eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Çekirdekçiler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1516171819 29>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
jeffers Liste gör
Deneyimli Yazar

Arda Cantürk
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
  Alıntı jeffers Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 04:24
Her maçta desteğini esirgemeyen sayın ÇEKİRDEKÇİ abilerim... EKSİK OLMAYINClap
Busra,Elif,Ceren,Erol,Tarık,Özgür,Oğuzhan RUHLARINIZ ŞAD OLDUN
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
Yer: United States
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 08:21
Alıntı yapılan köfteci

Yorumsuz..........LOL
 Çoklu doymamış yağ üretiminin esas kaynaklarındandır. Tiyamin B1 vitamini, E vitamini, folat, magnezyum, selenyum ve bakır açısından zengindir.
Cekirdegin magnezyum iceriginin yuksek olmasinin ayri bir onemi var. Magnezyum, vucutta  kalsiyum'u dengeleyici unsur olarak gorev aliyor. Kalsiyumun sinir hucrelerine yuksek oranda yigilmasini ve sinir hucrelerini aktif hale getirmesini engelliyor. Magnezyum benzer mekanizma ile kan basinci ve kas gerilmelerini de dusuruyor ve vucuda rahatlik veriyor, gerginligi dusuruyor. Bu bilgiler isiginda, sinirlerine hakim olamayan genc arkadaslara da cekirdegi tavsiye etmek lazim.
Yukarı
sedaty Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

SEDAT
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı sedaty Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 09:42
ONLAR ZAMANINDA BAĞIRIP GÖREVİNİ YAPMIŞLAR O YAŞDA ADAMA BAĞIRMAK ZOR GELİR ZATEN ONLAR OLMASAYDI BİZLER BUGÜN BURALARDA OLAMAZDIK YANLIZ ONLARDAN TEK İSTEĞİM BAĞIRMASALARDA EN AZINDAN OTURMASINLAR
Es Es Es kikiki ESKİ eski eS
Yukarı
26 ES ES 1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Eskişehir
  Alıntı 26 ES ES 1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 10:03
Alıntı yapılan kartES

Alıntı yapılan 26 ES ES 1965

koreolarda en büyük emek ,gündüzünü- gecesine katan, maçtan günler önce 5-6 dakika sürecek bir şovu hazırlayabilmek için saatlerini harcayan genç kardeşlerimizindir.
Yoksa herşey hazırlanmışken, maçtan önce koltugunun yanına koyulmuş kartonu kaldırmak-indirmek teşekkür edilecek bir durum degildir bu zaten bir taraftarın görevidir.
Onca emege ragmen ne olursa olsun ,o kartonlardan şapka-uçak yapacak ESkişehirsporlu da yoktur zaten .
şuraya yazmayayım diye çok sabrettim ama mecbur kaldım.
sana söyleyecek hiçbir lafım yok.lafıma yazık olur.değmez.anlayamazsın...........
ne yapalım,artık yazmak gerekecek herhalde.

Erkan abi,bu tarz yazı yazmanı gerektirecek ne var yazdıklarımda ?Ben görüşlerimi yazarken sizin yaptıgınız gibi insanları küçük gören,hakaret eden tabirler kullanmıyorum sadece ne düşünüyorsam onu yazıyorum.'Lafıma yazık olur anlayamazsın' yazmışsın haklısın abi herşeyin eniyisini sen bilirsin,benim kafam pek çalışmaz , benim gibi cahillerin nesine gerek foruma yorum yazmak.Zaten bu forumlar birinin yazdıgını geriye kalanın alkışlaması için var kesinlikle aksi görüş belirtilmemeli herhalde bunu istiyorsunuz.
Not:  çekirdekçiler sanki sadece bizden daha yaşlı abilerimiz gibi algılanıyorsa eger ben öyle birşeyi kasetmiyorum.Ben maçlarda yaşca küçük ,genç arkadaşlardan oturanlara  çekirdekçi diyorum.Trabzon maçında açık tribünde tam önümdeki koltukta belki yaşı 60 ın üzerinde bir abimiz vardı sırtında ES ES imizin forması başında ES ES  imizin şapkası boynunda ES ES imizin atkısı hep birlikte espana yaptık ,hep birlikte tezahuratlara katıldık.
Çekirdekçi ligin yaşla ne ilgisi var?Yaşı 50 yi geçen taraftar çekirdekçi olacak diye bir kanun varda benim mi haberim yok
Tek Büyük ES ES
Yukarı
aRı26 Liste gör
Yazar

Furkan Arı
Yer: Raykent
  Alıntı aRı26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 10:27
Alıntı yapılan matt

Alıntı yapılan köfteci

Yorumsuz..........LOL
 Çoklu doymamış yağ üretiminin esas kaynaklarındandır. Tiyamin B1 vitamini, E vitamini, folat, magnezyum, selenyum ve bakır açısından zengindir.
Cekirdegin magnezyum iceriginin yuksek olmasinin ayri bir onemi var. Magnezyum, vucutta  kalsiyum'u dengeleyici unsur olarak gorev aliyor. Kalsiyumun sinir hucrelerine yuksek oranda yigilmasini ve sinir hucrelerini aktif hale getirmesini engelliyor. Magnezyum benzer mekanizma ile kan basinci ve kas gerilmelerini de dusuruyor ve vucuda rahatlik veriyor, gerginligi dusuruyor. Bu bilgiler isiginda, sinirlerine hakim olamayan genc arkadaslara da cekirdegi tavsiye etmek lazim.
Maçtan Son Bi Avuç Çekirdek İyi Gelir :)
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
aRı26 Liste gör
Yazar

Furkan Arı
Yer: Raykent
  Alıntı aRı26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 10:32
Maçtan ÖnceBi Avuç Çekirdek İyi Gelir :) Pardon Yanlış Yazmışım
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 10:52
Alıntı yapılan PsycoO

Çekircekti diye hitab ettiğimiz emektar Eskişehirli abilerimizi eleştirenler, eminim hiç deplasmana gitmemişler ! Niye mi , siz hangi deplasmanda çogunlugunu orta yaş ve üstü insanların oluşturduğu trübünde ayağa kalkıp ortalıği inlete inlete tezahurat yaptığını gördünüz ?
biz de esesliyiz ya tribün kültürünü türkiye ye biz öğrettik diyoruz ya o kadar da farkı olsun bizim abi- amcalarımızın.
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
kartES Liste gör
Usta Yazar

Erkan AKÇORAY
  Alıntı kartES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 12:19
Alıntı yapılan 26 ES ES 1965

koreolarda en büyük emek ,gündüzünü- gecesine katan, maçtan günler önce 5-6 dakika sürecek bir şovu hazırlayabilmek için saatlerini harcayan genç kardeşlerimizindir.
Yoksa herşey hazırlanmışken, maçtan önce koltugunun yanına koyulmuş kartonu kaldırmak-indirmek teşekkür edilecek bir durum degildir bu zaten bir taraftarın görevidir.
Onca emege ragmen ne olursa olsun ,o kartonlardan şapka-uçak yapacak ESkişehirsporlu da yoktur zaten.

Alper,
senin şu mesajının neresinde konu başlığına katkıda bulunacak bir cümle,kelime var?
"çekirdekçiler" diye tanımlanan;hatta tanımlanması konunun esası olan bir kitleyi hiçe sayan,olmasalar daha iyi olur demenin dışında hiçbir anlam çıkmayan bu mesajına karşılık verincemi alınıyorsun? yani sen taraftarı bölecek,sınıflayacak(genç,yaşlı) ve bunun bir kısmını hiçe sayınca hakaret olmayacak,sana cevabı verilincemi hakaret olacak.
senden ricam,şu mesajını tekrar oku.
sonra buna benim yazdığım cevabı oku.karşılığımıdır,değilmidir?
daha sonra yazdığın mesajda "ben onları değil şunları kastetmiştim" cümlen dün yazmış olduğun ilk mesajını kurtarmıyor.ikinci mesajında yapmaya gayret ettiğin açıklama ilk mesajının içinde olsaydı,benim cevabıma muhatap olmazdın.
Yukarı
26 ES ES 1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Eskişehir
  Alıntı 26 ES ES 1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 16:52
Erkan abi benim bu koreo ile ilgili yazdıklarım bir üstdeki yorumda ,bir başka arkadaşın yazdıklarıyla ilgiliydi.Kesinlikle taraftarı bölmek gibi bir niyetim olamaz neden olsun ki?Koreoların hazırlanmasında genç kardeşlerimizin emeginin büyük oldugunu söylemek taraftarı genç-yaşlı diye bölmek mi oluyor?.Ben bu genç kardeşlerimizle bir Eskişehirspor taraftarı olarak gurur duyuyorum.Ne mutlu ki böyle gençlerimiz var .Şimdi yine taraftarı bölmüş mü oldum Erkan abi?
Asıl yanlış olan çekirdekçi= yaşlı taraftardır demek.Benim için Çekirdekçi ,çekirekçidir yaşlı taraftar abilerimiz degil.Eger kastedilen Yaşça bizden büyük taraftar abilerimizse o zaman da Konu başlıgı ''Çekirdekçiler'' yerine''Yaşlı  Taraftar abilerimiz'' olmalıydı .
Ayrıca hiç birşeyi kurtarmak için yazmıyorum Erkan abi, sadece anlamaya çalışıyorum ve görüyorum ki birçoklar için çekirdekçi=yaşlı taraftar demek miş.Ve benim itirazım bunadır.Benim babam da 68 yaşında ve benim gözümde hiçbir zaman çekirdekçi olmadı olmayacak.
saygılarımla
Tek Büyük ES ES
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2009 saat 16:57
Alıntı yapılan aRı26

Maçtan ÖnceBi Avuç Çekirdek İyi Gelir :) Pardon Yanlış Yazmışım

O bir avuc mactan sonra da gecerlidir,sen sen ol yinede sali gününe kadar cevrelerinde  pek dolasma.Pardon ben dogruyu yazdim.......
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1516171819 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır