eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009-2010 Transfer Sezonu -3-

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7980818283 274>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
gok26 Liste gör
Usta Yazar

Göktuğ
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 01:35
"ÜNAL DA GİDECEK", ilk okuduğum an içim kıpır kıpır oldu, tarif edilemez bir mutlulukla doldu ama sonra aşşağıdaki yazıyı görünce ...
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 01:45
Takimimizin eyyamcilik yerine mantigin hakim oldugu bir transfer politikasiyla idare edildigini dusunmek istiyorum.

Umit Karan alindiginda sevindim. Gercekten de baskanin aciklamalarinda da oldugu gibi ulkenin en iyi ceza sahasi golculerinden biri olmasi bir yana takima agabeylik yapacak,liderlik edecek hatta mac esnasinda hakemler uzerinde etkili olabilecek biri olarak yararlari olabilir. Ama olmayadabilir ! buna ragmen bence mantikli bir hamledir.

Ragip'in gelisi ve Emre Toraman'in gidisi uzerinde durdugumuzda pas alisverisi ve daha ust duzey maclari oynayan oyuncular kiyaslamasiyla bu transferi de eskisine oranla bir arti olarak degerlendiriyorum.

Burak Yilmaz transferi eger sag kanat icin dusunulerek yapildiysa bence nokta transferdir. Forvet icin dusunuluyorsa duruma gore alternatif gibi kullanilmasi lazim ki bu da cok yanlğis degil. Ustelik yasi genc ve potansiyeli de olan bir oyuncu sozkonusu kisi. 1+1 yillik kiralamanin anlamini "basarili olursa fenere geri doner" mantigiyla yaptiysak kisa vadede iyi ama orta vadede cok buyuk bir yarar olmaz. Ben oyuncu iyi bir performans ortaya koyarsa satin alma opsiyonunun bizde kalmasini saglayacagina inanmak isteyerek bunu da dogru bir is gibi gormek istiyorum.

Adem, Veysel gibi aslinda cok iyi bilinmeyen isimlerin de gecen yillardaki genc oyuncu transferlerinden daha yararli cikmasini umit ediyorum ama tutmazsa da tutmaz. ucuza bu tarz denemeler yapilir, yapilmalidir da . Bunu da dogru bir yaklasim olarak gorup destekliyorum.

Atilla Koca transferine gelirsek, forumda bu oyuncu ve transfer edilisiyle ilgili tonla tevaturler yazildi cizildi. Benim icin aslolan sahada gosterecegi performanstir, gerisi ile ilgilenmiyorum ama yedek veya 1. kaleci olarak bir transfer yapilmis olmasinin ortaya koydugu sudur: Bu takimin kalesinin gecen yil ki performansi istenen seviyede degildi ! Evet bunun alti cizilmistir ve kimse gereksiz yere Sinan'i sirf Eskisehir'li diye abartmasin, Ivesa'yi da sezonun genelinde vasatin alti bir performansla oynadiginin ustunu ortmeye kalkmasin. Acikcasi ben Kayacan' dan cok daha fazla umitliyim ama Atilla'da oynarsa arkasindayiz.

Buraya kadar olabilecek en pozitif, optimist yanimla bakmaya calistim ama burdan sonrasi biraz kirilma noktasidir. Ihtiyaclar takimin Teknik direktorunce dahi acikca yazilmis, soylenmis.Hizli ve cevik, geriye iyi donen kaliteli bir stoper, oyun kuran ama defansif yönüyle de takim karakterine uygun bir ortasaha oyuncusu ve de bir solbek şart. Solbek kisminda vurgulamak istedigim şu ki; bence Riza hoca hucumcu bir solbekten cok kademeye iyi giren, geri cabuk donen birini istiyor. Bu kisi tamamen ofansif yönüyle bilinen Volkan Yaman olamaz. O zaten Murat Önür tarzinda bir solbek olup önünde oynayan Bulent Kocabey'in aciklarini kapatamaz. Bize zaman zaman ileri cikip sol ayaginin kalitesini gosteren ama cogunlukla solbek mevkiini iyi SAVUNABILEN bir defans oyuncusuna ihtiyac var. O veya bu demek yanlis ama ucuzu ve kolayi Ergun Teber gibi duruyor. Kisa zamanda degistirdigi takim sayisina bakinca problemli biri olma ihtimali de  yok degil ama oyun tarzi ve hocanin beklentilerine göre daha uygun. Cunku ofansif yönü zaten önündeki Bulent'in yapmasi bekleniyor bu sistemde.

Bu transferler banko 11'e etki edecek eksiklikler oldugunu dusunursek bize Anderson'un gidisi, Lovrek'in istenmeyisi gibi sebeblerle alternatif bir yada bir kac forvet gerekli. Burak Yilmaz'in zaman zaman bu mevkiye kaydirilabilme ihtimaline ragmen bu sarttir. Ama bu hakki ben olsam biraz daha genc ve supriz isimlerde arardim. Yasi daha genc ve kazanilmasi durumunda uzun yillar hizmet verebilecek gencler bu noktada alternatif gibi dusunulmeli. Mehmet Yilmaz lafi cok geciyor. Evet pek cok yonden uygundur ama yasi itibariyle bence dogru bir tercih degildir. IBB'nin onca transferinden sonra Iskender Alin'in durumu keske arastirilsa ya da Bolu'daki Edim Demir ne yapabilir diye bakmak mantikli. Hatta hatta Kayseri'nin gecen yil kiraladigi bu yil muhtemelen Sporting Lizbon'un tekrar kiralayacagi Milan Purovic satin alma opsiyonlu iyi bir alternatif olabilirdi. Kiralik oyuncu alma mantigini Youla'da oldugu gibi basarili olursa ilerde takima aliriz seklinde dusunerek yapiyorsak herzaman mantiklidir. Ama bilmedigin yabancilari 3 yilligina alirsan sonra hep beraber nasil bunlardan kurtuluruz diye birbirimize bakariz.

Aydin Yilmaz konusuna gelirsek, acikcasi takimda Özgür gibi ortanin sagi, Serdar gibi yetenegiyle degil ama yuregi ve gucuyle bir alternatif olarak dusunebilecegimiz isimler varken.Ustune Burak Yilmaz da sendeyse artik isminin gecmesi abesle istigaldir. Kötü oyuncu mu? asla degil, Burak alinmasaydi ve Aydin bonservisiyle gelseydi daha mutlu olurdum ama artik bu mevkiye para harcamak mantikli degil. Bizim öncelikle  oyunu yönlendirebilecek defansif yönüde guclu bir ortasahaya ayrica da cok kaliteli bir stopere ihtiyacmiz var oldugu ortada.  Sezgin'in devsirme solbek olmasi yerine adam gibi o mevkinin orjinali gelirse bu da en dogru islerden biridir. Ama kadro derinligi icin forvet ve sol acik dusunulecekse bunlara da evet derken biraz daha genc ve ilerde kalici olabilecek isimlere yönelmemiz gerektigini dusunuyorum.

Ben suana kadar olan transferler acisindan hala cok olumsuz izlenime sahip degilim. O nedenle kalanin da dogru isimler olabilecegini dusunuyorum. Yalniz yonetimin dogru isimleri almak icin ince eleyip sık dokumasinin dogru oldugu kadar zamanlamada önemini dusunmesi lazim. Takim 3 hafta sonra bu ligde ilk macina cikacak ve kalan transferler icin artik biraz hiz verilmeli. Bulent Kocabey gecen yil son gunlerde alinan bir isimdi, sezonun genelinde de katkisi buyuk oldu ama takima yerlesmesi GEÇ KATILMASI yuzunden 1 ay sonra olabildi. Bu 1 aylik surede beraberlikler takimiydik. Oysa buyuk hedeflere genelde takimlar sezon basinda seri puanlar alarak motive olur. O nedenle yeterince zaman gecti ve tercihler kim olacaksa kalan isimler biran once takima katilmalidir.     
Yukarı
kktc_ESES Liste gör
Deneyimli Yazar

Volkan
Yer: Kıbrıs
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 01:47
Defansa Zapotocny, orta sahaya Aydın Yılmaz, forvete de Mehmet Yılmaz. Zaten Rıza Hoca defans, orta saha ve forvet alacağız demişti. Tahminime göre bu isimlerle görüşülüyor.
Çıkmasa gecelerim sabaha
ölürüm o siyah kırmızına
Yukarı
ekukrer Liste gör
Usta Yazar

Engin KÜKRER
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 02:02
Mert bey transfer politikası konusunda yazdıklarınıza tamamen katılıyorum... ClapClapClap
tek istisnası söylediğiniz gibi sol bek Türk olarak yok... kenarından kıyısından da geçenler çok maliyetli... Milli takımın bile adam gibi sol Bek'i yok... Türk futbolunun sorunu haline geldi...

Formanızda zaferin şahlanan renkleri var...
http://twitter.com/ekukrer
Yukarı
estuna Liste gör
Usta Yazar

ARMADA
Yer: ESKİLER BİLİR
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 02:09
Alıntı yapılan estuna

transfer döneminin en pasif takımı biziz süper ligde bize rakip göreceğimiz bazı katımlar neredeyse bizim transfer sayımızın 3 katı transfer yaparken hemde bu isimler gerçekten iyi isimlerken bizde hala eksik mevkiler için yaprak kımıldamıyor

en az 6-7 futbolcu alacaz diyen yönetim üç isime imza attırabildi.

şimdi burada yerinde ve nokta transferden bahsetmeyin 

geçen seneden nokta transferleri gördük 

banagöre (lovrek-anderson-ponjak)berbart transferlerdi. 

sezon başında alabileceğimiz gerçektende katkısı bize büyük oyuncuları başka takımlara kaptırdık.

bu demek değil alınan oyuncular kötü; hayır alının oyuncularda iyi transferler ama biz transferde cok ama cok ağırız. en azından kayseri ve sivasın tranfsfer listelerini görün ve alınan isimlere bi bakın anlarsınız 

bide bu takımlar ligi bizden daha üst sırada tamamlamış takımlar. kadro kaliteleri bizlerden daha iyi takımlar buna rağmen sanki sıfırdan takım kurdular

bana göre alınan oyunculara sözüm yok ama transferde cok geri gidiyoruz. ve ben 6-7 oyuncu alınacağınada inanmıyorum.

tarih      13  temmuz  2009 

rıza hocanın acıklamasından önceki yanlış düşünüyorsun abartıyorsun denilen yazım.

NEFER // SANA UZANAN KİRLİ ELLERİ SİLERİZ YER YÜZÜNDEN...            
Yukarı
mak Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 02:26

Takımımızın mutlaka bir solbek ihtiyacı var....Bence de Ergün Teber alınmalı .......Sezgin stoper oynatılmalı....

Yukarı
tufan_26 Liste gör
Yeni Yazar

TUFAN
Yer: ANKARA
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 03:16

Serhat Akın: Daha ölmedim

Geçtiğimiz sezon Turkcell Süper Lig'de Kocaelispor ve Konyaspor kulüplerinde forma giyen Serhat Akın, ntvspor.net'e konuştu. Yurt dışından teklifler aldığını söyleyen Serhat, "Hedefleri olan bir takımda oynamak istiyorum. Ben daha ölmedim" dedi.

İSTANBUL - Fenerbahçe'de oynadığı dönemde attığı gollerle tanınan ve yurt dışından 3 kulüpten teklif alan Serhat Akın, ntvspor.net'e özel açıklamalarda bulundu.

Bonservisi elinde olan Serhat'a Amerika'nın Los Angeles Galaxy, Yunanistan'ın Xanthi ve Hollanda'nın da Heerenveen kulüpleri talip oldu. Tecrübeli futbolcu, kendisini isteyen kulüplerle görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.

Serhat Akın, ntvspor.net'e yaptığı açıklamada, "Yurt dışından sonra döndüğüm Türkiye'de Kocaelispor ve Konyaspor kulüplerindeki süreç benim için iyi bir dönem değildi. Ben artık hedefleri olan kulüpte forma giymek istiyorum. Şu anda da yurt içi ve yurt dışından bazı kulüplerden transfer teklifleri alıyorum ama hiç acele etmeyeceğim. Çünkü ben Serhat Akın'ım. Geçmiş dönemde hep hedefi olan takımlarda oynadım ve gollerimle başarılara imza attım. Daha 28 yaşındayım. Futbolun en güzel dönemindeyim. Bir benim attığım gollere bakın, bir de milyonlarca Euro verilerek alınan futbolcuların attıklarına bakın. Ben Serhat Akın'ım ve daha ölmedim. Bunu herkese göstereceğim" diye konuştu.

serhat akının bonservisi elinde bu adam bizde rıza hocayla iyi işler yapar rıza hoca zamanında besiktasta bitmiş kaybolacak oyuncuları canlandırdı disipliniyle serhatıda adam eder aslında
POLATLININ KIRMIZI ŞİMŞEKLERİ
Yukarı
Özer Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 03:20
Serhat Akın bundan sonra ihla olmaz.Kaldıkı;çok gereksiz transfer olur..Aynı tarzda oynayan Burak alındı...
Arkanıza Biz Varız Biz Taraftarlar !
Yukarı
tufan_26 Liste gör
Yeni Yazar

TUFAN
Yer: ANKARA
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 03:23
burak hiç ssakatlanmıyacakmı bonservis bedeli yok bişey yok elimizde durmasında sakıncamı var rıza hoca onu 11 in deişilmezi yapar
POLATLININ KIRMIZI ŞİMŞEKLERİ
Yukarı
Özer Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 03:25
Burak sakatlanırsa Özgür ve Serdar var..O yoksa açıkta oynucak Koray var...Giitiği her kulupte barınamadı neden sorunlu oyuncular üstünde duruyorsunuz...
Arkanıza Biz Varız Biz Taraftarlar !
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7980818283 274>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,512 saniyede hazırlanmıştır