eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8182838485 135>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 19/Oca/2009 saat 11:37

Bursa Stadı yerinde kalacak

Osmangazi Belediye Başkanı ve AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Recep Altepe

Osmangazi Belediye Başkanı ve AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Recep Altepe, yeni stadın yerinde yapılacağını belirterek, "Başbakanımız, Bursa'nın diğer Anadolu şehirlerinin kavuştuğu olimpik stada kavuşmamasına üzülüyor.

OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI ALTEPE : "STADIN YERİ DEĞİŞMEYECEK"

Osmangazi Belediye Başkanı ve AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Recep Altepe, Bursaspor taraftarlarının statla ilgili tezahüratları üzerine bir açıklama yaptı. Altepe, "Başbakan Erdoğan stadın başka bir yere yapılacağını söyledi. Ancak, yaptığımız görüşmede onu demek istemediği anlaşıldı. Başbakan Erdoğan'ın isteği Bursa'ya olimpik bir stat yapılması. Yer konusunda bir işareti yok. Stat bugünkü yerine yapılacak" diye konuştu.

BURSASPOR BAŞKANI YAZICI : "TAKIM ÇOK İYİ"

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Tokatspor'u farklı yenen Bursaspor'un sergilediği oyundan çok memnun olduğunu ifade ederek, "Takım çok iyi, farklı bir skor elde ettik. Şu anki durumdan memnunum" dedi.

Yazıcı, Bursa'ya yeni stat yapımıyla ilgili olarak süren yer tartışmaları konusunda ise "Statla ilgili açıklamayı yetkililer yapacaktır" ifadesini kullandı.

TOKATSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ALTINSOY : "ALIŞIK DEĞİLİZ"

Tokatspor Teknik Direktörü Namık Altınsoy da maçtan sonra yaptığı açıklamada, Bursaspor karşısında en kötü diyebileceği oyunu sergilediklerini belirterek, "Bugün bize yakışmayan bir yenilgi aldık. En kötü oyunumuzu sergilediğimizi düşünüyorum. Böyle ortamlara da alışık değiliz, biz Tokatspor'uz, böyle ışıklar altında gece maçlarına hiç alışık değiliz. Tabii ki bahane değil ama, küçük bir ayrıntı. Fenerbahçe maçından sonra durumumuz bizi tedirgin ediyordu. Bu yenilgi sonrası 2. Lig takımı olduğumuzu tekrar hatırladık. Şunu söyleyebilirim ki, Bursaspor'un karşısında bu akşam kim olsa duramazdı. Çok güzel bir ambians vardı. Galibiyeti hak ettiler, onları kutluyorum" dedi.

BURSASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ SAĞLAM : "HEDEFİMİZ FİNAL"

Sağlam, Tokatspor'un 6-0 yendikleri maçtan sonra yaptığı açıklamada, bugünkü karşılaşmada hem çeyrek finale yükselmeyi, hem de takımın durumunu görmeyi hedeflediklerini belirterek, "Tokatspor maçı hazırlık anlamında da son maçımız oldu. Erken gelen gol bizi rahatlattı. İkinci yarıda pek forma şansı bulamayan Eren gibi, Halil gibi oyuncularıma da şans verdim. Önemli olan Bursaspor olarak adımızı çeyrek finale yazdırmaktı, bunu başardık. Hedefimiz kupayı almak. Lig öncesi eksiklerimizi de gördük. Yarından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediye ile yapacağımız ligin ikinci yarısının ilk maçına hazırlanacağız. Oyuncularıma teşekkür ediyorum" dedi.
BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 19/Oca/2009 saat 13:35

Serhat Akın sesleri

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın raporu doğrultusunda ara transferde kadrosunu güçlendirmek isteyen Bursaspor

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın raporu doğrultusunda ara transferde kadrosunu güçlendirmek isteyen Bursaspor, Konyaspor ve Eskişehirspor'un da transfer listesinde yer alan Serhat Akın'ı renklerine bağlamak için girişimlerini başlatırkan, eski oyuncusu Volkan Bekiroğlu ile büyük ölçüde anlaştı! Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın raporu doğrultusunda ara transferde kadrosunu güçlendirmek isteyen yeşil-beyazlı yönetimin, bir dönem Fenerbahçe'de de forma giyen Serhat Akın ile ilgilenmeye başladığı bildirildi.

Konyaspor ve Eskişehirspor'un da transfer listesinde yer alan Serhat Akın için temaslarını yoğunlaştıran Bursaspor yönetiminin, bu oyuncuyu ikna etmeye çalıştığı kaydedildi.

Bu arada Bursaspor, sezon başında Kocaelispor'a giden, ancak parasını alamadığı için ayrılma düşüncesinde olan eski futbolcusu Volkan Bekiroğlu ile büyük ölçüde anlaştı.

Kocaelispor'dan alacaklarını tahsil edemediği için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurarak sözleşmesini fesheden Volkan Bekiroğlu'nun da yeniden yeşil-beyazlı formayı giymek istediği öğrenildi.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 19/Oca/2009 saat 13:45

Büyük takımlar büyük rakip ister

Fortis Türkiye Kupasında Çeyrek Final maçında Fenerbahçe ile eşleşen Bursasporda

ikinci başkan Osman Çelik kurayı değerlendirdi.
Çelik, "Büyük takımlar büyük takımlarla oynamak ister, biz de Fenerbahçe ile oynayacağımız için mutluyuz" dedi!

Bursaspor ikinci başkanı Osman Çelik'in açıklamalarından  "Öncelikle iki takıma da hayırlı olsun diyorum. Bizim kupadaki hedefimiz final oynayıp kupayı kaldırmak. Yeni takım oluşturduk, yeni hocamız ve yeni transferlerimiz var onlarla birlikte iyi bir takım olduk. Büyük takımlar büyük takımlarla oynamak ister, biz de Fenerbahçe ile oynayacağımız için mutluyuz.

Bizim burdaki hedefimiz final oynayıp kupayı kazanmak. İlk maçın İstanbul'da olması bizim için iyi oldu, ilk maçta avantaj yakalayıp ikinci maçta da bu avantıjı evimizde kullanmak istiyoruz"
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 19/Oca/2009 saat 18:53

Serhattan yeşil ışık

Bursasporumuzun gündeminde olan Serhat Akın, "Anlaşma sağlanırsa Bursaspordayım" dedi.

Devre arası transfer döneminin bitimine az bir süre kala ismi Bursaspor'un gündeminde olan Serhat Akın, "Anlaşma sağlanırsa Bursaspor'dayım" dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın verdiği transfer raporu doğrultusunda görüşmelere başlanılan bir dönem Fenerbahçe'nin formasına giyen Serhat Akın, şartlarda anlaşma sağlanırsa Bursaspor'a geleceğini belirtti.

Akın, "Bursaspor ile görüşüyoruz. Ertuğrul hoca bildiğim biri. Kendisi de ilgileniyordu. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bursaspor'da oynamak isterim. Büyük ve güçlü bir Anadolu takımı" diye konuştu.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2009 saat 12:27

Serhat Olmuyor

Kocaelisporun golcü oyuncusu Serhat Akın ile görüşen yeşil beyazlı yönetim, futbolcunun fazla para istemesi üzerine transferinden vazgeçti

KONYA DA İSTİYOR Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın raporu doğrultusunda ara transferde kadrosunu güçlendirmek isteyen Bursaspor, daha önce Fenerbahçe'de de forma giyen Serhat Akın ile temasa geçti. Ancak Konyaspor’un da transfer listesinde yer alan Serhat Akın’ın Bursaspor’dan istediği rakam fazla olunca yönetimin bu transferden vazgeçtiği öğrenildi. Serhat, Kocaelispor ile 1 yıllık anlaşmış ve Körfez ekibinde yaşanan mali kriz nedeniyle sözleşmesini fesih etmişti. AYDIN’I KONUŞACAĞIZ Yabancı oyuncu transferinde görüşmeler yaptıklarını dile getiren 2. Başkan Osman Çelik, “Ertuğrul hocamızın da istediği gibi bu hafta sonuna kadar transfer işini bitirmek istiyoruz” dedi. Beşiktaş’tan Bursaspor’a gelmek istemeyen Aydın Karabulut ile ilgili siyah beyazlı yönetim ile görüşeceklerini belirten Çelik, “Aydın konusunu da bu hafta içinde çözümlemeye çalışacağız” diye konuştu

Volkan İmzaladı

Daha önce yeşil beyazlı formayı giyen tecrübeli sol bek oyuncusu Volkan Bekiroğlu, Bursasporla 1.5 yıllık sözleşme imzaladı

Bursaspor’da daha önce iki sezon forma giyen başarılı savunma oyuncusu Volkan Bekiroğlu yeşil beyazlı eski takımına geri döndü. Sezon başında Kocaelispor ile sözleşme imzalayan ancak Körfez temsilcisinde yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı kulübüyle sözleşmesini fesih eden Bekiroğlu’nun, dün Bursaspor Kulübü’ne menajeriyle gelerek 1.5 yıllık anlaşma imzaladığı belirtildi. Futbol Federasyonu’ndan bugün gelmesi beklenen fesih evrakından sonra Volkan Bekiroğlu için basın önünde resmi imza töreni yapılacağı bildirildi
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2009 saat 12:28

Bashir El Tabai Kocaelisporda

Güvenç Kurtar'ın Bursaspor'da yardımcılığını yapan Erhan Altın'ın teknik direktörlük görevini üstlendiği Kocaelispor, Bashir El Tabai'yi transfer etti.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın kadroda düşünmediği Mısırlı stoper Bursa’dan ayrılarak Kocaeli’ne gitti.

Son gözde Shin Young-Rok

Bursaspor, Güney Koreli santrforda sorun çıkması durumunda yedekte tuttuğu Brezilyalı Tadeu'yu getirecek

Gol yollarından sıkıntı çeken Bursaspor aradığı golcüyü Güney Kore’den getiriyor. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın isteği üzerine yoğun çalışmalar yapan İbrahim Yazıcı yönetimi Güney Koreli Shin Young-Rok ile prensipte anlaştı. 27 Mart 1987 doğumlu ve 1,82 youndaki Rok Kore’nin Suwon takımında forma giyiyor. 44 maçta 12 golü bulunan Young-Rok İspanyol Don Ballon dergisince “Dünyanın 100 yeni yıldızı” arasında gösteriliyor.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2009 saat 12:29

Forvete alternatif Tadeu!

Yeşil beyazlı yönetim Kore Milli Takım Formasını da giyen genç forvet Shin Young-Rokta sorun çıkması durumunda

Yeşil beyazlı yönetim Kore Milli Takım Forması'nı da giyen genç forvet Shin Young-Rok'ta sorun çıkması durumunda yedekte beklettiği Brezilyalı Jose Tadeu Mouro Junior'u iki gün içinde Bursa'ya getirecek.

Brezilya 1. Ligi’nde Geremio takımının oyuncusu olan ve bu sezon Figueriense’de kiralık oynayan Jose Tadeu Mouro Junior 31 maçta 7 gol attı. 22 yaşındaki forvet 1,89 metre boyunda
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2009 saat 17:05

En büyük desteğimiz taraftarımız

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Süper Ligin başlaması nedeniyle yaptığı değerlendirmede

En büyük gücümüz taraftarımız. Onlarla birlikte yenemeyeceğimiz takım yok" dedi.

Lige verilen aranın ardından hem takım kadrosunda hem de teknik heyette kan değişikliği yaptıklarını hatırlatan Başkan İbrahim Yazıcı, şöyle devam etti: "Her takımı yenmek için sahaya çıkıyoruz. Super Lig'de oynayacağımız ilk 2 karşılaşmanın da sahamızda olması bir avantaj. Ama hiç bir takımı cepte keklik gibi görmek mümkün değildir. Bizim için her takım güçlü bir takımdır. En büyük maçlara çıkıyormuş gibi, her maça o şekilde hazırlanıp çıkmak gerekir. Büyük ya da küçük takım gibi bir ayrımımız olamaz. Ancak sahamızda oynayacağımız bu maçlarda en büyük güç seyircimiz olacak. Seyircimizin de desteği tam arkamızda olduğu takdirde, Bursaspor'un yenemeyeceği takım yok."

Yeni transfer konusunda cevap vermekten kaçınan Başkan İbrahim Yazıcı, "Transfer konusunda bazı tercihler yaptık. Ama tercih yapmak işi bitirmiyor. İmza atılmadan bir şey bitti sayılmaz" diye konuştu.

Çavuşoğlu Galibiyetle başlamak istiyoruz

Basın Sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yapacakları maçla ilgili, İkinci yarıya galibiyetle başlamak istiyoruz dedi

Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, ilgin ilk yarısına da iyi başladıklarını anımsatarak, ikinci yarıda da ilk haftalarda art arda galibiyetler alarak, ligde iyi bir yer edinmeyi hedeflediklerini söyledi.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam`ın göreve gelmesinin ardından takımda hissedilir değişiklik olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, artık daha iyi ayağa pas yapan, oyunu kanatlara taşıyan bir takım hüviyetine kavuştuklarını dile getirdi. Bunun maçlara da olumlu yansıyacağına inandıklarını belirten Çavuşoğlu, takımın sergilediği futboldan taraftarların da zevk almaya başladığını ifade etti. Çavuşoğlu, ``İkinci yarıya galibiyetle başlamak istiyoruz. Taraftarlarımızın tribünleri dolduracağına inanıyoruz. İyi futbol ve 3 puanla ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapacağız`` diye konuştu.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2009 saat 17:07

Elvir Baliçten tarihi itiraflar

İmkanım olsa Bursasporla jübile yapmak isterdim
Elvir Baliçten zaman gazetesine verdiği ilgi çekici röportaj

Fenerbahçe ve Galatasaray formaları giydiği için polemiklere neden olan Elvir Baliç, o denemle ilgili tarihi itiraflarda bulundu.

Real Madrid'den sonra ikinci ligde oynadığım için hiç gocunmadım

Elvir Baliç... O, 34 yaşında olmasına rağmen, kabından taşacak kadar dolu bir hayatın sahibi. Bosna'daki savaştan kaçmak için topun peşine takılıp dünyayı dolaşmasaydı ve Bursaspor'a gelmeseydi, onu bu kadar yakından tanıyamayacaktık.

Bursaspor'u İnter Toto Kupası'nda yarı finale taşıyan ve 9 milyon dolar gibi astronomik bir ücretle Fenerbahçe'ye giden Baliç için dünyanın en iyi takımına yani Real Madrid'e transfer olmak iki yılı bile almadı. Ancak 20 milyon dolarlık Boşnak yıldız, Madrid'de talihsiz bir şekilde sakatlanınca kiralık olarak Fenerbahçe'ye geri döndü. Sarı-Lacivertli takımda şampiyonluk yaşayan Baliç, daha sonra yakın arkadaşı Elvir Boliç'le tekrar İspanya'nın yolunu tuttu. Bu kez adres Vallecano idi. Ardından sürpriz bir şekilde Galatasaray'a 'evet' dedi. Fakat ünlü futbolcunun G.Saray macerası da kısa sürdü. Bosna'daki savaş yıllarından beri biriktirdiği onca acıya ses vermeyi deneyen Baliç, 2006 yılında bir de müzik albümü çıkardı. Duygusal bir yapıya sahip olan Boşnak futbolcu; Konyaspor ve Ankaragücü'nde eski günlerini arasa da umduğunu yine bulamadı. Son olarak bir 'ağabey' olarak gittiği Bank Asya Ligi'nin koca çınarı İstanbulspor'da yeşil sahalara veda etti. Real Madrid gibi dünya devinde top koşturduktan sonra İstanbulspor'da kariyerine nokta koymaktan gocunmayan Baliç'in yeni amacı ise antrenörlük yaparak futbola olan aşkını devam ettirmek.

Nejat Biyediç, seni Bosna'dan bir kasa portakal karşılığında Bursa'ya transfer etti deniliyor? Nasıldı o transfer hikâyesi?

Portokal olayı bir espri tabii. Ben Sarajevo'da oynarken Bursaspor'la maç yapmıştık. O zaman Bursaspor'un hocası Nejat Biyediç, beni beğenip tavsiye etti. Kulübüm Sarajevo, 200 bin mark istedi. Bursaspor da 150 bin mark için pazarlık yaptı. Aslında Bursaspor, savaş olduğu için beni bedavaya bile alabilirdi.

F.Bahçe'ye Bursaspor'dan 9 milyon dolar gibi astronomik bir rakamla transfer olmuştun. Bu sende baskı oluşturmuş muydu?

F.Bahçe'ye transfer olduğumda Türkiye'de adeta yer yerinden oynamıştı. Aylarca Televoleler peşimi bırakmadı. O kadar bunalmıştım ki Bosna'ya kaçmak zorunda kaldım. Bana verilen parayla kaç tane otoyol, kaç tane okul yapılacağı hesaplanıyordu. Genç yaşıma rağmen Allah'a şükür aldığım paranın hakkını verdiğime inanıyorum.

Kadıköy'de tarihi 4-3'lük Gaziantepspor maçının devre arasında stadı neden terk ettin?

Evet, o maçın devresinde disiplinsiz bir hareket yaptım. Sonuçta insanız hepimiz. O maçta bir şeyler yapmaya çalışmıştım, en azından bana göre takımın en kötüsü ben değildim. O mantıkla düşündüm ve maçın devre arasında Mustafa hoca beni oyundan alınca sinirlenip ticari taksiyle Samandıra'ya gittim. Maçı takside radyodan dinledim. Samandıra'ya gelene kadar maçı çevirdik ve 4-3 galip geldik. Benim yerime oyuna giren Rapaiç maçı tek başına aldı. Ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi idmana çıktım. Çünkü maçı 4-3 kazandığımız için benim yaptığım olay unutulmuştu.

Real Madrid'e transferin nasıl gerçekleşti?

Real Madrid, o sene Anelka'yı alamayınca Toshack beni önerdi. Aslında ben Fenerbahçe'de çok mutluydum. Başkan Aziz Yıldırım da beni vermek istemiyordu. Ben ise kararsızdım. Bana göre Real Madrid'den daha büyük bir kulüp yoktu. Aynı zamanda hem ben hem de Fenerbahçe büyük paralar kazanacaktık. Sonunda başkanla oturup konuştuk. Ona 'Sakın yanlış anlamayın başkanım. Fakat böyle bir fırsatı bir daha bulamayabiliriz. Allah korusun yarın öbür gün sakatlanırsam bir daha Real Madrid'e gidemem.' dedim. Sanki içime doğmuştu sakatlanacağım. Ve korktuğum başıma geldi. En formda olduğum dönem sol ayağımdan sakatlandım.

G.Saray'da oynadığın için pişman oldun mu?

F.Bahçe'den Real Madrid'e giderken her zaman içimde bir gün Fenerbahçe'ye dönme isteğim vardı. Hatta sık sık Başkan Aziz Yıldırım ve kardeşi Ali Yıldırım'la görüşüyordum. Vallecano'da iken tam 6 ay Fenerbahçe'nin bana teklif yapmasını bekledim. Fakat F.Bahçe'den beni arayan olmadı. Vallecano'dan ayrıldıktan sonra bir otelde tesadüfen Haldun Üstünel'le karşılaştım ve bana ayaküstü teklif yaptı. Düşünmek için süre istedim ve Başkan Aziz Yıldırım'a durumu izah ettim. Fakat başkan benim dönmemi çok istemesine rağmen bana karşı çıkan diğer yöneticileri ikna edemeyince G.Saray'a gittim.

'Kefen giyerim Galatasaray formasını giymem' dediğin iddia ediliyor...

Ben kesinlikle böyle bir söz sarf etmedim. Ben kefenin ne anlama geldiğini bile bilmiyordum. Benim Türkçe sözcük dağarcığımda kefen kelimesi yoktu. Gazetede okuyunca kefenin manasını öğrendim. Bu yalan haberi beni sevmeyen bir Fenerbahçeli gazetecinin yaptığını tahmin ediyorum. Zaten F.Bahçe'den G.Saray'a giden her futbolcu bu tür sıkıntıları yaşar.

Galatasaray'dan ayrılırken 150 bin dolarlık alacağını sildiğin doğru mu?

Konya'ya giderken alacağımı sildim. Rakamı tam olarak hatırlamıyorum ama 150 bin dolar civarında bir rakamı sildim.

Sence F.Bahçe ile G.Saray arasındaki fark ne?

Bu soru bana binlerce kez soruldu. Fenerbahçe'de daha popülerdim. G.Saray'da da mutluydum. Hâlâ oradaki arkadaşlarımla görüşüyorum. Fakat G.Saray'dan ayrılışım pek etik olmadı. Bana oynama fırsatı tanınmadı. Yönetim beni Hagi'den habersiz yolladı. Acaba Fenerbahçe'den geldiğim için mi bana böyle yaptılar diye düşündüm. Bana yapılan haksızlığın Hakan Şükür, Arif Erdem, Bülent Korkmaz gibi isimlere yapıldığını görünce içim rahatladı. Ve kendi kendime dedim ki eğer onlara böyle davranılıyorsa bana yapılan gayet doğal. Çünkü ben G.Saray'da sadece 2,5 sene oynadım. Fakat onlar yıllarca G.Saray'a emek verdiler.

Peki Real Madrid'den sonra İstanbulspor formasıyla Bank Asya'da yani İkinci Lig'de oynamak nasıl bir duyguydu?

İstanbulspor'daki arkadaşlarım bana bunu çok soruyordu. "Sen düne kadar Zidane ile birlikte Real Madrid'de oynuyordun. Şimdi bizimlesin." diye. Ben de onlara "Ben yokluktan geldim. Savaşı, açlığı, zorluğu Bosna'da gördüm. Daha kötüsünü yaşayamazdım." dedim. Bursa'ya ilk geldiğimde adeta sığıntı gibiydim. Üzerimde sadece bir eşofman vardı. Ben o günleri unutmadım. Bu yüzden İstanbulspor'da oynadığım için hiç gocunmadım ve hep Allah'a şükrettim.

Aziz Yıldırım'la aran nasıl? Görüşüyor musun?

Aramız çok iyi. G.Saray'a gittiğim için bana kesinlikle kırgın değil. O günkü şartları o da biliyor. Sürekli telefonla görüşüyoruz. Her fırsatta beni yanına çağırıyor.

Aragones, Fener'e geldiğinde ne düşündün?

Türkiye'yi tanımadığı için zorlanır diye tahmin ettim. Hatta kendi kendime 10 hafta süre verdim Aragones'e. Zaten Aragones için kırılma noktası da 10. haftada 4-1 kazanılan G.Saray derbisiydi. Her zaman yabancı bir teknik adama sabır göstermek gerek. F.Bahçe de Aragones'e sabretti ve doğru bir iş yaptı.

Fenerbahçe'de Brezilyalı futbolcuların gruplaştığı söyleniyor...

Evet bence var. Real Madrid'de de Brezilyalı futbolcuların buna benzer bir gruplaşmasına şahit olmuştum. Brezilyalılar bunu her yerde yapıyor.

Yeni gelen yabancılar 'Türkiye'de oynamak çok zor' diyor. Sence bu doğru mu?

Bu görüşe katılıyorum. Burada oynamayan bunu anlamaz. İddia ediyorum dünyanın en büyük yıldızı bile gelse Süper Lig'de zorlanır. Kimler geldi geçti de Türkiye'de tutunamadı. Hatta Beckham bile gelse kendini gösteremez. Prekazi, Hagi ve Aurelio'dan başka kim doğru dürüst tutundu Türkiye'de? Çünkü, Türkiye'de yıldız oyuncuların üzerinde inanılmaz bir baskı var. Rakip takımlar sürekli senin üzerine oynuyor.

Futbolculuk kariyerin boyunca pişmanlık duyduğun bir olay var mı?

G.Saray'dan Konya'ya giderken acele ettim. Sezon sonunu beklemeliydim. Madrid'e gittikten sonra ise benim bazı hatalarım vardı. Madrid'e büyük paralarla gittiğim için nasılsa beni oynatmak zorunda kalacaklar diye düşündüm. Fakat öyle olmadı. Yanılmıştım. Çünkü onlar için bana verilen 20 milyon dolar hiçbir şey ifade etmiyordu. Sahada yaptıklarım önemliydi. Tabii ki gençtik. Madrid gibi dev bir kulübe geldiğimin farkına varamadım.

Hangi takımda jübile yapmak isterdin?

Ben öyle fanatik duyguları bulunan biri değilim. İmkanım olsa Bursasporla jübile yapmak isterdim. En çok Bursaspor'a sempatim var. Çünkü beni Baliç yapan Bursaspor. Daha sonra Fenerbahçe gelir. Fenerbahçe'deki atmosfer çok başkaydı. Nasıl ki İspanya'da Real Madrid, Barcelona'dan daha popülerse; Fenerbahçe'nin de Türkiye'deki yeri bence bambaşka.

Neden hiç Bursaspor'a dönmedin? Sonuçta Bursaspor'a büyük paralar kazandırdın...

Bursa'dan ayrıldıktan sonra bana bir daha teklif gelmedi. Benim Bursa'yla bir sıkıntım yok. F.Bahçe'ye giderken Bursaspor'a 9 milyon dolar para kazandırdım. Aslında Bursa'da oynayıp orada jübile yapmak isterdim. Fakat kısmet olmadı.

Ahmet Uykan / Zaman

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 21/Oca/2009 saat 12:12

Volkan ilk antremanında

Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam`ın nezaretinde yapılan antrenmana, Kocaelispor ile sözleşmesini fesh eden Volkan Bekiroğlu`da katıldı.

Sakatlığı devam eden Yenal Tuncer takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde yürüyüş yaptı.

Antrenmanda 30 dakikalık düz koşuların ardından Ertuğrul Hoca takımı 4 gruba ayırdı. Gruplar dönüşümlü olarak yarı sahada kurallı çift kale maç ve şut çalışması yaptı.

Çift kale maç turnuvasını Yavuz Özkan, Volkan Bekiroğlu, Bekir Ozan Has, Daniel Rezende, Maxim Romashchenko,Gökhan Güleç,Tuna Üzümcü ve yardımcı antrenörümüz Mutlu Topçu`nun yer aldığı sarı takım kazandı. Sarı takım galibiyeti sahanın ortasında coşkuyla kutladı.

Antrenmanın son koşusunda ise tüm oyuncularımız omuz omuza vererek halay çektiler.

Takımımız yarın yapacağı çift antrenman ile hazırlıklarını sürdürecek.

FOTOĞRAFLAR

Kupada Feneri eleriz

Timsahın yeni transferi Ali Tandoğan, Fortis Türkiye Kupası Çeyrek Finalinde

eşleştikleri Fenerbahçeyi eleyerek yarı finale çıkacaklarını söyledi.

ÇEYREK FİNAL BAŞKA OLUR
Bursaspor ile 2.5 yıllık sözleşme imzalayan ve yeşil beyazlı forma altında ilk resmi maçına Tokatspor ile oynanan kupa maçında çıkan Ali Tandoğan, Fortis Türkiye Kupası’nda yarı finale yükseleceklerini belirtti. Tandoğan, “Fenerbahçe ile kupada da aynı gruba düşmüştük. Ancak çeyrek final maçının havası başka olur. Ben Fenerbahçe’yi eleyerek yarı finale kalacağımıza inanıyorum” dedi.

ONLARA LAYIK OLACAĞIM
Bursaspor formasıyla çıktığı ilk resmi maçta yeşil beyazlı taraftarların kendisini çabuk kabullendiği için çok mutlu olduğunu dile getiren Tandoğan, “Bu sevgi benim futbolumu sahaya daha iyi yansıtmama neden olacak. Ben de bu büyük taraftarımıza layık olmaya çalışacağım” diye konuştu. Tandoğan, üst üste lig ve kupada oynayacakları üç maçtan da en iyi sonuçları almak istediklerini sözlerine ekledi.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8182838485 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır