eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehir Ticaret Odası Başkanını kınıyoruz

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2526272829 51>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
besyo26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ceylan
Yer: Esk.
Online Durum: Offline
  Alıntı besyo26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Tem/2009 saat 10:44
Alıntı yapılan alyans999

Siteden kombine alan 5000 kişi çıkmıyor ,5 lira veren 30.000 kişiyi nerede toplayağızBig%20smileDoğru bir yana bugun birisi otobüs alacağız diye para toplamaya kalksa o kişinin ne üçkağıtçılığı kalır ne düzenbazlığı.Biz böyle bir milletiz lafa geldimi mangalda kül bırakmayız icraate geldimi nanay.Hem işe el atmayız hemde el atana sahtekar yakıştırmasını yapıştırırız.Ben şahsen bando için bir şekilde bir el atayım dedim ne üçkağıtçılığım kaldı ne para yiyiciliğim kaldı,allah belanızı dedim,kestim yedim.Millete minnet etmeyeceksin bu memlekette kesip yiyeceksin.

Dediklerinde haklısın sedat...Ancak; birincisi kombine 300 bizim olay 10 ytlSmile ikincisi ise dediğin gibi..bu paraları herhangi bir kişi toplarsa kıyamet kopar,bir dünya laf olur.Bunun içinde bu işin resmi kanaldan yapılması ve şehrin büyüklerinden birinin önderlik etmesi gerekli.Bu parayı toplamak bana göre inan ki zor değil...En basitinden yaptırırsın sembolik,maliyeti düşük bir şey satışa çıkarırsın..10 ytl ye satarsın.İsteyen  1 tane alır gücü yeten 100 tane...veyahutta içerdeki 2 maçın biletlerine 5 ytl zam yaparsın ( Nasıl olsa kafalarına göre yapıyorlar! tepki çekmezSmile) Tüm eskişehir halkınıda bu maça gelmesi için teşvik edersin...bunlar ilk aklıma gelenler..En az on yolu daha bulunur.600.000 lik şehirde 30,000 kişi çok değil gibi sanki...% 5'e tekabül ediyor...Yanliş da anlaşılmak istenmem..Benimki nacizane bir fikir...
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
  Alıntı KaRa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Tem/2009 saat 11:01
Alıntı yapılan blackandred

Alıntı yapılan Savas33es

İsteyen istediği yere bağış yapabilir. Medeni kanun ve borçlar kanunu var.  Tüzel kişikler yarı resmi kuruluşlar isterse yönetim kararı ile harcama yaparlar.

ETO,TOBB'ne bağlı.Kayıtları denetime tabi.O yüzden istediği gibi harcama yapamıyor.Ama Halil Ünal'ın dediği gibi yapabilir.Kendi üyelerinin kullanımı için otobüs alabilir.Daha sonra da bu otobüsü Eskişehirspor'a tahsis edebilir.Otobüsün mülkü Eskişehirspor'da değil ETO'da olacak.Eskişehirspor sadece kullanacak.
Halil Ünal Pancar Koop'dan bu işleri biliyor.
Ama bir sorum var Halil Ünal'a?
Pancar Koop'un trilyonları var.Hatta Şeker Fabrikası satışa çıkınca almaya da talip.
O zaman Pancar Kooperatifi niye almıyor otobüsü??????? 
Evet, yerel basın bunu da yazsa ya! ESO örneğini vereceğine Pancar Koop. örneğini verse ya yerel basın! Ya da yöneticiler neden almıyorlar bu otobüsü? Yöneticilerin asli görevi değil mi? Bence yöneticilerin çoğu tek başına bile bir otobüs alabilir kulübe. Neden almıyorlar? Vecibe sayılsın, yöneticiler alsın bu otobüsü. Ayrıca yöneticiler vecibelerini yerine getiriyorlar mı, bu da ayrı bir merak konusu.

Şehrin ileri gelenleri destek olur, olmaz, bu eleştirilir. Elbette destek olmalılar, şehir birlik olmalı. Ancak imza töreninde saçma sapan tavırlarla, külhanlık kokan hitaplarla, görgüsüzce otobüs ister, insanları köşeye sıkıştırır, tehditle sözler almaya çalışırsanız, kimse bu kulübe destek filan olmaz. İnsanlar acaba neden destek olmuyorlar, bu şehirde neden birlik yok diye sormalı Halil Ünal kendisine. Ama Halil Ünal kim, bu özeleştiriyi yapmak kim. Ben başkanın imza töreninde alkollü olabilme ihtimalini bile düşündüm. Çünkü tüm Türkiye'nin gözü önünde bir kulüp başkanı öyle rezil bir konuşma, öyle bir dilencilik nasıl yapabilir? Öyle bir rezillikten sonra Harun Karacan'dan hala otobüs isteyebilmek de Halil Ünal'a çanak tutmak olur. Bunu zaten Halil Ünal'ın yandaşı yerel basın yapıyor, kaç gündür Harun Karacan'ın üstüne gidiyor, burada taraftarımızın da bunu yapması düşündürücü ve bana göre bilinçli taraftarın örgütlenmesi açısından vahim bir durum.

Hala aynı tas, aynı hamam. Hep bir yerlerden bir şeyler gelsin, birileri yardım etsin, açığı birileri kapatsın, otobüsü birileri alsın, peki siz ne yapacaksınız Halil Ünal ve yöneticiler? Bu kulübün kaç senedir neden ilerleyemediğinin farkına varamadınız mı? Yoksa farkına vardınız da böyle yönetmek işinize mi geliyor? Ya da bu sistemi değiştirme, kurumsallaşma yönünde öyle bir kapasiteniz mi yok? Bıkmadınız mı taraftar aynı tas, aynı hamamdan? Al gülüm, ver gülümden? Bu kulübün bunca yıldır bir dikili ağacı yoksa, Halil Ünal ve onun zihniyetindekilerin yüzünden değil mi? Artık bu zihniyet değişmeli, kurumsallaşmalıyız. BU KULÜP KENDİ OTOBÜSÜNÜ KENDİSİ ALABİLMELİ, ORADAN BURADAN DİLENMEMELİ! Belki bu şartlarda da alabiliriz otobüsü ancak herhangi bir ihtiyacımız olduğunda bu kulüp kendi kendini döndürebilmeli, yatırımlarını yapabilmeli. O imza töreninden sonra hala Harun Karacan'a yükleniyorsunuz ya, şaşıyorum. Bakın, ETO'nun, ESO'nun yardım edip etmemesi tartışılır, elbette destek olmalılar, gerekiyorsa otobüs de almalılar ancak imza töreninden sonra burada Harun Karacan'ı değil, "Halil Ünal'ı kınıyorum" başlığı açılmalıydı. Halil Ünal attı taraftarın önüne Harun Karacan'ı, taraftar başlıkları açtı, yerel basın zaten tam Halil Ünal'ın istediği gibi. Yarın birgün tribünlerde de besteler yapılır, tam olur!

Bu şehrin ileri gelenlerini küstürmeyelim. Destek vermiyorlarsa, eleştirelim, destek vermeliler elbette ancak o imza töreninden sonra Harun Karacan'a "neden otobüs almıyorsunuz" diyerek yüklenmek acımasızlık, haksızlık olur.
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
  Alıntı KaRa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Tem/2009 saat 11:10
Yerel basın tam Halil Ünal'ın istediği gibi. Herkes eleştiriliyor, herkesin üstüne gidiliyor hatta son maçta "istifa" diye bağıran binlerce kişi "birilerinin adamı "gösteriliyor ancak ne zamandır Halil Ünal'a tek laf yok! Halil Ünal mükemmel, kusursuz bir başkan mı? Hayır. Hatta eleştirilerecek o kadar çok yönü var ki, insan nereden başlayacağını şaşırıyor. Peki neden Halil Ünal'a tek laf yok, aksine neden her şey Halil Ünal'ın istediğini gibi? Şimdi de eski başkanların görüşleri v.s. yayınlanıyor. Her şey Halil Ünal'ın istediği gibi. Taraftara birilerinin adamı diyen yerel basın, peki ya siz?
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
2şimşek6 Liste gör
Usta Yazar

SELMAN
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı 2şimşek6 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Tem/2009 saat 11:20
İmza töreninde mecliste gündeme getireceğim deyip toplantı günü gündeme almıyorsan ve sen Eskişehirsporda yönetici isen derhal istifa etmelisin.Otobüs almasanda o gün verdiğin sözü yerine getirmediğin için KINIYORUZ....

GELECEK HAYALLERİNE İNANANLARINDIR
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Tem/2009 saat 12:01
Alıntı yapılan 2şimşek6

İmza töreninde mecliste gündeme getireceğim deyip toplantı günü gündeme almıyorsan ve sen Eskişehirsporda yönetici isen derhal istifa etmelisin.Otobüs almasanda o gün verdiğin sözü yerine getirmediğin için KINIYORUZ....

Bakın burada bazı insanlara hala bazı şeyleri anlatamıyoruz...Hala bunun neden toplantı gündemine getirlmediğini tartışıyorsunuz...Bu konu gündeme getirildi fakat altında çok başka şeyler var diye daha önceden söylemiştim...Şöyle ki;

ETO BAşkanı Sayın Harun KARACAN söz konusu toplantı sonrası basın toplantısında konunun gündeme getirilmediğini ve mecliste tartışılmadığını söyleyerek "gündeme alınmamıştır" dedi...

Burada çok ince bir mesaj var lütfen bunu çok iyi anlayınız...
-Gündeme getirmediğin bir maddenin neden basın açıklamasında söylemek gereğini hissediyorsun..??
-Gündeme almadık diyerek acaba başkalarına ne gibi bir mesaj vermek istiyorsun..??

Acaba sen beni tribünlerde "Haruuuunn al şu otobüsü yoksa taraftarı üstüne salarım" dersen bende seni dikkate alıp bunu mecliste dahi tartışmam mesajını vermek istemiştir...

Fakat bildiğim çok açık ve net bir şey var..O da şudur...Bu konu mecliste şifayen tartışıldı ve alınmamasının altında çok ama çok başka nedenler var gibi...

Birde siz arkadaşlarıma bir sorum var...
-Alınmak istenen otobüs neden TEMSA'dan alınmak isteniyor...
-Neden Mitchsbushi olması gerekiyor..." Acaba hiç düşündünüz mü..??
-Birileri alırsanız Temsa ile görüşelim demiş olabilir mi..??
-Acaba orada bir dayatma yapılmış olabilir mi..??

Ama bildiğim bir şey var ki; benim tanıdığım Harun Karacan ve ETO yönetimin kurulunda olan bazı üyelerin Eskişehirspor sevdalısı olmalarıdır...Eskişehirspor'a canını verebilecek yönetim kurulu üyelerinin olduğunu bilmemdir...Çünkü bu tanıdığım üyeler almak isteyecek ama Harun KARACAN olmaz dediği anda o gün istifa edebilecek kişilerdir...

Ben burada ısrarla söylüyorum...BU İŞİN ALTINDA BAŞKA ŞEYLER VAR.....Bunu da bir kenara yazın lütfen...

Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Tem/2009 saat 12:06
Onu bunu bilmem.

Otobüs alır almaz onu eleştiremem ucuz birşey değil elbette.Ancak,sen o kadar kişinin şahitliği önünde gündeme getireceğim deyip sonra gündeme getirmezsen bu bana göre yanlıştır.

Otobüsünde değilim,verdiği sözü tutmalıydı.
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
besyo26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ceylan
Yer: Esk.
  Alıntı besyo26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Tem/2009 saat 12:07

Bu apayrı bir konu zatenClapClapClap
Yukarı
CyberSheyTaN Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Ertuğrulgazi
  Alıntı CyberSheyTaN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Tem/2009 saat 12:10
Alıntı yapılan scetintas

Ben burada ısrarla söylüyorum...BU İŞİN ALTINDA BAŞKA ŞEYLER VAR.....Bunu da bir kenara yazın lütfen...
Suat abi o başka şeyleri bilmeyenler ona göre düşünüyo. Bildiklerini paylaşırsan herkes daha doğru düşünmeye  başlar
Yukarı
26 ES ES 1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Eskişehir
  Alıntı 26 ES ES 1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Tem/2009 saat 12:28
Alıntı yapılan scetintas

Birde siz arkadaşlarıma bir sorum var...
-Birileri alırsanız Temsa ile görüşelim demiş olabilir mi..??
-Acaba orada bir dayatma yapılmış olabilir mi..??

Şimdi ETO '' Temsa dan Mitsubishi otobüs almam da başka yerden mercedes alırım ''mı demişde neden temsa denmesi  sorgulanıyor eger mercedes dense bu sefer neden mercedes denilmeyecek miydi?İşin özü alan alıyor almak istemeyense kanundu yasaydı deyip geçiyor.Bu takımın tek taraftarı var gerisi hikaye

Tek Büyük ES ES
Yukarı
İSMAİL26 Liste gör
Usta Yazar

İSMAİL
Yer: Turkey
  Alıntı İSMAİL26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Tem/2009 saat 12:34
ticaret dası otobüs alır ama halil ünalın herkezin önünde eto başkanına yaptıkları yanlış adamı biranda 5000 krişi ile karşı karşıya bırakıyorsun bizim yönetim şeffaf bi yönetimmi her şey kapallı kapılar ardında yürütüyorlar eto başkanı yerinde ben olsam böyle yönetim varken otobüs felan almam gelir belli değil gider belli değil otobüsü eto alsın stadın üstünü belediye kapatsın bizim yönetimde giderken 30 milyon dolar borç bıraksın
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2526272829 51>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,797 saniyede hazırlanmıştır