eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Filistin için Ortak Duruş

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2324252627 29>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eroncel Liste gör
Deneyimli Yazar

erdinç
Online Durum: Offline
  Alıntı eroncel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Oca/2009 saat 09:59
İsrail Cumhurbaşkanı telefon edip özür diliyor.Biz hala kendi Başbakanımızı eleştiriyoruz. Nereye gidiyoruz acaba merak ediyorum.Neyse ...
Yukarı
İSMAİL26 Liste gör
Usta Yazar

İSMAİL
Yer: Turkey
  Alıntı İSMAİL26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Oca/2009 saat 10:12
herkez görmek istediği gibi  siyasi görüşüne göre yorumluyor bence başbakan bugüne kadar diğer başbakanların yapmadığı yapamadığı bir olayı gerçekleştirmiştir sadece helal olsun diyorum doğu ve güneydoğuda birsürü kendini kürt gibi gösteren kürt kimliğine bürünmüş sünnetsiz inançsız TÜRKİYE' yi karıştırmak isteyen ermeni var içimizdede TÜRK kimliğine bürünmüş kendini TÜRK gibi gösteren inançsız Yahudi var bunlardan biride hürriyet gazetesi yazarı oktay ekşidir Oktay Ekşi bugünkü yazısında başbakanı suçlayarak yahudi başbakanını desteklemiştir. Bunların hepsininde Allah belalarını versin
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yukarı
tatarserdar Liste gör
Deneyimli Yazar

SERDAR
  Alıntı tatarserdar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Oca/2009 saat 12:02
hala siyasi gorusu icin basbakanımızın bu onurlu durusu icin olmadık elestiri yapanları anlamak mumkun degil orada bebek katillerinimi desteklemeliydi siyasi gorus denilen sacmalık bu olsa gerek yazıklar olsun
üc buyuk yok Tek buyuk var oda tarihiyle taraftarıyla ES_ES
Yukarı
espala262 Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker
  Alıntı espala262 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Oca/2009 saat 12:41
tayyip erdoğan ı hiç sevmem hayattada oyumu vermem ama dünkü tepkisi doğruydu
Yukarı
sezginsecil Liste gör
Deneyimli Yazar

Sezgin Seçil
Yer: Eskişehir
  Alıntı sezginsecil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Oca/2009 saat 13:19
Alıntı yapılan h.tamer

Alıntı yapılan sezginsecil

Keşke T.C Başbakanı , çok değil 4 yıl öncesinde F-4 modernizasyonu için AKP hükümeti yönetimindeki Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak , İsrail Devleti'ne 1.3 milyar dolar ödemeseydi. Aynı şekilde F-16 modernizasyonu , casus uçak kiralanması ve daha sonra casus uçak satın alımıyla milyarlarca dolar İsrail'e verilmeseydi. Keşke Gazze'de çatışmaların başladığı gün "İsrail ile askeri ortaklıklar ve ihaleler askıya alınabilir" dendikten sonra , ilişkiler devam etmeseydi de ihaleler askıya alınsaydı. Şimdi düşünüyorum da , acaba İsrail Devleti o milyarlarca doları nerelere kullanmıştır ve T.C. Başbakanı'nın bu tepkisini nasıl yorumlayacaktır?

aynı düşüncedeyim ama bu gece yaptığı gerçekten takdir edilecek birşey dünya sesini çıkaramazken o canlı yayında sen katilsin dedi tek korkum danışıklı dövüş olmasından

Haklısınız , tepkisi sonuna kadar doğruydu , ben de bebek katiline dünyanın gözü önünde bebek katili demesini takdir ederim , siz öldürmeyi iyi bilirsiniz demesini de takdir ederim ama işte ben danışıklı dövüş olmasından endişeleniyorum , yani çok değil bizim aslanlarımız Dağlıca'da itler tarafından pusuya düşürülünce Kuzey Irak'a girmeye karar verdik , coğrafyayı iyi bilen emekli komutanlarımız da fazla vakit geçmeden sınır ötesi nokta operasyonlarının yapılmasının önemli olacağını söylediler. Sonra Amerika'dan "Türkiye , Irak'ın toprak bütünlüğüne saygı göstermelidir." diye uyarı gelince , Tayyip Erdoğan niye masaya yumruğu aynı şekilde vuramadı? Niye bize verilen bilgilere göre sadece 1 günlüğüne askerimiz Irak topraklarına girebildi? İşte keşke Sayın Erdoğan , bizim aslanlarımız şehit olunca da böyle toplantıları terk edebilip , Amerika'ya Bush'la yaptığı ilk buluşmasında rest çekebilseydi. Yoksa bir T.C. Başbakanının böyle tepkileri dünya medyasının önünde vermesi dünyanın gözünde asil Türk duruşunu sergiler , fakat Türkiye'de yaşayan biri olarak ben yukarıda anlattığım olayları biliyorum , dün akşamki hareketi ve geçmişte yaptıkları sanki bana çelişen hareketler geldi.

Ayrıca bazı kullanıcılar insanların konuşmalarına bakıp Tayyip Erdoğan'ı kayıtsız şartsız eleştirip , sanki İsrail Devleti'ni masum gösterdiğimizi mi sanıyorlar anlamıyorum. Bebek katili Peres'den ben de nefret ederim , İsrail Devleti'nin de aşağılık hareketler yaptığını düşünüyorum fakat İsrail'le hala ortaklığı devam ettiren , askeri ihalelerin hiçbirini askıya almayıp İsrail'e bizim vergilerimizden para aktaran BOP eş başkanının bu çıkışı üzerinde iyi tahlil yapmak gerektiğini düşünüyorum.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Yukarı
26_eses Liste gör
Usta Yazar

AYHAN
Yer: İZMİR
  Alıntı 26_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Oca/2009 saat 13:28
Ben siyasetten anlamam ama İsrailden çıkan homurtular da kulağıma gelmeye başladı.

1. Bizim yaptığımızın aynısını sizde güneydoğuda yapıyorsunuz.
2. Bu gidişle bizde Ermeni soykırımı var diyeceğiz ve diğer ülkelerdede bu konuda lobi yapacağız.

Olaya bu açıdan bakınca diplomasi çarklarımızın çokta iyi işlemediğini görmek mümkün. Bir adım atarken herşeyi hesaplayarak atmak gerekir. Anlık fevri yaklaşımlar geleceğimize zarar verebilir.
Karadeniz ESES
Yukarı
emre26es Liste gör
Usta Yazar

Emre
  Alıntı emre26es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Oca/2009 saat 13:32
Danışıklı dövüşten başka bişey değildi.Herşey maalesef israilin planladığı doğrultuda gidiyor.
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Oca/2009 saat 13:33
Filistin'e gerekli tepkinin verildiğin sanıyorum.Artık abartıyoruz.Kendi iç meselelerimizi halletmeliyiz.Ortada bir terör sorunu var.Bizim böyle bir sorunumuz var iken Filistine bu kadar zaman harcamamız doğru değil.....
Yukarı
delibasozi Liste gör
Usta Yazar

Ozan Açık
  Alıntı delibasozi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Oca/2009 saat 14:33
Alıntı yapılan Cumhuriyet

Filistin'e gerekli tepkinin verildiğin sanıyorum.Artık abartıyoruz.Kendi iç meselelerimizi halletmeliyiz.Ortada bir terör sorunu var.Bizim böyle bir sorunumuz var iken Filistine bu kadar zaman harcamamız doğru değil.....

Katılıyorum. Herkes kendince haklı. Zaten sorun da bu yüzden çözülemiyor, çözülemeyecek de. İstenildiği kadar barış olsun, istenildiği kadar savaşa batılsın çözülemeyecek; birileri her daim rahatsız olacak ve küllerden yangınlar çıkmaya devam edecek.

Bi'kaç gündür izlemiyordum tv. Sabah gördüm daha.  Anti-militarist tepkisiyle Tayyip Erdoğan'ı tebrik ettim kendi kendime. Şaşırdığımı da inkar edemem.

Bu sorunda taraf olmak bize taraf olduklarımızın sempatisinden başka bir şey kazandırmaz, keza sorunun çözümüne de. Geçmişin mirası ile İsrail'in de Filistin'in de dilinden hem de ikisininkinin birden en iyi Türkiye anlar. Çözüm için kilit rol demek bu da. Filistin'e sırt dönemeyiz ama İsrail'e de belki başkalarına olmadığımızdan çok çok daha muhtacız. Bakalım zaman ne getirecek..
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..
Yukarı
tcatu Liste gör
Deneyimli Yazar

ÇAĞLAR
  Alıntı tcatu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Oca/2009 saat 14:45
Alıntı yapılan eroncel

İsrail Cumhurbaşkanı telefon edip özür diliyor.Biz hala kendi Başbakanımızı eleştiriyoruz. Nereye gidiyoruz acaba merak ediyorum.Neyse ...

Özür dileme olayı olmamış bugun israil cumhurbaskanı özür dilemedim dedi.
Telefonda konustuklarını üzgün oldugunu söylemiş,basbakan da moderatöre tepkili olduğunu anlatmış.

EFSANE GERİ DÖNDÜ!  
Ama Açık Hala Açık......

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2324252627 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır