eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF 1.Lig Değerlendirmesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2122232425 117>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
Online Durum: Offline
  Alıntı Banderas_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2007 saat 20:15
Bu günkü maçtan sonra anladım ki,ESESim bu ligin en iyi takımı.Sakaryaspor ilk derby maçını Şerefsiz oğlu şerefsiz hakem sayesinde kazandı.Bundan sonra oynayacağı diğer zorlu maçlarda düşüş yaşayacağı bu futbolla belli oluyor.Bizi yenen takım bir daha kimseyi kolay kolay yenemiyor.Sakarya ancak ilk altı içinde olur,ilk iki içine giremez.Ayrıca Sakaryasporun ekonomik sorunlarıda var.İleriki zamanda bunlar su üstüne çıkacaktır.Sakarya 90 dk.içinde ciddi olarak kontra olmak kaydı ile 2 kez kalemize geldi.Bunlardan biri gol oldu zaten.
Devre arasına kadar ilk 3ten kopmazsak,ki kopmayız gibi,2.devre zirveyi zoryan takımlar Antalya,Malatya belki,Sakarya,Ordu Eskişehire gelecek.
Devre arsı 2-3 ara transfer ile bu ligi açık ara ŞAMPİYON bitiririz.
Anekdot,MHK ile ciddi bir şekilde görüşülerek bu kişiliksiz hakemlerin ESESimiz ile dertleri nedir?bir araştırlsın ve tepki konulsun please....
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
kartES Liste gör
Usta Yazar

Erkan AKÇORAY
  Alıntı kartES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2007 saat 20:19
panik yok.zaman uzun.ancak net olan birşey var.
KENDİMİZ KABUS ÜRETİYOR ,SONRADA NE GEREĞİ VARMIŞ DİYORUZ.
gördük bugün gözümüzde büyüttüğümüzü.tıpkı daha önce büyüttüklerimizde olduğu gibi.
bu ligin en iyi takımı biziz ama kısmetsiziz.
bu hep böyle gitmez,gitmeyecektirde.
ben artık 5 maçlık bir seri yakalayacağımıza eminim.hakettik diye düşünüyorum.
bu arada sn:Fethi Hocamızıda biraz aktif olmaya davet ediyorum.
bizim korunmaya ihtiyacımız yok.ancak hakkımızında göz göre göre elimizden alınmasınada tahammülümüz yok.
biz bu ligden BAĞITTIRA BAĞITTIRA ÇIKARIZ.
yeterki dıştan gelecek tezgahlara karşı uyanık olalım kendimiz kendimize zarar vermiyelim.
vermeye çalışanlara karşı önceden/anında tedbir alma refleksine sahip olalım.
bunu tüm camia olarak yapalım.GERİSİ GELİR.
Yukarı
ashanye Liste gör
Usta Yazar

Ayhan ÜNAL
Yer: Eskişehir
  Alıntı ashanye Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2007 saat 20:35
Ortalama her maçta 2 puan alan takım şampiyon olur bu matematikle -2 puanımız var.Sakarya ve malatya deplasmanlarından mutlak iyi ounayıp alamadığımız puanlarla lider durumda değiliz.Her takımın durumunu oynadığı futbolu mali durumlarını düşündüğümüzde biz bu ligden şampiyon olur çıkarız.Tek rakibimiz kendimiziz.
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.
Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
  Alıntı Banderas_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2007 saat 20:55
Önümüzdeki hafta Kartalspor,kötü futbol oynayan Sakaryayı yener.Tahminlerinizi ona göre yapın.Tüyo benden.
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
tcatu Liste gör
Deneyimli Yazar

ÇAĞLAR
Yer: Turkey
  Alıntı tcatu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2007 saat 21:03
bu hafta cok garip geçti.. favoriler hep puan kaybetti bir tek antalya yendi.. sakarya kimilerine göre favori olsada macı izleyenlerin ortak görüşü en az beraberlikti..
esesimiz acısından ne kadar haksız yere yenılse de rakiplerın puan kayıpları cok fazla bizi arkaya düşmemezi sağladı. ama emınım ki esesim şampiyon olucak.
çok koşuyor iyi oynuyoruz. mesela sergen 2 dk golu atsa suan cok farklı seyler konusacaktık.
sakarya bu oyunuyla nasıl lider anlamıs değilim. daha kendı evinde bile baskılı oyun oynayamadı bize karşı.
bu ligin tek favorisi biziz.. sergen de bize çok sey katıyor. kariyerinde bircok seye doymus bir futbolcu olmasına ragmen azminden dolayı sergeni kutluyorum.

EFSANE GERİ DÖNDÜ!  
Ama Açık Hala Açık......

Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 15:16
Bu sene lig geçen seneye göre çok çekişmeli olacak hem düşme yarışı açısından, hem ilk 2 yarışı açısından hem de ilk 6 yarışı açısından. Özellikle ikinci yarı bizi çok sert bir lig bekliyor. Her türlü duruma hazırlıklı olmalıyız. Bir sürü alavere dalavere dönecektir.

9. hafta sonu itibari ile duruma baktığımızda Sakarya'nın 6. takıma 9, 2. takıma 4 puan fark attığı görülüyor. Bu hafta Kartal maçını kazanırsa garantiler diyenler var. Ben tersini düşünüyorum. Sakarya Kartal maçını kazansa bile sonraki haftalarda umulmadık takımlara umalmadık puanlar kaybedecektir. Sakaryaspor'un güçlü bir kadrosu yok. Çok mücadele ederek, akıllı taktiklerle haddini bilerek oynadığı için burda. Rehavete girmesi demek çöküşün başlaması demek. İkinciye atılan 6-7 puan fark Sakaryaspor'u ister istemez rehavete sokacaktır. Bu da teklemelerine yol açar. Ayrıca Sakaryaspor'un ciddi maddi sorunları var. Futbolcuların paralarını ödeyemiyorlar. Belli bir süre sonra bu da takımın direncini kıracaktır. İlk yarı sonuna kadar maddi problemlerini çözemezlerse TFF'ye başvurup serbest kalacak adamları da olabilecektir. Sakarya'nın mevcut durumda uzun vadede başarılı olma şansını düşük görüyorum ben. Ama ilk 6 içinde kesin yer alacaktır.

Kartalspor ligin süpriz takımı. Bana göre bizden sonra en iyi futbol oynayan takım. Lakin onların da ikinci yarıda çözüleceklerini tahmin ediyorum. Çünkü kadrolarında Yaser, İskender, Zafer, Soner gibi yıldızlara devre arası transfer teklifleri yağacaktır Süper Lig ve 1. Lig takımlarından. Bu futbolcuları satmasalar bile futbolcuların gelen teklifler yüzünden kafaları karışacak, sakatlanmayayım diye eskisi kadar mücadele etmeyeceklerdir. Geçen sezon Kasımpaşa'nın yaşadıklarını yaşamaları, Ordu'nun çıktığı sene Eyüpspor'un yaşadıklarını yaşamaları muhtemel. Zaten futbolcularını satarlarsa başarı şansları hepten düşer.Yaser ve İskender'i o takımdan çıkarın Kartalspor gol bile atamaz.

Antalyaspor çok inişli çıkışlı bir performans sergiliyor. Kağıt üstünde ligin en iyi kadrolarından birine sahipler. Ancak kadro kalitelerine oranla iyi futbol oynamıyorlar. Ali Zitouni gibi muhteşem bir adamları var ve Antalya'yı o sürüklüyor. Teknik direktör sorunları var bana göre. O kalitedeki bir takıma Raşit Çetiner gibi risk almayı sevmeyen, her zaman garantici futbolu benimseyen bir teknik adam yanlış seçim. Risk alabilen, atak futbol oynatan bir teknik adamla Antalyaspor çok daha iyi yerlerde olabilirdi. Buna rağmen bana göre Antalyaspor ilk 2 için en büyük rakibimiz hem maddi olanaklar açısından, hem kadro kalitesi olarak.

Kocaelispor ligin en istikrarsız takımı. Bir hafta önce 6 yiyip geliyor, ertesi hafta lideri rahat yenip yolluyor. Kocaelispor bu şekilde devam eder. İnişli çıkışlı grafik sergiler. İlk 2 hedefi onlar için çok uzak bir hedef hem maddi olanak açısından hem de kadro kalitesi açısından. İstikrarı yakalarlarsa ilk 6 için mücadele ederler.

Samsunspor lig öncesindeki kaoslardan sonra iyi toparlandı. Kadrosunda etkili adamları var Serkan, Celil, Caner gibi. Çok gol atıp çok gol yiyorlar. İlk yarıyı puan olarak yukarıdan kopmadan bitirirlerse devre arası defansa yapacakları takviyelerle yukarı sıraları zorlarlar. Sezon sonundaki durumlarını ilk yarıda alabilecekleri puanlar belirleyecektir. İlk yarı sonunda ilk 2 ile puan farkları çok olursa ilk altıyı zorlarlar. Ama az puan farkı olursa ikinci yarı ilk 2 yarışında rakibimiz olurlar. Samsunspor'un yeni yönetimi maddi açıdan tüm sorunları halletti. Devre arasında rahat transfer yaparlar. Gördüğüm kadarı ile de Samsunspor'a defansa ve orta sahaya 3 iyi takviye ile çok iyi bir takım haline gelir.

Orduspor bu şekilde devam eder. İlk altı yarışı için iddiası olur her zaman. Ama ilk 2 çok uzak ihtimal onlar için. Suat Kaya'nın da ilk yarının sonunu görebileceğini sanmıyorum. O da giderse Orduspor çok zorlanır, çünkü takımdaki futbolcular onun gazıyla oynuyor. Ama Orduspor Camiasında Suat Kaya'ya yönelik homurtular her geçen gün çoğalıyor.

Erciyes beklediğim gibi UEFA Kupası macerası bittikten sonra düşüşe geçti. Tahminim bu düşüş birkaç hafta daha devam eder. Keşke Erciyes ile şu aralar karşılaşsa idik. Erciyes toparlamaya başladığı zaman Erciyes deplasmanına gidecez. Erciyes toparlayacaktır ilerleyen haftalarda. Bu arada kaybettiği puanlar ligdeki yerini belirleyecektir. Çok puan kaybederse ilk 6 için mücadele eder, az puan kaybederse ilk ikiyi zorlar.

Şu an puan durumunda Erciyes'in altında yer alan takımlar ilk 2 ve ilk 6 için rakibimiz olamaz. Gelirse sadece Boluspor gelebilir ilk 6 içine. Yönetim sorununu çözebilirse belki Altay.  

Bize gelince. Duygusal davranmıyorum, şu an igin en iyi futbol oynayan takımıyız. Ancak şansızlıklar yakamızı bırakmıyor. Futbolda iyi oynamak yeterli değil, şans da yanında olacak. Şanssızlığımızı kırmamız lazım. Kaçırdıklarımızı gol yapmamız lazım. Bu şekilde oynamaya devam edelim, şans da biraz yanımızda olsun, kaçırdıklarımızın %25'ini gol yapalım elimizi kolumuzu sallaya sallaya çıkarız. Bu ligi forse edecek bir takım yok. Şimdi açılan puan farklarına falan bakmayın. Hepsi sırayla tekleyecekler. Sakarya da tekleyecek, Kartal da tekleyecek, Antalya da tekleyecek. Hatırlarsınız Antalya bizi yendikten sonra herkes Antalya kesin çıkar demeye başlamıştı, Antalya tepetaklak gitti bizden sonra. Şimdi de herkes Sakarya kesin çıkar demeye başladı. Sakarya'nın akibeti de Antalya'dan farklı olmayacak. Her takım tekleyecek biz dahil.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
sümeres Liste gör
Usta Yazar

sümer altuğ
Yer: Turkey
  Alıntı sümeres Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 19:24
Güzel bi değerlendirme olmuş eline sağlık.Bencede ligin ikici yarısı çok çetin geçecektir.Düşmeme mücadelesi verecek takımların olağanüstü dirençleri olabilir.Nitekimde  her yıl her ligde öylede oluyor.Birde Devre arasında Transfer var buradada transfer yapan takımlar olacaktır.Bu transferlerde takımları az çok güçlendirecektir.
Yukarı
redES Liste gör
Deneyimli Yazar

Erdinç AKCIN
Yer: Isle Of Man
  Alıntı redES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 19:50
''Eskişehirspor çizdiğimiz şampiyonluk hedefine ulaşacak. Tüm çalışmalarımız bu yönde. Maçın 70 dakikasını tek kale oynadık. Bulduğumuz pozisyonları değerlendiremedik. Direkten dönen toplarımız oldu. Şu an rakibimizden puan olarak gerideyiz. Ligdeki çoğu takımdan daha kaliteli bir futbol oynuyoruz. Futbolcularımı kutluyorum.''

Yukarıdaki haber ajanssporda denk geldi. Ben ilk defa Metin Hoca'dan şampiyonluk hedefine ulaşmak gibi bir söz duydum. Daha önce söylemiş olabilir belki. Muhtemel rakiplerimiz MLT_ANTL_KRTL_SKRY ile mücadelemizi görünce bu sözü kullanmış olabilir.

Başka sayfada banner +  - durumu ortaya çıkarmış, teşekkür ediyorum.
Teknik kadronun şu hataya düşeceğini tahmin etmiyorum. Zor maçlarımız bitti, artık rahatız vs. vs. En önemli maç oynayacağın ilk maçtır denilir ama, futbolcularda insan.
Malatya'yı şu haliyle yakalasaydık demiyorum, o maçta objektif düdüklü adam olsaydı durum çok farklı olurdu. Ertesi haftada Doğa sahada olacağından gene durum farklı olurdu diyorum.
Neyse geçmişe fazla takılı kalmam ama aklıma geldikçe ...

Metin Hoca hazırlık kampında, göze hoş gelen mücadeleci, her maça 3 puan için çıkan bir takım oluşturuyoruz demişti. Bence sözünde de durdu. Müjdat Bey'de kondisyonumuz geçen yılki Oftaş kadar olur, hocanın yardımcıları geçenyılınkiler demişti. Gerçektende fizik olara düştüğümüz maç yok. Serdar, sergen ilk hafatalarda sakattı. Atom karıncada 2-3 haftadır sakat. Coşkun'un, Ömer'in biraz daha dikkatli olmalarıyla, Serkan'ın iyileşmesiyle, Serdar'ın bikaç gol atarak kendini tamamen bulmasıyla çok daha güzel oyun oynayacağımız aşikar.

Şansızlıklar yanımızda olmasın, şans istemiyorumSmile
   Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 00:46
Sevgili Redes;

Metin Hoca ilk defa şampiyonluk lafı etti. Şimdiye kadar hep iyi takımız ama eksiklerimiz var, hedefimiz öncelikle ilk altı eksiklerimizi giderebilirsek ilk ikiyi düşünürüz diyordu. Ben de seninle aynı fikirdeyim, ligdeki gidişatı gördükten sonra, rakibimiz olabilecek rakipleri gördükten sonra bizim işimiz olur diye tahmin yaptı. Çoğumuzun tahmini de o yönde. Bizim işimiz bu sene olur.

Takım daha fizik olarak tam hazır değil. Ama ilk haftalara göre gözle görülür bir iyileşme var. Zaten bu işi bilenler bilir yükleme yavaş yavaş yapılır. Birden yükleme yaparsan bir müddet sonra vücut iflas eder, sprocunun performansı düşer. Benim gördüğüm kadarı ile takıma daha tam yükleme yapılmadı. Bir iki hafta içinde tam yükleme yapılmış olur gibime geliyor. Özellikle devre arası kampla birlikte sakatımız çok olmazsa bu takımın tutulamayacağına canı gönülden inanıyorum. Gücü, nefesi yeten geçsin karşımıza biz kadar tempolu futbol oynasın.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
travolta Liste gör
Deneyimli Yazar

Refik gecgeldi
Yer: Eskişehir
  Alıntı travolta Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Eki/2007 saat 12:08
malatya http://www.milliyet.com.tr/2007/10/29/son/sonspo11.asp spor  bugün  istanbulspor  maçına  çıkamıyomuş  bildirende  malatya  valisiymiş
TARİHLERE SORUN BİR, BÜYÜKSÜN ESKİŞEHİR
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2122232425 117>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır