikle bir grubun sürekli küfürlü tezahürat başlatma istekleriyle tribün içinden çıkılmaz bir hal aldı yavaş yavaş. Ve daha fazla duramadım o tribünde 6-1'lik İBB maçında açığa geçtim ve bir daha hiç bir maçta Kızılcıklı&Nefer'e girmedim. Daha sonra küçük bir çocuğun tokmakla milletin kafasını yardığını ve buna kimsenin müdahele etmediğini duyunca kararımın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım.

Umarım tüm bunlara çözüm bulunur. Tribünde saygı ve sevginin önde olduğu bir yapı oluşur.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
OgnEStanbul Liste gör
Yazar

Ogün Burak AYDINER
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 17:12
Alıntı yapılan erman_26

Yaklaşık 3-4 yıl boyunca maçlara Kızılcıklı tribününde girdim. Bu sürede Nefer açıkta Altes'le beraberken Kızılcıklı'dan Nefer'e küfür edenleri de gördüm, Nefer'den Kızılcıklı'yı kışkırtmak için besteler de duydum. Hatta Lig A'daki ilk sene sonunda Kızılcıklı-Altes açıkta beraberken Nefer'e ortak küfürlü beste de duydum. Yalnız bu söylediklerim tüm tribünü ilgilendirmez. Duyduğum şeyler hep münferitti. Ama Eskişehirsporluluk değil de hep grupçuluk gördüm.

Özellikle alttan gelen gençler hep kavga gürültü istediler tribünde. Hemen hemen her maç kavgalar çıktı kendi içimizde. Hatta Lig A'ya çıktığımız sene şampiyonluk kutlamasında bile bellerde bıçaklar vardı. O maçta bile kavgalar çıktı. Bu sene en son Nefer, Dişi Şimşekler, Kızılcıklı aynı tribünü paylaştığında çıkan kavgada kızların üzerinden atlaya zıplaya geçen, geçti yerlerde kızları ittiren "insan dışı varlıklar"ı gördükten sonra Dişi Şimşekler'in dağılacağını düşündüm. Sette 30'a yakın kişinin olmasının buna kimsenin dur dememesini, tribünde özellikle bir grubun sürekli küfürlü tezahürat başlatma istekleriyle tribün içinden çıkılmaz bir hal aldı yavaş yavaş. Ve daha fazla duramadım o tribünde 6-1'lik İBB maçında açığa geçtim ve bir daha hiç bir maçta Kızılcıklı&Nefer'e girmedim. Daha sonra küçük bir çocuğun tokmakla milletin kafasını yardığını ve buna kimsenin müdahele etmediğini duyunca kararımın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım.

Umarım tüm bunlara çözüm bulunur. Tribünde saygı ve sevginin önde olduğu bir yapı oluşur.

Sette 1 Reis Olacak ''Susun'' diyecek fısıltı olmayacak!
Sette 1 Reis Olacak ''Bağırın'' diyecek genci yaşlısı yer gök inleyecek!
Sette 1 Reis Olacak ''Oturun'' diyecek herkes oturacak, çömelen olmayacak!
Sette 1 Reis Olacak Herkes gözünün içine bakacak vede korkudan bakamayacak!
Sette 1 Reis Olacak Şimşekler çakacak sağır eder düzeyde, cehennem sıcağına çevirecek!

Sette 1 Reis Olacak; 7'den 70'e Herkesin Reis'i olacak...!
Sette 1 Reis Olacak...!
Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 18:16
Tribünlerde olsun,formda olsun bir çok hadiseye rastladık.
Bir örnek vermek istiyorum,Ankara'da ki Pendik final maçında biraz önümüzde oturan bir çocuğun ayağına yanlışlıkla basan bir gencin yaptıkları hala dün gibi gözümüzün önündedir,bu olayı bilenler hatırlar sanırım.
Bir baba için yaşanmaması en kötü durumlardan biri de oğlunun gözü önünde dayak yemesiydi.
Kendini tribüncü yada taraftar sanan(ben bu gibi tiplere çapulcu diyorum)bir grup tarafından,yaşları 16-18 civarı...
Bu tarz davranışlar sadece tribünlerde değil,form sayfalarından bizim yaşımızdaki arkadaşlarımız yavaş yavaş uzaklaşmaya başladılar,değerli bir arkadaşım olan,eses Reha gibi...
Saygı,hoşgörü zaten kalmadı,bir çok klavye kahramanının da ,açık aramak için bu foruma girdiğini biliyorum.En ufak bir tartışmada meydan okumalar,özel mesajla tehditler vs.
Bu değişim sanırım kuşak farkı ile ilgili,bu onlarında suçu değil ki?
Onları yetiştirenleri sorgulamak gerekmez mi?
Gönlüm elbette tribünlerin tek bir çatı altında birleşmesinden yana.
Sonuç olarak;bu Eskişehirspor Yönetim kurulu ile,yaşça kendinden büyüklerini dövebilen,küfür eden,saygı duymayan zihniyetler var olduğu sürece; tek bir çatı altında birleşme durumu maalesef vahim olarak görülmektedir.
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır