eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Çekirdekçiler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2021222324 29>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
PsycoO Liste gör
Deneyimli Yazar

ersin
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı PsycoO Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 16:56
Alıntı yapılan 26şimşek26

Deplasmanlarda çekirdekçiler olmuyor ne hikmetse , LOL ya da biz göremiyoruz Big%20smile

Onlar geçmişte bol bol gitmiştir deplasmana, babamdan biliyorum ..Yaşça da olgunluğa erişmişsin hocam ama neden böyle bişey yazma gereği duydun anlayamadım .
Hepimiz Kızılcıklı , hepimiz Ayder hepimiz Altes , hepimiz Nefer'iz..Biz büyük bir aileyiz...
Yukarı
holigantatar Liste gör
Usta Yazar

Soner
Yer: Estanbul
  Alıntı holigantatar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 17:01
Alıntı yapılan mecek

Ahmet kardeşim öğünmek bizim yanımıza yöremize uğramaz ama bilmeyenler için sözlüklere geçen aşağıdaki cümleyi yazmadan geçemeyeceğim.

"1970'li yillarda amigo orhan'in yonetimindeki sirf bu taraftari seyretmek icin cesitli sehirlerden misafirler ve otobusler geldigi, zamanin yoneticileri tarafindan aktarilmaktadir"

O insanlara çekirdekçi diye hitap eden gençlere en güzel cevap sanırım.
Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
eses_kayhan Liste gör
Deneyimli Yazar

kayhan
Yer: eskişehir
  Alıntı eses_kayhan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 17:03
Alıntı yapılan WaLe

Sen kısa pantolonunla çekirdekçilere "abi beni önüne alırmısın" derken deplasmana şimdinin çekirdekçileri gidiyordu !

çok güzel bi açıklama katılıyorum
ölümüne eses
Yukarı
holigantatar Liste gör
Usta Yazar

Soner
  Alıntı holigantatar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 17:03
Alıntı yapılan ForzaEskisehir

Alıntı yapılan 26şimşek26

Deplasmanlarda çekirdekçiler olmuyor ne hikmetse , LOL ya da biz göremiyoruz Big%20smile

Çünkü deplasmana bağırmak için 90 dakika destek için gidilir.Çekirdek çitlemek için değil

Wale arkadaşımızın yazdığı yazı snırım ikinizede güzel cevap.
Sen kısa pantolonunla çekirdekçilere "abi beni önüne alırmısın" derken deplasmana şimdinin çekirdekçileri gidiyordu !
Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 17:08
Alıntı yapılan holigantatar

Gençlere değil Eskişehirspor Taraftarlarının bir kısmının bunu yanlış algılamasına yönelik bir cevap.Ben genç-yaşlı gibi ayrımları tribüncü-çekirdekçi gibi tam olarak ayrışma olmasa da bu tür nitelemeleri dorğu bulmuyorum.Özellikle şunu görüyorum ki burada Trabzon Taraftarlarından özür dilenme gafletine düşüldü(Benim açımdan) Konuyu bazı arkadaşlarımız karşı çıktı yaşı dolayısyla "Kurtlar Vadisi" sempatizanı gençlik işte dendi..Burada görüşler çarpışmalıdır.Yoksa genç-yaşlı yok o yok bu.Bunlar işin kolayına kaçmaktır.
Yukarı
holigantatar Liste gör
Usta Yazar

Soner
  Alıntı holigantatar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 17:20
Alıntı yapılan huso_26

Gençlere değil Eskişehirspor Taraftarlarının bir kısmının bunu yanlış algılamasına yönelik bir cevap.Ben genç-yaşlı gibi ayrımları tribüncü-çekirdekçi gibi tam olarak ayrışma olmasa da bu tür nitelemeleri dorğu bulmuyorum.Özellikle şunu görüyorum ki burada Trabzon Taraftarlarından özür dilenme gafletine düşüldü(Benim açımdan) Konuyu bazı arkadaşlarımız karşı çıktı yaşı dolayısyla "Kurtlar Vadisi" sempatizanı gençlik işte dendi..Burada görüşler çarpışmalıdır.Yoksa genç-yaşlı yok o yok bu.Bunlar işin kolayına kaçmaktır.

Hüseyin kardeşim insan oğlunun olduğu her yerde kuşak çatışması olmuştur bu trübünlerde ailede her yerde olur. Evet Trabzonspor taraftarından bende özür diledim çünkü evime gelen misafiri ben taşlamam aile terbiyem müsade etmez ve misafir olarakta gittiğim yerde taşlanmak istemem . Taşlamak ve taşlanmak tribücülük ise ben çekirdekçi kalmayı yeğlerim. Ve malesef ülkemizdeki ve şehrimizdeki gençlerde aşırı derecede Kurtlar Vadisdi sempatizanlığı mevcuttur adamların cuma günü yürüyüşleri bile değişiyor diziyi seyrettikten sonra ne hikmetse... Şuda bir gerçektir ki o çekirdekçi tayfa diye hitap edilen kısım küfür etmeden taşkınlık çıkartmadan sadece ve sadece KENDİ TAKIMINI desteklemek için oraya geliyor. Geçmişte ve şimdiki zamanda yaşanan tribün olaylarını hepimiz gördük ve bir çoğumuz şahit olduk bunlara karışmamak ve takımımıozı bu tip durumlara düşürmemek için, ÖRNEK TARAFTAR OLUŞUMU adı altında toplanım oldu . Ama kanı yeni yeni bitlenen gençlerimiz nedense olay çıkarmayı maraz yapayıbüyüklük erkeklik diye görüyor buda tribündeki yaşça büyük abilerimizi amcalarımızı rahatsız ediyor ve uzaklaşıyor. Maç esnasında bir çok olaylara şahit oluyoruz babası yaşındaki adamlara neden bağırmıyorsun diye küfür ediliyor forumlarda çekirdekçi diye hitap ediyorlar . Şunu unutmayalım ki bugün taraftarımızdan bahsediliyorsa Amigo orhan ve onun ÇEKİRDEKÇİ  tarfası sayesindedir. Bilmem anlata bildim mi ?
Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
şimşek26 Liste gör
Yazar

hüseyin
Yer: izmir
  Alıntı şimşek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 17:22

Burada gereksiz yere üzerine alınanlar var , yarası olan gocunur diye bir laf vardır ya o hesap bence , çekirdekçi diye tabir edilen kişlerin kimler olduğunu herkes çok iyi biliyor o yüzden gereksiz yere polemiklere girmeye gerek diye düşünüyorum çünkü çekirdekçiler 90 dk . nın 80 dk. sı sus pus oturan yada mütemadiyen ana avrat söven, hiçbir heyecanı olmayan, sadece gol olduğunda sevinç belirtileri gösteren ,hele takım yenik durumdaysa gram destek vermeyen ,sadece maç izlemek için gelen , tezahürat yapmaya çalışanlara da engel olup çök sus indir şu bayrağı maçı göremiyom felan diyen hatta onlara aptal , kendileri akıllıymış gibi bir gözle bakan yaşları da genelde büyük aralarında genç yaşta olan da var yok değil , topluluk arkadaşlar , daha da eklenebilir bunlara bunlar genelde formasız ve kaşkolsuz gelirler , ellerinde de bilumum strafor çekirdek su şemsiye  felan bulunur  LOL
yer siyah gök kırmızı şimşekler çakıyor dört biryanda
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 17:31

Hüseyin kardeşim insan oğlunun olduğu her yerde kuşak çatışması olmuştur bu trübünlerde ailede her yerde olur. Evet Trabzonspor taraftarından bende özür diledim çünkü evime gelen misafiri ben taşlamam aile terbiyem müsade etmez ve misafir olarakta gittiğim yerde taşlanmak istemem . Taşlamak ve taşlanmak tribücülük ise ben çekirdekçi kalmayı yeğlerim. Ve malesef ülkemizdeki ve şehrimizdeki gençlerde aşırı derecede Kurtlar Vadisdi sempatizanlığı mevcuttur adamların cuma günü yürüyüşleri bile değişiyor diziyi seyrettikten sonra ne hikmetse... Şuda bir gerçektir ki o çekirdekçi tayfa diye hitap edilen kısım küfür etmeden taşkınlık çıkartmadan sadece ve sadece KENDİ TAKIMINI desteklemek için oraya geliyor. Geçmişte ve şimdiki zamanda yaşanan tribün olaylarını hepimiz gördük ve bir çoğumuz şahit olduk bunlara karışmamak ve takımımıozı bu tip durumlara düşürmemek için, ÖRNEK TARAFTAR OLUŞUMU adı altında toplanım oldu . Ama kanı yeni yeni bitlenen gençlerimiz nedense olay çıkarmayı maraz yapayıbüyüklük erkeklik diye görüyor buda tribündeki yaşça büyük abilerimizi amcalarımızı rahatsız ediyor ve uzaklaşıyor. Maç esnasında bir çok olaylara şahit oluyoruz babası yaşındaki adamlara neden bağırmıyorsun diye küfür ediliyor forumlarda çekirdekçi diye hitap ediyorlar . Şunu unutmayalım ki bugün taraftarımızdan bahsediliyorsa Amigo orhan ve onun ÇEKİRDEKÇİ  tarfası sayesindedir. Bilmem anlata bildim mi ?

Soner Ağabey;

Bu sorunların varlığından ben de haberdarım.Ancak bunu kendimiz çözebiliriz.Bugün sen ve ben yarın bir başkası derken bunu toplumsal sindirim olarak başlatabiliriz.Tabi bütün gençleri bu kategoriye koymak ne kadar doğru orasını size bırakıyorum.Benim vurgulamak istediğim şey burada olsun veya reelde bir söz söyleyenin veya mesajının içeriğine değil hemen altındaki yaç bloğuna bakıp.Genç işte ne bilir??Kurtlar Vadisi sempatizanı??...

Bu tür yakıştırmalar acımasızca ve sorgusuzca yapılmaktadır.Ben de buna iaşret ederek özellikle forumda düşüncelerin çarpışması gerektiğine inanıyorum.Bakınız forumda yaşça büyük Şahin Amca olsun veya diğer üyeler olsun kişiler mevcut.Bizim kuşakta forumda bulunuyor.Bunu çeşitlilik olarak görmeli ve düşüncelerimze saygı duymalıyız.Yoksa karalama şeklinde gidersek kimsenin varacağı bir nokta yok.Son bir şey daha;Çekirdekçi diye tabir edilen taraftarımızın(Ben buna karşıyım,tabire,)emeklerini babamızdan,dayılarımızdan ve reislerimizden duyduk.Hakları ödenmez ancak bizlerde daha çok destek bekliyoruz.Yani eleştiri her daim olacak.Ancak bunu yıkıcı değil yapıcı şekilde yaparlarsa memnun kalırız.Açıkçası ben de böyle düşünüyorum.
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 17:39
Yazmayayım dedim ama duramadım yaşım yantarafta yazıyor Ben ESES'in tüm deplasmanlarına gittim. Hatta Kayseri deplasmanında sadece bir minibüsdük.Sizler neredeydiniz? işinize geldiği zaman yaşlıları çekirdekçi diye eleştirenler neredeydi?Atatürk stadında fanatiklik kolaydır.Ben bu yaşta deplasman organizasyonu düzenlerken bize çekirdekçi diyenlerin ağızları eğilir.Siz henüz bizim mirasımızla idare ediyorsunuz.Kendiniz kazandığınız zaman konuşursunuz. Angry
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
26esesalikan Liste gör
Usta Yazar

alican
Yer: Atatürk Stadi
  Alıntı 26esesalikan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 17:45
Alıntı yapılan eses şahin

Yazmayayım dedim ama duramadım yaşım yantarafta yazıyor Ben ESES'in tüm deplasmanlarına gittim. Hatta Kayseri deplasmanında sadece bir minibüsdük.Sizler neredeydiniz? işinize geldiği zaman yaşlıları çekirdekçi diye eleştirenler neredeydi?Atatürk stadında fanatiklik kolaydır.Ben bu yaşta deplasman organizasyonu düzenlerken bize çekirdekçi diyenlerin ağızları eğilir.Siz henüz bizim mirasımızla idare ediyorsunuz.Kendiniz kazandığınız zaman konuşursunuz. Angry
abi sonuna kadar haklisiniz buraya yazip kendinizi sinirlendirmeniz bile yanlis zamaninda esesi nasil savundugunuzu turkiyeye nasil tanittiginizi biliyoruz ne yazikki size layik olamayan bizleriz su anki halimiz iste goz onunde
bence konunun uzamamasi lazim
Şampiyonluk Umrumda Değil. Aseletini kaybetme yeter EsEs'im
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2021222324 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,234 saniyede hazırlanmıştır