eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Çekirdekçiler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1718192021 29>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2009 saat 17:52
Alıntı yapılan 26 ES ES 1965

PsycoO arkadaşım 'Kareografilerde çekirdekçi diye tabir edilen abilerimizin emeği nasıl hiçe sayılır' yazmışsın ,bir kere ben yaşça bizden büyük taraftar abilerimize çekirdekçi demiyorum sen diyorsun.İkincisi koreolarda hiç kimsenin emegini küçümsemiyorum diyorum ki insanlar o kadar emek harcayıp birşeyler hazırlamışlar bizlerde gelip dagıtılan kartonları kaldırmışız bunun için bizlerin mi takdir edilmesi gerekir yoksa bu şovlar için günlerini gecelerini harcayan gençlerin mi?O kadar hazırlıktan sonra o kartonları kaldırmak ,gereken destegi vermek zaten her ESkişehirspor lunun görevidir diyorum. nesini anlayamıyorsun?
Çekirdekçi=Yaşlı taraftar dır diyorsanız çekirdekçi den farklı farklı şeyler anlıyoruz demektir.

eskişehir taraftarlarının çoğu yaş 30'u geçtimi çekirdekçi olur bir kenara çekilir görevini gençlere bırakır sen diyorsun ki koreoyu hazırlayan gençlerin takdir edilmesi onlra zaten kimsenin bir şey dediği yok bizim burda anlatmak istediğimiz diğer takımlarda koreo yapıyorlar ksk antalya adamlar beceremiyor neden onların çekirdekçileri bizim çekirdekçiler kadar bilinçli değilde ondan son SEVDAN BİR ATEŞ koreosunda bırak çekirdekçileri bir polis abimiz bile şeritlerin ucundan tutup destek vermişti sene 1981 adana maçı sene 1982 ismail arcanın jübülesi 1984 alisamiyendeki beykoz maçı 1987 g.birliği kupa maçı 1995deki istanbul maçında koreoları hazırlayan ve şimdi hepsi çekirdekçi olan abilerime sonsuz teşekkürler
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Yer: Turkey
  Alıntı Volkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2009 saat 18:54
Çekirdek gibi vazgeçilmezdir Çekirdekçi'ler ..
Eskişehirspor'u bu günlere getirdikleri için hepsinden Allah Razı olsun ..
Gözleri arkada kalmasın ..
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
delibalta Liste gör
Yazar

özkan
Yer: Eskişehir-ES
  Alıntı delibalta Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2009 saat 19:44
HİŞT GENÇLER ..biz sizin yaşınıza gelmeyiz ama siz bizim yaşımıza geleceksiniz...her maça gelirim,gırtlağım kopuncaya kadar bağırır,aşkımı yaşar ve giderim.çekirdekçi olunuyorsa çekirdekçiyim ülenBig%20smileThumbs%20Up  
*HAYATIN ANLAMI SİYAH KIRMIZI*
Yukarı
26 ES ES 1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Eskişehir
  Alıntı 26 ES ES 1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2009 saat 21:44

Meger ben yanlış biliyormuşum, çekirdekçi diye Eski toprak abilerimize  deniyormuş .Özür dilerim.Ama artık çekirdekçiligin direk yaşla ilgili oldugunu- 40-50 li yaşlara gelince herkesin mutlaka çekirdekçi  olacagını(benimde 3 senem kalmış)yani kısaca ''çekirdekçi=yaşlı taraftar'' demek oldugunu , buraya yazılan ısrarlı yazılar sayesinde biliyorum.
 Oysa ben : tirübün tezahurat yaparken kılını kıpırtatmayan ,hakemin hatalı kararlarına bile tepki göstermeyen,sagındaki solundaki bagırırken kafasını çevirip bakmayan, kaçan gol pozisyonlarında dövünmeyen, maçı seyretmek-takımı için tezahurat yapmak yerine kız arkadaşıyla sohbet etmeyi tercih eden  ve genelde hiçbir heyecan belirtisi göstermeden sakin sakin maçı izleyebilme başarısını gösterebilenlere çekirdekçi denir, diye biliyordum.Demek ki yanlış biliyormuşum .Sahi bu tarz maç seyredenlere ne deniyordu?
Tek Büyük ES ES
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2009 saat 22:35

Sahi bu tarz maç seyredenlere ne deniyordu?

Onlara da '' Hakiki Çekirdekçi '' ya da '' Öz Çekirdekçi '' denebilir.
Doksan dakika maç izlerler, gol pozisyonuna girildiğinde ayağa kalkarlar.
Genelde futbolu teknik direktör düzeyinde bilirler, çok iyi anayla avrada kayarlar,
Fazla çıkıntılık yapmazlar, çevresindekiler Porsuğa atlasın, yüzmeyi bilmese de atlarlar.
Kim demişse yaşlı taraftar çekirdekçidir diye halt etmiş, çekirdekçilik sosyal bir başbelasıdır.

Smile
# Direnmüdavim....

Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Haz/2009 saat 00:00
Alıntı yapılan hüsnü

Alıntı yapılan PsycoO

Kareografilerde çekirdekçi diye tabir edilen abilerimizin emeği nasıl hiçe sayılır, böyle bi yorum eskişehirspor taraftarından nasıl çıkar anlamış değilim  ..İ.B.B maçında da güneşin altında kartonalrı dagıtan bizdik bu yıl da dagıtan bizdik ..Maçtan önce yaptığımız hazırlıkların boşa gidip gitmeyeceği hep merak konusu oldu fakat o çekirdekçi abilerimiz bizi hiçbir zaman utandırmadı , herşeyi olması gerektiği gibi yaptı !  Açık trübünde bulunan taraftarların % 90 ı gerektiği yerde gerektiği gibi tezahurat yapıyor zaten , ama ne yazık ki yaşça büyük olan taraftarın adı çekirdekçi olarak kalmış,  biz burda bunun tartışmasını yapmıyoruz ..Eğer buna başka bir isim konulacaksa bunun yerı burası değildir ...İllaki birilerine çekirdekçi denecekse kapalının sağ kısmında bulunan , içerde oynanan maçların hiçbirinde zahmet edipde ayağa kalmayan ruhsuz insanlardır asıl çekirdekçiler !!!

Meger ben yanlış biliyormuşum, çekirdekçi diye Eski toprak abilerimize  deniyormuş .Özür dilerim.Ama artık çekirdekçiligin direk yaşla ilgili oldugunu- 40-50 li yaşlara gelince herkesin mutlaka çekirdekçi  olacagını(benimde 3 senem kalmış)yani kısaca ''çekirdekçi=yaşlı taraftar'' demek oldugunu , buraya yazılan ısrarlı yazılar sayesinde biliyorum.
 Oysa ben : tirübün tezahurat yaparken kılını kıpırtatmayan ,hakemin hatalı kararlarına bile tepki göstermeyen,sagındaki solundaki bagırırken kafasını çevirip bakmayan, kaçan gol pozisyonlarında dövünmeyen, maçı seyretmek-takımı için tezahurat yapmak yerine kız arkadaşıyla sohbet etmeyi tercih eden  ve genelde hiçbir heyecan belirtisi göstermeden sakin sakin maçı izleyebilme başarısını gösterebilenlere çekirdekçi denir, diye biliyordum.Demek ki yanlış biliyormuşum .Sahi bu tarz maç seyredenlere ne deniyordu?
Onlara da '' Hakiki Çekirdekçi '' ya da '' Öz Çekirdekçi '' denebilir.
Doksan dakika maç izlerler, gol pozisyonuna girildiğinde ayağa kalkarlar.
Genelde futbolu teknik direktör düzeyinde bilirler, çok iyi anayla avrada kayarlar,
Fazla çıkıntılık yapmazlar, çevresindekiler Porsuğa atlasın, yüzmeyi bilmese de atlarlar.
Kim demişse yaşlı taraftar çekirdekçidir diye halt etmiş, çekirdekçilik sosyal bir başbelasıdır.
Smile
 Hüsnü abi msj.ında söylemiş zaten,üstüne yazmak abes kaçacak. 
Koray kardeşimde gayet güzel analiz etmiş aslında.
Alper bey siz yazılanları nasıl algılıyorsun anlamış değilim...
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Yer: Turkey
  Alıntı Volkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Haz/2009 saat 00:09
Alıntı yapılan Volkan

Çekirdek gibi vazgeçilmezdir Çekirdekçi'ler ..
ClapClapClap
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
karaboğa Liste gör
Yazar

kağan
Yer: çanakkale
  Alıntı karaboğa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Haz/2009 saat 00:12

Doksan dakika maç izlerler, gol pozisyonuna girildiğinde ayağa kalkarlar.Big%20smile oyucumuz gole giderken sanki mexico dalgası yapıyomuşuz gibi görüntü çıkar o bölgede Clap

Genelde futbolu teknik direktör düzeyinde bilirler, çok iyi anayla avrada kayarlar Angry

Takım önde değilse hayatta istiflerini bozup da tezahürat yapmazlarAngry

Ama şunu söyleyeyim herşeye rağmen bizim çekirdekçilerimiz bile diğer takım taraftarlarına fark koyarlar bi karizma var yani farklı LOLLOLLOL
es es es ki ki ki eski eski es , rüzgar ol fırtına ol kaleden keleye ES :)
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
  Alıntı alyans999 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Haz/2009 saat 00:37
  Açığın üstünü peyman kapatsın,adıda peyman çekirdekçiler tribünü olsun.1 sezonda zaten yaptığı masrafı çıkartır,adıda üstüne kar kalırBig%20smile
S.nalbant
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Haz/2009 saat 00:55
Her takımda aktif grup vardır,az ama öz.Her takımda aktif olmayan tribün vardır,çoğunluk. Bu her takımda değişmez bir gerçek.Aktif grup hiç susmaz,hep bağırır an gelir aktif olmayan çoğunluğa yüklenirler,"Hep beraber...Hep beraber"diyerek.Çoğu takımın grupları galeyana getiremesede, getirenlerde vardır.
Bizde ise tersi olur genelde,bizde grup yoktur,gruplar vardır.Uğraşırlar karşılıkda alırlar,gruplar tek ses olduğunda.karışırsa grup uyumu hadi ordan der gibi kılı kıpırdamaz o koca tribünün."Acaip bir pozisyon olur direkler,kılpayı kaçanlar gibi" Açık otomatik başlar ve bir yerde tek seslilig oluşur kendiliğinden,başsız boşsuz dev bir dalga yayılıverir hemde tek sesli olarak.Adı yakın zamanlara kadar yokken gruplarca "bu sadece EsEs imiz babında değil"etliye,sütlüye katılmadan maç seyretmeye gidenler için yakıştırılmış hakaretvari bir deyimdir Çekirdekçi ismi.
Aslında ileri yaşda,orta yaşda,genç yaşda hepsi bir grup içindeyse ve tenis maçı izler gibi kafalar sol,sağ hesabı dönüp duruyorsa Çekirdekçi olmanın yaşlada alakası yoktur.
O zaman soruyorum.bu Şehirde Çekirdekçi varmıdır?
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1718192021 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır