eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 130131132133134 135>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2009 saat 17:45

Osman Çelik resmen aday

Olağan Genel Kurul için başkanlığa resmen adaylığını koyan ikinci isim Osman Çelik oldu

31 Mayıs - 8 Haziran 2009 tarihlerinde yapılacak Olağan Genel Kurul için başkanlığa resmen adaylığını koyan ikinci isim Osman Çelik oldu.

Özlüce Tesislerine gelerek Divan Başkanlık Kuruluna adaylık başvurusunu veren Çelik " Bursaspor için hayırlısı olsun " dedi.

Yazıcı aday

İbrahim Yazıcı kongrede aday olacağını açıkladı

Ayrıca İbrahim Yazıcı'nın liste çalışmalarına devam ettiği kesin listesini cuma günü divan kuruluna vereceği öğrenildi.
31 Mayıs - 8 Haziran 2009 tarihlerinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul için verilen başkan adaylığı başvuru tarihi bugün saat:17:00 itibariyle sona erdi. Başkanımız İbrahim Yazıcı yaklaşık 200 dolayında yeşil beyazlı taraftarın desteği ile geldiği Özlüce Tesislerinde, Divan Başkanlık Kuruluna yeniden adaylık başvurusunda bulundu. Böylelikle Divan Başkanlık Kuruluna başkanlık için başvuruda bulunan isimler ise İbrahim Yazıcı, Osman Çelik ve Lemi Keskin oldu. Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadri Şankaya yaptığı açıklamada şöyle konuştu "Bu sene hakikatten başkanlık patlaması yaşandı. Şahsen ben tüm adaylara çok teşekkür ediyorum. Bursaspor`a başkan bulunamaz söylemini böylelikle yıkmış bulunuyoruz. 3 tane başkan adayımız var. Tabii son kararı Genel Kurul üyeleri verecektir. Seçilecek olan başkanda tüm Bursa kentinin başkanı olacaktır. Tüm adaylara başarılar diliyoruz. Adaylar 29 Mayıs 2009 cuma günü 14:30`a kadar yöneticilerinin listelerini divan başkanlığına teslim edebileceklerdir. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun" dedi. Başkanımız İbrahim Yazıcı ise yeniden aday olmasında gelen baskılar ve taraftarların göstermiş oldukları sevgi gösterilerinin büyük etkisi olduğunu söyledi. Yazıcı şöyle konuştu "Çok adaylı bir seçime gidiyoruz. Bu göreve gelirken sadece ben vardım. Şimdi ise talipler çoğaldı. Demek ki güzel işler yapmışız. Demokratik bir seçim olacak. Ben adaylık konusunda kararımı çok zor verdim. Yeniden aday olmam için o kadar çok talep geldiki telefonum adeta susmadı. Bu kadar ısrara kayıtsız kalamazdım. Ben göreve gelirken demiştim. İlk yıl bizi sorgulamayın. İkinci ve 3.sezonlarda sorgulayın. işte sorgulanma zamanı geldi. Düşündüğümüz yerlerede geldik. İnanıyorum ki önümüzdeki sezonlar çok daha iyi yerlere geleceğiz. Bursa kamuoyundan beklentimiz kısır çekişmelerden vazgeçip kenetlenmek. Bu çekişmeler hala yaşanıyor. Tüm Bursa takımın durumundan memnun. Özellikle üstüne basa basa söylüyorum. Taraftarlarımız bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmadılar. Olağanüstü bir şekilde yanımızda oldular. Onlara sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum" dedi.  
BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 11:34

Bursasporum 2 G.Antep 2

Timsah'ı Antep durdurdu

Son haftaya kadar UEFA hedefi kovalayan Bursaspor, Antep karşısında durdu! Cesar'ın kendi kalesine golüyle ilk yarıyı önde kapayan daha sonra gelen gollere engel olamayan Timsah adeta yıkıldı.. Galatasaray'la ikili averajda eşit olan Timsah'a son hafta 8 averajı kapatacak bir mucize gerekecek!

BURSASPOR: 2 - GAZİANTEPSPOR: 2
Stat
Atatürk

Hakemler
Kuddusi Müftüoğlu xx, Özgür Fatih Kalaycı x, Mustafa İspiroğlu x

Bursaspor
Ivankov xx, Ali xx, Ömer xxx, İbrahim xx, Volkan xx, Veli xx (Dk. 89 Muhammed ?), Kemal x (Dk. 62 Romashchenko xx), Kirita xx, Ozan İpek xx (Dk. 81 Tuna x), Gökhan xx, Shin x

Gaziantepspor
Mahmut xx, Bekir xx, Tchani xx, Cesar xx, İsmail xx, Ferdi x (Dk. 62 Eduardo x), Erman xx, Zurita xx, De Souza xxx, Olcan xx (Dk. 61 Murat Ceylan x), Da Silva xxx (Dk. 86 Ahmet ?)

Gol
Dk. 43 Cesar (kendi kalesine), Dk. 60 Gökhan (Bursaspor), Dk. 51 ve 71 (penaltıdan) Da Silva (Gaziantepspor)
Sarı Kart
Dk. 39 Tchani, Dk.90 Eouadoo (Gaziantepspor)

Turkcell Süper Lig'de Bursaspor-Gaziantepspor maçı 2-2 eşitlikle sona erdi.

Bursaspor, UEFA Kupası'na katılma hedefi doğrultusunda kendisi açısından büyük önem taşıyan karşılaşmaya kontrollü başladı. Yeşil-beyazlı takım, rakip kaleye kanat organizasyonlarıyla gelmeye çalıştı.

Ligin en rahat takımlarından biri olan Gaziantepspor ise ilk 45

dakikada defans güvenliğini elden bırakmayak orta alanı kalabalık tutup hızlı hücumlarla rakip kaleye gitmeye çalıştı.

-Maçtan Dakikalar-
Karşılaşmanın ilk tehlikeli atağını 22. dakikada Gaziantepspor geliştirdi. Olcan, sağ çaprazda ceza sahasının hemen dışında önünde bulduğu topu yerden sert bir vuruşla kaleye gönderdi. Ivankov, köşeden kaleye giden topu son anda yakaladı.

43. dakikada ilk ciddi atağını geliştiren Bursaspor, aradığı golü de buldu. Orta alandan gelen uzun topu takip eden Shin ile Cesar'ın ikili mücadeleye girdi. Cesar, topu kafayla kendi filelerine gönderdi: 1-0

İlk yarı 1-0 Bursaspor'un üstünlüğüyle sona erdi.

51. dakikada Gaziantepspor beraberlik golünü buldu. Sağ kanatta kazanılan köşe atışını kullanan De Souza, topu penaltı noktasına doğru ortaladı. Kafalardan seken top arka direğe doğru yöneldi. Pozisyonu iyi izleyen Da Silva, topu plase bir vuruşla filelere gönderdi: 1-1.

55. dakikada sağ kanattan kazanılan serbest atışı kullanan Ali Tandoğan, topu ceza alanına ortaladı. Ömer Erdoğan'ın kafa vuruşunda, top yandan auta çıktı.

60. dakikada Bursaspor yeniden öne geçti. Sağ kanattan kazanılan köşe atışını kullanan Ali Tandoğan, topu penaltı noktasına doğru ortaladı. Oluşan karambolde Gökhan Güleç topu ağlara gönderdi: 2-1.

68. dakikada Ali Tandoğan'ın pasıyla hareketlenen Shin, sağ kanattan ceza alanına girer girmez topa yerden sert vurdu. Kaleci Mahmut, köşeye giden topu iki hamlede yakaladı.

71. dakikada İbrahim Öztürk'ün Da Silva'ya ceza alanı içinde yaptığı hareketi hakem Kuddusi Müftüoğlu penaltı olarak değerlendirdi. Da Silva, atışı gole çevirerek skorda yeniden dengeyi sağladı: 2-2.

Kalan dakikalarda başka gol gelmeyince, maç 2-2'lik eşitlikle sona erdi.

Uefa Şansımız Devam Ediyor

Fenerbahçe ve Galatasarayla puanlarımız aynı ligi bitirirsek üçlü averaja göre biz uefaya gidiyoruz

Lig Tv'deki Maraton programında yapılan hesaplara göre son hafta Sivas Galatasaray'ı mağlup eder, Trabzon'da Fenerbahçe'yi mağlup ederse, Bursaspor'umuzda İstanbul Büyükşehir Belediye karşısında galip gelirse ligi 3 takımda 58'er puanda bitiriyor. Bu sonuçlara göre üçlü averaja bakılıyor, Fb kupa finali oynadığı için zaten Uefa'ya gidiyor, bizde ikili averajda Galatasaray'ı geçtiğimiz için 5. oluyoruz ve Uefa şansımız hala devam ediyor.

İki duran top bizi yıktı

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ''İki kez öne geçip, iki duran toptan gol yiyerek, 2 puan kaybetmek ve Avrupa Ligi'ne katılma umutlarımızı önümüzdeki seneye bırakmak bizi üzdü'' dedi

Sağlam, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, sezonun Bursa'da oynayacakları son maçını çok anlamlı gördüklerini, öncelikle taraftarları önünde iyi mücadele ve futbolla sahadan galip ayrılmayı istediklerini söyledi. Ligin ikinci yarısında ekonomik anlamda kısıtlı imkanlara karşın oyuncularının buna aldırış etmediğini, bunun her türlü övgüye değer olduğunu dile getiren Sağlam, şunları kaydetti: ''İki kez öne geçip, iki duran toptan gol yiyerek, 2 puan kaybetmek ve UEFA Kupası'na katılma umutlarımızı önümüzdeki seneye bırakmak bizi üzdü. Oyuncularımı onurlu mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Onlar çok düzgün davrandılar. Onurlu insanların yapması gereken mücadeleyi son dakikaya kadar sürdürdüler. Fedakarlıkla durumu bir yere kadar getirebiliyorsunuz. Bu bize gelecek sezon için ders oldu. Bu şartlarda bunu yapabiliyorsak önümüzdeki sezon şartlar daha iyi olursa, çok daha iyi şeyler yapabileceğimiz ortada. Ama fedakarlığı hep bir taraftan beklemek olmaz. Önümüzdeki sezon işimiz çok daha zor olacak. Bu seneki şartlar ve kadro iyileştirilmeli, 3-4 çok kaliteli oyuncu alınmalı. Oyuncularımıza ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Gaziantespor çok iyi mücadele etti. Onları da onurlu mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum.''

Başkana Destek

Teksas Fan Club üyeleri İbrahim Yazıcının aday olması için Özlüce tesislerine çıkarma yaptı

Teksas Fan Club üyeleri İbrahim Yazıcı'nın aday olması için Özlüce tesislerine çıkarma yaptı.

Milyon Eurodan olduk

TFF Bursasporumuza sezon başından bu yana vermiş olduğu en büyük cezayı verdi. 3 Milyon Euro

Gaziantepspor ile 2-2 berabere kaldığımız maçta gözler sahada Sercan Yıldırım'ı aradı. İddiası olan bir takımdan son haftalara girildiğinde kadrosundan yıldızını alıp Portekiz'e götüren zihniyetin ayak oyunlarına mağlup olduk.

Sezon başından bu yana her hafta akıl almaz cezalar veren TFF bu kez de cezamızı 3 milyon Euro olarak kesmiş oldu. Galatasaray'ın Avrupa'ya gitmesi için elinden geleni yapmış olan tüm yetkilileri ayakta alkışlıyor vicdanlarının sızlayıp sızlamadığını sormuyoruz bile.

U19 Milli Takımı Sorumluluğunu Müfit Erkasap, Teknik Direktörlüğünü Ogün Temizkanoğlu yapıyor. Trabzonspor ve Galatasaray isimleri ile yıllarca anılmış olan bu iki değerli spor adamımızı da tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Storede bile yok

Maç öncesi stat çevresi yine korsan ürün satanlarla dolup taştı

Original formamızın taklidinimi ararsınız, storede bile olmayan çeşitte atkımı istersiniz hepsini stat çevresinde bulunan korsan ürün satıcılarında görebilirsiniz. Ama işin ilginci yönetim kurulumuzun bu konuda hiçbir çözüm üretmemesi olmuştur.

Geçen haftalara kadar Fenerbahçe yönetim kurulu Bursa Valiliği ile işbirliğine giderek Bursa'da korsan ürün yapan imalat hanelerine yaptığı baskınların Bursaspor yönetim kurulu tarafından yapılmaması ilginç değil mi ?
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 13:50

Profesyonel değilsin Sarp

Sivassporun yıldızı Bilica Fenerbahçe ile anlaştı ama hala nasıl mücadele ediyor görüyormusun ?

Keza Almanya Bundesliga'da Şampiyon WOLSBURG'un teknik direktörü Felix MAGATH, takım şampiyon olmadan bir bir buçuk ay önce SCHALKE ile anlaştı.

Peki ya sen ? Aylar önce G.saray ile anlaştığın için kadro olarak bu kadar kısıtlı olduğumuz bir dönemde vefa örneği gösterip hiç değilse böylesine önemli bir maçta oynamaktan kaçındın! Belki yine sakatlığını bahane edeceksin ama bizler sakatlığının oynamana engel teşkil edecek derecede olmadığını biliyoruz.

Profesyonellik transfer dönemlerinde sözleşme imzalamak değil sözleşme sonuna kadar terinin son damlasın kadar mücadele etmektir !!!

Belki bilmek istersin Mustafa SARP ?
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
tatar ilker Liste gör
Usta Yazar

Tatar İlker
Yer: Istanbul
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 19:05

"Bursaspor'da vergi borcundaki skandal"

Bursaspor'un 31 Mayıs'ta yapılacak olağan genel kurulunda başkanlığa adaylığını açıklayan Lemi Keskin, İbrahim Yazıcı yönetiminin göreve başladığında kulübün 6 milyon 800 bin TL olan vergi borcunun, 18 ay sonra 12 milyon TL olarak açıklandığını bildirdi!

Keskin, yaptığı yazılı açıklamada, Bursaspor Yönetim Kurulu'nun 23 Mayıs'ta açıkladığı bilançoda inanılmaz rakamların yer aldığını öne sürdü. Bunlardan bir tanesinin de kulübün vergi borçları olduğunu belirten Keskin, ''Bursaspor'da vergi borcundaki skandal'' başlığını taşıyan açıklamasında, şu görüşlere yer verdi:
''Yazıcı yönetimi göreve başladığında 6 milyon 800 bin TL olan vergi borçlarımız, 18 ay sonra 12 milyon TL olarak açıklanmıştır. Bu inanılmaz fark, borç yapılandırmasından da kaynaklanmıştır. Borç yapılandırma hesabına göre, 18 aydır ödenen borçlardan sonra borcumuzun yaklaşık 7 milyon TL kalması gerekir. Güney Amerikalı futbolcular ve menajerlerle buhar olan 10 milyon dolarımızdan ve temlik konulmaya çalışılan yönetici bağışlarına kadar daha cevaplanamayan sorular vardır. Vergi borcumuzdaki bu 5 milyon TL'lik inanılmaz ve anlaşılmaz artış Bursasporumuzun kötü yönetildiğinin örneğidir.''

Feel the Difference, Feel the Excellence
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 19:52
UEFA'ya kaçıncı sıradaki takımlar gidiyor? Haftaya GS ve FB yenilir BURSA yenerse yine averajla 6. sırada kalacak gibi görünüyor? Gitme şansı nedir şimdi?
Yukarı
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 19:57
Alıntı yapılan turker

UEFA'ya kaçıncı sıradaki takımlar gidiyor? Haftaya GS ve FB yenilir BURSA yenerse yine averajla 6. sırada kalacak gibi görünüyor? Gitme şansı nedir şimdi?

haftaya gs ve fb yenilir bursa yenerse 3 takım 58 puana gelir ve 3 lü averaj kuralı geçerli olur.bu durumda fb 4. , bursa 5. , gs 6. olur ve bursa UEFA'ya gider; gs avrupaya gidemez..
SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
Sessiz Liste gör
Usta Yazar

Polat
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 19:58
Alıntı yapılan turker

4. takım Uefaya gidiyor bursanın 4. sıraya oturabilmesi zor. gs yenilip Bursa yenerse puan eşitliği oluyor ve ikili averaja bakılıyor.Orada da gs 8 gol fazlalığıyla önde.AMA fener yenilir,gs yenilr Bursa yenerse 3 takımda 58 puan olur ve 3lü averaja bakılır.3lü averajda sıralama fb-Bursa-gs şeklinde.Fb kupa finalisti olduğu için kupa kontenjanından gidecek.Bursa ise lig kontenjanından gidecek.gs dışarda kalacak.
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2009 saat 02:00

Umudumuz azaldı

Evsel Yılmaz, Gaziantepspor beraberliğinin Avrupa umutlarımızı zora soktuğunu belirtti

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Evsel Yılmaz, Gaziantepspor beraberliğinin Avrupa umutlarını zora soktuğunu belirtti.

Gaziantepspor karşısında iki kez öne geçilmesine karşı galibiyeti koruyamadıklarını ifade eden Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Evsel Yılmaz, "Çok arzu ettiğimiz Avrupa şansımızı bu beraberlikle zora soktuk. Ancak umudumuz tükenmedi. Gelecek hafta İstanbul B.B. karşısında galibiyet aldığımız takdirde Galatasaray ve Fenerbahçe'nin puan kaybetmesi durumunda üçlü averaja kalacağız. Bu durumda da biz Galatasaray'dan daha iyi olduğumuz için UEFA şansımız olacak. Bunu sonuna kadar değerlendirip sezonu en iyi şekilde bitirmek istiyoruz" dedi.

"TRANSFER SEZON BOYU YAPILIR"

Şanslı bir zamanda kongreye gittiklerini ifade eden Yılmaz, "Transfer sezon boyunca devam eder. Ancak yasal işlemleri zamanı gelince gerçekleştirilir. Biz de sezon başından beri transfer çalışmalarını yapıyoruz. İnşallah kongreden sonra da sonuçlandıracağız. Bu yüzden şanslı bir zamanda kongreye gidildiğini düşünüyorum" dedi.

Vergi borcundaki skandal

Lemi Keskin, Yazıcı yönetiminin göreve başladığında kulübün 6 milyon 800 bin TL olan vergi borcunun, 18 ay sonra

Bursaspor'un 31 Mayıs'ta yapılacak olağan genel kurulunda başkanlığa adaylığını açıklayan Lemi Keskin, İbrahim Yazıcı yönetiminin göreve başladığında kulübün 6 milyon 800 bin TL olan vergi borcunun, 18 ay sonra 12 milyon TL olarak açıklandığını bildirdi!

Keskin, yaptığı yazılı açıklamada, Bursaspor Yönetim Kurulu'nun 23 Mayıs'ta açıkladığı bilançoda inanılmaz rakamların yer aldığını öne sürdü. Bunlardan bir tanesinin de kulübün vergi borçları olduğunu belirten Keskin, ''Bursaspor'da vergi borcundaki skandal'' başlığını taşıyan açıklamasında, şu görüşlere yer verdi:

''Yazıcı yönetimi göreve başladığında 6 milyon 800 bin TL olan vergi borçlarımız, 18 ay sonra 12 milyon TL olarak açıklanmıştır. Bu inanılmaz fark, borç yapılandırmasından da kaynaklanmıştır. Borç yapılandırma hesabına göre, 18 aydır ödenen borçlardan sonra borcumuzun yaklaşık 7 milyon TL kalması gerekir. Güney Amerikalı futbolcular ve menajerlerle buhar olan 10 milyon dolarımızdan ve temlik konulmaya çalışılan yönetici bağışlarına kadar daha cevaplanamayan sorular vardır. Vergi borcumuzdaki bu 5 milyon TL'lik inanılmaz ve anlaşılmaz artış Bursasporumuzun kötü yönetildiğinin örneğidir.''

e-dergi yayında

Bursaspor Dergisine resmi internet sitemiz

Kulübümüzün resmi yayın organı olan Bursaspor Dergisi`ne resmi internet sitemiz www.bursaspor.org.tr üzerinden ücretsiz ulaşabileceksiniz.

Derginin internet ortamındaki yayını ise bir önceki sayıyı takip edecektir

Sağlam Yılın Antrenörü

Ertuğrul Sağlam Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri tarafından Yılın Antrenörü seçildi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen 1. Spor Adamları Ödülleri sahiplerini buldu. Üniversite yerleşkesindeki Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende yılın spor adamları ödüllerini aldı.

Üniversite öğrencileri tarafından Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam yılın antrenörü, milli halterci Nurcan Taylan yılın sporcusu, Murat Özsarı yılın sunucusu, Erdal Bibo yılın basketbolcusu, Yücel Platin yılın basket antrenörü, Evren Büker yılın parlayan yıldızı, Sedat Balkanlı yılın spor yöneticiliği vefa ödülü ve Bülent Ulger yılın spikeri seçildi.

Ödülünü almak için sahneye çıkan Ertuğrul Sağlam öğrenciler tarafından dakikalarca alkışlandı. Ödül aldığı için çok heyecanlı olduğunu ifade eden Sağlam, ''Bu benim aldığım ilk ödül değil ama en anlamlı ödüllerden bir tanesi. Ödülü verenlere çok teşekkür ediyorum. Başarıyı ödüllendiren, insanı başarıya teşvik eden anlayışınızdan dolayıda teşekkür ediyorum. Türkiye'de futboldan başka bütün herkese hatırlattığınız için ayrıca teşekkür ediyorum'' dedi

Orhangazi ve M.K.Paşa amatöre düştü

Bu sezon TFF 3.Lig 1. Klasman Gurubunda mücadele eden Bursa temsilcisi Orhangazi Gençlerbirliği ve 2. Klasman Gurubunda mücadele eden diğer Bursa temsilcisi Mustafakemalpaşaspor Süper Amatöre düştü

Gurubunda son haftaya kadar İstanbul temsilcileri Fatih Karagümrük ve Yıldırım Bosnaspor ile düşmeme mücadelesi veren Orhangazi Gençlerbirliği son hafta maçında evinde Gölcükspor'u 2-0’la geçmesine rağmen bir diğer Bursa takımı olan Oyak Renaultspor'un kendi evinde Yıldırım Bosnaspor'a 1-0'la boyun eğmesi üzerine Süper Amatör'e düşmüş oldu.

Düşmesi haftalar önce kesinleşen diğer Bursa temsilcisi Mustafakemalpaşaspor son hafta formalite maçında Nazilli Belediyespora’a kendi evinde 5-2 mağlup olarak guruptaki son maçına çıkmış oldu. Böylelikle profesyonel liglerde Bursaspor'un dışıda mücadele veren Bursa takımlarının sayısı 6’dan 4’e düşmüş oldu.

Neyin tartışması

Dünkü maçtan önce başkanımız İbrahim Yazıcı ile Levent Kızılı hararetli bir şekilde konuşurken görüntülendi

Peki neydi bu hararetli konuşmaların konusu ? Geçen hafta yaşadığımız hakem skandalımıydı? Sanmıyoruz !

Trabzonspor maçında yaşadığımız son dakika skandalı daha tazeliğini korurken aylardır maç yönetmeyen ama ne hikmetse bizim maçımıza verilen Kuddusi Müftüoğlu'muydu hararetli konuşmaların sebebi ? Bizce buda değil !

Yoksa Bursasporumuzun olası UEFA kupasına katılma payı olarak alacağı 3.000.000 Euro'nun kulübü mali açıdan rahatlatacağı mıydı ? Buna da inanmıyoruz !

Sene başından beri bizim için otomatiğe bağlanan para cezalarımıydı ? Buda değil !

Dün akşam maçtan sonra kaybedilen UEFA hedefinin verdiği üzüntü sadece teknik heyet, futbolcularımız vede her zaman olduğu gibi yine Atatürk statını dolduran taraftarlarımızda hakimdi. Bizler için böylesine önemli bir maça hafta başında hakem hakkında yaptığımız yayınlara bile itibar göstermeyen yöneticilerimizden hiç değilse maç sonu hakkımızı arıyan demeçler duymak isterdik. Ama maalesef ne başkanımız nede yöneticilerimizden bu konuda hiçbir basın açıklamasının gelmemiş olması bizleri derinden üzmüştür.

Bir sözde Federasyonda Milli takımlar sorumluluğu yapan Levet Kızıl'a ; dünkü maçta yaşanan hakem skandalını izlerken hiçmi vicdan azabı çekmediniz ? Bu takımın en büyük gol silahı gazoz turnuvasına çağrıldığında Fatih hocaya neden Batuhan çağrılmadı diye sitem edemediniz ?

Ya peki başkanımıza ne demeli ? Bursaspor kulübünün yaşadığı haksızlıkları gündeme taşımak, hak, hukuk aramak Bursaspor taraftarının vede kurdukları internet sitelerinin görevi mi?

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2009 saat 11:28

Şansımız yüzde 50

Gökhan Güleç, Sivasspor ve Trabzonspor kazanmak zorunda dedi

KAZANMAK İSTİYORDUK

Bursaspor`u Gaziantepspor karşısında ikinci kez öne geçiren gole imza atan Gökhan Güleç, kimsenin umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini söyledi. Final maçlarında iyi oyundan ziyade sonucun önemli olduğunu belirten Gökhan, "Final maçlarında hep böyle oluyor. İyi oyundan ziyade sonuç aranıyor. Kazanmayı çok istiyorduk, ama sonuca gidemedik" dedi.

UMUTLARINI YİTİRMESİNLER

İstanbul Büyükşehir Belediyespor`u yenmeleri gerektiğini anlatan Gökhan, "Trabzon da Sivasspor da kazanmak zorunda. Üçlü averajda Galatasaray’dan avantajlıyız. İşimiz mucizeye kalmış değil. Sezon bizim için bitmedi. Bize destek veren taraftarımız

Youla sesleri

Sağlamın isteği doğrultusunda Eskişehirsporun golcüsü Youla ile prensip anlaşmasına varıldığı öğrenildi

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın isteği doğrultusunda Eskişehirspor’un golcüsü Souleymane Youla ile prensip anlaşmasına varıldığı öğrenildi. Gineli golcünün, kongrenin ardından Yeşil Beyazlı renklere imza atacağı ifade edildi.

Bir yandan kongre süreci yaşayan Bursaspor, diğer yandan da transfer çalışmalarına hız verdi. Yeni sezona bomba gibi bir takımla girmek için kolları daha şimdiden sıvayan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Avrupa Lig’lerinde futbolcu arayışlarını sürdürürken, Eskişehirspor’un siyahi golcüsü Souleymane Youla’nın da işini bitirdi. 31 Mayıs’ta takımıyla sözleşmesi sona erecek olan Gineli golcünün Bursaspor’un teklifine hemen evet dediği ve menajeriyle yapılan görüşmeler sonucunda ise mevcut yönetimin kesin anlaşmaya vardığı öğrenildi. Bu transfere teknik patron Ertuğrul Sağlam’ın da onay verdiği belirtilirken, yapılacak kongrenin ardından siyahi oyuncunun Bursaspor’a imza atacağı belirtildi.

BURSA’YA DA GOLÜ VAR

Sezon başı Yeşil Beyazlı ekibin çalıştırıcısı Samet Aybaba’nın istememesi üzerine Fransa’nın Lille takımından Eskişehirspor’a transfer edilen 28 yaşındaki golcü oyuncu, 63 gün süren suskunluğunu 33.haftada Trabzonspor karşısında bozdu. Bordo Mavili rakip ağları sarsan Youla, takımının farklı yenilgisini önleyemedi. Bu sezon 29 kez Kırmızı Siyahlı formayı giyen golcü krampon, 12 kez fileleri sarstı. Youla, G.Saray'a 3, Büyükşehir Belediye’ye 3, Kocaelispor'a 2, Bursaspor, Hacettepe, Denizlispor ve Trabzonspor'a birer gol kaydetti. Gineli futbolcu, gollerinin 3'ünü penaltıdan 8'ini ayakla, birini de kafayla attı. Siyahi oyuncu bu sezon hiç kırmızı kart görmezken, sadece 5 sarı kart gördü.

Gökhan GÜNDOĞDU  
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
19es65es Liste gör
Yazar

kerem
Yer: ESKİSEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2009 saat 12:10
yazık be yönetim yazık teker teker kaçırıyorsunuz oyuncuları artık istifa edin...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 130131132133134 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,766 saniyede hazırlanmıştır