eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Taraftar Olarak Yapmamız Gerekenler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2122232425 64>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ESESli_295 Liste gör
Yazar

gökhan
Online Durum: Offline
  Alıntı ESESli_295 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2007 saat 21:13

ya walla bizde kaldırmak istiyoruz ama omuo ya adamlar pozisyondan pozisyone veya takıma küfür  ederken kalkıyolar biz görevizmöizi yapıoz liseli altes olarak orada bağırıyoruz ama olmuo biz napalılm üstümğz kapatılınca bizimde sesimiz çıkacak herşey güsel olacxak nebi hatipoğlu bizden 15 lira almsınız bilio azcık bişiler yapsında takım güsel oynasın maça gelenler acıyorum ramazanda falan geliolar ama takımın hali içler acısı biz tarafatarlar her zman takımın arkasındayız<

HER ZMAN HER YERDE EN BÜYÜK ESES
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2007 saat 21:29

Türk futbolunun son yıllarda en büyük tartışma konularından biri olan seyirci azlığı konusu, bu yıl iyice dibe vurdu. Futbol severlerin giderek tribünden uzaklaşmasına en çarpıcı örnek ligin 7. haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Vestel Manisaspor arasında oynanan karşılaşmadan geldi.

Olimpiyat Stadı'nda Pazar gecesi oynanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Vestel Manisaspor karşılaşması için gişelerden satılan bilet sayısının 5'i Manisaspor taraftarı olmak üzere toplam 172 adet olduğu ortaya çıktı.

80 bin kişilik Olimpiyat Stadı'nda İstanbul Büyükşehir Belediyespor adına kombine kartlarıyla maçı izleyen kişi sayısının ise '270' kişi olduğu açıklandı. Pazar günü 80 bin kişilik Olimpiyat Stadı'nda oynanan bu karşılaşmayı tribünlerden toplam 442 kişinin izlerken, maç günü statta görev yapan güvenlik sayısının ise daha fazla olması dikkat çekti. 442 taraftarın izlediği bu karşılaşmada, 498 polis, 70 adet özel güvenlik görevlisi ve 100'e yakın da stat çalışan görev yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor bu karşılaşmadan bin 720 YTL hasılat elde ederken o günkü Olimpiyat Stadı'nın kira parasının yüzde 10'unu dahi karşılayamadı. Ev sahibi ekip bu karşılamayla ilgili, stada KDV dahil 11 bin 800 YTL kira ve -4 bini çalışanların günlük yevmiyesi olmak üzere- statta görev yapan güvenlik güçlerinin erzak parasıyla birlikte kasasından 5 bin 680 YTL ödeme yaptı.

Süper Lig'in formda takımlarından Belediyespor, Vestel Manisaspor maçında kasasına sadece bin 720 YTL koyarken, kasasından ise 21 bin 480 YTL giderler için çıkarmak zorunda kaldı.

Yukarı
esesreha Liste gör
Usta Yazar

Reha Yılmaz
Yer: Eskişehir
  Alıntı esesreha Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2007 saat 22:08

Bilet fiyatlarıda eminim ki 5 ytl yi geçmez.Biz taraftar olarak kapalı kombinemizi 500 ytl ye aldık ve her maça münferit giren büyük taraftarda 15 ytl açık için 30 ytl kapalı için para ödüyor ve takım iyi gittiği sürece tribünler oluyor. Farkımızda bu zaten.Böyle giderse umarım seyircimiz küsmez ama galibiyet ve goller bekleyen taraftar hüsrana uğrarsa 1.000-1.500 kişiye top oynar takımımız.Herşey iyi olsun verilen paralarda feda olsun ES ES ime ançak ben yönetime şunu sormak istiyorum.1.500 kişi ortalama 20 ytl.den maça girse 30.000 ytl hasılat olur.peki 10.000 kişi ortalama 5 ytl den maça girse 50.000 ytl hasılat olur düz mantık bunu yıllardır idrak edemiyen yönetimimiz yönetiyor ES ES imi.Türkiye nin durumu taraftarın portföyü belli ama malesef anlamak istemiyorlar.İşin acı kısmıda burda zaten.Diyorlar ki büyük taraftar böyle günde olmalı ben her daim varım peki ya isteyipte olamıyanlar ne olacak.Her maç öncesi taraftarı göreve davet ediyorlar siz bırakın taraftarı göreve çağırmayı bizler istemesenizde görevimizin başındayız.Birkerede o mühteşem taraftarın sesine kulak verin bilet fiyatlarını geçtik sizden adam gibi giydiğiniz formanın hakkını verin.Mühteşem taraftarınız yağmur,çamur, kar, kış, oruç vs. vs. hep görevi başında peki ya sizler neiş yaparsınız. 

Yukarı
esesli2626 Liste gör
Yazar

mert
Yer: Turkey
  Alıntı esesli2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2007 saat 22:27
Alıntı yapılan esesreha

Bilet fiyatlarıda eminim ki 5 ytl yi geçmez.Biz taraftar olarak kapalı kombinemizi 500 ytl ye aldık ve her maça münferit giren büyük taraftarda 15 ytl açık için 30 ytl kapalı için para ödüyor ve takım iyi gittiği sürece tribünler oluyor. Farkımızda bu zaten.Böyle giderse umarım seyircimiz küsmez ama galibiyet ve goller bekleyen taraftar hüsrana uğrarsa 1.000-1.500 kişiye top oynar takımımız.Herşey iyi olsun verilen paralarda feda olsun ES ES ime ançak ben yönetime şunu sormak istiyorum.1.500 kişi ortalama 20 ytl.den maça girse 30.000 ytl hasılat olur.peki 10.000 kişi ortalama 5 ytl den maça girse 50.000 ytl hasılat olur düz mantık bunu yıllardır idrak edemiyen yönetimimiz yönetiyor ES ES imi.Türkiye nin durumu taraftarın portföyü belli ama malesef anlamak istemiyorlar.İşin acı kısmıda burda zaten.Diyorlar ki büyük taraftar böyle günde olmalı ben her daim varım peki ya isteyipte olamıyanlar ne olacak.Her maç öncesi taraftarı göreve davet ediyorlar siz bırakın taraftarı göreve çağırmayı bizler istemesenizde görevimizin başındayız.Birkerede o mühteşem taraftarın sesine kulak verin bilet fiyatlarını geçtik sizden adam gibi giydiğiniz formanın hakkını verin.Mühteşem taraftarınız yağmur,çamur, kar, kış, oruç vs. vs. hep görevi başında peki ya sizler neiş yaparsınız. 

dediklerinin hepsi doğru nerde yönetim taraftarı bırakın zaten siz istemesenizde taraftar gelir bizi bırakın futbolcularla ilgilenin siz
şampiyonluğa giden yolda çekilen çile kutsaldır
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eki/2007 saat 00:05
Tribünlerimizde bazı yenilikler yapılmalı hiç büyük bayraklardan yok sadece eski tezahüratları yapıp duruyoruz tribünlerimiz hala daha rengarenk herkesin üzerinde ESES forması o olmazsa da kırmızı en kötü siyah kıyafetler olmalı alakasız renkler bitmeli.

Derneklerimiz proje üretmiyor biz süperiz 1 numarayız diyip duruyoruz öyle olmamız yeni şeyler yapmamızı engellememeli stada gelen taraftarı bilinçlendirmek lazım 40 yaşından büyük amcalarımızı bu işten ayrı tutuyorum genç kitle olarak bizler birşeyler yapmalıyız ama forum üzerinden değil bana katılan yok mu arkadaşlar birşeyler yapalım daha güçlü daha renkli olalım.
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2007 saat 02:45
Nemi yapmamız gerekiyor artık ben bilemiyorum :( Deplasman Tayfası bile böyleyse ooo
Şimdi size peşpeşe 2 resim göstereceğim aradaki farkı bereber bulalım lütfen;

1.Resim : Sağolsunlar varolsunlar yüzlerce kilometreyi tepip EsEsimizi orada yalnız bırakmamışlar ama sanki pikniğe gitmişler! birde salıncak kursalar cok iyi olacakmış.
2.Resim : Bayanarkadaşlar süper Clap cidden tebrik ediyorum.
Hepsinde siyah kırmızı elbiseler! Elbiseyi geçtim formalar atkılar mevcut.

İşte olması gereken 2.resimdeki durum.

Deplasman tayfası bile böyle yapıyorsa onu geçrtim Eskişehirdeki maçta tribunlerin başındaki kişiler rengarenk elbiselerle maça geliyolarsa işimiz zor demektir.

ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
oxax Liste gör
Yazar

Emrah
  Alıntı oxax Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2007 saat 05:53
Yazılan yazıların tamamına yakınını okudum...Çok güzel ve faydalı olacak bir konuya değinilmiş...Taraftarlık daha doğrusu türübün kültürü...Ben yaklaşık 12 yıldır Eskişehirspor'un maçlarına gidiyorum,Ayder de başladım,kızılcıklıyla devam ettim ve son 4-5 sezondurda açıkta maçları izliyorum.Hala elimden geldiğince tezahuratlara katılıyorum...Ama bir sorun var özellikle bu sezon yapılan bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki tezahurat bir süre sonra sıkıntı vermeye başlıyor...Döndürüp döndürüp aynı şeyleri söylüyoruz yıllardır...Kızılcıklı ve neferin yanyana olması çok güzel bir hava kattı bu yıl fakat açıkta ver alan altes grubu beni ve açıkta maç izleyen bir çok kişiyi rahatsız etmeye başladı,kızılcıklı ve nefer başka bir tezahurat yapıyor altes başka şimdi biz hanginize uyalım...stadyumda uğultudan başka hiçbir şey olmuyor...grup liderleri bir araya gelsin ve nihayi bir yolda birleşsin artık,her kafadan bir ses çıkmasın...Bir diğer konuda şu ki bence en önemlisi açık dikkat deniliyor açık zor bela ayağa kalkıyor,evet kalktık kalktıkta karşıdan bişey gelmiyo gelene kadar açık yine oturuyor...Ve son olarak maçın gidişatına göre tezahuratlar edilirse kanımca daha faydalı olacak...Mesela kartal maçında maç 1-1 iken ve kartal akın akın gelirken meksika dalgası yapılması gereksizdi zaten kimsede katılmadı...Formayla maça gelinmesi konusa gelirsek imam osurursa cemaat sıçarmış hesabı önce grup liderleri formayla gelecekki onları örnek alan kişilerde formayla gelsin...
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2007 saat 06:13
Alıntı yapılan SRKN

Nemi yapmamız gerekiyor artık ben bilemiyorum :( Deplasman Tayfası bile böyleyse ooo
Şimdi size peşpeşe 2 resim göstereceğim aradaki farkı bereber bulalım lütfen;

1.Resim : Sağolsunlar varolsunlar yüzlerce kilometreyi tepip EsEsimizi orada yalnız bırakmamışlar ama sanki pikniğe gitmişler! birde salıncak kursalar cok iyi olacakmış.
2.Resim : Bayanarkadaşlar süper Clap cidden tebrik ediyorum.
Hepsinde siyah kırmızı elbiseler! Elbiseyi geçtim formalar atkılar mevcut.

İşte olması gereken 2.resimdeki durum.

Deplasman tayfası bile böyle yapıyorsa onu geçrtim Eskişehirdeki maçta tribunlerin başındaki kişiler rengarenk elbiselerle maça geliyolarsa işimiz zor demektir.

İyi diyorsun hoş diyorsun ve sende benden Clap alıyorsun,ama bu konularda bayanların hassasiyeti zaten bilinir ve ne mutluki bizim sultanlarımızda deplasmanda bile var.
Zaten tribün düzenini onlara bırakacak ve ellerine maşayı vereceksinki,O kapılardan kırmızı siyah harici bir kıyafetli insan içeri girebiliyormu!...ben giremem ve  kırmızı siyah harici bir kıyafetlede  maça gelemem vallaa.Smile
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2007 saat 22:40
Büyük eses taraftarı altay macında şehitlerini unutma sanada bu yakışır zaten.Arkadaslar altay macında cifte bayram yasamayı düşünüyoruz hep birlikte ama unutmayalım şehit ailelerin ocaklarından yas tütücek bu bayram .Bu macta şehitlerimiz için bişeyler yapmalıyız.Öncelikle istiklal marşımızı tüm stat bagıra bagıra yeri gögü inleterek söylemeliyiz.
Ayrıca hekesin evinde ufakta olsa bir tane TÜRK BAYRAĞI mutlaka vardı sizlerden ricam herkesin elinde ufak büyük farketmez bi tane türk bayragı alarak maca gelmesi nasıl ki karton sov yaptıysak türk bayrklarını bütün stat acarak şehitlerimize ve vatanımıza ne kadar baglı oldugumzu gösterelim 3 tane 5 tane capulcunun bu devlete zarar veremeyecegini gösterelim

gelin hep birlikte diyelim ki:
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

esesfan.com'dan alıntıdır.

Bence güzel bir fikir tribün liderleri ve bizim desteğimizle gerçekleşemeyecek birşey değil.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
soldies Liste gör
Yazar

YÜCEL AYDIN
  Alıntı soldies Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2007 saat 11:24
Kesinlikle Altay maçında tribünde terörü lanetlemeli ve bu ülkenin sahipsiz olmadığını göstermeliyiz.Türk Bayraklarıyla stadı donatmalı ve her taraftar maça bayrakla gelmelidir.
Bu memleket tarihte Türktü, halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
M.Kemal ATATÜRK

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2122232425 64>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır