eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Çekirdekçiler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 29>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
WaLe Liste gör
Deneyimli Yazar

Serkan
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı WaLe Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 17:51
Bir Eskişehirspor aşığının macerası
Çekirdekçi ümmetinden bir yakının onu çocuk yaşta stada götürdüğünde başlar
bir Çekirdekçiye "abi beni önüne alırmısın" la devam eder,
okul harçlıklarının biriktirilip yada babaya maç parası yalvarmaları sonucu maça girilmesiyle pekişir
kendi parasını kazanıp bizzat bilet parasını ödediğinde olgunlaşır
ve çekirdekçi olarak sona erer. ve bu dönem en uzun dönemidir Eskişehirpor sevdalısının.

Yukarı
ÖZKAN Liste gör
Deneyimli Yazar

özkan
Yer: açık-sağ taraf
  Alıntı ÖZKAN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 18:40
açık tribün, bir yaşam şeklidir. hiç tanımadığınız insanla 90 dakika boyunca futbol muhabbeti yaptığınız yerdir. Kız arkadaşından izin alamayanların kız arkadaşlarınıda getirdikleri yerdir. Bir elinde minder diğer elinde günün spor gazetesi olanların girdiği yerdir. Küfür konusunda "master" yapmış insanların bulunduğu yerdir. TV deki birçok futbol yorumcusundan daha iyi futboldan anlayanların bulunduğu yerdir. 70 yaşındaki adamın, 3 yaşındaki çocuğun ortak buluşma noktasıdır. Ve, benim gibi tribün gruplarının içler acısı halinden sıkılıp kendilerini attığı ve asla sizi geri çevirmeyen mekandır açık tribün. Ve, açık tribüne giriyorsanız, çekirdek çitlemeseniz bile çekirdekçi damgası yersiniz..  
Hepimiz aşığız, bir tek farkla; benimki sizden biraz fazla...
Yukarı
FEA1965 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı FEA1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 18:44
Alıntı yapılan WaLe

Bir Eskişehirspor aşığının macerası
Çekirdekçi ümmetinden bir yakının onu çocuk yaşta stada götürdüğünde başlar
"abi beni önüne alırmısın" la devam eder,
okul harçlıklarının biriktirilip yada babaya maç parası yalvarmaları sonucu maça girilmesiyle pekişir
kendi parasını kazanıp bizzat bilet parasını ödediğinde olgunlaşır
ve çekirdekçi olarak sona erer. ( En uzun dönem de bu dönemdir. )

Her Eskişehirli bir çekirdekçi adayıdır.

3 ve 4 ü ben yapıyorum ..
Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.PESİNDEYİZ
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 19:06
sana göre herşey kolay maçtan önce koy kartonları kaldır deyince kaldır bu kadar kolay olsaydı herkez yapardı niye sadece bizim koreolar güzel oluyorda diğer takımların yaptıkları güzel olmuyor tribün dergideki oylamada neden 3 tane koreomuz oylamada hatta 1 tanesinide oylamaya koymamışlar açık tribündeki çekirdekçilere ben çok çok teşekkür ederim gelelim genç kardeşlerimize kardeşlerimize kimsenin bir şey dediği yok zamanında çekirdekçiler bu işleri yapıyorlardı şimdi sıra onlara geldi onların emeklerine ellerine sağlık onlarada çok çok teşekkürler sanada şunu söyleyeyim bizim çekirdekçiler futboldan anlıyor takım oynamıyorsa yanlış bir şey varsa hayatta bağırtıramazsın ama takım top oynuyordur 3/0 mağluptur ha o zamanda çekirdekçileri kimse susturamaz sene 1970sevilla maçı o zamanda çekirdekçiler vardı esesin yanında sene  1982küme düştüğümüz bjk maçı o zamanda çekirdekçiler vardı sene 1984 eskişehirdeki karşıyaka maçı istanbulda beykoz maçı o zamanda çekirdekçiler vardı sene 1986 fblilerle meydan savaşında yine çekirdekçiler vardı sene1993 fethiye maçı hani ingiliz gazetelerinin 3 ligde bu kadar taraftarmı olur diye haber yaptığı maçtada çekirdekçiler vardı yine aynı sene afyon maçı yine çekirdekçiler vardı sene 1995 konyada da çekirdekçiler vardı ve hepside ozamanda ÇEKİRDEKÇİYDİLER şimdide ÇEKİRDEKÇİLER hepinize TEŞEKKÜRLER ÇEKİRDEKÇİLER eskişehirspor taraftarını efsane yaptığınız için 

SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
esesliamaumutlu Liste gör
Yazar

uğur
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı esesliamaumutlu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 19:11
İrfan abi anlayana gerçekten çok güzel sözler ama dediğim gibi ANLAYANA.alkışlıyorum seni ve tüm çekirdekçi abilerimiClapClap
Burası ESKİŞEHİR
Yukarı
erahnes Liste gör
Deneyimli Yazar

Erhan
  Alıntı erahnes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 19:44
arkadaşlar bu başlığın açılması baştan saçma çekirdekiçi denilen kesim karşıyakanın,trabzonun,sivasın taraftarı değil yeri geldiğinde açığı inletir bakınız trabzon maçı tek çare söyliyeyim sizlere açığa bütün gruplar geçecek çekirdekçi denilen kesim kızılcıklı neferin olduğu yere geçecek bi nevi takas  diyelim
Yukarı
2şimşek6 Liste gör
Usta Yazar

SELMAN
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı 2şimşek6 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 20:29
Hiç bir Eskişehirsporlu çekirdekçi değildir.Sizin çekirdekçi dedikleriniz Kayseri de Sivasta Konyada ....
Maçtan iki saat önce stada binbir eziyetle gir,sıcaktan yüzün kızarsın yağmurdan donuna kadar ıslan, soğuktan ayaklarını hissetme,tuvalete gir yarım saat çıkama, oğlunu omuzunda
taşımak zorunda kal bir şeylerden kıs kombine al hafta sonları eşini çocuğunu bırak sevdanın peşinden Bursaya Ankaraya Kocaeline Antalya ya git bilet için bir sürü sıkıntıyı aşmak zorunda kal vs vs..

Sonrada maçın stresinden veya can sıkıntısından aldığın çekirdek yüzünden ÇEKİRDEKÇİ damgası ye..Bırakın arkadaşlar bu çekirdekçi muhabbetini..Biz Eskişehirliyiz , Biz Eskişehirsporluyuz,Biz Efsaneyiz..

Neyi yanlış yapıyoruz neyi daha iyi yapabiliriz onu konuşalım..

GELECEK HAYALLERİNE İNANANLARINDIR
Yukarı
escemes Liste gör
Deneyimli Yazar

cem
Yer: istanbul
  Alıntı escemes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 20:45
müthiş yorumlar özellikle nasıl çekirdekçi olunur
bir eskişehirspor aşığının macerası  nefis bir özet
bir zamanlar bende çok kızıyordum neden bağırmıyor bu açık diye
ama şimdi bende aynısıyım

Yukarı
PsycoO Liste gör
Deneyimli Yazar

ersin
Yer: eskişehir
  Alıntı PsycoO Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2009 saat 04:22
Kareografilerde çekirdekçi diye tabir edilen abilerimizin emeği nasıl hiçe sayılır, böyle bi yorum eskişehirspor taraftarından nasıl çıkar anlamış değilim  ..İ.B.B maçında da güneşin altında kartonalrı dagıtan bizdik bu yıl da dagıtan bizdik ..Maçtan önce yaptığımız hazırlıkların boşa gidip gitmeyeceği hep merak konusu oldu fakat o çekirdekçi abilerimiz bizi hiçbir zaman utandırmadı , herşeyi olması gerektiği gibi yaptı !  Açık trübünde bulunan taraftarların % 90 ı gerektiği yerde gerektiği gibi tezahurat yapıyor zaten , ama ne yazık ki yaşça büyük olan taraftarın adı çekirdekçi olarak kalmış,  biz burda bunun tartışmasını yapmıyoruz ..Eğer buna başka bir isim konulacaksa bunun yerı burası değildir ...İllaki birilerine çekirdekçi denecekse kapalının sağ kısmında bulunan , içerde oynanan maçların hiçbirinde zahmet edipde ayağa kalmayan ruhsuz insanlardır asıl çekirdekçiler !!!
Hepimiz Kızılcıklı , hepimiz Ayder hepimiz Altes , hepimiz Nefer'iz..Biz büyük bir aileyiz...
Yukarı
26 ES ES 1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Eskişehir
  Alıntı 26 ES ES 1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2009 saat 16:36
PsycoO arkadaşım 'Kareografilerde çekirdekçi diye tabir edilen abilerimizin emeği nasıl hiçe sayılır' yazmışsın ,bir kere ben yaşça bizden büyük taraftar abilerimize çekirdekçi demiyorum sen diyorsun.İkincisi koreolarda hiç kimsenin emegini küçümsemiyorum diyorum ki insanlar o kadar emek harcayıp birşeyler hazırlamışlar bizlerde gelip dagıtılan kartonları kaldırmışız bunun için bizlerin mi takdir edilmesi gerekir yoksa bu şovlar için günlerini gecelerini harcayan gençlerin mi?O kadar hazırlıktan sonra o kartonları kaldırmak ,gereken destegi vermek zaten her ESkişehirspor lunun görevidir diyorum. nesini anlayamıyorsun?
Çekirdekçi=Yaşlı taraftar dır diyorsanız çekirdekçi den farklı farklı şeyler anlıyoruz demektir.

Tek Büyük ES ES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır