eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 129130131132133 135>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 20/May/2009 saat 16:40

Yazıcı vazgeçti

Kadri Şankaya ile dün Bursada görüşmesi beklenen İbrahim Yazıcının gelmekten son anda vazgeçtiği öğrenildi

Bursaspor’da yaklaşan kongre öncesi başkan İbrahim Yazıcı’nın yeniden aday olup olmayacağı merakla bekleniyor. Trabzonspor maçı sonrası İstanbul’da kalan ve dün Bursa’ya gelerek Bursaspor Divan Başkanı Kadri Şankaya ile kongre öncesi önemli konularda görüşmesi beklenen İbrahim Yazıcı, ani bir kararla Bursa’ya gelmekten vazgeçtiği öğrenildi. Kent dinamiklerinden ve Bursalı işadamlarından şu ana kadar beklediği desteği göremeyen başkan Yazıcı’nın Bursaya gelmekten vazgeçmesi yeniden aday olmayacağı yönünde yorumlara neden oldu

.Antepspor maçı bilet fiyatları

Bu sezon evimizde oynayacağımız son karşılaşma olan Gaziantepspor maçının bilet fiyatları belli oldu

Bugün saat:14:00`dan itibaren Biletix İnternet sitesi ve Biletix satış noktalarından çıkacak olan biletlerin fiyatları ise şöyle;

VİP A-B Tribünü: 110.00 TL

VİP C Tribünü: 82.50 YL

Kapalı A-C Tribünü: 55.00 TL

Maraton Tribünü: 27.50 TL

Yeni Maraton: 27.50 TL

Kapalı Kale Arkası: 16.50 TL

Açık Kale Arkası: 11.00 TL

Misafir Tribün: 11.00 TL

Uludağ kamp merkezi

Belediye tarafından Uludağa yapılacak kamp merkezi Bursaspor kulübünü kalıcı gelir olarak epey rahatlatır

Süleyman Gür'ün kalıcı gelir olarak bizlerden duyurmamızı istediği projesini altta yayınlıyoruz.

bursasporumuza katki yapacak yayinlarinizin devamini diliyorum ben bursaspora kalici gelir saglanmasi icin bir öneri iletmek istiyorum size. bunu sayin suat pacaci'ya telefonla iletmemize ragmen iki cümle ile gecistirdi. sizden programinizda bunu gündeme getirmenizi istiyorum. sanirim uludag truzim bölgesi büyüksehire baglandi. büyüksehir belediyesinin uludagda bursaspora yapacagi yer tahsisiyle kulübümüz buraya kartalkaya gibi bir kamp alani yapabilir ve diger kulüplere acabilir. antalya yazin cok sicak ve nemli oldugundan genelde takimlar yüksek yerleri tercih ederken elimizde uludag gibi bir yeri bursaspor adina degerlendirebilirsek icte ve dista cok takimi uludaga cekebiliriz ve iyi bir gelir saglayabiliriz diye düsünüyorum. senol günesin calistirdigi seul takimi bile gecen yil kamp icin türkiyeye gelmisti. sanirim avrupa ve asyadan 50 nin üzerinde takim türkiyeye gelmisti kamp icin. bunlari uludaga iyi bir tanitimla cekebiliriz. ayrica diger bir noktada uludag fanatigi araplara yapilacak iyi bir tanitimla arap takimlarinin kamp icin bir numarali favorisi olabilir uludag. benim düsüncem bu ilgilenip gündeme getirirseniz sevinirim. sevgiyle kalin

Sadece üçüncülüğü kaçırdık

Ali Tandoğan, Trabzonspor yenilgisi nedeniyle UEFA şansımzın bitmediğini belirtti

Timsah’ın tecrübeli oyuncusu Ali Tandoğan, Trabzonspor yenilgisi nedeniyle UEFA şanslarının bitmediğini belirterek, “Biz sadece üçüncülüğü elimizden kaçırdık” dedi.

İYİ MÜCADELE ETTİK

Turkcell Süper Ligi’nde tam 8 hafta sonra tekrar yenilgiyle tanışan Bursaspor, Trabzonspor yenilgisini unuturken, gözünü de Gaziantepspor maçına çevirdi. Timsah’ın tecrübeli savunma oyuncusu Ali Tandoğan, Trabzonspor’a galibiyeti hakem Hüseyin Göçek’in verdiğini belirterek, “Biz bu maçı kaybetmiş olarak görmüyoruz. Trabzonspor karşısında da çok iyi mücadele ettik. Tüm takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum” dedi.

ŞANSIMIZ SÜRÜYOR

Trabzonspor yenilgisiyle sadece lig üçüncülüğünü ellerinden kaçırdıklarını dile getiren Ali Tandoğan, “Bizim UEFA şansımız hala devam ediyor. Biz kalan iki maçımızı kazanırsak Galatasaray da Beşiktaş’a yenilip son hafta berabere kalırsa UEFA’ya gideriz yine. Son haftaya kadar şansımız var” diye konuştu. Gaziantepspor maçında da yeşil beyazlı taraftarların desteğini beklediklerini ifade eden Tandoğan, “Onların desteğiyle bu maçı kazanacağız” diye konuştu.

Henüz karar vermedim

Osman Çelik, Kongrede aday değilim de demiyorum, adayım da demiyorum dedi

2. Başkan Osman Çelik, yaklaşan kongre süreciyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kongrede aday değilim de demiyorum, adayım da demiyorum. Başkanımızla bir toplantı yapacağız ona göre her şey netleşir” dedi.

DAHA KONUŞMADIK

Bursaspor’da 31 Mayıs ve 8 Haziran tarihlerinde yapılacak olağan genel kurula sayılı günler kalırken, henüz başkanlık için resmi adaylar ortaya çıkmadı. Kongre süreci ile ilgili konuşan 2. Başkan Osman Çelik, “24 Mayıs’ta adaylar adaylıklarını açıklamak zorundalar. Benim de aday olacağım şeklinde söylentiler çıkıyor. Yönetim olarak biz henüz oturup başkanımızla bir şey konuşmadık. Başkanımızla bu kongre sürecini konuşsaydık daha önce bazı şeyler netleşirdi” dedi.

HAYIRLISI OLSUN

Çelik, aday olmak veya olmamak gibi bir düşüncesinin bulunmadığını belirterek, “Tekrar yönetime girer miyim, mevcut yönetim devan eder mi, etmez mi belli değil. Bunları konuşmak için öncelikle başkanımızla oturup konuşmalıyız. Belki durum aday olmamı gerektirir bilemiyorum. Ancak şunu söyleyebilirim; adayım da demiyorum, aday değilim de demiyorum. Şartlar neyi gerektirir ona göre hareket edeceğim. Bursaspor için hayırlısı neyse o olsun” diye konuştu.

GEÇ KALINMAMALI

Transferlerle ilgili de açıklamalarda bulunan Osman Çelik, “Biliyorsunuz transfer izleme komitesi yurt dışında sürekli oyuncu izliyordu. Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam da sürekli Avrupa’da daha önce tespit edilen oyuncuları gidip kendisi de izledi. Hocamızın elinde bir yabancı oyuncu listesi var. Transfer sezonu başlamadan hocanın istediği oyuncular hemen alınmalı. Yoksa transfer komitesinin izlediği oyuncuları alamazsanız izlenen oyuncuların hiçbir önemi kalmaz. Yeni yönetim hocanın istediği her oyuncuyu alması lazım” dedi.

Timsah transferde terleyecek

Süper Liginde ligin bitmesine 2 hafta kalırken, yeşil beyazlı takımda 7 oyuncunun sözleşmesi bu ay sonunda sona erecek

Yeşil beyazlılarda 31 Mayıs tarihinde Mustafa Sarp, Yavuz Eraydın, Yavuz Özkan, Volkan Bekiroğlu, Serdar Aziz, Daniel Menendes Rezende ve Stelian Kirita’nın sözleşmeleri sona erecek. Önümüzdeki sezon çıtayı daha da yükseltmeleri gerektiğini belirten teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Mustafa Sarp ile anlaşmaya varamadıklarını geçtiğimiz hafta içinde açıklarken, diğer oyunculardan hangileriyle yola devam edileceği ise merakla bekleniyor.

Son başvuru 24 Mayıs

Kadri Şankaya, başkan adaylarının adaylık başvurularını 24 Mayıs Pazar günü saat:17:00a kadar yapmalarını belirtti

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadri Şankaya yapılacak Olağan Kongre sürecinde tüzük gereği Başkan adaylarının adaylık başvurularının 24 Mayıs 2009 Pazar günü saat:17:00’a kadar yapmaları gerektiğini söyledi.

Şankaya “ Divan Başkanlık Kurulu olarak 24 Mayıs 2009 Pazar günü 13:00-17:00 saatleri arasında Özlüce Tesislerinde bulunarak başkanlığa aday olan üyelerin başvurularını kabul edeceğiz” dedi.

Hazırlıklar başladı

Bursasporumuz bugün öğle saatlerinde yaptığı antrenman ile Gaziantepspor maçı hazırlıklarına başladı

Antrenman öncesinde Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam`ın memleketi olan Karadeniz Ereğlisi İmam Hatip Okulu öğrencileri tesislere gelerek Sağlam`a başarı dileklerini ilettiler.

Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam nezaretinde gerçekleştirilen antrenmana izinli olan oyuncular Maxim Romashchenko, Dimitar Ivankov, Kemal Aslan ile U19 Milli takım kadrosunda bulunan Sercan Yıldırım, Serdar Aziz ve Eren Albayrak katılmazken, sakatlıklığı devam eden Mustafa Sarp Fizyoterapistimiz Recep Lokmaoğlu eşliğinde takıman ayrı çalıştı. Daniel Menendes Rezende`nin tedavisi ise salonda devam etti.

Antrenman düz koşular ile başladı. Yaklaşık 20 dakika süren koşuların ardından yarı sahada kontrollü çift kale maç yapıldı. Çift kaleyi kırmızı takım kazandı.

Takımımız yarın yapacağı antrenman ile hazırlıklarını sürdürecek.
BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 21/May/2009 saat 21:25

Keskin adaylık başvurusu yaptı

31 Mayıs - 8 Haziran 2009 tarihlerinde yapılacak Genel Kurul toplantısı için ilk resmi müracaatı Lemi Keskin yaptı

31 Mayıs - 8 Haziran 2009 tarihlerinde yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısı için ilk resmi müracaatı Başkanlık adayı Lemi Keskin yaptı.

Lemi Keskin, Özlüce Tesisleri’nde Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadri Şankaya ile Divan Başkanlık Kurulu üyeleri Erhan Mendi ve Galip Sakder’e Başkanlık adaylığı ile birlikte asil-yedek yönetim, denetleme ve sicil kurulu listelerini teslim etti.

Kadri Şankaya yaptığı açıklamada “ Yapılacak olan Genel Kurul Bursasporumuz için hayırlı olsun. İlk başkanlık müracaatını Lemi Keskin arkadaşımız yaptı. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

İvankova ve Shine milli davet

İki futbolcumuz milli takımlarına davet edildi

Bulgar file bekçimiz Dimitar İvankov, Bulgaristan Milli Takımı`nın 6 Haziran 2009`da Sofya`da oynayacağı Dünya Kupası eleme grubu maçı İrlanda Cumhuriyeti maçının aday kadrosuna davet edildi.

İvankov İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının ardından Milli takımın kadrosunda yer almak üzere Bulgaristan`a gidecek.

Güney Kore Milli takımının Dünya Kupası Grup Elemelerinde oynayacağı 4 maçın aday kadrosunda genç oyuncumuz Shin Young-Rok`ta yer aldı.

Buna göre Shin Young-Rok ligin bitimiyle birlikte Güney KOre`ye giderek kampa katılacak.

Güney Kore`nin oynayacağı 4 maç ise şöyle ;

2 Haziran 2009 Güney Kore - Oman

6 Haziran 2009 Birleşik Arap Emirlikleri - Güney Kore

10 Haziran 2009 Güney Kore - Suudi Arabistan

17 Haziran 2009 Güney Kore - İran

Güleç: Hedef 60 puan

Forvet oyuncumuz Gökhan düzenlediği basın toplantısı kalan 2 maçı da kazanıp 60 puanla ligi bitirmek istiyoruz dedi

Özlüce Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda 8 maçlık yenilmeme serisinin hakeminde katkılarıyla bozulduğunun sorulması üzerine Güleç “ Söylenildiği gibi 8 maçlık seride, hakem hataları ile belki puanda almış olabiliriz. Ama bu bariz bir hataydı. Bize verilmesi gereken faul rakibe verildi. Bunları mazaret olarak kabullenmek Bursaspor’a yakışmaz. Bizim UEFA’ya yürüyüşümüz var. Bu durumda bu yürüyüşün içine hakemleri almak istemiyoruz. Bizim işimiz, sahada görevimizi yapmak. Biz hak ettiğimiz puanları aldık. Son iki haftayı da galibiyetle bitirip 60 puanla ligi sonlandırmak istiyoruz” dedi.

Bir basın mensubunun UEFA kupasına katılma şansını sorması üzerine Güleç “ Bundan 5-6 hafta önce UEFA şansımızın çok zor olduğunu söylemiştim ama gösterdiğimiz performans bunu kolaya çevirdi. Trabzonspor maçının ardından rakiplerimiz ile aramızdaki puan farkı biraz açıldı. Biz 2 maçımız kazanıp ligi 60 puan ile kapatmak istiyoruz. Bu puanı yakaladıktan sonra UEFA kupasına katılamasak ta sonuçta iyi bir puan toplamış olacağız. Sanıyorum ligin sonunda da camiamız, taraftarımız bizi kutlayacaktır” dedi.

Hafta sonu oynanacak olan Gaziantepspor maçına da değinen Güleç “Gaziantepspor ligde rahat bir konumda. Böyle takımların ne yapacağı belli olmaz. Bazen bakarsınız iyi oynarlar kazanırla bazen farklı mağlubiyet alabilirler. Bursaspor deplasmanı iddiası olmayan futbolcuyu diriltebilir. İster istemez havaya gireceklerdir. Ama biz hedefimiz doğrultusunda sahaya çıkarak 3 puanı almak istiyoruz” dedi.

Yaşanan kongre sürecinin kendisini etkilemediğini de belirten Güleç "bizi saha içi olaylar ilgilendirir" dedi.

İyi ki doğdun Yavuz

Genç file bekçilerimizden Yavuz Özkan 24.yaş gününü takım arkadaşlarıyla birlikte kutladı

Antrenmanın sonunda Özlüce Tesislerinde yaş günü pastasının mumlarını üfleyen Özkan`a pastasını Yavuz Eraydın yedirdi.

Yavuz Özkan`a sağlık, mutluk ve başarılarla dolu uzun ömürler diliyoruz

Sağlam ile devam edeceğiz

Lemi Keskin seçilmeleri halinde yola Ertuğrul Sağlam ile devam edeceklerini belirtti

Bursaspor'un 31 Mayıs'ta yapılacak olağan kongresi öncesi divan kuruluna ilk olarak başkan adaylığı başvurusunu yapan Lemi Keskin seçilmeleri halinde yola Ertuğrul Sağlam iel devam edeceklerini belirterek,"Kesin bir dille söylüyorum, Ertuğrul Sağlam ile mutlaka yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Bursaspor'un 31 Mayıs'ta yapılacak olağan kongresi öncesi divan kuruluna ilk olarak başkan adaylığı başvurusunu yapan Lemi Keskin, ''Hedefimiz başarı değil, sürdürülebilecek başarıdır'' dedi.

Keskin, Gönlüferah Otel'de ''Tüm ezberleri bozmak için geliyoruz'' sloganıyla düzenlediği basın toplantısında, yüreğinde Bursa ve Bursaspor sevdası olan, Bursaspor'u yıllardır izleyen, sorunlarını bilen biri olarak bu problemlerin nedenlerini ve çözümlerini de bildiklerini, bunun için göreve talip olduklarını söyledi.

Bursaspor'un Türkiye liglerinde ilk sıralarda yer almasını arzuladıklarını, kötü sonuçların Bursa ve yeşil-beyazlı takımın kaderi olmadığını dile getiren Keskin, öncelikle maddi sorunların aşılması için tecrübelerinden faydalanıp, şehri ve taraftarı kucaklayarak, çok çalışacaklarını vurguladı.

Keskin, Bursaspor'u 4 yıl içinde hiçbir kişi ve grubun desteğine ihtiyacı kalmadan yönetilebilir bir yapıya kavuşturmayı amaçlayacaklarını dile getirerek, ''Hedefimiz başarı değil, sürdürülebilecek başarıdır. Bir diğer hedefimiz şeffaf, kolaylıkla denetlenebilecek yönetim kurulu, hesap soran, denetleyen, destek veren divan kurulu, hep bizlerle olacak kongre üyeleri ve taraftarlarımızdır'' diye konuştu.

Oluşturacakları sistem sonrasında her taraftarın, kongre ve divan kurulu üyelerinin kulübün tüm hesapları, gelir giderlerine hakim olacağını belirten Keskin, ''Bursasporumuzu sizler adına belli bir süre yönetmek için bize ödünç verdiğinizi hiç aklımızdan çıkartmadan yöneteceğiz'' dedi.

Keskin, Bursaspor'un hiçbir kişi ve kuruluşa ihtiyacı olmadan, kendi gelirlerine kavuşması gerektiğine değinerek, 70 milyon TL yıllık bütçe ve bu bütçenin yaratacağı bir takım oluşturmayı planladıklarını anlattı.

Yönetim kurulu olarak ''işin ehli tarafından yapılması'' görüşünü benimseyeceklerini, bu çerçevede kulübün futbol politikasını bir sportif direktörün yönlendireceğini ifade eden Keskin, şunları söyledi:

''Bu kişi tüm Bursa'nın ve Türkiye'nin tanıdığı, bildiği bir futbol adamı olacaktır. Buna bağlı olarak Bursaspor'un bir transfer politikası modeli oluşturulacak. Bu model disiplinle ve denk bütçe prensibi ile uygulanacaktır. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile mutlaka yolumuza devam edeceğiz. Bunu kesin bir dille söylüyorum. Biz kendisini çok başarılı buluyoruz. Ertuğrul Sağlam ile Bursaspor'un büyük başarılara ulaşacağını düşünüyoruz. Profesyonel yöneticilerin olduğu yerde kesinlikle yöneticilerimiz konuşmayacak. Bu doğrultuda yönetim kurulumuzda basın sözcüsü olmayacak. Takımla ilgili sportif direktörümüz ve teknik heyetimiz konuşacak.''

-DİĞER PROJELER-

Lemi Keskin, Bursa Atatürk Stadı'nın yerinde yıkılarak yapılması fikrini desteklediklerini, ayrıca kulübe kalıcı gelir kazandıracak ''Timsahpark AVM'' projelerinin de bulunduğunu bildirdi.

Bursaspor'un borsaya doğru zamanda açılması durumda yaklaşık 100 milyon dolar gibi önemli bir gelir elde edebileceğini ifade eden Keskin, ayrıca Bursastore mağazalarını genişleteceklerini, 600-700 metrekare büyüklüğünde yeni mağazalar oluşturacaklarını söyledi.

Keskin, Bursaspor'un futbol dışında amatör branşlarda da mücadele etmesi gerektiği düşüncesini taşıdıklarını, bu çerçevede voleybol, basketbol, kayak, yelken gibi branşlarda da faaliyet göstererek Bursaspor ismi ve markasının sporun tüm alanlarında temsil edilmesine olanak sağlayacaklarını belirtti.

-GREEN PLATFORM-

Kulübün tüm dünyada tanınması için bir çalışma yapacaklarını kaydeden Keskin, bu çerçevede Avrupa'da yeşil-beyaz renklerle mücadele eden kulüplerin bir araya gelmesini sağlayarak, ''Green Platform''u hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Keskin, oluşturulacak bu platformla aynı renklerle mücadele veren takımlarla ilişkileri pekiştirerek, yeşilin en önemli sembollerinden biri olan Bursa ve Bursaspor'un tanıtımına artı değer kazandırmayı arzuladıklarını bildirdi.  

Lemi Keskin'in internet sitesinde yer alan projeleri;

Projeler

A-1 Şeffaflık ve denetlenme

Bursaspor'umuz, tüm Bursa'nın takımıdır. Her an Bursaspor kongresine ve taraftarlarına açık olacak bir mali yapısı olmalıdır.

Yönetimimiz, yapacağı tüm transfer ve harcamaların nokta vade ve miktarlarını internet sitemiz aracılığı ile günü gününe yayınlayarak, tüm camia'yı bilgilendirecektir. Bundan sonra Bursaspor'da üstü örtülü hiçbir konu kalmayacaktır.

Örnek ( Transfer bilgilendirmesi)

Transfer

Bursaspor, Adanaspor'dan Ahmet Dinç'i transfer etmiştir.

Ahmet, 23 yaşında olup 10 kere ümit milli olmuştur. Bu transferde Adanaspor'a 3 taksit halinde toplam 300.000 TL ödenecektir. Futbolcu ile yapılan sözleşme 3 yıllıktır.

Futbolcu, Ahmet Dinç;

1.yıl    100.000        TL garanti para + 10.000 TL maç başı

2.yıl    120.000        TL garanti para + 12.000 TL maç başı

3.yıl    150.000        TL garanti para + 15.000 TL maç bağı ücret alacaktır.

A-1.1 Şeffaflık ve denetlenme için yapılacak tüzük değişiklikleri

Yönetimimiz, kendi seçtiği denetleme kurulları tarafından denetlenme mantığına inanmamaktadır. Tüzük değişikliği ile denetleme ve disiplin kurullarını önerme yetkisini, yönetim kurullarından alıp, divan kuruluna devredeceğiz.

Denetleme kurullarımız, mutlaka 3 mali müşavirden oluşacaktır.

Disiplin kurullarımız, mutlaka 3 avukattan oluşacaktır.

Yönetime talip olduğumuz kongrede, bu yetkimizi divan kurulumuza devretmemiz mümkün olamayacaktır, ancak bizler divan kurulumuza bu fikrimizi açıp, divan kurulu'nun bize önereceği kişileri, kayıtsız ve şartsız bir şekilde, denetleme ve disiplin kurullarımıza koyarak, bu prensibimizi ilk seçimde uygulayacağız.

Ayrıca, yönetim kurulumuz, her 3 ayda 1 yapılan, divan toplantılarından 1 hafta önce, divan kurul üyelerine bilançoları, mali, idari ve sportif faaliyet raporlarını gönderecektir ve divan kurulundan önce divan kurulu üyelerimizin , tüm belgeleri incelenmesi sağlanacaktır.

Böylelikle tüm divan kurulu üyelerimiz, divan kuruluna hazırlıklı gelecekler ve istedikleri her konu hakkında soru sorabileceklerdir.

Divan toplantılarından 1 hafta sonra bilançoların internetten yayınlanma işlemi gerçekleşecektir. Bu işlemde tüzük değişikliği ile tüzüğümüze eklenecektir.

Divan Kurulumuza, gerekli gördüğü hallerde Kulübü genel kurula götürme yetkisini tekrar vereceğiz. ( 2000 yılında kabul edilen tüzüğümüzde bu madde yer almaktaydı.)

Tüzüğümüzdeki en önemli değişikliklerden biri de ileri dönem borçlanmalarda ve tahmini bütçeyi aşan borçlanmalarda olacaktır.

Yönetim kurulları kendi dönemlerinde yapacakları transferlerde tahmini gelirlerimizi aşan harcamalar için divan kurulundan yetki alacaklardır. Divan kurulundan yetki alınmaksızın yapılacak sözleşmelerden yönetim kurulu üyeleri şahsen sorumlu olacaktır.

Ayrıca, şu anki tüzüğümüzde, bizce eksik olan, mali kongre zamanını düzelteceğiz. Bundan sonra mali kongrelerimiz, şu anki gibi 4 senede bir değil, her sene gerçekleşecektir.

A-1.2 Üyelerimizle ilgili tüzük değişiklikleri

2004'te kabul edilen tüzüğümüze göre aidatlarını ödemeyen üyelerimiz üyeliklerden çıkartılmışlardı.

Çıkartılan bu üyelerin 3 ay içinde müracaat edip aidatlarını % 15 faizle ödemeleri durumunda, 1 kereliğine üyelik haklarını aynen iade edeceğiz.

Bundan sonra üyelik aidatlarını ödemeyen üyelerimizi kulübümüzden atmayacağız, ama tüm seçme, seçilme ve divan kurulu üyelik haklarını ödemeler yapılıncaya kadar askıya alacağız.

A-2) Öncelikli değişimler

Yönetimimiz, profesyonelleşmeye inanmaktadır. Yönetim kurulumuz, icracı yönetim tarzını değil, denetleyici yönetim tarzını benimsemektedir.

Seçeceğimiz profosyoneller, yönetimimizin ve denetimimizin altında yüksek performans göstereceklerdir.

Kulübümüzde köklü bir yönetim reformu gerçekleşecektir.

A-2.1 Sportif Direktör

Yönetimi kurulumuz, Bursaspor'umuzda,  bir sportif direktör ile tüm futbol politikasını yönlendirecektir. Bu kişi tüm Bursa'nın ve

Türkiye'nin tanıdığı, bildiği bir futbol adamı olacaktır. Buna bağlı olarak, Bursaspor'un bir transfer politikası modeli oluşturulacaktır. Bu model disiplinle ve denk bütçe prensibi ile uygulanacaktır. Hedef, sürdürülebilecek başarıyı sağlamak olacaktır.

Gerekli olan disiplin ve çalışmayı bizler ortaya koyacağız, inancı ve sabrı kongre üyelerimizden ve büyük taraftarımızdan alacağız.

A-2.2 İletişim Direktörü

Yönetimimiz, Bursa'da herkesin tanıdığı bildiği kişilerden oluşmaktadır. Bursaspor yöneticisi unvanı altında hiçbir tanıtıma ihtiyacımız yoktur.

Yönetim kurulumuzda, basın sözcüsü olmayacaktır. Kamuoyu bilgilendirilmesi internet sitemizden yapılacaktır. Basın ile ilgili tüm konuları, görevlendireceğimiz iletişim Direktörümüz, profesyonelce çözecektir.

Yönetim kurulu üyelerimiz, sadece kendi branşları ile ilgili bilgilendirmeler yapacaktır.

B-1 Stadyum

Bu program Eylül 2008 de yazıldığı için, okunduğu tarihe kadar bazı değişiklikler olabilir.

Öncelikle, Bursa'nın ve Taraftarımızın isteği olan kendi yerinde parça parça yıkılıp yeniden yapılmasını desteklemekteyiz.

Toki' nin, başka takımlara stadyum yaptığı ülkemizde, stadımızın, belediye ve hükümet kaynakları kullanılarak yapılmasını istemekteyiz. Stadyum konusunu çok önemli bir gelir kaynağı olarak görüyoruz bu konu kesinlikle ivedi bir şekilde halledilecektir. Ancak Stadyumu, belediye ve devlet destekli de yapsak, sadece ve sadece kendi istediğimiz stadyum modelinin olması için çalışacağız, kent yöneticilerimizin de, stadyum tercihlerimize saygı göstereceklerine inanıyoruz..

Stadyumumuzu, 365 gün hizmet verecek, gelir getirecek bir AVM  haline getirerek, çok daha fazla gelir getiren bir kaynak olmasını sağlayacağız.

B-2 Özlüce Timsahpark AVM Projesi

Özlüce tesislerimizin, önünde 2. futbol sahamızın da içinde bulunduğu yaklaşık 80,000 m2'lik alan bulunmaktadır.

Bu alanın, Bursaspor'a tahsisi ve AVM yapılması konusunda gerekli müracaatları yapıp, plan tadilatlarını gerçekleştirerek, Bursaspor'umuza ‹zmir yolu üzerinde, çok büyük bir AVM kazandırmak istemekteyiz.

Bu projeyi, tüm Bursa olarak gerçekleştirecek potansiyelin Bursa'mızda olduğuna inanıyoruz.

B-3 Borsa'ya açılma

Dünya Futbolunda, artık kulüplerine taze ve sıcak para sokmak isteyen tüm kulüplerin, uyguladığı en önemli maddi plan, takımların borsaya açılmalarıdır.

İMKB'de, işlem gören kağıtların % 70'inin yabancılar elinde olduğu gerçeğini, gözden kaçırmamalıyız.

Yönetimimiz, yaklaşık 1 seneden beri, borsaya açılma planlarını incelemektedir. Önce, tüzüğün verdiği yetki kullanılarak sportif A.Ş. kurulacak, takımın aktif büyüklüğü arttırılacak ve yaklaşık 2 sene sonra Borsa'ya girişe hak kazanılacaktır. Bursaspor'umuzun olan Minareliçavuş fabrika binaları dışında,  Stadyum, Özlüce, Vakıfköy arsalarını da Bursaspor'umuzun üstüne almayı bitirdikten sonra, takımımızın aktif büyüklüğü yaklaşık 350-400 milyon dolar olacaktır. % 20-30 arası bir halka açılmayı planlamaktayız.

Kulüp yönetimimizin, her zaman derneğimizde kalmasını sağlamak için hisseler A ve B grubu olarak 2 bölümde tanımlanacaktır. A grubu hisseleri kulüpte kalacaktır ve 1 hissenin 100 oy hakkı olacaktır. B grubu hisseleri satılacak ve 1 hissenin 1 oy hakkı olacaktır.

Borsa'ya açılma, kulübümüzde başlatacağımız, şeffaflık politikasına da büyük güç sağlayacaktır. Bursaspor Sportif A.Ş. her an ‹MKB'nin görevlendirdiği, bağımsız ve uluslararası şirketler tarafından denetlenecektir. Bu konuyla ilgili, Türkiye'nin en büyük aracı kurumları ile sürekli iletişimimiz devam etmektedir.

B-4  BURSASTORE

Türkiye'ye örnek olacak şekilde en az 600-700 m2'lik bir Bursastore, mağazasını yeniden yapacağız. Ürün planlamasını, tasarımlarını ve ürünlerde kullanılacak sloganları taraftarlarımızla birlikte oluşturacağımız proje kurulunda karar vereceğiz. Mağazamız, ülkemizde örnek bir mağaza olacak, mağazamızın içinde taraftarlarımızın faydalanacağı çok modern bir kafeterya konumlandırmasını da gerçekleştireceğiz.

B-5 Taraftar Politikalarımız

Taraftarsız bir kulüp düşünülemez, Bursaspor taraftarı ile büyüktür. Taraftarlarımızın sayısı, seneler içinde kulübümüzün gösterdiği performans ile ters orantılı bir biçimde sürekli artmıştır.

Bursaspor taraftarları, merkezde ve her ilçemizde dernekleşerek, mükemmel organize olmaktadırlar, artık internet ortamında da 20'ye yakın Bursaspor'a gönül vermiş web sitesini görmekteyiz.

Taraftarlarımızın bizlere ulaşma problemleri kesinlikle olmayacaktır. Her zaman onlarla birlikte olacağız ve bilgilendireceğiz. Öncelikle, bizlerinde taraftar olduğunu lütfen unutmayınız. Bizlerdeki Bursaspor elektriğinin taraftarımız tarafından hissedilmesi, taraftarlarımızın bize olan inancını pekiştirecektir.

Bir taraftar gibi hissedip heyecan duyan, Yönetici gibi düşünen ve doğru karar veren bir ekip olacağız. Tüm taraftar gruplarımızla, organizasyonlar düzenleyeceğiz. Onların isteklerini daha iyi anlayıp, organizasyonlarına destek vereceğiz. ‹lköğretim'de, Lise'de ve Üniversite'de, gençlik organizasyonlarına büyük emek vereceğiz. Bu yaş gruplarında taraftar patlaması yaşayacağız.

Taraftarlarımız ile düzenli aylık toplantılar yapıp onları bilgilendirip dertlerini ve sıkıntılarını öğreneceğiz. Taraftarlarımızın stadyum içinde daha aktif olmaları için fiziki iyileştirmeleri taraftarlarımız ile karar alarak gerçekleştireceğiz.

B-5.1 Akıllı timsah kart projesi

En önemli projelerimizden biri olan (ATK) hayata geçirdiğimiz zaman, her taraftarımızın bir akıllı timsah kartı ( ATK) olacaktır. ATK sayesinde taraftarlarımız birçok alanda ayrıcalık sahibi olacaklar.  Önemli mücadelelerde bilet satışlarında öncelik sahibi olacak, aynı zamanda Bursaspor' un anlaşmalı firmalarından' da indirimli ürün alabilecekler. ATK sayesinde herkes evinden çıkmadan veya gişelere gitmeden kombinesini ve biletini alabilecektir. ATK bir kere alınacak ve senelerce kullanılacaktır.

Bu projemiz başladığın da, şu an uygulamada olan ‹stanbul kökenli bilet satış organizasyonunu ortadan kaldırılacak ve müthiş bir gelir kalemi daha yaratılacaktır.

Yönetim olarak internet'ten bilet satış organizasyonuna karşı değiliz ama hâsılat gelirimizin % 10 gibi bir miktarını da kimseye kaptırmak istememekteyiz.

600.000 TL'lik gideri olan bilet satış organizasyonlarını, bilgi ve becerimizle çok daha düşük maliyette yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Yeni stadımızın değişen şartlarıyla birlikte, Tüm taraftarlarımızın, eşleri, kızları ve kız arkadaşları ile stada gelmesini sağlayacağız.

Dişi timsahları Anadolu'da görülmemiş bir biçimde tribünlere çekmek için, tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz.

Yavru timsahlarımızın yetiştirilmesi için, onların maça daha rahat gelebilmesi ile ilgili tüm imkânları sonuna kadar zorlayacağız. Yeni neslimizi başka takımlara kaptırmayacağız.

Tüm taraftarlarımızın fikirlerine açık olup, onlarla beyin fırtınaları yapacağız. Geleceğin Bursaspor yöneticileri ve başkanlarının onlar arasından çıkacağının bilincindeyiz. Katılımcı demokrasi prensiplerini uygulayıp, aidiyet duygularının gelişmelerini sağlayacağız.

Hedefimiz, Bursa'daki tüm bireyleri takımımızın bir parçası yapıp, başarıya ortak etmektir. 

B -6   Bursaporluluk Kültürü oluşturma

B-6.a Bursaspor Tarihi çalışması

Üzülerek görmekteyiz ki alt yapıdan yetiştirdiğimiz oyuncularımızda dahil, kulübümüzün 50 senelik şerefli tarihi yeterince anlatılamamış ve kuşaklara aktarılamamıştır.

Bu konuyu önemli bir eksiklik olarak görüyoruz. Bursaspor'un tarihinde rol alan spor adamlarımızın ve üyelerimizin katılımıyla "Bursaspor tarihi" komisyonu oluşturup, tarihimizdeki tüm olaylarında yazılacağı bir çalışma yapacağız.

Bu çalışmayı,  İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca'ya da çevirip, web sitemiz dahil  tüm platformlarda kullanacağız.

Altyapı

Alt yapının anlamını ve değerini bilen yönetimimiz, Bursalı teknik adamlara da, Bursa'nın çocuklarına da çok güveniyor. Alt yapı yatırımlarımız en az 3 misli artacaktır.

Bursa'da 3 nokta'da ve aydınlatılmış sahalarda Yaz-Kış çalışmalarımız devam edecektir. Hedefimiz en kısa zamanda, ilk 11'de oynayan en az 5 alt yapı futbolcusudur.

Avrupa'da tespit ettiğimiz en az 2 noktada alt yapı çalışmalarımızı başlatacağız.

Amatör sporlar

Aklımızda sadece, Futbol takımı olan bir Bursaspor kulübü yoktur. Voleybol'dan, Basketbol'a, kayak'tan, yelken'e kadar Bursaspor, sporun her yerinde olmalıdır. Uludağ ve deniz şehri Bursa'mızda bu sporlarla ilgilenmeyen bir kulüp düşünemiyoruz.

Tüm amatör şubelerimizi yönetecek ekiplerle, görüşmelerimiz tamamlamış bulunmaktayız. En kısa sürede bu planlamamız karşılığını verecektir.

Amatör sporlardaki hedefimiz, kulübümüze maddi yük getirmeden sponsorlarımızla birlikte geliştireceğimiz projelerdir.

Voleybol ve basketbol liglerinde olan bir Bursaspor planlıyoruz.

Bursaspor ismi ve markası sporun tüm alanlarında temsil edilmelidir.

Sponsorlarımız

Bursaspor, markasını en iyi şekilde temsil ve idare edeceğimize inanan, Türkiye'nin büyük markaları ile bir dizi görüşmelerimizi zaten tamamlamış durumdayız.

Bursaspor olarak, hem sponsorlarımızın ürünlerine değer katacağız, hem de sponsorlarımızın desteği ile daha büyük başarılara ulaşıp marka değerimizi yükselteceğiz.

Bizlerin bilgi birikimine, tecrübesine inanan ve bizler gibi düşünen sponsor firmaların takımımıza büyük destek vereceklerini göreceksiniz.

Taraftar

Hiçbir Anadolu kulübüne nasip olmayan, bir taraftar kitlemizin olduğunun bilinci içerisindeyiz.

Yapacağımız çalışmalarımızla, taraftarlarımızın;

• Daha da organize olan,

• Maçlarda, sahaya ve sonuca daha fazla etki eden,

• Lisanslı ürünler kullanan, kulübümüze daha fazla katkı yapan,

• Örnek taraftarlar olan, sürekli ceza alan taraftar olmayan, bir profil'e, tüm taraftarlarımızın uymasını sağlayacağız.

Bu projemizi, taraftarlarımız organize edecek, eğitimlerini verecek ve sorumluluk alıp, yine kendileri yönetecektir. Yönetim Kurulumuz onlara istedikleri takdirde diledikleri konularda destek verecektir.

Bu projemizdeki, tüm alt başlıkları taraftarlarımız belirleyecektir.

Genel kurul ve komiteler

Bursaspor'un yönetimini tabana yaymak amacıyla

Proje,

Taraftar,

Hukuk,

Sağlık

kurullarını hayata geçireceğiz.

Bu kurullarda konusunda deneyimli ve katkı sağlayabilecek taraftarlarımızla, üyelerimizle ve konusunda uzman kişilerle beyin fırtınaları gerçekleştirip kulübün sıkıntılarına hep beraber çözüm üreteceğiz.

Bu kurullar dünya genelinde yaşanan gelişmeleri ve üretilen çözümleri takip edip  Bursaspor' a entegre etmek için gönüllülük ilkesi ile hareket edeceklerdir.

Başkanlar heyeti

Yönetimimiz daha önce Bursaspor' da görev yapmış tüm başkanların tecrübelerinden faydalanıp, onların fikirlerine önem vermeyi hedeflemektedir.

Eski başkanlardan oluşturacağımız ve "başkanlar heyeti" olarak değerlendireceğimiz bu değerli heyetten çıkacak fikirlerin Bursaspor' u hedeflediğimiz yere taşıyacağına inanıyoruz.

Büyük Bursaspor' u oluşturmak istiyorsak bu birlikteliği salamamız gerektiği inancını taşıyoruz.

Avrupada futbol okulları

Bursaspor, Avrupa' da her gün büyüyen Türk futbolcu pazarından ne yazık ki pay alamamaktadır. Avrupa'nın 3 noktasında kurmuş olduğumuz kontaklar ile şimdiden oradaki çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz.

Belirlediğimiz noktalarda açacağımız futbol okulları ve alacağımız futbol kulüpleri aracılığı ile Bursaspor' un Avrupa pazarından maksimum verimi almasını sağlayıp, alt yapımızı Avrupa' ya da taşıyacağız.

Eski futbolcularımız değerlidir

Bursaspor ' da görev almış ve zihinlerimizde iz bırakmış oyuncularımızla irtibatlarımızı güçlendireceğiz.

Eski futbolcularımızın hayatlarını sürdürdükleri yerlerdeki oyuncu gözlemlerini değerlendirip Bursaspor' a maksimum fayda sağlamalarına olanak vereceğiz.

Bursaspor'da  oynadıkları seneler ve maç sayıları ile ilgili kriter tanımlayıp, camia olarak bugüne kadar ihmal ettiğimize inandığımız değerlerimize hakettikleri saygıyı göstereceğiz.

Green Platform

Bizler gibi Avrupa'da yeşil beyaz renklerle mücadele eden kulüplerin bir araya gelmesini sağlayarak "Green Platformu" hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Oluşturacağımız bu platformla aynı renklerle mücadele veren ekiplerle ilişkilerimizi pekiştirerek, yeşilin en önemli sembollerinden biri olan Bursa'nın ve Bursaspor'un tanıtımına katkı sağlayarak  artı değer kazandıracağız.

Green Platform üyelerini her sezon öncesi düzenlenecek turnuvayla bir araya getirerek seyircilerin ve takımların karşılıklı etkileşimini sağlayacağız.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2009 saat 19:49

Pazar günü açıklayacak

İbrahim Yazıcı, yeniden aday olup olmama konusunda görüşmelerini sürdürdüğünü bildirdi

Yazıcı, yaptığı açıklamada, tüzük gereği başkan adaylarının başvurularını 24 Mayıs Pazar günü mesai saati bitimine kadar divan kuruluna teslim etmeleri gerektiğini hatırlattı.

Şu an Bursaspor Kulübü Başkanı olarak görevinin başında bulunduğunu belirten Yazıcı, ''Yeniden aday olup olmamamla ilgili görüşmelerimi sürdürüyorum. Adaylığımla ilgili 24 Mayıs Pazar günü saat 17.00'ye kadar sürem var. Konuyla ilgili gerekli açıklamamı da bu süreye kadar yapacağım'' dedi.

-TARAFTAR VE KONGRE ÜYELERİNE TEŞEKKÜR-

Yeniden aday olması konusunda yeşil-beyazlı taraftarlar ve kongre üyelerinden kendisine yoğun baskı yapıldığını ifade eden Yazıcı, şöyle konuştu:

''Göreve gelirken sportif başarı konusunda verdiğim sözü yerine getirmenin gururunu, büyük taraftarımız ve kongre üyelerimizden aldığım desteğin de mutluluğunu yaşıyorum. Bu konuda verdikleri destekler nedeniyle hem taraftarımıza hem de kongre üyelerimize teşekkür ediyorum. Bana karşı gösterdikleri destek, hem taraftarımızın hem de kongre üyelerimizin istikrardan yana olduklarını gösteriyor. Bu da beni ayrıca mutlu ediyor. Kongremizin de camiamıza hayırlı olmasını diliyorum''

Bursa'da hedef 6 puan

Turkcell Süper Lig'de son iki haftaya girilirken, kendi sahasında Gaziantepspor'u ağırlayacak Bursaspor'da hazırlıklar devam ediyor. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, UEFA hedefi doğrultusunda son iki maçı da kazanmak istediklerini söyledi

Yurt dışına çıkması nedeniyle haftalık basın toplantısını iptal etmek zorunda kalan ve Bursaspor'un resmi internet sitesine konuşan teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, UEFA hedefi doğrultusunda son iki maçı kazanmaktan başka bir şey düşünmediklerini belirterek, "Konumumuz itibariyle UEFA hedefini yakalamak için kendi üzerimize düşen 2 maçı kazanıp, rakiplerimizin puan kaybını beklemek olacak. Bu hafta ligin iyi futbol oynayan, kaliteli bir ekip olan Gaziantepspor ile evimizde mücadele edeceğiz. Ligdeki mevkii itibariyle rahat olmaları rakibimiz için avantaj olabilir. Ancak biz kendi sahamızda güzel bir seri yakaladık. Hedefimiz doğrultusunda saha ve seyirci avantajını kullanarak karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Taraftarlarımıza evimizdeki son maçımızda iyi futbol izletmek istiyoruz" dedi.

Sakatlıkların çok olduğuna değinen ve kongre sürecini de yakından takip ettiğini ifade eden Sağlam, "Bu karşılaşmada sakat oyuncularımız Mustafa Sarp, Tadeu ve Daniel forma giyemeyecekler. Maçta ayrıca, milli takımlarda bulunan Sercan, Serdar, Eren ve kırmızı kart cezalısı Bekir Ozan da forma giyemeyecekler. Ancak diğer oyuncularımızın da formanın değerini bilip, ellerinden gelen mücadeleyi göstereceklerinden eminim. Camiamızda kongre süreci devam ediyor. Bende bu süreci yakından takip ediyorum. En büyük dileğimiz Bursaspor'un kongreden daha da güçlenerek yoluna devam etmesidir" diye konuştu

Lemi Keskin'den ipotek belgesi

Lemi Keskin basın mensuplarına adaylığını açıkladığı basın toplantısında eline yeni geçen Minareliçavuşta bulunan taşınmazların ipotek belgesini gazetecilere sundu

Keskin; “Her kulüp kişi veya kurum kredi alabilir. Bununla ilgili ipotekte verebilir. Ancak bu kendi şirketinse kimseye hesap vermezsiniz. Ama Bursaspor camiasının taşınmazları ipotek altına alınırken camianın bilgilendirilmesi lazımdır. Ayrıca bu fabrikalar BTSO tarafından satın alınması bekleniyordu. Yalnız ipotekli bir mal nasıl başka kuruluşlar tarafından satın alınabilir? Böyle bir şey mümkün olabilir mi?” dedi

Başkan'dan ipotek açıklaması

Başkanımız İbrahim Yazıcı Minareliçavuş mevkiindeki fabrikalar hakkında çıkan haberler ile ilgili bir açıklama yaptı

AÇIKLAMA!

Başkanımızın açıklaması şu şekilde; Bursaspor Kulübü tüzel kişiliğinin mülkiyetinde bulunan Minareliçavuş mevkiindeki fabrika ve arazilerin bir bankaya ipotek ettirildiği, karşılığında altı milyon USD kredi kullanıldığı yönünde, maksatlı ve mesnetsiz bir takım açıklama ve haberlerin çeşitli organlar vasıtasıyla yayıldığı bilgisi kulübümüze ulaşmıştır. Öncelikle ve önemle belirtmemiz gerekir ki bu tarz bilgilerin kamuoyu ile paylaşılmadan evvel ciddiyetine binaen doğrulanması arzu edilir idi. Her defasında da belirtildiği üzere kulübümüz kredi ilişkileri ve detaylı mali durumunu sıradan bir biçimde beyan etme mükellefiyeti altında değildir. Kurumsal yönetim tarzı ile denetleme kurulu üyelerine her zaman açık olan mali tablolarımız, dönemsel olarak da başkanımız ve ilgililer tarafından mali ve genel kurullarda verilmektedir. Bu kez Bursaspor kamuoyunu aydınlatmak amacıyla Minareliçavuş mevkiindeki fabrika ve arazilerin ipoteği karşılığında altı milyon USD tutarında kredi kullanımının yapıldığı haberinin, tamamen asılsız olduğunu, aksine bu mülklerin ipotek kurulmadan evvel eski yönetimler zamanında üzerinde bulunan ve sayısı 25 civarında olan haciz ve diğer takyitlerinin bu yönetim zamanında kaldırıldığını, açıkçası hacizlerden temizlendiğini, Bankaya verilen ipotek karşılığında kredi vs. olarak bir kuruş kullanılmadığını, ancak Bursaspor menfaatleri doğrultusunda kullanıma her zaman açık bulundurulduğu, ipotek tesis etmenin bu anlamda kredi güvencesi olarak ticari teamülün bir gereği olduğunu, Aynı bankadan şu ana kadar devamlı surette kullanılan bazı ufak spot kredilerin ise kulüp başkanımızın şahsi kefaleti ile kullanıldığı, vadesi gelince de doğal olarak kapatıldığı, Türkiye hudutları içinde veya dışında faaliyet gösteren tüm spor kulüplerinin bankalardan kredi kullanımının mutad şeylerden olduğunu, bunun anormal olarak sunulması gayretlerinin maksatlı ve kötü niyetli gayretler olduğunu, Bu tarz şeyleri yeni icat imiş gibi üstelik seçim atmosferinde sunmanın kimsenin işine yaramayacağını, Değerli Bursa ve Bursaspor kamuoyu ile paylaşmak istedik.

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim YAZICI

İkinci aday Çelik

Lemi Keskinin ardından İkinci Başkan Osman Çelik de adaylığını açıkladı

Çelik, merkez Yıldırım ilçesindeki ofisinde düzenlediği basın toplantısında, 2 yıldır yeşil-beyazlı kulüpte ikinci başkanlık görevini sürdürdüğünü, bu süre içinde Bursaspor Kulübünün içini tanıma fırsatı yakaladığını belirtti.

Tabiri caizse 2 yıllık üniversiteyi Bursaspor'da bitirdiğini ifade eden Çelik, ''Bu tecrübelerimi değerlendirmek ve kulübüme daha yararlı olacağımı düşündüğüm için 31 Mayıs'ta yapılacak kongrede aday oluyorum'' dedi.

Çelik, adaylığıyla ilgili kulübün mevcut ve daha önceki yönetim kurulunda görev yapan kişilerle ve kongre üyeleriyle görüştüğünü, bu görüşmelerde de yoğun destek gördüğünü dile getirerek, şöyle konuştu:

''Sayın başkanımızla yaptığım görüşmelerde kendisinin kararsız olduğunu, henüz karar vermediğini söylediği için yaklaşan transfer sezonu nedeniyle daha fazla belirsizliğin kulübümüze çok zarar vereceğini düşünerek bu açıklamayı yapmayı da uygun buldum. Projelerimi önümüzdeki hafta yapacağım geniş katılımlı bir basın toplantısıyla daha detaylı bir şekilde açıklayacağım. Ancak hedeflerimi 3 ana başlık altında söyleyebilirim; ilki çok kıymetli hocamız Ertuğrul Sağlam'ın istediği futbolcuları Bursaspor'a kazandırmak, ikincisi yönetimde paylaşımcı, kamuoyunda şeffaf olmaktır. Üçüncü hedefimiz ise ekonomik özgürlüğü olmayan hiçbir kurum ve kuruluşun başarılı olamayacağını bildiğimiz için Bursaspor'u ekonomik özgürlüğüne kavuşturmaktır.''

Adaylığının siyasi bir güçle ilgisi bulunmadığını vurgulayan Çelik, ''Bir bakanın ağabeyi olabilirim. Ancak benim adaylığım siyasi güçten değil, Bursaspor'da edindiğim tecrübeye dayanmaktadır. Herhangi bir siyasi gücü arkama alacak şekilde, birilerine baskı yapacak şekilde aday değilim. Oluşturduğum kadroyla Bursaspor'u çok iyi yöneteceğime inandığım için adayım'' diye konuştu.

Çelik, oluşturacağı yönetim kurulu listesine girmek için yaklaşık 50 kişinin başvurduğunu, bununla ilgili kararı da önümüzdeki günlerde vereceğini kaydetti.

Kulislerde Körüstan sesleri

Adaylık başvurusu için son 2 gün kala, kulislerde Erkan Körüstan ismi geçmeye başladı

Dün, Lemi Keskin'in Bursaspor Başkanlığı'na adaylığından sonra bugün de Osman Çelik adaylığını açıkladı.

İlerleyen saatlerde ise Erkan Körüstan'ın aday olacağı söyleniyor

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 23/May/2009 saat 16:59

Körüstan hazırlanıyor

Bursaspor Kulübü eski başkanı Erkan Körüstanın 31 Mayıstaki olağan genel kurul öncesi liste hazırlığında olduğu bildirildi

SÜRPRİZ BULUŞMA
İlk oturumu 31 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Bursaspor Kulübü Olağan Genel Kurulu öncesi, Lemi Keskin ve Osman Çelik’in resmen adaylığını açıklaması, mevcut başkan İbrahim Yazıcı’nın ise karar aşamasında olduğu yeşil beyazlı camiada kongre öncesi sürpriz bir isim daha gündeme geldi. Yeşil beyazlı camia tarafından çok sevilen, Bursaspor Kulübü eski başkanı Erkan Körüstan’ın adaylık için çalışma yaptığı bildirildi. Körüstan’ın önceki gün Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduğu belirtildi.

BUGÜN AÇIKLAYACAK
2004-2005 sezonunda Bursaspor Kulübü başkanlığı yapan, Erdoğan Bilenser ve Fikret Üstenci dönemlerinde de yöneticilik görevi üstlenen Erkan Körüstan’ı en çok düşündüren konu ise ekonomik kriz… Yakın çevresine, Bursaspor’un sıcak paraya ihtiyacı olduğunu, bu bağlamda kulübe ciddi anlamda katkı koyacak bir yönetim oluşturma çabası verdiğini ifade eden Körüstan’ın adaylığını resmen açıklayıp açıklamayacağı ise büyük merak konusu oldu. Eski başkan Körüstan’ın bugün kararını vermesi ve resmi açıklamayı yapması bekleniyor.

Yazıcı hazırlık yapıyor

oturumu 31 Mayısta yapılacak olağan kongre öncesi aday olup olmayacağını henüz açıklamayan İbrahim Yazıcının liste oluşturma aşamasında olduğu belirtiliyor

ESKİ YÖNETİCİLER VAR
Bursaspor’un ilk oturumu 31 Mayıs’ta yapılacak olağan genel kurulda başkanlığa yeniden aday olup oymayacağı konusunda net bir açıklama yapmayan kulüp başkanı İbrahim Yazıcı’nın, liste hazırlığında olduğu belirtildi. Vereceği karar belirsizliğini korurken bir süredir çeşitli iş adamları ve Bursa futbol camiasından isimlerle bir araya gelen Yazıcı’nın listesini şekillendirmeye çalıştığı ifade edildi. Yönetiminde köklü bir değişikliğe gideceğinin sinyallerini veren Yazıcı’nın listesine Bursaspor’da geçmiş dönemlerde de yöneticilik yapmış başı isimleri aldığı belirtiliyor.

PAZARA KADAR
Öte yandan kulübün resmi internet sitesinden açıklama yapan Yazıcı, görüşmelerini sürdürdüğünü bildirdi. Şu an başkan olarak görevinin başında bulunduğunu belirten Yazıcı, “Yeniden aday olup olmamamla ilgili görüşmelerimi sürdürüyorum. Adaylığımla ilgili 24 Mayıs Pazar günü saat 17.00'ye kadar sürem var. Açıklamamı da bu süreye kadar yapacağım'' dedi. Yeşil-beyazlı taraftarlar ve kongre üyelerinden kendisine yoğun baskı yapıldığını ifade eden Yazıcı, “Verdikleri destekler nedeniyle hem taraftarımıza hem de kongre üyelerimize teşekkür ediyorum. Kongremizin de camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Sağlam ve Topçu oyuncu izliyor

Sağlam ve yardımcısı Mutlu önümüzdeki sezon güçlü bir Bursasapor için yurt dışında oyuncu arayışlarını sürdürüyor

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve yardımcısı Mutlu Topçu önümüzdeki sezon güçlü bir Bursasapor yaratmak için yurt dışında oyuncu arayışlarını sürdürüyor.

Ertuğrul Hoca dün Fransa`da oynanan 2. Lig maçlarını takibe alırken yardımcısı Mutlu Topçu`da Tunus`ta oyuncu izledi.  

Genel kurul üye listesi

İlk oturumun 31 Mayıs 2009, yeterli çoğunluğun sağlanamaması halinde ise 08 Haziran 2009 tarihinde yapılacak olan Bursaspor Olağan Genel Kurul Toplantısında Bursaspor'un yeni başkanını seçmek için 1.514 üye oy kullanabilecek

kullanacak genel kurul üyelerimizin listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

www.bursaspor.org.tr/20052009uyeoy.htm

Başkan için Özlüce'ye

Yeniden aday olmayacağı yönünde duyumlar alınan Başkan İbrahim Yazıcı'ya aday olması yönünde baskı yapmak için taraftarımız yarın 16:00'da tesislere gidecek

Tüm taraftar gruplarımız yarın maç öncesi Özlüce'ye giderek İbrahim Yazıcı'ya başkanlığa aday olması konusunda destek olacaklar...
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 23/May/2009 saat 17:03

Körüstan Aday Değil

Büyükşehir Belediye başkanı Recep Altepe'nin ısrarıyla kulislerde ismi geçen Erkan körüstan'ın aday olmayacağı bildirildi

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 23/May/2009 saat 18:41

MALİ TABLO SUNUMU

Yaklaşan Olağan Genel Kurul Öncesi Mali Tablo Açıklandı

Yaklaşan Olağan Genel Kurulumuz öncesi, Kulübümüzün mevcut borçlarını ve gelecek dönemi kapsayan tahmini işletme projesini içerir genel hatları ile mali tablosunun sunulması, adaylık başvurusunda bunacak olan üyelerimiz açısından da önem arz ettiğinden, bu yöndeki talepler de nazarı dikkate alınarak, aşağıdaki mali tablonun değerli Bursa ve Bursaspor kamuoyuna sunulmasına karar verilmiştir.

Ancak, yasa ve tüzüğümüz gereği hazırlanmış olan detaylı bilanço ve mali durum tablolarının genel kurul öncesi tüm üyelerimize kitapçık halinde sunulacağını da önemle belirtiriz.

Mali tablo için aşağıdaki linki tıklayanız.

www.bursaspor.org.tr/borc2009.htm
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
Argon18 Liste gör
Deneyimli Yazar

Onur
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 23/May/2009 saat 19:44
Alıntı yapılan OKTAY061626

MALİ TABLO SUNUMU

Yaklaşan Olağan Genel Kurul Öncesi Mali Tablo Açıklandı

Yaklaşan Olağan Genel Kurulumuz öncesi, Kulübümüzün mevcut borçlarını ve gelecek dönemi kapsayan tahmini işletme projesini içerir genel hatları ile mali tablosunun sunulması, adaylık başvurusunda bunacak olan üyelerimiz açısından da önem arz ettiğinden, bu yöndeki talepler de nazarı dikkate alınarak, aşağıdaki mali tablonun değerli Bursa ve Bursaspor kamuoyuna sunulmasına karar verilmiştir.

Ancak, yasa ve tüzüğümüz gereği hazırlanmış olan detaylı bilanço ve mali durum tablolarının genel kurul öncesi tüm üyelerimize kitapçık halinde sunulacağını da önemle belirtiriz.

Mali tablo için aşağıdaki linki tıklayanız.

www.bursaspor.org.tr/borc2009.htm

keşke bizim klüpde yönetimimizde bu derece şeffaf olabilse. tebrikler bursaspor camiasına.
Küme düşmesek iyi!
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2009 saat 11:16

Ekrem Senal da aday oluyor

Bursaspor'da yapılacak kongre öncesi, aday başvurularının son günü yeni bir aday daha çıkıyor.

Bursaspor'da kongre heyecanı tüm hızıyla sürüyor. Listelerin verilmesine saatler kala daha önce Levent Kızıl ve Ali Karasu döneminde Bursaspor'da yöneticilik yapan Ekrem Senal'ın yarın listesini divan kuruluna vereceği öğrenildi.

Ekrem Senal'ın şu saatlerde Recep Altepe'yle toplantı yaptığı gelen haberler arasında.

Biri Sercan'dan, biri Eren'den

U19 Milli Takımımız, Portekiz'de düzenlenen 2008-2009 U19 Avrupa Şampiyonası Elit Tur 3. Grup'taki ilk maçında bugün Yunanistan'ı 2-1 yendi

Portekiz'in Cartaxo şehrindeki Municipal Stadı'nda oynanan karşılaşmada gollerimiz Bursasporumuz'un genç oyuncuları Sercan (Dk.60) ve Eren'den (Dk. 86) gelirken, Yunanistan'ın golü 90+4'te penaltı atışından geldi.

Bugün oynanan grubun diğer maçında ise ev sahibi Portekiz,  Danimarka'yı 3-0 yendi

Lucas Biglia iddiası

Yıldıray transferini ilk kez gündeme getiren İtalyan basını şimdide Anderlechtin Arjantinli futbolcusu Lucas Biglianın

Yıldıray transferini ilk kez gündeme getiren İtalyan basını şimdi de Anderlecht'in Arjantinli futbolcusu Lucas Biglia'nın Bursasporumuzun gündeminde olduğunu belirtiyorlar.

Ayrıca ön libero mevkiinde oynayan Biglia'nın Bursaspor'dan başka Galatasaray ve Beşiktaş'ında transfer listesinde olduğu söyleniyor.

Non solo Fenerbahçe per Lucas Biglia (22). Secondo la stampa belga, al centrocampista argentino dellerlecht sarebbero interessati anche Besiktas, Bursaspor e Galatasaray. Il contratto del giocatore con il club di Bruxelles scade nel 2012.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
Kırımlı_Tatar26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: BalkES
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2009 saat 12:22
bursaspora antep karşısında başarılar
Anadolu Efsanesi Kırmızı Şimşekleriz
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2009 saat 13:06

Tadeu Köşke çıktı

Tadeu Çankaya Köşkündeki yemeğe katıldı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’ün Türkiye`ye resmi ziyarette bulunan Brezilya Cumhurbaşkanı Luiz Inacio Lula da Silva ve eşi Marisa Leticia Lula da Silva onuruna Çankaya Köşkü`nde verdiği resmi akşam yemeğine Bursaspor’un Brezilyalı futbolcusu Jose Tadeu Mouro Junior’da katıldı

Temlik bombası

Yazıcı ve yönetim kurulu üyelerinin kongre öncesi alacaklarına temlik koydurduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü

ŞOK ETKİSİ YARATTI

Yaklaşan olağan genel kurul öncesi Lemi Keskin ve Osman Çelik’in adaylığını açıkladığı Bursaspor’da kongre gündemine bir başka haber bomba gibi düştü. Bugün saat 17.00’de sona erecek adaylık başvurusu öncesi henüz kararını kamuoyuyla paylaşmayan Başkan İbrahim Yazıcı’nın, yönetimindeki arkadaşlarıyla birlikte alacaklarına temlik koydurduğu bildirildi. Bu haber kongre öncesi yeşil beyazlı camiada şok etkisi yarattı.

LİSTE OLUŞTURAMIYOR

Öte yandan İbrahim Yazıcı’nın 31 Mayıs’ta yapılacak kongre öncesi yönetim listesi oluşturmakta zorlandığı belirtiliyor. Uzunca bir süredir futbol camiasından isimlerle sık sık görüşmeler yapan Yazıcı’nın birçok kişiden olumsuz cevap aldığı ve listesini şekillendirmede zorlandığı sızan haberler arasında. İbrahim Yazıcı’nın bugün saat 17.00’de sona erecek başvuru süresine kadar adaylığını koyup koymayacağı ise merakla bekleniyor.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 129130131132133 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır