eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 133134135
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2009 saat 01:05
Alıntı yapılan otomatikkapi

EStanbulda gezen bir araba pek ilgimi çekti. Arkadaş ya çok cesur yada pek Bursada gezmiyor :)...

16 BJK 56 koptum :)...

kesımlıkle gezemıyordur veya sahte cıft plakayla gezıyordurBig%20smile
BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2009 saat 03:09
Oktay kardeşimiz sadece bilgilendirme yapıyor,abartmayalım arkadaşlar.(msjım abartanlara sadeceWink)

Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2009 saat 21:27

Söz versinler, adaylıktan çekilirim

Bursasporun 8 Hazirandaki olağan genel kurulu öncesi başkan adaylığını açıklayan ve mevcut yönetimdeki görevini de sürdüren Osman Çelik, Ligtv.com.trye konuştu

Çalışmalarını “Bursaspor’un borcunu silmeye geliyorum” sloganıyla sürdüren Çelik, projelerini anlattı. Seçildiği takdirde 2 yıl içerisinde yeşil beyazlı kulübün tek bir kuruş borcu kalmayacağını öne süren Çelik “Ben bunu tahahhüt ettim. Sayın Yazıcı ve Keskin de bu tahahhütü versinler, kesinlikle adaylıktan çekiliyorum” dedi.

Çelik ayrıca Brezilyalı transferler konusunu da gündeme getirerek "Başkan Yazıcı’nın çıkıp bu olayı açıklamasını bekliyoruz” diye konuştu.

"BURSASPOR'U BURSALILAR YÖNETECEK"
Neden adaysınız?

2 senedir Bursaspor’un 2. başkanlığını yürütüyorum. Kulübü borç batağından kurtarmak için yeni dönemde başkanlığa adaylığımı koydum.

Kongre süreci sizin açınızdan nasıl işliyor?
Tabii ki zor bir yola çıktık, ancak her türlü zorluğa rağmen Bursaspor’u bu dertten kurtaracağız. Şu an yönetim listesini oluşturuyoruz, bunu oluştururken de ince eleyip sık dokuyoruz. Bursaspor’u Bursalılarla yönetmezseniz ne başarılı olursunuz ne de bu borçlardan kurtulursunuz. Bizim hedefimiz kulübümüzü Bursalılarla birlikte yöneterek borcunu tamamen silmek. Bunun için belirli projelerimiz hazır.

"BORÇSUZ BURSA TAHAHHÜDÜ VERSİNLER, ÇEKİLİRİM!"
Başkan olmanız halinde yapmayı planladıklarız neledir ?
Öncelikle "Bursaspor’un borcunu ben sileceğim" tahahhütünü verdiğimi hatırlatmak isterim. Diğer başkan adayları İbrahim Yazıcı ve Lemi Keskin’in de bu tahahhütü vermesi halinde kesinlikle başkan adaylığından çekileceğim, ancak bu tahahhütün verilmemesi durumunda ise diğer başkan adaylarının adaylıktan çekilmesini ve Bursaspor’un önünü açmaları gerektiğini düşünüyorum. Bursaspor’da başkanlık koltuğu kutsal bir makamdır. Sayın Yazıcı ve Keskin bu işin altından kalkamazlar. Bu isimler seçilmesi halinde Bursaspor’un borcu daha da artabilir. Benim onlara buradan bir çağrım var. Eğer görev süreleri içerisinde bu borcu sileceklerinin tahahhütünü veremiyorlarsa biran önce çekilip, Bursaspor’un önünü açmaları lazım.

"MİRANDA OLAYI AÇIKLANMALI"
Zamanında kulübe 500 milyar lira veren Mehmet Şentürk gibi Bursaspor sevdalılarının şu günlerde 75 TL üyelik aidatını ödemediği gerekçesiyle üyelikten düşürülmesinin üzüntü verici olduğunu da sözlerine ekleyen Çelik, menajer Miranda olayının da biran önce açıklığa kavuşmasını beklediklerini söyledi. Miranda’nın elinde kulübün 500 milyar liralık seneti bulunduğunu yineleyen Çelik, “O zaman Bursaspor Brezilyalı oyuncuları 5 milyon TL’ye transfer etmiş gözüküyor. Bu çok büyük bir rakam. Başkan Yazıcı’nın çıkıp bu olayı açıklamasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

"VOLKAN VE SERCAN'I SATMAK KULÜBÜ KARANLIĞA GÖTÜRÜR"
Bursaspor'un gündeminde şu sıralar Sercan ve Volkan satışı var, fikriniz nedir?

Volkan Şen ile Sercan’ın satmak kulübü karanlığa götürecektir. Gençlerimizi satarak bir yere varamayız, onlara sahip çıkmalıyız.

Ertuğrul hocanın bazı oyuncuları izlemeye aldığını biliyoruz.
Ertuğrul Sağlam’ın istediği tüm oyuncuları alacağız. Bu konuda herhangi bir problemimiz yok.

2. Başkan olarak görev yaptığınız bir yönetim kurulundan başkan adayı olarak çıkıyorsunuz. Bu yönetimle devam etmeyi düşünmediniz mi?
Mevcut yönetimden bazı arkadaşlar benim listemde... Bugüne kadarki şikayetlerimiz yönetim kurulunda bulunan arkadaşlardan değil; yönetim tarzından kaynaklanıyor. Amacımız yönetim tarzının değiştirilmesi.

Bursaspor’un uzun süredir yıldız oyuncu sıkıntısı var. Yıldız bir oyuncu transfer etmeyi düşünüyor musunuz?
Transfer tamamen hocanın inisiyatifinde olan bir konu. İstediği tüm oyuncuları transfer edeceğiz.

"BAŞKAN BİRÇOK KONUDA YÖNETİME BİLGİ VERMEDİ"
Başkan Yazıcı ile ilgili sıkıntılarınızı daha önce de dile getirmiştiniz. Yazıcı 1.5 sene boyunca kulübü tek başına mı yönetti size göre?

Birçok konudan yönetim kurulunun haberi olmadığını söyleyebilirim. Örneğin Miranda konusu tamamen yönetim kurulunun dışında gelişmiştir. Biz Miranda'yı mı transfer ettik; yoksa onun elinde bulunan futbolcuları mı anlayamıyorum. 500 bin dolar senet nereden çıktı?

Peki 1.5 sene boyunca yönetim nakit sıkıntısı yaşadı. Yazıcı 3 senelik yetki alırsa finans problemini sizce nasıl çözer?
Bursaspor tarihinde yapılmış en büyük yardım kampanyası bu dönemde olmuştur. Ancak borçlarımız hiç azalmamıştır tablo ortada.

Son olarak Bursaspor genel kurul uyelerine vermek istediğiniz bir mesaj var mı?
Genel kurul üyelerinin sağduyulu davranacaklarına inanıyorum. 31 Mayıs 2010 tarihinde yapılan mali genel kurulda Bursaspor'un tüm borçlarının silinmiş olacağını, icraya intikal etmiş borçlar da dahil olarak sıfırlanacağının taahhüdünü veriyorum.

Sercana M.City kancası

İngiliz kulübü, genç golcü için Bursasporun kapısını çalmaya hazırlanıyor

6 MİLYON EURO

Fatih Terim tarafından A Milli Takım kadrosuna alınan ve Azerbaycan ile oynanan özel maçta son yarım saatte forma giyen Sercan Yıldırım’a Ada’dan talip var. İngiliz kulübü Manchester City, Bursaspor’un 19 yaşındaki genç golcüsünü transfer listesine aldı. A Milli Takım`la birlikte Fransa’da bulunan ve bir çok kulübün peşinde koştuğu Sercan için İngiliz ekibinin 6 milyon Euro önerebileceği konuşuluyor.

AZERİ MENAJER İDDİALI

The Times’ın internet sitesinde Manchester City’nin Sercan ile ilgilendiği haberi yer alırken, İngiliz ekibinin önümüzdeki günlerde Bursaspor’un kapısını çalması bekleniyor. Bu arada Azeri menajer Rıza İbanov’un Bursaspor Kulübü ile temasa geçerek genç golcüye İngiltere’den bazı kulüplerin talip olduğunu belirttiği ve, “Çok ciddi teklifler var. Sercan’ı en iyi fiyata satabiliriz” ifadesini kullandığı öğrenildi.

İkisi birden olmaz

Yazıcı, Keskin ve Çelikin borçsuz Bursaspor vaadinin hatırlatılması üzerine

Başkan Yazıcı, Keskin ve Çelik’in borçsuz Bursaspor vaadinin hatırlatılması üzerine, “Trabzon’un 70, Fenerbahçe’nin 200, Beşiktaş ve Galatasaray’ın 100’er trilyondan fazla borcu var. Eğer vizyonun ve hedefin büyükse borcun olacaktır. Hem şampiyonluğa oynayan Bursaspor isteyeceksin, hem de borçsuz Bursaspor. Böyle şey olmaz. Önemli olan ikisini bir arada götürebilmek” dedi. Yazıcı, `Sercan’ı örneğin 10 milyon dolar teklif gelse satar mısınız?` sorusuna ise, “Böyle bir teklif gelirse ben buna tek başıma karar vermem. Ertuğrul Hoca ile tartışır değerlendiririm. Eğer hoca `Sercan’ın kalmasını istiyorum` derse satmam” yanıtını verdi.

Sancılı bekleyiş

Bursasporun kongresine üç gün kala, 3 aday başkanlık için kıyasıya yarışıyor

Bursaspor'un kongresine üç gün kala, 3 aday başkanlık için kıyasıya yarışıyor. Lemi Keskin ve Osman Çelik, mevcut yönetimi topa tutarken İbrahim Yazıcı, tüm kışkırtmalara rağmen sessizliğini koruyor

LEMİ KESKİN CEPHESİ

Başkan adaylığını ilk açıklayan isim olan Lemi Keskin, bir yandan mevcut yönetime ağır eleştirilerde bulunurken, diğer yandan taraftar dernekleriyle de yakından ilgileniyor. Her fırsatta taraftar temsilcileri ve dernekleriyle biraraya gelen Keskin, hem projelerini anlatıyor hem de İbrahim Yazıcı ve yönetimine salvolar gerçekleştiriyor. Seçildiği taktirde şeffaf bir yönetim tarzı belirleyeceğini, kulüp yönetimini profesyonellere bırakacağını söyleyen Keskin, ayrıca 2-3 yıllık süreçte Bursaspor'u borçsuz bir kulüp haline getireceğini iddia ediyor.

ÇELİK’DE KESKİN’İN İZİNDE

Adaylık için son iki gün kala başvurusunu yapan ve gerekçesini ''İbrahim Yazıcı şu ana kadar adaylığını açıklamadığı için bu göreve soyundum'' diye açıklayan Osman Çelik, liste oluşturma çalışmalarını tamamladıktan sonra Lemi Keskin gibi İbrahim Yazıcı ve yönetimini ağır bir şekilde eleştirmeye başladı. Bursaspor'un sezonu 6. bitirmesinin başarı olarak görülmemesi gerektiğini vurgulayan Çelik, ''Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın istediği tüm transferlerin yapılacağı, ayrıca 3 yıllık süreçte kulübün tüm borçlarının sıfırlanacağı'' vaadinde bulunuyor.

BAŞKAN YAZICI SESSİZ

Gerek Lemi Keskin gerekse eski ikinci başkanı Osman Çelik'in ağır eleştirilerine maruz kalan İbrahim Yazıcı ise yanıt vermek yerine sessizliğini koruyor. Yeni oluşturacağı yönetim kurulu listesi, hayata geçireceği yeni projeler hakkında ''sır'' vermeyen İbrahim Yazıcı'nın bu güne kadar kendisi ve yönetim kuruluna yönelik yapılan eleştirilere kongre günü çok ağır bir şekilde yanıt vermesi bekleniyor. ''Hedef geçen yıldan daha başarılı bir Bursaspor'' diyen Yazıcı'nın çok ciddi mali destek sağlayacak yöneticileri listesine almaya çalıştığı sızan bilgiler arasında.

TARAFTAR KARARSIZ

Üç başkan adayı arasında yaşanan bu kıyasıya çekişme camia içinde kararsızlığı da beraberinde getiriyor. Bir grup taraftar, ''Aman önce borçlar kapansın'' diye düşünürken, yıllardır özlenen Avrupa hayalinin bu sezon kıl payı kaçması, diğer bir grup taraftarı, ''Borç nasıl olsa ödenir, gelecek sezon hedef ilk 4, Avrupa kupalarına katılan bir Bursaspor'' görüşünde birleştiriyor. Bu gelişmeler ışığında hangi adayın önde olduğu tahmin edilemezken, camia kongrenin yapılıp, yeni yönetimin şekillenmesini ve transfer çalışmalarına biran önce başlanmasını bekliyor
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
eren2616 Liste gör
Deneyimli Yazar

hakkı
Yer: bursa
Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2009 saat 22:04

EStanbulda gezen bir araba pek ilgimi çekti. Arkadaş ya çok cesur yada pek Bursada gezmiyor :)...

o arabayı ben inegöl de gördüm.benzinlikte tekerine tekme attım .sahibi çıktı geldi inegöllüymüş hasta beşiktaşlı  allahtan kalablıktık bir şey demedi
BursaESES
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2009 saat 22:40
Alıntı yapılan eren2616

o arabayı ben inegöl de gördüm.benzinlikte tekerine tekme attım .sahibi çıktı geldi inegöllüymüş hasta beşiktaşlı  allahtan kalablıktık bir şey demedi

ıste sonuc belı hem ınegollü hemde ezıktaslı Big%20smile ne beklenır
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 05/Haz/2009 saat 13:37
Eyvah eyvah sicili bozukmuş arabanın :)...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 05/Haz/2009 saat 19:25

Yazıcı sadece ağlar ve

Lemi Keskin, sayın Yazıcı sadece ağlar ve fakir edebiyatı yapar, biz ise icraat yaparız dedi

Bursaspor'da 8 Haziran Pazartesi günü yapılacak olağan genel kurul öncesinde, Bursaspor Taraftarlar Derneği ve Grup Çeynç'i ziyaret eden Keskin, son olarak Gemlik ve Orhangazi taraftarlar derneklerini ziyaret etti.

Gemlik Taraftarlar Derneği üyelerine proje ve planlarını anlatan Keskin, daha sonra gittiği Orhangazi Taraftarlar Derneği'nde, 4 yıl içinde 70 milyon TL'lik bir bütçeye ulaşmayı ve bu bütçeyle başarılı bir takım oluşturmayı hedeflediğini söyledi.

Keskin, amaçlarının Bursaspor'u Avrupa'ya taşımak olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

''Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe Bursaspor'a bir arsa verdi. Sayın Yazıcı, bu arsaya bile burun kıvırıp, 'Bu arsadan bir şey olmaz' dedi. Oysa ki biz bu arsa için bile bir akaryakıt dağıtım firmasıyla anlaşmamızı yaptık. 9 Haziran sabahı göreve geldiğimizde 15 yıllık intifa hakkı karşılığı minimum 1 milyon dolar gelirimiz olacak. Sayın Yazıcı sadece ağlar ve fakir edebiyatı yapar. Biz icraat yaparız. Bunu da inşallah önümüzdeki salı sabahından itibaren hep beraber göreceksiniz.''

Yazıcı konuşacak

Kendisine yapılan eleştirilere bugüne kadar cevap vermeyen Yazıcı, bugün konuşuyor

Başkanımız İbrahim Yazıcı bugün saat:18:00-18:30`da Lig TV`de Saat:20:00`da Olay Tv`de görüş ve düşüncelerini aktaracak

Ömer Erdoğan ameliyat oluyor

Ömer Erdoğan bugün Bursa Acıbadem hastanesinde kasık fıtığı nedeniyle ameliyat olacak

Kaptanımız Ömer Erdoğan bugün Bursa Acıbadem hastanesinde Prof.Dr. Abdullah Zorluoğlu tarafından kasık fıtığı nedeniyle ameliyat olacak.

Kaptanımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz

Borç bırakmam

Osman Çelik, 31 Mayıs 2010da Bursasporun borcunu sıfırlayacağım dedi

Başkan adayı Osman Çelik, "31 Mayıs 2010`da Bursaspor`un borcunu sıfırlayacağım. Ben özü, sözü bir insanım. İşadamı olarak 43 senedir karşılıksız çekim çıkmadı" dedi.

SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM

Bursaspor Başkan adayı Osman Çelik, kendisinin şovu seven biri olmadığını belirterek, seçilmesi halinde 1 sene içinde borcu sıfırlayacağını söyledi. Kendisine güvendiğini belirten Çelik, OLAY`a iddialı açıklamalar yaptı: "Kazanırsam büyük bir yükün altına gireceğim. Ben her zaman sözümün arkasındayım. Bütün sözlerimi yerine getireceğim."

HESAP VERİRİM

"Şeffaf, Bursa`ya hesap veren bir yönetim anlayışıyla, eski başkanlar ve yöneticilerden de destek alarak Bursaspor`u yönetmeye talip oldum. Her zaman söylüyorum; Bursa`ya hesap vermeyen yönetim, Bursa`dan maddi destek göremez. Seçilmem halinde Bursaspor için herkesin ayağına gideceğim."

ÇEKİLMEYE HAZIRIM

"31 Mayıs 2010`a kadar Bursaspor`un borcunu sıfırlayacağım. Ben özü sözü bir insanım. İşadamı olarak 43 senedir karşılıksız çekim dahi çıkmadı. Gerçekçi konuşuyorum. Kimseyi de kandırmaya niyetim yok. Diğer iki aday da benim gibi borcu sıfırlamayı taahhüt etsin başkan adaylığından çekilmeye hazırım."

DESTEK ŞART

"Şu an herkes siyasetin, Bursaspor`un içine girmeye çalıştığını konuşuyor. Ben şimdi soruyorum. 24 trilyon borcunuz var. Para için siyasetçilere gidiyorsunuz. Burada Bursaspor`un siyasetin içine girmeye çalıştığı ortaya çıkıyor. Bu borç olduğu sürece de Bursaspor`a her şey girer. Çünkü borcunuz çok."

GENÇLERİ SATMAM

"Bursaspor Başkalığına seçilmem halinde ilk olarak Özlüce Tesisleri`nin önünde ve arkasında bulunan arazileri kulübe kazandırmak istiyorum. Ayrıca Sercan Yıldırım ve Volkan Şen`i satmak gibi bir niyetim yok. Bu iki oyuncuyu satan da altyapıyı satmış olur. Ama yine de bunun kararını verecek kişi teknik direktör Ertuğrul Sağlam`dır."

Bursaspor uçuruma gider

Lemi Keskin Ligtv.com.trye konuştu

Lemi Keskin’in açıklamalarına geçmeden önce bir durumu ziyaretçilerimize açıklamak istiyoruz: Ligtv.com.tr olarak kongrede adaylığını açıklayan 3 isimle de temasa geçtik. Bunlardan iki tanesi röportaj talebimizi kabul etti. Ancak Başkan İbrahim Yazıcı, kongreden önce kimseye röportaj vermeme kararı aldığını söyleyerek bizimle de röportaj yapamayacağını belirtti. Başkan Yazıcı bu dönemde hiçbir yere röportaj vermedi. Ancak şunu belirtmek istiyoruz ki; edindiğimiz bir bilgiye göre de bu akşam (Cuma) Olay TV’de canlı yayına katılacak.

LEMİ KESKİN: RENKLİ... AKTİF... YARATICI...

Şimdi gelelim Lemi Keskin’in açıklamalarına. Herşeyden önce belirtmek isteriz ki; Lemi Keskin çok ilginç bir kişilik. Onun en önemli özelliği aktifliği. Şöyle bir örnek verecek olursak; Ligtv.com.tr’de bir dönem Bursaspor’un eski logosunu kullandığımızı ve bunu düzeltmemiz gerektiğini bir maille öğrenmiştik ve bize bu maili atan kişi Lemi Keskin’di.

Kulübü konusunda bu kadar hassas olan Keskin’in en ilginç özelliği ise Timsah’ı Bursaspor’a sembol yapan kişi olması. Hikaye şöyle: Bursaspor’un eski sembolü inci idi. Bir Beşiktaş maçı öncesi bir gazetede şöyle bir karikatür çıkar: Bir Kartal İnönü’de uçmaktadır ve saha zemininde bir inci durmaktadır. Lemi Keskin cansız, hareketsiz bir sembolün bir futbol takımına yakışmayacağından hareketle, takım için yeni bir sembol aramaya başlar. Bir gece evinde TRT’deki bir belgeseli seyrederken, timsahı farkeder. Güçlüdür, yırtıcıdır ve yeşildir...

Lemi Keskin, timsahı Bursaspor’un sembolü yapmayı kafasına koyar ama bunun için ilginç bir yöntem izler. Camianın önde gelenlerine doğrudan timsahın adını telaffuz edip, empoze etmiş olmamak için, soru-cevap yöntemine başvurur:

- İnci kötü bir sembol değil mi?

- Evet...

- Hemen hemen bütün takımların sembolü hayvan, bizimki de öyle olsa iyi olmaz mı?

- Doğru söylüyorsun.

- Şöyle yırtıcı, güçlü, saldırgan bir hayvan olmalı bence.

- Evet iyi olur.

- Rengi de ya beyaz ya da yeşil olmalı değil mi?

- Evet, yeşil iyi olabilir.

- Yeşil ve yırtıcı hayvan ne var ki?

- Timsah var!

Lemi Keskin belki de onlarca kişiyle bu konuşmayı yapar ve hepsini timsahın iyi bir sembol olacağı görüşüne kendi kendilerine ulaştırır.

Aynı dönemde Bursaspor’un yıldız futbolcusu Mususi’nin de bir hazırlık maçında emekleme hareketini yapması da Keskin’in ekmeğine yağ sürer... Artık herkesin dilinde “Timsah yürüyüşü” vardır... Gelişmeler kısa sürede timsahın benimsenmesini sağlar...

Bu ilginç hikayenin ardından sözü Lemi Keskin’e bırakıyoruz:

"MUCİT" ADAY!

Bursasporlular sizi muhakkak tanıyordur bir de Ligtv.com.tr ziyaretçilerine kendinizi tanıtır mısınız?

200 senelik Bursalı geçmişine sahip bir aileye mensubum. 4 dönem Bursaspor yönetimlerinde görev yaptım. Bursaspor’un simgesi Timsah’ı bulan ve tüm kamuoyuna kabul ettiren kişiyim. Yine Bursaspor’da VIP Tribünün yaratıcısı da benim. Türkiye’de henüz store yokken Intertoto döneminde Türkiye’nin ilk store’unu Bursaspor’a kazandıran kişiyim. Bursaspor’un Intertoto macerasına katkı koyan yönetiminde görev aldım

“TRANSFERDE DUDAK UÇUKLATAN PARALAR BATTI”

Sizi başkan adayı olmaya iten sebepler nelerdi?

Bizi bu göreve iten öncelikli neden Bursaspor’un son derece kötü yönetilmesi ve istenilen noktaya bir türlü gelememiş olmasıdır. Sayın Yazıcı döneminde sergilenen kötü yönetim ve mali çöküş bizim gibi gönülden Bursasporlu olan kişileri rahatsız etmiş ve bu hareketin başlamasına neden olmuştur.

Yazıcı döneminde yabancı transferlerde batan paralar dudak uçuklatacak boyuttadır. Brezilyalı transferlerimizin tamamından hiç faydalanamadığımız gibi Bolivya ve Peru gibi ülkelerden gerçekleştirdiğimiz transferlerle beraber toplamda 10 milyon Dolar civarında parayı transfer çukuruna gömmüş bulunuyoruz.

Şöyle bakarsanız yabancı transferlerden sadece ve sadece Ertuğrul hoca zamanında gelen Shin Young-Rok’tan verim alabildik, diğer transferlerin hepsi kötü sonla sonuçlandı. Dolayısı ile lig sonunda 3 teknik adam değişimine, yapılan 10 yabancı transferden 9’unun ülkelerine dönmelerine ve futbolculara yapılmayan ödemelere rağmen gelen başarı Ertuğrul hocamızın ve ekibinin başarısıdır, yönetimin bu çorbada 1 gram bile tuzu yoktur. Ertuğrul Hocamızın her maç sonrası “Bu ilişki tek taraflı ancak buraya kadar gelebilir” sitemlerinin muhatabı kesinlikle Yazıcı yönetimidir şu ana kadar bu paraları ödeyemeyen Yazıcı tekrar nasıl aday olup kaynak yaratacaktır ? Bize göre satacak 2. lig takımı kalmadığı için, Merinos 3. Lig’den bile düşürüldüğü için Sercan ve Volkan’ı bu yolda kurban edip yoluna devam etmek isteyecektir.

“BİZ YOLA 1.5 SENE ÖNCE ÇIKTIK”

Seçim sürecinde iletişim kanallarının tümünü kullanıyorsunuz, mesela internet sitenizden genel kurul üyelerine ulaşıyorsunuz... Bu kadar çalışmayı kısa bir sürede mi hazırladınız?

Biz bu yola yaklaşık olarak 1.5 sene önce çıktık; o yüzden her konuda son derece hazırlıklı ve donanımlıyız. Biz Bursaspor kurumuna duyduğumuz saygıdan dolayı adaylık açıklamamızı da düzenlediğimiz kokteyl ile birlikte, barkovizyon sunumu eşliğinde duyururken aynı anda internet sitemizi de yayına aldık. Yani bu hazırlıklar çok daha önceden başlandığından dolayı sorunuzdaki gibi kısa sürede yapılmadı. Sadece çok önceden yola çıkmış olmanın avantajlarını kullandık.

İLK HEDEFLER...

Bursaspor’da pazartesi akşamı Başkanlık koltuğuna oturursanız neler yapmayı planlıyorsunuz?

Projelerimizi kısa, orta ve uzun vadeli olarak planlamıştık. Bu program çerçevesinde faaliyetlerimize başlayacağız. Öncelikle şeffaf bir yönetim anlayışının oturması için hemen kolları sıvayacağız. Hocamızın belirlediği oyuncuları Bursaspor’a kazandırmak istiyoruz. Tüzüğümüzde yapmayı planladığımız değişiklikler var, bununla birlikte gerçek anlamda denetim işlevi görecek bir Divan Kurulu yapılanmasını gerçekleştireceğiz. En önemli projelerimizden biri Bursaspor’a ciddi oranda geri dönüşsüz kaynak yaratmak, Bursaspor kulübünü kurumsallaştırarak şahıslara endeksli olmaktan çıkarmak istiyoruz. Günümüzün futbol yöneticiliği bunu zorunlu kılmaktadır.

“TARİHİN EN KÖTÜ YÖNETİMİ...”

Bursaspor bu sene 6. lık koltuğuna otururken, Türk futbol camiasının da beğenisini kazanırken; mevcut başkana rakip olmak ve yarışa girmenizin nedeni ne?

Bursaspor, tarihinin hiçbir noktasında bu kadar kötü yönetilmemiştir. Bursaspor’da yabancı transfer çukuruna çok yaklaşık 10 trilyon gömülmüş durumda bu tblo bizi müthiş rahatsız etti. Biz bu göreve, kongre kararı alınmadan çok önce hazırlanmaya başladık. Tespit ettiğimiz tüm sorunları çözmek için projeler ürettik. Böyle hazırlıklı bir şekilde yola çıktığınızda endişe etmenize gerek kalmıyor. Biz bugüne kadar Bursaspor tarihinde hiçbir başkan adayının yapmadığı kadar ciddi bir tanıtım kampanyası yaptık. Kuruma olan saygımızın bir gereğidir bu durum. Karşılığını da alacağımızdan hiçbir endişemiz yok.

“SAĞLAM’IN İSTEDİĞİ FUTBOLCULARI ALACAĞIZ”

Ertuğrul Sağlam ile ilgili düşünceleriniz nedir?

Bursasporumuza yakışan bir teknik adam. Tüm camia gibi bizim de kendisine güvenimiz tam.

Kongre sonrasında ilk işimiz kendisinin belirlemiş olduğu oyuncuların transferini bitirerek en uygun çalışma imkanını sağlayacağız.

“DİĞER ADAYLAR PROJE SUNMUYOR, BİZ SUNUYORUZ”

Bu yarışta sizce sizi öne çıkaran artılarınız nelerdir?

Diğer adaylar hiçbir plan proje ve somut veriler ortaya koyamazken biz planlarımızı projelerimizi ve kaynaklarımızı net bir şekilde ortaya koyuyoruz. Bursaspor tarihinde kongrede aday olan tüm başkanlar arasında en ciddi seçim kampanyasını yapan adayız. Aday olduğumuzu açıkladığımız anda, internet sitemizi yayına aldık, basın mensuplarına bir kokteyle projelerimizin sunumunu yaptık, hazırladığımız tanıtım kitapçığının dağıtımını yaptık. Tüm bunlar bu sürece ne kadar hazırlıklı olduğumuzun göstergeleri. Bu çalışmalarımız tüm Bursasporlulardan çok büyük ilgi gördü. www.lemikeskin.com adresinden yayın yapan sitemiz yaklaşık 2 haftada 60 bin ziyaretci aldı. Proje kitapçığımız 6 bin kişi tarafından indirilmiş; bu da Bursasporluların konuya ne kadar ilgili olduğunu gösteriyor.

“BURSASPORLULAR İSYAN HALİNDE”

Kongre süreci sizin açınızdan nasıl işliyor?

Oldukça başarılı ilerliyor gittiğimiz her yerde yönetimin soru işaretlerinden rahatsız olan bir çok üyeyle karşılaşıyoruz. İnsanlar adeta bir isyan içerisinde, biz seçim sürecinin ilk gününden bu yana çok yoğun bir çalışma programını ekibimizle birlikte yürütüyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan tüm kongre üyelerine ulaşarak plan ve projelerimizi aktardık. İnsanların bu alanda ne kadar aç olduklarını gördük. Bu sürece çok ciddi bir heyecan kattığımızı düşünüyoruz. Bizim çalışmalarımız bundan sonrası için kongre sürecinde bir devrimdir.

“BURSASPOR TEK ADAMLIKLA YÖNETİLEMEZ”

Başkan Yazıcı ile ilgili bazı eleştiriler dile getirdiniz bundan önce de.. Bunlardan biri de Yazıcı’nın 1.5 sene boyunca kulübü tek başına yönettiği yönündeki iddianızdı. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

Yönetim Kurulu’nun bir çok konu hakkında bilgi sahibi olmadığı yönünde çok ciddi şikayetler var. Bu konuda en önemli gösterge, Yazıcı’nın ikinci başkanı Osman Çelik’in açıklamaları. Bir çok konuda haberlerinin olmadığı yönünde çıkışları var. Oldukça manidardır bu durum. Bursaspor böyle bir yönetim anlayışı ile yönetilemez, yönetildiği sürece de bugün olduğu gibi sorun ve skandallar sürmeye devam edecektir.

“BENCE SERCAN VE VOLKAN’I SATMAYI PLANLIYORLAR”

Peki 1.5 sene boyunca yönetim nakit sıkıntısı yaşadı. Yazıcı 3 senelik yetki alırsa finans problemini sizce nasıl çözer?

Sayın Yazıcı göreve geldiği ilk andan itibaren sürekli maddi sıkıntılardan dert yandı. Kendisine camia içince güven duygusunun oldukça zedelendiğini düşünüyorum. Kentte yapılan yardım kampanyalarında toplanan paralar bile valilikte toplanıyor. Bu şartlar altında en önemli gelir kaynağı elimizde bulunan Sercan, Volkan gibi genç ve yetenekli arkadaşların, satılarak acil ödemelerin yapılarak, kaynak yaratılmaya çalışılacağını tahmin ediyorum. Kongreden başkan olarak çıkmam halinde adı geçen oyuncularımızı bu dönemde kesin olarak satmayı düşünmediğimizi defalarca beyan ettik. Satılacaklarsa bile bunun için çok erken bir dönem. Bizim anlayışımız 19-20 yaşında yeteneklerimizi satmamaktır.

“BURSASPOR UÇURUMA GİDER”

Son olarak Bursaspor genel kurul üyelerine vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Güvendikleri, plan ve projelerine inandıkları adaya destek vermelerini talep ediyoruz. Bursasporluları çok önemli bir görev bekliyor. Üyelerimiz Genel Kurul’da ya tüm yaşananlara karşı çıkıp ‘Hop kardeşim burası Bursaspor, sahipsiz bir kulüp değil. Lütfen 1.5 senede yaptığınız yıkımların hesabını verin ya da direksiyonu işi bilene bırakın” diyecekler, ya da 2. bir seçenek olarak; tüm yaşananlara göz yumup Bursaspor’un bilinmeyen bir uçuruma son gaz gitmesine onay verecekler.  

2009 Alt yapı seçmeleri

Alt Yapı Koordinatörümüz Faruk KORKMAZ yaptığı açıklamada 1992 ile 1997 doğumlu sporcuların Seçmeleri 15 - 19 Haziran 2009 tarihleri arasında Merinos Stadında yapılacağını söyledi.

Seçmelere katılacak 18 yaş altındaki sporcular, Sağlık Ocağından alacakları resimli ( Sağlık Raporu ) ve Anne ve Babalarından alacakları “Oğlumuzun, Bursaspor Seçmelerine katılmasına izin veriyoruz.” Şeklinde bir belgeyi Seçmelere geldiklerinde ibraz etmek zorundadırlar.

Alt yapı seçmeleri 15-19 Haziran tarihleri arasında yapılacak

Alt Yapı Koordinatörümüz Faruk KORKMAZ yaptığı açıklamada 1992 ile 1997 doğumlu sporcuların Seçmeleri 15 - 19 Haziran 2009 tarihleri arasında Merinos Stadı’nda yapılacağını söyledi.

Açıklama şöyle:

Seçmelere katılacak 18 yaş altındaki sporcular, Sağlık Ocağından alacakları resimli ( Sağlık Raporu ) ve Anne ve Babalarından alacakları “Oğlumuzun, Bursaspor Seçmelerine katılmasına izin veriyoruz.” Şeklinde bir belgeyi Seçmelere geldiklerinde ibraz etmek zorundadırlar.

Bu belgeleri getirmeyen sporcular kesinlikle seçmelere alınmayacaktır.

Merinos Stadyumu`nda saat 09.00`da yapılacak olan seçmelerin günleri ve doğum tarihleri şöyle:

TARİH

GÜN

SAAT

DOĞUM TARİHLERİ

15 Haziran 2009

Pazartesi

09.00

1992 Doğumlular

16 Haziran 2009

Salı

09.00

1993 Doğumlular

17 Haziran 2009

Çarşamba

09.00

1994 Doğumlular

18 Haziran 2009

Perşembe

09.00

1995 Doğumlular

19 Haziran 2009

Cuma

09.00

1996 – 1997
Doğumlular

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 06/Haz/2009 saat 17:06

Yazıcı sert çıktı

Olay tvde Burak Uçarın konuğu olan İbrahim Yazıcıi Lemi Keskin hakkında şok iddialarda bulundu

İbrahim Yazıcı, Lemi Keskin'in ilk önce iflas eden şirketinin durumunu düzeltmesini daha sonra Bursaspor kulübüne başkan adayı olmasını söyledi. Ayrıca Bursaspor kulübüne başkan adayı olarak alacağına(1.300 LİRA) temlik koyduran ilk isim olarak tarihe geçeceğini söyledi

Keskinden temlik

Olay TVde Burak Uçarın konuğu olan İbrahim Yazıcı, Lemi Keskin hakkında şok iddialarda bulundu

İbrahim Yazıcı, Lemi Keskin'in ilk önce iflas eden şirketinin durumunu düzeltmesini daha sonra Bursaspor kulübüne başkan adayı olmasını söyledi.

Ayrıca Bursaspor kulübüne başkan adayı olarak alacağına (1.364 TL) temlik koyduran ilk isim olarak tarihe geçeceğini söyledi.

İşte temlik belgeleri

Sercan haberleri gerçek dışı

Yazıcı, şu ana kadar ne Sercan ne de Volkan için hiç bir kulüple bir görüşmesinin olmadığını vurguladı

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ''Geçmiş yıllarda başkan adayı bulmakta zorlanılan Bursaspor'da şu an 3 adayın yarışması başarılı olduğumuzun göstergesidir'' dedi.

Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 8 Haziran Pazartesi akşamı yapılacak olağan genel kurulun Bursaspor camiasına hayırlı olmasını dileğinde bulundu.

Sezonu başarıyla tamamlayan Bursaspor'da, şu an kongrenin konuşulmaması, bunun aksine yeni sezonla ilgili planlamanın yapılması gerektiğini anlatan Yazıcı, ''Aslında bu kongre olmamalıydı. Ertuğrul hocamızın da söylediği gibi, bugüne kadar bazı transferleri bitirebilirdik. Ancak, Bursaspor'da maalesef bu hep böyle olmuştur. Mutlaka başarıya çomak sokulmak istenmiştir. Ben inanıyorum ki, kongre üyeleri salonda bununla ilgili gereken dersi de verecektir'' dedi.

Yazıcı, yaklaşık 1.5 yıl önce göreve geldiği kongrede ''Başarılı bir Bursaspor'' sözü verdiğini, bu sözünü de yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek şunları söyledi:

''Geçmiş yıllarda başkan adayı bulmakta zorlanılan Bursaspor'da şu an 3 adayın yarışması, başarılı olduğumuzun göstergesidir. Göreve gelirken verdiğim başarı sözünü yerine getirdim. Bursaspor'da artık çıta daha da yukarıya yükselmiştir. Ben lig 6'ncılığı ile övünmüyorum. Aksine daha da yukarılarda olmamız gerekiyor. Bugün de yarın da Bursa halkı bunu bekliyor, bunu istiyor. Böyle bir potansiyeli olan, böyle bir taraftarı olan şehir takımı başka nerede var? Bizim yapmamız gereken tek şey, sadece başarı için şehirde birlikteliği sağlamak. Türkiye'nin en önde gelen kenti olarak birlikteliği sağlasak bugün Bursaspor'u kimse tutamaz. Bursaspor taraftarı, Bursa halkı artık puan cetvelinde alt sıralara oynayan takımı hak etmiyor. Bursaspor, her zaman zirveye oynamalı. Ben bu düşünceyle hareket ediyorum. Bu doğrultuda Bursaspor'un başarısı için çalışıyorum.''

İbrahim Yazıcı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin geçen günlerde kulübe bağışladığı arsa ile ilgili olarak, başkan adaylarından Lemi Keskin'in ''Yazıcı, bu arsaya bile burun kıvırdı'' sözüne tepki gösterdi.

Kendisinin yardımı küçümseme gibi bir durumunun söz konusu olmadığını kaydeden Yazıcı, ''Burada verilen bir yardımı küçümsemek kimsenin haddi değildir. Bunu yanlış aksettiriyorlar. Kulübümüze yapılan küçüğüyle büyüğüyle her türlü yardıma teşekkür borçluyum. Bizler, kalıcı gelirler konusunda neler yapmamız gerektiğini düşünmeliyiz. Kalıcı gelir kaynaklarının çok daha fazla olmasını düşünmek, büyük Bursaspor'u düşünmektir. Ben daha büyük Bursaspor'u düşlüyor ve düşünüyorum'' diye konuştu.

-SERCAN YILDIRIM VE VOLKAN ŞEN'İN TRANSFER SÖYLENTİLERİ

Yazıcı, takımın genç oyuncuları Sercan Yıldırım ve Volkan Şen ile ilgili sürekli transfer dedikoduları çıktığını, ancak şu ana kadar ne Sercan ne de Volkan için hiç bir kulüple bir görüşmesinin olmadığını vurguladı.

Sercan'ın şu an A Milli Takım kampında, Volkan'ın da Marmaris'te kendisine ait tesislerde tatilde bulunduğunu ifade eden Yazıcı, ''İki oyuncumuzla ilgili çıkan söylentilerin hepsi yalan. Böyle anlatıldığı gibi transfer teklifi gelse bunu Bursa kamuoyu ile paylaşırım. Bunun dışında bizim de transfer görüşmelerimiz sürüyor'' dedi.

Osman Çelik listesini açıkladı

Başkan adaylarından Osman Çelik, yönetim kurulu listesini açıkladı

Bursaspor'un 8 Haziran Pazartesi günü yapılacak olağan kongresi öncesi, başkan adaylarından Osman Çelik, yönetim kurulu listesini açıkladı.

Çelik, Kırcı Otel'de düzenlediği basın toplantısında, birçok önemli ismin listesinde yer almak istediğini, ancak listenin 15 kişiyle sınırlı olması nedeniyle bazı arkadaşlarını liste dışı bırakmak zorunda kaldığını söyledi.

Güçlü bir yönetim kurulu oluşturduklarını, listede yer alanların birçoğunun daha önce yöneticilik yapmış, deneyimli isimler olduğunu dile getiren Çelik, ''Deneyimli bir ekibiz. Bursaspor'un sorunlarını ve çözüm yollarını biliyoruz. Bursaspor'u daha iyi yerlere getirmek için yönetime talibiz'' dedi.

Çelik, kulübün çok büyük bir mali yük içinde olduğunu, ancak bir yıl içinde borçları sıfırlayacaklarını iddia ederek, ''Bursaspor'un 31 Mayıs 2010 yılında yapılacak mali genel kurulunda üyelerin karşısına borçsuz bir mali tablo ile çıkacağız.

Bunda iddialıyız, bir yıl sonunda kulübün borcu kalmayacak. Bunun için çok çalışacağız. Bursa kazan biz kepçe, gerekli kaynağı bulmak için gerekli girişimleri yapacağız'' diye konuştu.

Diğer adayların borçtan ziyade başarının daha önemli olduğunu belirttiğini anımsatan Çelik, ''Evet borçsuz kulüp yok. Önemli olan karşılayabileceğin kadar borçlanmak. Trabzonspor ligi 3'ncü bitirdi ama borçlardan ötürü huzuru bulamadı. Borç yiğidin, ödeme gücün varsa kamçısıdır'' yorumunu yaptı.

Çelik, bir gazetecinin, ''Yönetim kurulu üyelerinin mali katkısı olacak mı?'' sorusuna, ''Birçoğu eski yönetici ve deneyimli. Ne yapıp ne yapmayacaklarını iyi bilirler'' yanıtını verdi.

''Gerek mevcut yönetimde, gerekse bir önceki yönetimde ikinci başkanlık görevi yaptınız. O zaman da kulübün borçları vardı ama bitirilemedi. Bursa'nın sizin başkanız olması halinde mi kulübe mali katkı yapacağını düşünüyorsunuz?'' şeklindeki soruya ise Çelik, ''Daha önce de Bursaspor'un borçlarının kapanması için kampanyalar düzenlendi. Önceki yönetimleri eleştirmek gibi bir niyetim yok. Her yiğidin yoğurt yeme şekli ayrıdır. Ben bir yıl içinde borçların kapanması için gerekli kaynağı bulacağıma inanıyorum'' diye cevapladı.

Osman Çelik'in açıkladığı yönetim kurulu listesinde şu isimler yer alıyor:

Ali Cakalıoğlu, Suat Mutafoğulları, Levent Akyapak, Mehmet Çavuşoğlu, Ali Ademoğlu, Erhan Cengiz, Selim Yedikardeş, Suat Özkan, İsa Altıkardeş, Serkan Sabuncuoğlu, Muhittin Kırcal, Doğan Dikici, Recep Aydın ve Ali Turan

Temlik Olayında son perde

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcının Temlik İftirasına Bursaspor Kulübü Muhasebe Müdüründen TOKAT gibi yanıt

http://www.lemikeskin.com/ ınternet sıtesının gırıs sayfasında ses kayıdı
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
skinhead Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 06/Haz/2009 saat 18:16
Bursaspor başlığında bu kadar kopyala yapıştır mantığını anlamış değilim.Başlığın kısayolunu kopyala yapıştır yaparsın olur biter.Tamam Bursaspor'u seviyoruzi değer veriyoruz, hatta Bursa'daki maçta boynumuzda Eses atkımızla her yere girdik çıktık, ama bu kadar konunun şişirilmesine gerek var mı?

Başlık kopyala yapıştır yapılır, konu bu kadar uzamaz, bu durum gözümüzde Bursaspor'un değerini düşürmez... 
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2009 saat 08:54
Adayların açıklamaları
Bursa'da başkan adayları konuştu!

Bursaspor’un 46. Genel Kurulu Bursa Atatürk Spor Salonu’nda çoğunluk aranmaksızın yapıldı.

Gerçekleşen genel kurulda, mevcut yönetim faaliyet raporu, mali rapor, tahmini bütçenin konuşulmasının ardından başkan adayları konuşmalarını yaptı.

"BORÇ NASIL DEĞİŞİYOR?"

Genel kurulda görüşülen mali tablolar konusunda söz alan bir üye, mevcut yönetime 17 milyon TL olarak ilk açıklanan borcun 23 Mayıs tarihinde 23 milyon TL arttığını, daha sonra da 15 gün içerisinde 4 milyon TL azaldığını bu artma ve azalmanın Bursaspor resmi internet sitesinde yayınlandığını ifade ederek, bu değişikliğin sebebini sordu. Daha sonra söz alan aday Lemi Keskin ise, “Adriano, Melo, Leandro, Zuniga, Gutiarez gibi futbolcuların maaliyetlerini istedik. Sonra dediler. Genel kurula geliyor konuşma süreci 3 dakika. Bilgi alamıyoruz. Ben hepimizin bilgi sahibi olmasını rica ediyorum” dedi. Üyelerin sorularının ardından Bursaspor başkan adayları konuşmalarını yaptı.

OSMAN ÇELİK : “BORÇLARI SIFIRLAMAZSAM ŞEREFSİZİM”

Bursaspor Genel Kurulu'nda seçim öncesi ilk konuşmayı aday Osman Çelik yaptı. Projelerini anlatan Çelik, "Şerefli Bursaspor kongresinde önce de konuşan sonra da konuşan şereflidir" diyerek sözlerine başladı. Yalnız başına Bursaspor’u yönetmeyeceğini vaadeden Osman Çelik şöyle devam etti:

“Niçin aday oldum? İki senedir Bursaspor’da sizlerin oylarıyla seçilerek yöneticilik yaptım. İyi kötü olabilir. Kimseyi suçlamak adetim değildir. Kendime göre bir takım eksiklikleri daha iyi yapabileceğimi düşünerek aday oldum. Bursaspor borç kamburundan kurtulmadığı süre içerisinde bir yere gelemez. Çok yakın tarihte de Turkcell Süper Lig'de üçüncü olan takım yetinemedi, çünkü borcu var ve olağanüstü kongreye gidiyor. Borç varsa huzur olmuyor. Tabiki borç olacaktır, ama borcun karşılıksız olması insanları üzüyor ve yöneticileri rahatsız ediyor. Ben aday olurken dedim ki, ben Bursaspor’un borcunu silmeye 31 Mayıs 2010 tarihinde bu salonda eğer başkan seçerseniz olağan mali genel kurul isteyerek size neler yaptığımı neler yaptığımızı borçları nasıl sildiğimi göstereceğim. Ben bunun hesabını iki yıldır yapıyorum. Bursa’nın sanayisi herşeyi Bursaspor’u çok rahat taşıyacağını gördüm ve diyorum ki ben bu borçları 2010'da sıfırlamazsam bana haklarımızı helal etmeyin. Ben bunu taahhhüt ediyorum. Silemezsem ben şerefsizim diyorum” dedi.

LEMİ KESKİN : “BİZİM HAYALLERİMİZ VAR”

"Bizim hayallerimiz var" diyerek konuşmasına başlayan Lemi Keskin sözlerine şöyle devam etti:

“Bizim öyle bir hayalimiz var ki, Bursasporumuz sürekli Avrupa’ya oynasın. Tüm liglerde temsil edilsin. Tabi bunların başarılabilmesi için altyapı problemleri halledebilmeliyiz. Öncelikle denetlenme adına defter kitapta değişiklik yapmamız gerekiyor. Diğer kulüplerde hangi transfer yapıldıysa nokta belgelerle konulurken Bursaspor’da konmuyor. Öyle bir denetlenme olsun ki tüm divan kurulu üyelerine mali idari ve sportif faaliyet belgeleri evlerine gönderilsin ve divan kuruluna gelince gerekli eleştirilerini yapsınlar. Öyle bir Bursaspor olsun ki tam anlamıyla profesyonelleşme sağlanmış olsun. Öyle bir Bursaspor hayal ediyorum ki yöneticiler kamera gönünce önüne atlamasın maç sonunda konuşmasın. Maddi altyapısını sağlamlaştıramadığımız hiçbir sistem başarılı olmaz. Bizim üç tane proje var. Birincisi stadın sadece stat olmaması,. Hem stat hem de yasam ve eğlence merkez i olmalı. Yılda 6-7 milyon dolarlık bir gelir bekliyoruz. Özlücede bir alış veriş merkezi hayal ediyoruz. Üçüncü olarak da iki saydığım projeyi aktif bölüme ilave edip borsaya açılmayı vadediyorum 6 ay içinde 10 milyon dolar takıma para koyabiliriz. Yaklaşık 2 sene içinde yaparsak gelecek rakam 10 milyon doların üstüne çıkacaktır” dedi.

Keskin diğer başkan adaylarına da seslenerek, “Benim hayalim Bursaspor’un ayağa kalkmasıdır. Her anlamda özgürleştirilmiş Bursaspor benim hayalimde” diye konuştu.

İBRAHİM YAZICI : “BEN İBRAHİM YAZICIYIM”

Son konuşmayı yapmak üzere kürsüye çıkan İbrahim Yazıcı ise üyeler tarafından ayakta alkışlandı. Yazıcı “Büyük başkan” sesleriyle kürsüye çıktı. Olağan genel kurulun hayırlı olmasını dileyen Yazıcı şöyle konuştu:“Kantarın topu kaçar diye konuşmamı yazılı yapıyorum. Öncelikle güzide kulübümüzün yönetim görevini bize verdiniz. Bu görev sorumluluktu. Bizde kollarımızı sıvadık ve bu sorumluluğu sırtımızda hissettik ve layık olmaya çalıştık. Bizim isteğimiz yeşil beyaz bayrağın hak ettiği yerde dalgalanmasıydı. Bazı olumsuz söylemlere iyin doğası olarak kabul ettik. İyi niyetle gayretle hedefimize devam ettik. Olağan kongre fayda getirdi. Şehrin bazı dinamiklerinin harekete geçip Bursaspor için bir şeyler yapması beni sevindiriyor. Bu gün tarihinde ender rastlanır bir şekilde 3 adaylı bir seçim yapılıyor. Biz de bundan memnunuz” dedi.

Geçmiş dönemde aday bile çıkmadığını belirten Yazıcı, “Her ne kadar mahkeme kararıyla toplandıysak da iyi oldu. Yeni bir ekiple karşınıza çıkıyoruz. Yeni bir anlayışla karşınıza çıkıyoruz. Ayakları yere basan gerçekçi projelerimizle Bursaspor’u geleceğe taşıyacak gücümüz var. Bazı adaylar ve basın mensupları bize muhalefet yapmayı görev edinmiştir” dedi. Alınan oyuncularla ilgili konuşan Yazıcı, “Birkaç futbolcunun takımla uyuşmaması bazı çevreler tarafından sık sık dile getirilmiştir. Her dönem yapıya uymayan onca futbolcu ve teknik direktörlere bazı bedeller ödenir. Bu iş futbolun doğasında vardır. Sizin gönderdiğiniz bir futbolcu bir zaman sonra parlak kariyer yapabiliyor. Özellikle altyapıdan aldığımız çocuklarımıza verdiğimiz destek ve güvenle tüm şehrin memnun olduğunu biliyoruz. Kadromuza kattığımız yerli ve yabancı futbolcularımızın da başarıları ortadadır” dedi.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve futbolcu kalitesini kimseyle tartışmayacağını belirten Yazıcı, “Bunu getiren ben İbrahim Yazıcı’yım. Önümüzdeki dönem ise kısa başlıklarla; Bursaspor’umuza yakışır stat yapılacak tüm zamanımızı harcayacağız. Vakıf kuracağız. Bursa kolejini kuracağız. Uzmanlık komiteleri kurarak yönetimi tabana yayacağız. Bursaspor sevgisini tüm Bursa’ya dağıtmak istiyoruz” diye konuştu

İşte toplam borç

İbrahim Yazıcı, Osman Çelik ve Lemi Keskinin başkanlık için yarıştığı genel kurulda, kulübün toplam borcunun

Bursaspor Kulübü'nün olağan genel kurulu başladı. İbrahim Yazıcı, Osman Çelik ve Lemi Keskin'in başkanlık için yarıştığı genel kurulda, kulübün 18 bin 856 lira borcu olduğu bildirildi.

Atatürk Spor Salonu'nda çoğunluk aranmaksızın gerçekleşen genel kurul, Prof. Dr. Halis Öztürk'un divan başkanlığına seçilmesiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Bursa Valisi Şahabettin Harput bir konuşma yaptı.

Harput, başarılı bir sezon geçiren Bursaspor'un geleceğinin biçimleneceği tarihsel bir gün yaşadığını belirterek, ''Dünyanın birçok yerinde spor, ülkeleri ve şehirleri marka aline getiriyor. Pek çok şehirler sahip oldukları takımlarla, kulüplerle ve spor branşlarıyla anılır hale geldiler. Bursaspor da bugüne yeni başarılarla 'dünya kenti yapacağız' dediğimiz Bursamız'ı dünyanın en tanınan kentlerinden biri haline getirecektir'' dedi.

Kongrede 3 adayın olmasının sevindirici olduğunu dile getiren Harput, yeni yönetimden gelecek sezon için ilk 3'ü hedeflemesi ve şeffaf bir yönetim biçimi benimsemesi önerisinde bulundu.

Harput'un konuşmasının ardından mahkeme kararı gereği 2012 yılı mayıs ayında yapılması gerekli olağan genel kurulla ilgili tüzük maddelerinin değişikliği görüşüldü. Tüzük değişikliği, görüşmelerin ardından oyçokluğuyla kabul edildi. Daha sonra Bursaspor Kulübü'nün faaliyet raporunu yönetim kurulu üyesi Recep Bölükbaşı okudu. Bursaspor Kulübü'nün tüm kongre üyelerine faaliyet raporu, kesin hesap ve bilançolarının bulunduğu kitapçık dağıtıldı. Kesin hesap ve bilanço ve denetleme kurulu raporları, denetleme kurulu üyesi Mümin Bekcan, tarafından okundu. Kulübün 18 milyon 856 bin 939 lira borcu olduğu bildirildi.

Başkan adaylarından Lemi Keskin, kesin hesap, bilanço ve denetleme kurulu raporlarıyla ilgili konuşma yaptı. Adriano, Melo, Leandro, Zuniga ve Gutiarez gibi futbolcuların kulübe maliyetinin yönetim kurulu tarafından açıklanmasını istedi.

Kongre üyesi Reha Ateş ise kulübün 2 ay önce yapılan mali genel kurulunda borcunun 17 milyon lira olarak açıklandığını, kongre öncesi resmi internet sitesinden borcun 23 milyon lira, bugün kongre için dağıtılan kitapçıkta ise yaklaşık 19 milyon lira olarak açıklandığını belirterek, ''Kulübün borcu 2 ayda nasıl 6 milyon lira artabiliyor, 15 günde de 4 milyon lira düşüyor onu anlamış değiliz. Yönetim kurulundan bunun açıklanmasını istiyoruz'' dedi.

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, tüm konuşmalara daha sonra gerekli yanıtı vereceğini belirterek söz almadı.  

Başkan İbrahim YAZICI

Genel Kurulumuz gecenin geç saatlerinde sonuçlandı ve İbrahim Yazıcı bir kez daha Bursaspor başkanlığına seçildi

Başkan İbrahim Yazıcı, bir önceki dönemde 2. Başkanlık yapan Osman Çelik ve eski yöneticilerden Lemi Keskin`in yarıştığı kongrede,1011 oyun 619`unu alarak zafer kazandı.

Yazıcı`nın rakiplerinden Osman Çelik 240, Lemi Keskin ise 147 oyda kaldı. İbrahim Yazıcı`nın Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Haluk Özkıyıcı, Recep Bölükbaşı, Mesut Mestan, İrfan Koç, İlhan Uslu, Selçuk Eren, Öztürk Yazıcı, Necmettin Kocaman, Hasan Saltan, Ferruh Nayman, Şentürk Turan, Zekeriya Ünaldı, Mehmet Kara ve Mustafa Yedikardeş .

Başkanımız İbrahim Yazıcı zaferin ardından yaptığı açıklamada omuzlarındaki sorumluluğun bir kez daha arttığını belirtti ve yeniden göreve gelmesinde emeği geçen tüm üyelere teşekkür etti.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 133134135

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,344 saniyede hazırlanmıştır