eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Souleymane Youla

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4647484950 106>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
fasfis_26 Liste gör
Yazar

hüseyin
Yer: yenibaglar
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2009 saat 23:24
rıza hocamız insallah bunları görüyordur al sen yedege oynatma 1 mac bakalım o formayı geri kazanmak için neler yapacak bence ikinci yarı youla yı cıkartıp tayfunu soksaydı biraz daha etkili olurduk forvet hattında eger macı izlerseniz tayfun girdikten sonra biraz hareketlendi oyun
kombine no :0510
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2009 saat 23:25
Koray
sana gore Youla'nin her macta bir golu olmasi lazim sanirim. Gonul elbette oyle ister ama o adam oyle biri olsaydi o zaman Fransa'dan gelmezdi zaten. Bugun Youla'yi Bursa, Kocaeli, Antalya ve hatta hatta Genclerbirligi basta olmak uzere dusme hattinda olan takimlarin tamami ister. Elbette dunya klasinda bir oyuncu degil ama kadromuzdaki en iyi bir kac isim arasindadir. Serkan bu takimda oynuyorsa, Serdar bu takimda haftalardir bu haliyle oynuyorsa, icinde bulundugumuz kosullarda "bu Youla'yla hic birsey olmaz lafi fazla agirdir". Skora gore degerlendirmeler yanilticidir. Her oyuncunun zaman zaman inisli cikisli durumlari olabilir. Onemli olan daha iyi performans gosterdigi durumlar cok uzakta mi kaldi- tekrar iyi oynayip oynayamayacagidir. Youla hala genc bir oyuncu, toparlanacaktir.  
Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2009 saat 23:29
Bu Youla'yla hiç birşey olmaz.Çok şımarttık Youla yı... Ayaklarının yere basması lazım artık.

Bu çocuk güzel yorumlar yapıyor.Çok haklısın Koray bey
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
omer26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ömer Ünal
Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2009 saat 23:53
Youla'yı bugün hiç beğenmedim. Maçın genelinde bencil oynadı. Gerekli gereksiz her pozisyonda adam eksiltmeye çalışıyor. Hele ki ilk yarıda paslaşarak kullandığımız bir korner pozisyonunda adeta saçmaladı. Fenerbahçe maçında biraz daha iyi oynamıştı. Umarım yeniden kendini bulur. 
BKŞ/üniESES Yıldız Teknik Üniversitesi
http://esesim.blogspot.com/
Yukarı
esessinan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2009 saat 00:06
bence batuhan youla yı bozdu.çünkü anderson geriye  sağa sola çok fazla yardıma gidiyordu.boş alanlar ona kalıyordu.batuhan , andersonun tarzında oynamadığı için youla kendine alan bulamadı ve mecburen kenarlara gitti. 

Yukarı
curva_sud Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2009 saat 00:09

Youlanın performansında bir düşüş var bu doğru, bence problem birazda diziliş kaynaklı.Batu-youla 2 forvetimiz var desekte youla biraz daha kanatmış gibi duruyor yada durması isteniyor.

Batu herdurumda ilerde tek forvet ancak geriye düşünce biraz çift forvete dönebildik, bu diziliş bence doğru biz bu kadar açık oynayamayız ortasahamız yok çünkü.Engin in 11e girişi Youlayı rahatlatacaktır diye düşünüyorum...
Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2009 saat 00:26
Bu kadroya Lovrek ve Engin girsin hatta Anderson,rakiplerimiz nefeslerini nerden alırlar Allah bilir!
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
Koray Liste gör
Usta Yazar

KORAY
Yer: ortanın ortası
Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2009 saat 08:57
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Koray
sana gore Youla'nin her macta bir golu olmasi lazim sanirim. Gonul elbette oyle ister ama o adam oyle biri olsaydi o zaman Fransa'dan gelmezdi zaten. Bugun Youla'yi Bursa, Kocaeli, Antalya ve hatta hatta Genclerbirligi basta olmak uzere dusme hattinda olan takimlarin tamami ister. Elbette dunya klasinda bir oyuncu degil ama kadromuzdaki en iyi bir kac isim arasindadir. Serkan bu takimda oynuyorsa, Serdar bu takimda haftalardir bu haliyle oynuyorsa, icinde bulundugumuz kosullarda "bu Youla'yla hic birsey olmaz lafi fazla agirdir". Skora gore degerlendirmeler yanilticidir. Her oyuncunun zaman zaman inisli cikisli durumlari olabilir. Onemli olan daha iyi performans gosterdigi durumlar cok uzakta mi kaldi- tekrar iyi oynayip oynayamayacagidir. Youla hala genc bir oyuncu, toparlanacaktir.  

Yukarıda yazdığım onca şeyden sadece "her maç golü olmasını istediğimi" çıkarabildiyseniz benim sizinle tartışacak bir şeyim kalmamıştır. Fikirlerinize yine de saygım var.
Cahille sohbeti kestim...
Echo Sierra Kilo India Sierra Echo Hotel India Romeo Sierra Papa Oscar Romeo
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2009 saat 12:29
Ilk yazdiginiz mesaj asagida.

Alıntı yapılan Koray

Bu Youla'yla hiç birşey olmaz. Takıma pozitif katkısı tam manasıyla sıfır. Sürekli top kaptırıyor, gereksiz yere çalım sevdasında...

Denizli maçından beri bir tane olumlu hareketini de hatırlamıyorum.

sonrada bunu yazmissiniz.

Alıntı yapılan Koray

Bugün Youla 90 dakika boyunca karşısındaki rakibi sadece 1 kez geçebildi. O da maçın 39. dakikasında... Kayseri deplasmanında 90 dakika boyunca bir kez bile adam geçememişti.

Denizli, Kocaeli ve Galatasaray maçlarında son dakikalarda attığı gollerle 9 puan kazandırdı takıma, Bursa maçında rakibin eksik kalmasını sağladı ve maçı daha rahat bitirdik.

17 maç oynadı 3ünde hasbel kader olmak üzere 4 kere ciddi manada faydası oldu.

Kalan maçlarda bir hayrını gördüğümüzü hatırlamıyorum. Bugün ilk yarıda sol kanattan sıfıra indi, topu dışarı Kocabey e çıkarmak yerine bacak arası atıp ceza sahasına girmeyi denedi, korner oldu. Kornerden topu aldı, tekrar aynı hareketi denedi ve bu sefer kaptırdı. Bu kadar lakayıt, disiplinsiz adamı ben olsam o dakika oyundan alırım.

İkinci yarı sağdan arka direğe atılan topta kontrol edemedi, kontrol edemeyeceğin belli, vur gelişine adam... Topuk pasları falan bir garip oynuyor. Bugün sahada Lovrek de olsa daha faydasız olmazdı takıma... Çok şımarttık Youla yı... Ayaklarının yere basması lazım artık.

Cikardiginiz sonuc Youla'dan bir sey olmayacagi.. Anlatmak istediklerinizi once kendinize iyi aciklamaniz lazim.. Eger yazmayip, aklinizdan gecenleri de tahmin edip sizin ne demek istediginizi anlamamizi beklememizi istiyorsaniz kusura bakmayin oturup fal bakamam burada..

Youla bu sezon Eskisehirspor formasiyla 18 maca cikip 7 gol atmis ve 4 asist yapmis. Bu bile 11 pozitif katki demektir.. Onu da gecelim, Besiktas macinda ona yapilan harekete verilmeyen penalti gibi, verdigi pasla atilan ama sayilmayan  ya da attigi ama ofsayt gerekcesiyle sayilmayan goller var.. Bunlari da dusundugunuzde suanda ligin en etkili oyuncularindan biridir.. iste bu durum karsiliginda "her mac gol mu atmasini bekliyorsunuz?" diye sorulur...

Youla'nin son maclarda performansinin dustugunu bende forumda yazdim, blogumda da Lovrek mi denense acaba diye yazmisim.. Cunku o da  Ankaragucu macinda oldukca istekli oynadi. Zaten tarz olarak Youla'dan daha cok gol koklayan biri Lovrek. Burada onun daha iyi oldugunu soylemiyorum ama Youla daha cok kanatlara kacarak oynuyor, Lovrek daha cok penalti noktasinda top bekliyor. Belki Batuhan'in indirdigi toplara son vurus yapabilir, iyi anlasabilirler..denenebilir..

Ama bunlari demek baska sey, bu Youla'dan birsey olmaz demek baska seydir...Madem bu Youla'dan birsey olmaz, bu maliyetle daha iyi kimden birsey olur onu yazin da hala 1 hafta varken yonetim gidip onu alsin..
Yukarı
olumune_eses Liste gör
Usta Yazar

ÜNAL
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2009 saat 12:52
Youla dan birşey olmaz demek nasıl bir anlayıştır bunu çözemedim işin açıkcası. Bu takım ayakta duruyorsa bugun bu puanları aldıysa unutmayınki bu puanların baş mimari youla dır. Lütfen haksızlık etmeyelim 1 maç formsuz diye yerden yere vurmaya kimsenin hakkı yok diye düşünüyorum. Mert E. Yılmaz kardeşim söylediklerine aynen katılıyorum.
https://twitter.com/olumune_eses
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4647484950 106>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,641 saniyede hazırlanmıştır