eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıTürkiye'den Haberler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2021222324 156>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ara/2008 saat 15:01
Vallahi Sahinbey baska bir baska yer olsa belki kabullenir tarafi olurda artik bu yastan sonra tam balatayi siyirmaya cegrek kala birde böyle doktorlari okuyunca isimiz allaha kaldi demekten baska bir sey gelmiyor .Neyseki kerevat saati gelince iki duble atip unutmaktan baska bir sey gelmez elden.Saygilarimla.........
Yukarı
semihk Liste gör
Deneyimli Yazar

semih
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2009 saat 20:03
soruşturma genişleyerek devam ediyormuş.
valla bu memlekette kime güvenip kime inanacağımızı şaşırdık hakikaten. örnek şahsiyetlerden olan doktorlar da bu memleketi dolandıracak, bu insanların hayatlarını hiçe sayacaksa Allah'a kaldı işimiz....
Başkalarının kusurlarını görmeye başladığın an, kendi kusurların için aynanın karşısına geçmen gereken andır.
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2009 saat 01:32
Eskişehir'de kendisini aldattığını öne sürdüğü eşini, evlerinin banyosunda balta ve bıçakla öldüren koca, ''Eşim kendimi asmam için ısrar etti ve ip aldı. 2 bira içtim, gerisini hatırlamıyorum” diyerek kendini savundu.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10841706.asp
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2009 saat 03:12
Alıntı yapılan semihk

soruşturma genişleyerek devam ediyormuş.
valla bu memlekette kime güvenip kime inanacağımızı şaşırdık hakikaten. örnek şahsiyetlerden olan doktorlar da bu memleketi dolandıracak, bu insanların hayatlarını hiçe sayacaksa Allah'a kaldı işimiz....

Benim bir arkadaşım tıp fakultesinde aşı vurunuyor.Belki çoğu kişi bilmez ama bu aşı HPV virüsü için.Yani ileri yaşta rahim kanserine yakalanmamak amacıyla vurulan bir aşı.Bu aşı tıp fakultesinde aşı bedeli 300 ve aşı olma bedeli olarak 75 lira toplamda 375 lira alınarak vuruluyor.Ama dışarıda eczaneler aynı aşıyı 245 lira karşılığında vuruyor.Arada 130 lira fark var ve bu aşı 3 sefer vurulmak mecburiyetinde.3*130=390 Devletin hastanesinde sigorta dışı yani döner sermaye kapsamında yapılan en basit işlemin faturası bu gerisini siz düşünün.Bu alınan para tıp fakultesinin insifiyatinde olan bir para kimse partiye ona buna suç atmasın bunu tıp keyfi olarak alıyor.Ve biliyormusunuz bilmiyorum ama mesela parça alımı biyopsi gibi operasyonlarda para verirseniz anestezi yapıyorlar para vermezseniz anestezi yapmadan parçayı alıyorlar.Yani bunların dinleri imanları para olmuş.Ben şahsen 3 ay önce eskşde özel bir hastanede sigorta kapsamı ameliyat oldum.200 lira verdim çok değil belki bir ameliyat için ama verdim.Ameliyat sonucu fayda etmedi yine ameliyat olmak zorunda kaldım başka bir özel hastanede sadece 6.5 lira vererek ameliyat oldum ve iyileştim.Hastanenin adını vermek istemiyorum ama çektiğim ızdırabamı yanayım verdiğim parayamı.Meslek lisesinin oralarda bulunan bu hastaneye sakın gitmeyin gidenleride uyarın.
S.nalbant
Yukarı
özgürlük Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür
Direct Link To This Post Tarih: 26/Oca/2009 saat 02:22
Fıkra gibi haber
"Kutudaki parayı bilemezsem atlarım" dedi ve ikinci kattan atladı

25.01.2009 17:44
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde "Bu kadar da olmaz" dedirten bir olay yaşandı. Özel bir televizyon kanalında yayınlanan 'Var mısın yok musun' adlı yarışma programını izlerken çocuklarına "Son kutudaki parayı bilemezsem pencereden atlarım" diyen Süleyman Parmaksız, ikinci kattaki evinin penceresinden atladı. Bacağına korkuluk demiri saplanan Parmaksız'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

GÖKSEL GÜRSOY / ÇORLU / AJANS HABERTÜRK

Olay dün akşam Reşadiye Mahallesi'nde meydana geldi. 3 çocuk babası Süleyman Parmaksız (47), çocuklarıyla birlikte yarışma programını izlemeye başladı. 2'si erkek 3 çocuğu ile yarışmacının 6 numaralı kutusundaki miktar konusunda iddiaya giren Süleyman Parmaksız, kutuda 50 bin olduğunu savundu ve "Bilemezsem pencereden atlarım" dedi. Kutu açıldığında içinden 500 bin TL çıkınca Süleyman Parmaksız, ikinci kattaki evinin penceresinden atladı. Şaşkına dönen Parmaksız'ın çocukları, pencereden baktıklarında yerde yatan babalarının yaralandığını görünce hemen sağlık ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, bacağına bahçe korkuluğunun demir çubuğu batan Parmaksız'ı ambulansla Çorlu Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Tedavi altına alınan Parmaksız'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Sen benim tek tutkum, son umudumsun...
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Direct Link To This Post Tarih: 28/Oca/2009 saat 16:53
http://www.memurlar.net/haber/130044/
AFYONKARAHİSAR'ın Sandıklı İlçesi'nde karne alan ilköğretim öğrencileri Belediye Başkanı AKP'li Mustafa Özpınar'ın seçim propagandasıyla karşılaştı. Karneyle birlikte belediye icraatlarını anlatan kitapçıkla, CD'nin çocuklara verilmesi, velilerin tepkisine neden oldu. MHP İlçe Başkanlığı, olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Sandıklı'daki ilköğretim okullarınin birinci kademesinde eğitim- öğretim gören yaklaşık 2 bin öğrenciye, karnelerinin yanı sıra ‘Sandıklı Belediyesinin Öğrencilere Armağanıdır’ başlıklı kitapçıkla, bir tatil kitabı verildi. Kitapçıkta Belediye Başkanı Mustafa Özpınar'ın öğrencilere hitaben yazısı yer aldı ve belediye icraatlarını anlatan bir de CD verildi. MHP Belediye Başkan adayı İsmail Elibol ve MHP İlçe Başkanı Halil Özdemir, Belediye Başkanı'nın yazısı ve belediye icraatlarının içeren CD'nin çocuklara karneyle birlikte verilmesinin siyasi propaganda amacı taşıdığını belirterek, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Belediye Başkanı'nın karne yoluyla okulda seçim çalışması yaptığını ileri süren veliler duruma tepki gösterdi. Öğrenci velisi avukat Kadir Tunç, “Oğlum Ali Osman, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 4'üncü sınıfında okuyor. Karnenin yanı sıra belediye çalışmalarını anlatan CD ve kitapçığın verilmesi bizi rahatsız etti” dedi.

Kendi çocuklarına da bu CD tatil kitabı ve kitapçığın verildiğini söyleyen MHP'li Belediye Başkan adayı İsmail Elibol, “Kitapçık ve CD siyasi propagandaya giriyor. 7- 12 yaşındaki çocukların böyle bir olaya alet edilmesi hoş değil. Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. Kaymakama şikayetçi olduk” dedi. MHP İlçe Başkanı Halil Özdemir de konunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

KİMSENİN HABERİ YOK

Sandıklı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Sarıçiğil, olaydan haberi olmadığını söylerken, “Müdürümüz Cevdet Bulut Afyonkarahisar'da toplantıda, belki kendilerinin bilgisi vardır” dedi. Sandıklı Kaymakamı Samet Erçoşkun, konunun araştırılacağını söylerken, “Bu konuyu ilk kez sizden duyuyorum. Konu araştırılacak. Gereği yapılacaktır" dedi.

Sandıklı Belediye Başkanı Özpınar ise belediye olarak eğitime büyük destek verdiklerini söyleyerek, “Okullarımızın tüm eksiklerini giderdik. Çanakkale'ye, şehitliklere geziler düzenledik. Öğrencilere burs verdik. En çok kitap okuyan öğrenciye ödül verdik. Yani eğitimin belediye olarak hep yanında olduk. Bu amaçla çocuklarımıza 2 bin civarında tatil kitabı verirken ilçemizdeki yapılanları da anlatan CD'nin olması ve benim öğrencilerimize nasihat içeren yazı vermemiz doğaldır. Hiçbir zaman siyasi propagandayı amaçlamadım. Yanlış değerlendirmeler olmuş” diye konuştu.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Direct Link To This Post Tarih: 31/Oca/2009 saat 00:05
Her şey bitmiş bir isim kalmış. Hadi hayırlısı.

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber.asp?id=80059&kategori=1
Hızlı trene isim aranıyor

Ankara-Eskişehir arasını 1 saate indirecek hızlı tren için TCDD isim seferberliği başlattı. TCDD ayrıca kendisiyle özdeşleşen "Kara Tren" türküsüne alternatif olarak hızlı trene uygun bir şarkı için bazı sanatçılarla görüşüyor.
Türkiye’nin yarım asırdır beklediği hızlı tren tüm testlerinin tamamlanmasının ardından Şubat ayı sonunda seferlerine başlamaya hazırlanıyor. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, diğer ülkelerde hızlı trenlere verilen isimler gibi Türkiye’de de hızlı trene bir isim verileceğini açıkladı. TCDD, yöneticileri hızlı tren için, "Demirkanat", "Turkuaz" ve "Ay-Yıldız" isimleri üzerinde tartışıyor. "Ay-Yıldız"ın kullanılıp kullanılmayacağını araştıran TCDD’nin, "Turkuaz" ismi üzerinde yoğunlaştığı öğrenildi.

Yönetim İSTİFA!
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
Direct Link To This Post Tarih: 16/Şub/2009 saat 13:35
103 BİN 268 HESAP SAHİBİ BANKALARDA BİNLERCE LİRASINI UNUTTU

Türkiye'de faaliyet gösteren 20 bankada, 103 bin 268 hesap sahibinin unutulmuş binlerce lirası bulunuyor. İşte hesabını unutan kurumlardan bazıları Fenarbahçe, Hazine Müsteşarlığı, SSK, Kızılay, RTÜK, Jetpa, İstanbul ve İzmir Valilikleri, Vergi Daireleri, Bağ-Kur...

İşte hesabını unutan bazı kişi ve kurumlar 

Bankalar, 10 yıldır işlem yapılmadığı için “zaman aşımına” uğrayan hesaplar için ilanla müşterilerini uyarıyor.

Bankacılık Kanuna göre, bankalarda mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibince, en son işlem tarihinden itibaren 10 yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabi bulunuyor. Bankalar bu çerçevede, zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacakların listesini şubat ayı başından itibaren internet sitelerinde yayımlamaya başladı.

Listeler, 3 ay süreyle ilanda kalacak ve 15 Mayıs 2009 tarihine kadar söz konusu hesaplar için başvuruda bulunulmaması halinde bunlar, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna  (TMSF) devredilecek. 

BİNLERCE HESAP, 10 YILDIR İŞLEM GÖRMEDİ

20 bankada 10 yıldır işlem görmeyerek zaman aşımına uğrayan hesap sayısı 103 bin 268'e ulaşıyor.

En fazla mevduat unutulan banka Türkiye İş Bankası. Bu bankada, 48 bin 122'si mevduat ve alacak, 29'u emanet olmak üzere toplam 48 bin 151 hesap “zaman aşımına” tabi bulunuyor. Unutulan hesaplar sıralamasında İş Bankasını, 23 bin 888 hesapla Ziraat Bankası, 14 bin 707 hesapla Türkiye Halk Bankası, 6 bin 645 hesapla Vakıflar Bankası, 5 bin 277 hesapla Yapı ve Kredi Bankası takip ediyor.

Akbank'ta unutulan hesap sayısı 923, Bayındırbank'ta 904, Eurobank ve Garanti Bankasında 470'er, Finans Bank'ta 380, Şekerbank'ta 271, ING Bank'ta 332, Denizbank'ta da 265 olarak belirlendi.

SHÇEK BİLE HESABINI UNUTTU

Bankalarda parasını unutanlar arasında Kızılay'ın Eskişehir Şube Başkanlığı da yer alıyor.

Emekli maaşları ödemesi için Hazine'den kaynak aktarılan SSK ve Bağ-Kur'un Ankara ve diğer bazı merkezlerdeki hesapları da zaman aşımıyla karşı karşıya kaldı.

Aynı şekilde Sağlık Bakanlığı, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Osmaniye, Erzincan, Afyon-İscehisar Devlet Hastaneleri de sağlık alanında unutkan mudileri oluşturuyor.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) , Eximbank, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Adana, Karabük, Nevşehir, Niğde, Edirne, Şanlıurfa ve Bitlis valilikleri, İstanbul ve diğer birçok ilin milli eğitim müdürlükleri, sağlık müdürlükleri, Antalya ve Kayseri Cezaevi Müdürlükleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve bazı illerin emniyet müdürlükleri, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK), İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mersin Üniversitesi, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, çeşitli vergi daireleri, cumhuriyet savcılıkları gibi çok sayıda kamu kuruluşu da bankada hesaplarını bırakan müşteriler arasında öne çıkıyor. 

Hazine Müsteşarlığının da Ziraat Bankası Yenişehir Şubesindeki hesabında 10 yıldır işlem yapılmıyor. Hakkari 1. Komando Tugay Komutanlığının da aralarında bulunduğu bazı askeri birimlerin de hesapları, uyarı listelerinde bulunuyor.

Adana Valiliğinin Deprem Yardım Hesabı ile Batman'da ölen öğretmen için açılan yardım hesabında dahi mevduat unutulurken, kapatılan ve mal varlıkları Hazine'ye intikal ettirilen Refah Partisinin, Vakıfbank'ın Bitlis Şubesinde hala hesabının bulunması dikkati çekiyor.

CHP, DTP, DSP ve ANAP gibi siyasi partilerin yanı sıra Cem Vakfı, Aya Yorgi Kilisesi, Hasırcılar Cami Koruma Derneği, Fenerbahçe Sosyal Tesisleri, Gaziantepspor ve Narin Mensucat da değişik kesimlerden hesap unutan mudiler arasında yer alıyor.

haberler.com
Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 20:56

Gazanfer Özcan'ı kaybettik

17 Şubat 2009

Gazanfer%20Özcanı%20kaybettik
Tiyatro sanatçısı Gazanfer Özcan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Gazenfer Özcan1.5 ay önce  rahatsızlanarak Amerikan Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesine alınmıştı. Ünlü oyuncunun durumu bugün kötüleşmiş ve bilincini yitirmişti.

"TAHSİN BEY" TİYATROYU ÖKSÜZ BIRAKTI

Gazanfer Özcan, İlkokulu Cihangir Firuzağa İlkokulu'nda, ortaokulu Beyoğlu Ortaokulunda, liseyi ise Vefa Lisesi'nde tamamladı.

Lisedeyken oynadığı "Hisse-i Şayia" adlı oyundaki Bican Efendi rolüyle tiyatroyla tanıştı. Şehir Tiyatroları'nın Çocuk Bölümü'ne katıldı.

1955 yılında Komedi Tiyatrosu'nda oynanan Mahallenin Romanı oyunu tiyatro yaşamının dönüm noktası oldu. Bu oyunda rahatsızlanan Reşit Gürzap'ın yerine sahneye çıkıp başarılı olunca kadroya girdi. 1962 yılına kadar hem çocuk tiyatrosunda, hem yetişkin oyunlarında görev aldı.

1962 yılında Gönül Ülkü ile evlendi ve "Gönül Ülkü - Gazanfer Özcan Tiyatrosu"nu kurdu. 1950'li 1960'lı yıllarda çok sayıda sinema filminde de rol alan Gazanfer Özcan, uzun bir süre sinemaya ara verdikten sonra 2000 yılında çevrilen Komiser Şekspir filmi ile sinema ya döndü. Pek çok dizide de rol aldı. Kuruntu Ailesi adlı dizideki Hüsnü Kuruntu rolü ile tanındı, pek çok yapımda ailenin babası rolünü üstlendi. Avrupa Yakası adlı dizideki Tahsin Bey rolü ile de "baba" rolünü sürdürdü.

Gazanfer Özcan, 1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.

Hürriyet Gazetesi

Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
esesliyiz Liste gör
Usta Yazar

Eray Hatipoğlu
Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 20:58
Çocukluğumun dizisi kuruntu ailesinin hüsnü kuruntusu ve avupa yakasının tahsin beyi nur içinde yat,allah rahmet eylesin.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2021222324 156>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,582 saniyede hazırlanmıştır