eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Taraftar Olarak Yapmamız Gerekenler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2728293031 64>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
tnt Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
Yer: Antalya
Online Durum: Offline
  Alıntı tnt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2007 saat 19:03
Bu konuşmalar ışığında kendimizi sorgulamımız gerektiğini düşünüyorum. Burası yeni tribüncülük anlayışını hayata geçirmenin fikri ortamını sağlayabilecek en kaliteli ortam. Bu bakımdan eğer herkes aklındaki fikirleri burada herkesle paylaşırsa eminim ki çok kaliteli fikirler türeteceğiz. Bunun sonucunda da yeni tribüncülük/taraftar anlayışımız şekillenecektir.
Lütfen kimse kimseye kızmasın, terslemesin. Eğer yanlış gördüğümüz şeyler varsa bunu sebepleri ile ortaya koyarsak eminim ki başta tribün liderleri olmak üzere bütün taraftarlar kendilerini sorgulayarak doğruya ulaşacaktır.

Herkes tarafından malumdur ki tribün yapımız şöyledir; devamlı bağıran kapalı( açık tribüne göre sol taraf-nefer-ayde ve kızılcıklı) ve altesin içinde bulunduğu genelde yaş ortalaması belirli olan açık tribün ve malumunuz sosyete diye adlandırılan kapalının diğer kısmından oluşmaktadır. Burada bence altese düşen görec açığa doğru yerde doğru hamleyi yaptırabilmektir. Daha çok kapalıya uyarak tezahürat yaparak açığıda gerekli yerde ayağa kaldırmayı bilmelidir. Artık açık tribünü ayağa kaldırıp arabesk şeyler söyletmekten vazgeçilmelidir. yani açığın profili belli olduğu için kısa ama öz şekilde tezahüratlara dahil edilmelidir. Ayrıca bence çok güzel yaptığımız tezahüratlaran biri olan Esss- Kiii- Şeee- Hiirr takım sahaya çıkarken yada belli bir yerde bir klasik olmalıdır. çünkü gerçekten muazzam bir görüntü ve ses ortaya çıkmaktadır.
Kapalı ise devamlı gürültülü baskı getiren tezahürat yapmalıdır. Özellikle açık tribün çok iyi kollanarak gerekli yerde doğru şekilde açıkla rakip takıma baskı oluşturulmalıdır.

Herkese saygı ve sevgiler...

Yukarı
umutjohn Liste gör
Deneyimli Yazar

Umutcan Ünlü
Yer: American Samoa
  Alıntı umutjohn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2007 saat 19:45
burada hepimizden çok güzel fikirler çıktığını ve çıkabileceğini görmekteyim.yalnız burdaki konuşmaları ve önerileri dikkate alan belirli kişiler olması gerekiyor.Tribün grupları ile bağlantılı kişiler olmaılı bu şahıslar ki önerilerimizi konuşmalarımızı tribün gruplarına yansıtabilecek ama görüyorum ki hiç kimseyi göremedim ben burda grup adına konuşma yapan bir kimse.Ya görmezden geliyorlar yada gerçekten forumla hiç bir ilgileri yok ama ikinci ihtimali düşünemiyorum ben eskişehirspor taraftarının buluştuğu yer burası sonuçta.
Kendimize mutlaka çeki düzen vermemiz gerekiyor bu konuda,şart oldu artık.Gün geçtikçe eriyoruz çünkü.
TEK GRUP,TEK YÜREK,TEK SES...
Yukarı
ESErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Konak
Yer: Turkey
  Alıntı ESErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2007 saat 21:52
Yazılanların hepsini okuyup biraz düşündüm..Çok güzel fikirler belirtilmiş..Fakat ben biraz kırgınım ESKİŞEHİRSPOR camiasına ve özelliklede sadece yorum yapıp hiçbir konuda yardımcı olmayıp eleştirenlere...
Bağlı olduğum KIZILCIKLI nın dışında bir yorum yapmam gerekirse ben şahsım olarak çoğu konuyu gündeme getirmiş fakat çok yalnız kalmıştım..Nedense çoğu kesim bilgisayar ekranının arkasında kalıp sadece oradan fesatlık yapmayı hatta helal olsun iyi birşey yapıyormuşsunuz demek yerine sadece ÖYLE YAPILSA NE OLURKİ ?  gibi basit bir cümlenin arkasına sğınmışlardı..
Sadece 1..2 kişinin desteği veya uğraşmasıyla başarılı olunsaydı bugün eskişehirspor UEFA kupasını alırdı..
Zamanında birlik ve beraberliğin gücünü 1965 li yıllarda herkeze gösterdi bu camia..Fakat günümüz türkiyesinde sadece çıkar ve menfaat taraftarı oluştu her stadta..Biz trübüncülerin yapması gerekenler takımlarına destek vermektir..Yok kendi aranda bölünmüşsen eğer senin kimseye destek verecek halin kalmamış tam tersi desteğe ihtiyacın var demektir..Biz bunun için yani trübün olarak değilde kişiler olarak çok uğraştık..Yeri geldi başarılı olduk yeri geldi elimizde patladı..Ama herkez inansınki şu forumlarda yazan kaç kişi gelipte  evet bu proje iyiymiş bizde destek verelim dedi ?? ya 10 yada 20... Yani yazmakla olmuyor birazda o senaryoyu oynamak lazım...
Ö.T.O yu kurduğumuz zaman bile herkez altında bişeyler aradı..Sonuçta ne oldu herkez gördüki Ö..T.O nun çizgisi gerçekten her taraftara hitab ediyordu..Ama bunu alglıamak bile bir kesim taraftarın vaktini aldı...Anadolu yıldılzı ayder bile ilk kurulduğu zaman herkezin ilginç tavırlarıyla karşılaştı..Nedir yani o dernek beşiktaşın derneğimiydi..Neden iyi birşeyler yapmak isteyen insanlara destek olmak yerine hep köstek oluruz hiç ama hiç anlamam..Bu forumda kaç kişi gidip o derneği ziyaret etmiştir acaba bir anket yapalımmı..Konu burada o dernek değildir sadece bir örnektir...Sakaryaspordan bir tane genç kardeşimiz bir kaza sonucu vefat etmişti...Her şehirin trübünlerinde olduğu gibi bizde daha doğrusu bende üzerime düşen görevi yapmak istedm..Bir pankart yaptırıp buradaki o haftaki maçtas açmış dakika 54 tede sakarya diye bağırttırınca bazı kesim alkışlamış bazı kesimde bizi yuhlamıştı..Hadi buyurun bunun adını beraber koyalım..Nedir şimdi ?? Ortada ölen suçsuz biri var ama trübünler hala 10 sene önceki kinini içinden atamamışlar..Kimse neden o maçta tepkisini güzel bir şekilde ortaya koymadı..Hani nerde taraftarlık,ne yani tarihtemi kaldık büyük taraftarlık..Herkezin birbirinin kuyusunu kazmaya kalkıştığı bir ortamda trübünlerden kimse efendilik beklemesin bence...Ne eskişehirde nede mardinde böyle bişey mümkün olamaz..Bu hafta sakaryayla bir maç yaptık...Maç esnasında (KOYMAK) kelimesinden başka ESESİMİZE bir tepki yapıldımı..Oysa eskişehirspor taraftarı 10 maçtır  hatta geçen seneyide sayarsak 30 haftadır sakaryaya küfür ediyordu..
İşte bu olayların sebebi sadece trübün grupları olamaz..Bir kere açık trübünde maç seyretmek istedim fakat havada uçan o değişik küfürlerin hatte hesabı yok..Hçi değilse trübün grupları artık yerinde küfür etmeyi öğrendi...Allah aşkına  KIZILCIKLI,AYDER,NEFER,ALTES  en son ne zaman kime küfür  etti..Sakarya dışında çünkü ona hekez etti,sadece gruplar değil....Bizler kendi aramızda baya baya düzeldiğimize hatta 2 sene önceki taraftar profilimizden eser kalmadığını çok iyi biliyoruz..
Konuyu bağlamak gerekirse özeti şuuuu.
Eğer güzel şeyler yapılacaksa ilk önce öğrenmemiz gereken kim ne yapıyorsa ona destek olmaktır..Bence çözüme ulaşmanın en büyük yolu oradan geçiyor..Nefer ve ayderin birleştiği hafta (BUNLAR BİRBİRLERİNİ VURURLAR) gibi sağa sola yazılan yazılar zaten eskişehirspor taraftarının birşeyleri yaşamadan baştan kaybettiğini gösterir...
BEN MÜCADELE ETMEM DİYENLER LÜTFEN MÜCADELE EDENLERE TAKOZ OLMASINLAR

ERSİN KONAK
KIZILCIKLI GRUBU
Yukarı
umutjohn Liste gör
Deneyimli Yazar

Umutcan Ünlü
Yer: American Samoa
  Alıntı umutjohn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2007 saat 22:11
tüm mücadelelere,yeniliklere şahsım adına sonuna kadar destek vereceğimi söylüyorum.Bu taraftar güzel işlerin daima arkasında durmuştur.ÖTO oluşumunda da bulunmuştum gerçekten o oluşum tribünlerimize ayrı bir hava getirdi,geçen sene öto oluşumundan sonratribünlerdeki küfür oranı belirli ölçüde azalmıştır.Ki benim en çok hoşuma giden tribüne yenilikler getirmesiydi.Bando takımımız vardı ve gerçekten harikaydı tezahuratlarla birlikte harika oluyordu.yepyeni bir tezahurat ktmıştık daha sonrasında "çav bella eses"diyeSmileBu güzelliklerin tekrar oluşucağına inanıyorum.
sonuna kadar destek...
TEK GRUP,TEK YÜREK,TEK SES...
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2007 saat 22:51
Alıntı yapılan tnt

Bu konuşmalar ışığında kendimizi sorgulamımız gerektiğini düşünüyorum. Burası yeni tribüncülük anlayışını hayata geçirmenin fikri ortamını sağlayabilecek en kaliteli ortam. Bu bakımdan eğer herkes aklındaki fikirleri burada herkesle paylaşırsa eminim ki çok kaliteli fikirler türeteceğiz. Bunun sonucunda da yeni tribüncülük/taraftar anlayışımız şekillenecektir.
Lütfen kimse kimseye kızmasın, terslemesin. Eğer yanlış gördüğümüz şeyler varsa bunu sebepleri ile ortaya koyarsak eminim ki başta tribün liderleri olmak üzere bütün taraftarlar kendilerini sorgulayarak doğruya ulaşacaktır.

Herkes tarafından malumdur ki tribün yapımız şöyledir; devamlı bağıran kapalı( açık tribüne göre sol taraf-nefer-ayde ve kızılcıklı) ve altesin içinde bulunduğu genelde yaş ortalaması belirli olan açık tribün ve malumunuz sosyete diye adlandırılan kapalının diğer kısmından oluşmaktadır. Burada bence altese düşen görec açığa doğru yerde doğru hamleyi yaptırabilmektir. Daha çok kapalıya uyarak tezahürat yaparak açığıda gerekli yerde ayağa kaldırmayı bilmelidir. Artık açık tribünü ayağa kaldırıp arabesk şeyler söyletmekten vazgeçilmelidir. yani açığın profili belli olduğu için kısa ama öz şekilde tezahüratlara dahil edilmelidir. Ayrıca bence çok güzel yaptığımız tezahüratlaran biri olan Esss- Kiii- Şeee- Hiirr takım sahaya çıkarken yada belli bir yerde bir klasik olmalıdır. çünkü gerçekten muazzam bir görüntü ve ses ortaya çıkmaktadır.
Kapalı ise devamlı gürültülü baskı getiren tezahürat yapmalıdır. Özellikle açık tribün çok iyi kollanarak gerekli yerde doğru şekilde açıkla rakip takıma baskı oluşturulmalıdır.

Herkese saygı ve sevgiler...

Çok güzel tespitler. AÇIK tribün ateşlenirse baskı olacağını düşünüyorum.
Yalnız dikkat ettiniz mi bilmiyorum tüm stad hep birlikte bağırdığında bizim takımın oyunu sanki bozuluyor, rakip daha iyi oynamaya başlıyor. (3-4 defa bu dikkatimi çekti, inşallah bir tesadüftür.)
Şimşekler-Şampiyon tezahüratında AÇIK tribün Nefer'den sonra çok geç tezahürata giriyor. Araya "ben çelik arçelik reklamı bile alırız" :-)
bu tezaühratın espirisi tezahüratın tüm stadda sırayla ara vermeden boşluksuz söylenmesidir. Yanlış mı biliyorum?
Bir de bu tezahüratta Kızılcıklı "Kırmızı"  hemen arkasından Nefer "Şimşekler" 3-4 tekrar çok güzel bir ambiyans yakalanabilir.
Bir de Maçta öndeyken bir sitem tezahüratını neden yaparız anlamam, "Haydi Söyle" yin?
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
ESErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Konak
  Alıntı ESErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2007 saat 23:10
Yazılanların hepsini okuyup biraz düşündüm..Çok güzel fikirler belirtilmiş..Fakat ben biraz kırgınım ESKİŞEHİRSPOR camiasına ve özelliklede sadece yorum yapıp hiçbir konuda yardımcı olmayıp eleştirenlere...
Bağlı olduğum KIZILCIKLI nın dışında bir yorum yapmam gerekirse ben şahsım olarak çoğu konuyu gündeme getirmiş fakat çok yalnız kalmıştım..Nedense çoğu kesim bilgisayar ekranının arkasında kalıp sadece oradan fesatlık yapmayı hatta helal olsun iyi birşey yapıyormuşsunuz demek yerine sadece ÖYLE YAPILSA NE OLURKİ ?  gibi basit bir cümlenin arkasına sğınmışlardı..
Sadece 1..2 kişinin desteği veya uğraşmasıyla başarılı olunsaydı bugün eskişehirspor UEFA kupasını alırdı..
Zamanında birlik ve beraberliğin gücünü 1965 li yıllarda herkeze gösterdi bu camia..Fakat günümüz türkiyesinde sadece çıkar ve menfaat taraftarı oluştu her stadta..Biz trübüncülerin yapması gerekenler takımlarına destek vermektir..Yok kendi aranda bölünmüşsen eğer senin kimseye destek verecek halin kalmamış tam tersi desteğe ihtiyacın var demektir..Biz bunun için yani trübün olarak değilde kişiler olarak çok uğraştık..Yeri geldi başarılı olduk yeri geldi elimizde patladı..Ama herkez inansınki şu forumlarda yazan kaç kişi gelipte  evet bu proje iyiymiş bizde destek verelim dedi ?? ya 10 yada 20... Yani yazmakla olmuyor birazda o senaryoyu oynamak lazım...
Ö.T.O yu kurduğumuz zaman bile herkez altında bişeyler aradı..Sonuçta ne oldu herkez gördüki Ö..T.O nun çizgisi gerçekten her taraftara hitab ediyordu..Ama bunu alglıamak bile bir kesim taraftarın vaktini aldı...Anadolu yıldılzı ayder bile ilk kurulduğu zaman herkezin ilginç tavırlarıyla karşılaştı..Nedir yani o dernek beşiktaşın derneğimiydi..Neden iyi birşeyler yapmak isteyen insanlara destek olmak yerine hep köstek oluruz hiç ama hiç anlamam..Bu forumda kaç kişi gidip o derneği ziyaret etmiştir acaba bir anket yapalımmı..Konu burada o dernek değildir sadece bir örnektir...Sakaryaspordan bir tane genç kardeşimiz bir kaza sonucu vefat etmişti...Her şehirin trübünlerinde olduğu gibi bizde daha doğrusu bende üzerime düşen görevi yapmak istedm..Bir pankart yaptırıp buradaki o haftaki maçtas açmış dakika 54 tede sakarya diye bağırttırınca bazı kesim alkışlamış bazı kesimde bizi yuhlamıştı..Hadi buyurun bunun adını beraber koyalım..Nedir şimdi ?? Ortada ölen suçsuz biri var ama trübünler hala 10 sene önceki kinini içinden atamamışlar..Kimse neden o maçta tepkisini güzel bir şekilde ortaya koymadı..Hani nerde taraftarlık,ne yani tarihtemi kaldık büyük taraftarlık..Herkezin birbirinin kuyusunu kazmaya kalkıştığı bir ortamda trübünlerden kimse efendilik beklemesin bence...Ne eskişehirde nede mardinde böyle bişey mümkün olamaz..Bu hafta sakaryayla bir maç yaptık...Maç esnasında (KOYMAK) kelimesinden başka ESESİMİZE bir tepki yapıldımı..Oysa eskişehirspor taraftarı 10 maçtır  hatta geçen seneyide sayarsak 30 haftadır sakaryaya küfür ediyordu..
İşte bu olayların sebebi sadece trübün grupları olamaz..Bir kere açık trübünde maç seyretmek istedim fakat havada uçan o değişik küfürlerin hatte hesabı yok..Hçi değilse trübün grupları artık yerinde küfür etmeyi öğrendi...Allah aşkına  KIZILCIKLI,AYDER,NEFER,ALTES  en son ne zaman kime küfür  etti..Sakarya dışında çünkü ona hekez etti,sadece gruplar değil....Bizler kendi aramızda baya baya düzeldiğimize hatta 2 sene önceki taraftar profilimizden eser kalmadığını çok iyi biliyoruz..
Konuyu bağlamak gerekirse özeti şuuuu.
Eğer güzel şeyler yapılacaksa ilk önce öğrenmemiz gereken kim ne yapıyorsa ona destek olmaktır..Bence çözüme ulaşmanın en büyük yolu oradan geçiyor..Nefer ve ayderin birleştiği hafta (BUNLAR BİRBİRLERİNİ VURURLAR) gibi sağa sola yazılan yazılar zaten eskişehirspor taraftarının birşeyleri yaşamadan baştan kaybettiğini gösterir...
BEN MÜCADELE ETMEM DİYENLER LÜTFEN MÜCADELE EDENLERE TAKOZ OLMASINLAR

ERSİN KONAK
KIZILCIKLI GRUBU
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eki/2007 saat 00:01
Zamanında birlik ve beraberliğin gücünü 1965 li yıllarda herkeze gösterdi bu camia...

Ersin abi bu lafın işin özüdür sorunlarımızın temeli budur "bölünmüşlük".Demişsin kimse derneğe gelmiyor diye haklısın ben de gelmedim ancak ben şöyle düşünüyorum tek dernek tek tribün grubu yani her anlamda tek çatı altında birleşmek tıpkı 65 li yıllarda olduğu gibi tek vücut olabilmek herkes ayrı teden çalıyor kopukluk var bunu gidermeliyiz bu konuda üzerime düşen ne ise yapmaya hazırım.
Yukarı
kare_es Liste gör
Yazar

Ali
  Alıntı kare_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eki/2007 saat 00:07

yanlisim varsa duzeltin de.. eger acigin ustu kapanirsa(?) butun gruplar aciga gecsin diyor ya bazi arkadaslar.. ee o zaman kapalida kim duracak acik biletlerini pahali bulan acik taraftari mi.(burdan "ulan o zaman iki taraf da kapali olcak ne zirvaliyon" diye akillarindan gecirenler icin de sunu belirtiyim. acigin ustune cok portatif, gostermelik, yagmur camuru da yine yasattirabilecek bir kaplama yapilacagini dusunerek boyle yazdim.) (duzgun bisey olursa da 40 yillik acik seyircisi acigin biletleri tukenmis lafini duyunca "yaa birak git kahveye, berebere radyodan tvden bakariz" mi, yoksa "hadi bi de kapaliyi deneyelim" mi der.. ama sunu cok iyi biliyorum ki o ayaklar kapaliya giderken bi taraftan da eski goz agrisina bakip ulan bu gruplarda dagdan geldi bagdakini kovuyo derler..

bence kapali grup tribunu, acik da gosteri tribunu olsun her mac konfetiden kartona sovun alasini yapsin, arada da toplu tezahuratlara katilsin..(soylemesi kolay tabi-yukarda Ersin Konak`in yazisini gorunce bunu da yaziyim dedim.sonuna kadar katiliyorum)   

Yukarı
durukan Liste gör
Deneyimli Yazar

durukan
Yer: tekirdağ
  Alıntı durukan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eki/2007 saat 00:10

bu bölünmüşlüğü gidermeliyiz................. ne yapıp ne edip eski günlerimize dönmeliyiz yoksa büyük Eskişehir taraftarı yok olup gidicek.....

iSTaNBuLDa HaVaLaR NaSıL
aNaDoLuDa ŞiMŞeKLeR ÇaKıYoR

HaKKARiNiN KıRMıZı ŞiMŞeKLeRi
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eki/2007 saat 06:39
Mesele farklı grupların olması meselesi değildir. İsterse bin tane grup olsun. Önemli olan koordine olup tek vücut halinde hareket edebilmektedir. Geçen sene, önceki sene olsa gruplar birleşsin derdim ama şu an itibari ile gerek yok. Çünkü hepsi gerektiğinde ortak hareket edebiliyorlar. Bir sürü örneği var bunun. Birleşin, birleşin demeyi bırakıp birlikte birşeyler yapalım demeye başlayalım.

İhtiyacımız olan tüm grupların, tüm derneklerin ortak hareket etmesini sağlayacak mekanizmadır. Tabi sadece bunlarla sınırlı değil. Hiçbir gruba ve derneğe üye olmayan taraftarın da ortak hareket etmesini sağlayacak mekanizmayı oluşturmamız lazım. Geçen sene ÖTO bunu beceriyordu az da olsa. Tüm grupları ve dernekleri bir araya getirip ortak hareket edilmesini sağlayabiliyordu. Bu sene sessizler. Sebebini bilmiyorum. Bunun gibi bir yapı kurulmalı. Tüm grupların ve derneklerin temsilcilerinin olacağı, herkesin fikrini söyleyip ortak karar alınabilecek bir mekanizma kurabilirsek çok grupluluğun zararını değil faydasını görürüz. Amaç birse bu mekanizmayı kurmak da zor olmasa gerek. Çünkü aklın yolu da bir. Eskişehirdeki arkadaşlar. Tüm mikro hedeflerinizden arınıp Eskişehirspor makro hedefini gözeterek gelin bu mekanizmayı kurun. Tüm taraftar ortak hareket etsin. Deplasmana gitmek isteyen nereye başvurması gerektiğini bilmediği için Eskişehirde kalmasın, deplasmanda takımını desteklesin. Taklit eden değil taklit edilen olalım. Yine tüm takımların ajanları gelip bizden beste öğrensin. Yine her gittiğimiz yerde alkışlarla karşılanalım. Yine herkes helal olsun desin, Türkiye'de zaten sadece Eskişehirspor taraftarı böyledir desin. Kırıp dökmeyi, rakip taraftarla uğraşmayı, renktaşlarımızı saldırmayı bırakalım, sadece ve sadece kara kızıl sevdamızı destekleyelim. Türkiye'nin  tribüncülük bakışına yeni bir anlam kazandıralım, yeni bir bakış açısı getirelim. Taraftar olma olgusunun felsefesine inelim, mantığını kavrayalım. Yeni bir taraftar anayasası hazırlayalım. Bunlara uymayanları aramızdan tecrit edelim, dışlayalım. Unutulmaya yüz tutan Eskişehirsporluluk duruşunu tekrar canlandıralım. Yine tüm Türkiye bizden bahsetsin.

Bunları yapabilecek altyapımız fazlası ile var. Hepimiz tribünlerde büyüdük, tribün tozu yuttuk. İhtiyacımız olan sadece iletişim kurmayı kolay hale getirecek mekanizmayı kurmakta. Gerisi çorap söküğü gibi gelir.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2728293031 64>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır