eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Çekirdekçiler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2122232425 29>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
WaLe Liste gör
Deneyimli Yazar

Serkan
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı WaLe Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 17:46
Alıntı yapılan eses şahin

Siz henüz bizim mirasımızla idare ediyorsunuz.Kendiniz kazandığınız zaman konuşursunuz. Angry

Baba büyüksün ne deyim : )
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 17:52
Şahin abi o kadar sinirlenip kendini yıpratma. Tepkimizi ortaya koyunca biz açığın tamamını kasdetmiyorduk demeye başladılar. Adam ESES e gönül vermese o stadda işi ne? Sen bir ESES sevdalısına yakışmayacak unvanı koyma hakkını nereden elde ediyorsun. 90 dakika bağırdında şu maçı ben kazandırdım diyebilirmisin. Grupçusundur amenna başım gözüm üstüne ama gurp kurarak ESES i böldüğün yetmiyormuş gibi bazı etiketler yapıştırarak ESES imi daha fazla bölme lütfen...
Yukarı
WaLe Liste gör
Deneyimli Yazar

Serkan
  Alıntı WaLe Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 17:53
Alıntı yapılan WaLe

Bir Eskişehirspor aşığının macerası
Çekirdekçi ümmetinden bir yakının onu çocuk yaşta stada götürdüğünde başlar
bir Çekirdekçiye "abi beni önüne alırmısın" la devam eder,
okul harçlıklarının biriktirilip yada babaya maç parası yalvarmaları sonucu maça girilmesiyle pekişir
kendi parasını kazanıp bizzat bilet parasını ödediğinde olgunlaşır
ve çekirdekçi olarak sona erer. ve bu dönem en uzun dönemidir Eskişehirpor sevdalısının.

Tekrar kendimden alıntı yapmanın faydalı olacağını düşündüm. Gençlik geçici arkadaşlar, şimdi 90 dakika ayakta itişerek, kakışarak, zıplayarak maç seyredebilir, deplasmanlara gidebilirsiniz, ya yarın yaşınız 50-60 laradayadığınız da ?

Terbiyesizlik yapmayın, büyüklerinize saygı gösterin.

Yukarı
ESkisigibiES Liste gör
Usta Yazar

Cem E.
  Alıntı ESkisigibiES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 19:04

Es Es'i yaşam biçimi görenler burada ve çekirdekçilik dahil olmak üzere her konuyu araştırıp tartışmakta.

Sezonluk tribün cengaverleri ise ortalıkta yoklar.Bu yazılanlar onlara sitemdir ama okuyamıyorlar maalesef...
“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 19:07
14 Şubat'taki koreografinin okul tarafındaki kalp şeklini kalıp gibi çıkartan çekirdekçi abilerimin önünde saygıyla eğiliyorum.Hug
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
KeKeVi Liste gör
Yazar

Özhan
Yer: Trinidad and Tobago
  Alıntı KeKeVi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 19:48
Sevgili Ahmet Abi;
Benim anlattığım olaylar içerdeki son maçımızda yaşandı. Bi abimize niye alındır diye yazmışsınız fakat siz maç 3-2 iken kendi gözümle gördüğüm çekirdekçileri savunuyorsunuz. Bi alınganlık var ise sizdedir derim.
Belki alay ediyorsunuz kısa pantolon gibisinden bizlerle ama bizde en az sizler kadar yürekten bağlıyız sevdamıza. Ama SEVDALILARLA hiçbir zaman alay etmedik, küçümsemedik.
Bu takım bizlere sizden miras kaldı, doğrudur. İnkar etme gibi bi terbiyesizliğimizde yok.
Dediğim gibi tespitlerimin ve yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım. Kimsede benim trabzon maçında önümde oturan çekirdekçiler hakkındaki düşüncelerimide değiştiremez.
Son olarak benimde çocuklarıma bırakacak bir mirasım olacak. Ama en azından ilerleyen yaşlarımda film izler gibi maç izlemeyeceğim, benim aklımdaki şekliyle çekirdekçi olmayacağım. Mirasınız inşallah mirasımız olacaktır....

Bir sevmek bin defa ölmek demekmiş..
Yukarı
oyaman Liste gör
Usta Yazar

oyaman
  Alıntı oyaman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 20:21
tribünlerde aslolan , takımla beraber maçı oynamaktır, yaşamaktır.
takıma yön vermektir, güç vermektir, moral vermektir.takımı ateşlemektir.
dolayısıyla maç boyunca , oyuna ve gidişata hiç uygun olmayan tezahuratları 90 dk yapsanız hiçbirşey elde edemezsiniz.
ama denizli maçında olduğu gibi bir tribün performansı herşeyi değiştirir.

ben 90 dk. bağırıyorum demekle "çekirdekçilikten" kurtulamazsınız.
sadece seyirci iseniz zaten "çekirdekçisiniz".
KKŞ..KÖRFEZİN KIRMIZI ŞİMŞEKLERİ
BİZ ! ESKİŞEHİRSPORUZ !
Yukarı
SSES26 Liste gör
Yazar

Sami ŞEN
  Alıntı SSES26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 20:46

Bugün çekirdekçi denilen insanlar zamanında o türübünlerin belkide en ateşli taraftarlarıydı. Onlar belkide yıllar sonra çekirdekçi olacaklarını tahmin bile etmemişlerdir. Şimdiki genç taratarların yıllar sonra çekirdekçi olmayacaklarını iddia ettikleri gibi.   

Yukarı
26 ES ES 1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Eskişehir
  Alıntı 26 ES ES 1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 21:18
Neden ''çekirdekçiler'' denince yaşça bizden büyük abilerimiz akla geliyor veya abilerimiz öyle düşünüyor ,anlayamıyorum.BENCE çekirdekçi çekirdekçidir yaşla ne ilgisi var?
Trabzon maçında hemen önümdeki koltukta oturan belki 60 yaşında bir abimizle dakikalarca espanayla atkı salladık.
Çekirdekçi=Yaşça büyük eski toprak abilerimiz, DEGİLDİR.
çekirdekçi=çekirdekçi dir.BENCE
Tek Büyük ES ES
Yukarı
KeKeVi Liste gör
Yazar

Özhan
Yer: Trinidad and Tobago
  Alıntı KeKeVi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 21:22
Yok abi kavram anlaşılmamış. Sanılıyorki biz koca koca abilerimize, dayılarımıza siz takıma destek olmuyorsunuz diyoruz. Herkesin anlayış tarzı kendine olsun ozaman. Benimkide böyle.
Bir sevmek bin defa ölmek demekmiş..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2122232425 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır