eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıTürkiye'den Haberler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2930313233 156>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
semihk Liste gör
Deneyimli Yazar

semih
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 12:04
Alıntı yapılan Qwerty

ADANA (A.A)

Adana'da bir kız çocuğu, okula göndermediği ve Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) girmesini engellediği iddiasıyla annesini tabancayla vurarak öldürdü.Ouch

birşeylerin yanlış gittiği kesin.
44 kişiyi namazda katledenler,
ailesinden 8 kişiyi iki gün boyunca pusuda bekleyerek katledenler,
annesini tabancayla vurarak öldürenler....
toplumsal bir çöküş mü yaşıyoruz, bazı değerlerimizi mi kaybediyoruz araştırmak lazım..
Başkalarının kusurlarını görmeye başladığın an, kendi kusurların için aynanın karşısına geçmen gereken andır.
Yukarı
marcus Liste gör
Usta Yazar

UGUR
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 12:34
eet toblumsal çöküşş var ama bunun tek nedemı bu mıllet deıl bu mıllete medya dayandırılarak kafası mesgul olmasını gerceklerı gorememsını ıztıyorlar lutfen ama lutfen -----------zeitgeist--- anlı belgeselı ınleyın lutfennn 
Yukarı
holigantatar Liste gör
Usta Yazar

Soner
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 12:35
Alıntı yapılan marcus

eet toblumsal çöküşş var ama bunun tek nedemı bu mıllet deıl bu mıllete medya dayandırılarak kafası mesgul olmasını gerceklerı gorememsını ıztıyorlar lutfen ama lutfen -----------zeitgeist--- anlı belgeselı ınleyın lutfennn 

Toplumsal çöküşün en büyük nedenlerinden birisi de dilimizi doğru kullanmamak.Clap
Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 12:41
Alıntı yapılan marcus

evet
toplumsal
nedeni
değil
istiyorlar
adlı
izleyin
lütfen (çok n ile yazmanız sizin çok istediğinizimi belirtiyor)

Dilimizi yerlerde süründürerek gerçekten çökmüş bir toplum örneği verdin bize. Mesajlarımızı iletirken lütfen daha duyarlı olup herkese okutmadan önce bir seferde kendimiz okuyalım.
Yukarı
holigantatar Liste gör
Usta Yazar

Soner
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 14:20

İstanbul- Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Hastalığı şüphesiyle Sıvas'ta tedavi gören bir kişi yaşamını yitirdi.

Tokat merkeze bağlı bir köyde yaşayan 53 yaşındaki A.G. bir süre önce rahatsızlandı. Tokat'ta tedavi gören A.G. sağlık durumunun ağırlaşması üzerine 2 gün önce Sıvas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. KKKA Hastalığı şüphesiyle tedavi altına alınan A.G. burada yaşamını yitirdi.

A.G'nin ölümüyle bu yıl KKKA hastalığı şüphesiyle Sıvas'ta tedavi görüp yaşamını yitirenlerin sayısı 7'ye yükseldi.

İstanbul'da kene paniği

İstanbul'da yaz mevsiminin başlamasıyla yurttaşlar piknik alanlarına akın ederken, akşam saatlerinde çok sayıda kişinin kene ısırması sonucu hastanelere başvurduğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne akşam üzeri yaklaşık 150 kişi kene ısırması şikayetiyle geldi.

Yetkililer, genelde piknik yaparken vücutlarında kene olduğunu fark eden yurttaşların, kenelerin çıkarılması için hastaneye başvurduklarını belirtti.

Aynı nedenden dolayı yurttaşların hastanelere gelmeye devam ettiğini, farklı hastanelere gidenlerin de Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yönlendirildiğini vurgulayan yetkililer, hastaneye başvuranların vücutlarında keneler çıkarıldıktan sonra evlerine gönderildiklerini kaydetti.

Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2009 saat 21:08
Pes artik dedirten bir haber........

Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2009 saat 09:54
Celalettin Cerrah ,Osmaniye valiligine atanmis,yeni görevinde  basarilar dilerim....

Yukarı
harun 26 Liste gör
Deneyimli Yazar

harun AKDAĞ
Yer: Eryaman/ANKARA
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2009 saat 13:15
Eskişehir'de, Seyitgazi Karayolu, Asri Mezarlık yakınlarında meydana gelen kazada, yola çıkan köpeğe çarpmamak için direksiyon kıran bir sürücünün kullandığı otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, kimliği henüz tespit edilemeyen 26 AY 813 plakalı otomobilin sürücüsü, yola çıkan köpeğe çarpmamak için direksiyon kırınca, aracın kontrolünü kaybetti. Ormanlık alana uçarak tel örgüleri aşıp ağaca çarpan otomobil, ikiye bölündü. Araçta bulunan kimliği meçhul 2 bayan, olay yerinde hayatını yitirdi. Kazazedelerin, sürücünün cep telefonuyla "112 Acil Servis" ve "156 Jandarma İmdat" hattını arayıp yardım istemesiyle kaza mahalline 3 ambulans sevk edildi.
Kazazede 3 kişiye ilk müdahale, olay yerinde 112 görevlileri tarafından yapıldı. Daha sonra yaralılar, sağlık ve jandarma görevlileri tarafından ambulanslara taşındı. Yaralılar arasındaki bir erkek çocuğuna önce 112 görevlisi, "Tamam yavrum, güzelim sakin ol" diye moral verdi. Ardından ambulansta yanına gelen annesi, "Tamam anneciğim" diye seslenerek oğlunu ayık tutmaya çalıştı. Yaralılar, Eskişehir Devlet ve Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi hastanelerine kaldırıldı. Yaralılardan durumu ağır olan bir kız çocuğu ise, ESOGÜ Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Kazaya sebep olan köpeğin de telef olduğu olayda hayatını kaybeden 2 kişinin cenazeleri, otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna gönderildi. Araçta bulunanların, Eskişehir'in Seyitgazi ilçesine bağlı Ayvalı köyünde yapılan düğün hazırlığından döndükleri öğrenildi.
Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.
<
Yukarı
harun 26 Liste gör
Deneyimli Yazar

harun AKDAĞ
Yer: Eryaman/ANKARA
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2009 saat 14:22

Kaza hem gözünden hem de okulundan etti

Deniz Açık - Cihan Yıldırım / Anadolu Ajansı

Eskişehir’de Kenan Doğulu’nun konserinden dönerken ablasıyla birlikte geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan, kolu ve ayağı kırılırken bir gözünü kaybeden Cansu Nuhoğlu, hastanede yaşam mücadelesi verirken sınıfta da kalınca yıkıldı.
Baba Ertuğrul Nuhoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Bahar Şenlikleri kapsamında İkieylül Yerleşkesi’nde geçen ay düzenlenen Kenan Doğulu konserine katılan kızları Cansu (16) ve Aysu’nun (20) eve dönerken Muttalip yolunda trafik kazası yaptıklarını belirterek, Cansu ve Aysu’nun yaralanan diğer 8 kişi ile birlikte hastaneye kaldırıldığını kaydetti.

Kızı Aysu’nun ayağının kırıldığını ifade eden baba Nuhoğlu, şöyle konuştu:
"Bacağına platin takılan Aysu, birkaç günlük tedavinin ardından taburcu edildi. Koltuk değnekleriyle yürüyebiliyor. Otomobilin ön tarafında oturan Cansu ise ağır yaralandı. Başını çarpan Cansu komaya girdi. Eskişehir Devlet Hastanesinde kaldırıldı. Daha sonra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. 8 gün Yoğun Bakım Ünitesinde kaldı. Kızım Cansu, 8 gün yaşam savaşı verdi. Hayat mücadelesini kazanan Cansu, kaza nedeniyle tek gözünü kaybetti. Kolunda ve bir bacağında kırık var. Tam olarak yürüyemiyor."
-"KIZIMIN SINIFTA BIRAKILMASI HEPİMİZİ ÜZDÜ"-
Baba Nuhoğlu, tek gözünün görmemesine üzüldükleri Cansu’nun hayatta olmasının ailesini ve arkadaşlarını teselli ettiğini bildirdi.
Cansu’nun lisede, Aysu’nun AÜ’de kamu yönetimi bölümünde okuduğunu ifade eden baba Nuhoğlu, şöyle devam etti:
"Kaza nedeniyle kızlarımın eğitimleri aksadı. Üniversite, alınan raporları kabul edince Aysu sınavlara girişte sorun yaşamadı. Sağlık sorunlarıyla uğraşırken Cumhuriyet Lisesi ikinci sınıfta okuyan kızım Cansu’nun sınıfta kaldığını öğrendik. Hastaneden verilen raporları Cansu’nun okul yetkililerine verdim. Yönetmeliğe göre Cansu’nun sınıfta kaldığını söylediler. Mazereti olduğu halde kızımın sınıfta bırakılması hepimizi üzdü. Bu durumun düzeltilmesini, sınav hakkı verilmesini istiyoruz. Cansu’ya şans verilirse sınıfı geçeceğine inanıyorum. Cansu geçici hafıza kaybı yaşadı. Son iki, üç gündür olayları hatırlamaya başladı."
-"KENAN DOĞULU’YA ESKİSİ KADAR İLGİ DUYMUYORUM"-
Cansu Nuhoğlu da İngilizce sınavı öncesi eğlenmek için ablası Aysu ile Kenan Doğulu’nun konserine gittiklerini anımsatarak, konser sonrası bindikleri, bir tanıdıklarının kullandığı otomobilin kaza yaptığını anımsattı. Kazadan sonra hastanede olduğu için sınavlara giremediğini ifade eden Cansu Nuhoğlu, şöyle konuştu:
"Babam sınıfta kaldığımı söyledi. Sınavlara girme hakkı verilse çalışıp, sınıfımı geçerim. Bana sınav hakkı verilmesini istiyorum. Her şeye rağmen okumak istiyorum. Hakim ya da savcı olmak istiyorum. Kenan Doğulu’ya önceden beri hayrandım. Bizim hakkımızda pek bir şey söylememiş. Kenan Doğulu’ya eskisi kadar ilgi duymuyorum. Yapacak bir şey yok artık. Bizi bir arayıp geçmiş olsun demesini beklerdik."
-"DOĞULU’NUN DAHA DUYARLI OLMASINI BEKLERDİK"-
Abla Aysu Nuhoğlu da tedavisi sırasında bacağına platin taktıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
"Koltuk değnekleriyle yürüyorum. Kenan Doğulu bizi hiç aramadı. Ondan hiçbir beklentimiz yok. Hatta bizi söyledikleri zaman adeta dalga geçer gibi geçmiş olsun demiş. Bunları duyunca üzüldük. Doğulu’nun bu konuda daha duyarlı olmasını beklerdik. Sonuçta onun konserinden dönenler kazada yaralanmış. Kardeşime sınav hakkı verilmesini istiyorum. Zaten bir gözünü kaybetti. Sınıfta kalması psikolojik olarak onu rahatsız edebilir. Sınavlar yapılırken Cansu canıyla uğraşıyordu. Geçerli bir mazereti olduğunu düşünüyoruz."

Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Direct Link To This Post Tarih: 14/Haz/2009 saat 14:44
Sehrimiz il sinirlarinda cekilen"Köprü" dizisinin sevimli oyuncularindan Abdül Keskin  hazin bir trafik kazasi sonucu hayatini kaybetmis.Merhuma allahtan rahmet acili ailesine bas sagligi dilerim...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2930313233 156>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,504 saniyede hazırlanmıştır