eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Filistin için Ortak Duruş

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1718192021 29>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
26 ilker 26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker Kaçan
Yer: Eskisehir
Online Durum: Offline
  Alıntı 26 ilker 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 13:58
Alıntı yapılan es26

18 ocak 2009 saat 13:00 de ODUNPAZARI Meydanında tüm sivil toplum örgütlerinin birlikte gerçekleştireceği FİLSİTİNE DESTEK MİTİNGİNE İnsanlık Onuru için mutlaka katılalım!!!!

Fener maçı olmasa gelirdik ama ...
Her sabah kaybolup giden bir rüya gibi oldun artık..
Hayat Siyah-Kırmızı..
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Yer: Turkey
  Alıntı Volkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 14:07
15 Tane şehit verdiğimizde saygı duruşu durmayan İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencileri niçin Filistin'deki olaylar için saygı duruşunda durdu ?
Benim şehitlerim ; vatanımı koruyan mehmetçik acaba Filistindeki müslüman halk kadar değerli değil mi ?
Biri bana bunu açıklasın ..

Not : Saygı duruşunda nie durduk demiyorum konuya at gözlüğü ile bakmadan cevap vercekler yazsın ...
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
26 ilker 26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker Kaçan
Yer: Eskisehir
  Alıntı 26 ilker 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 14:10
Alıntı yapılan Volkan

15 Tane şehit verdiğimizde saygı duruşu durmayan İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencileri niçin Filistin'deki olaylar için saygı duruşunda durdu ?
Benim şehitlerim ; vatanımı koruyan mehmetçik acaba Filistindeki müslüman halk kadar değerli değil mi ?

Not : Saygı duruşunda nie durduk demiyorum konuya at gözlüğü ile bakmadan cevap vercekler yazsın ...

Bu protesto için yapıldı canım kardesim..15 şehit verdigimizdede resmi kurumlarda bayraklar yarıya indirilmişti..
Her sabah kaybolup giden bir rüya gibi oldun artık..
Hayat Siyah-Kırmızı..
Yukarı
Boraes Liste gör
Usta Yazar

Bora
  Alıntı Boraes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 16:37
Alıntı yapılan Volkan

Volkan'a sonuna kadar katılıyorum.Bizim burda anlatmak istediğimiz Filistin bizi ilgilendirmez demek değil aksine Türk milleti olarak en sert tepkiyi vermeliyiz.(Ama tabi sert konuşup,mecliste kınama bildirisi yayınlayalım teklifine red cevabı vererek değil)
Özellikle her akşam haberlerde gördüğümüz tepkilerin "bazı kesimlerce" askerlerimiz şehit düştüğü zaman verilmediğini düşünüyorum.(Gene millet olarak tek yumruk oluyoruz ama bazıları şehit askerlerimizi ve vatanımızı ilgilendiren konuları umursamayıp,kendilerini taraf saydıkları başka olaylar olduğunda hemen sokaklara fırlıyorlar.)Daha net yazabilirdim ama yanlış anlaşılmak istemiyorum.
Filistin inşallah en kısa zamanda bu beladan kurtulur.
Biz bir dağa operasyon düzenlediğimizde sivil kayıplardan endişe duyan şerefsizler her zamanki gibi seslerini çıkarmıyorlar.
ÜNİESES...Kırmızı Şimşekler
Yukarı
ceyhad Liste gör
Usta Yazar

cihad uyanusta
Yer: Tunceli/Hozat
  Alıntı ceyhad Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 17:14
Alıntı yapılan Volkan

çok haklısın bende aynen öyle düşünüyorum....

her gün adalarda saat 18:00 da tkp liler toplanıp  israili protesto ediyor
tamam etmesinler demiyorum ama

bizim mehmetçiğimiz pkk ile savaşırken şehit düşürken neredeydi bu her gün saat 18 de protesto edenler...
YENİDEN

BÜYÜK

ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
adalı Liste gör
Yazar

hayri
  Alıntı adalı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 19:26
Alıntı yapılan Volkan

İlkokullarda saygı duruşu yapılacağına Filistin bir örnek olarak gösterilip vatanı satının sonu bu olur denmeli benceee..

DEVLER GİBİ ESERLER BIRAKMAK İÇİN, KARINCALAR GİBİ ÇALIŞMAK LAZIM...!
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
  Alıntı Volkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 20:28
Alıntı yapılan 26 ilker 26

Alıntı yapılan Volkan

Bu protesto için yapıldı canım kardesim..15 şehit verdigimizdede resmi kurumlarda bayraklar yarıya indirilmişti..
İlker'im tamam protesto etmeyelim demiyorum
Ama neden biz şehit verdiğimizde hava soğuk diye İSTİKLAL MARŞI bile okumuyoruz ?
Hem hava soğuk diye niçin tören olmaz onu da anlamıyorum ulan 5 dk dışarda dursak ölür müyüz ? Eğitim okullarda veriliyor ama baştaki insanlar öğretim almadığı için eğitmeye calıştıkları insanlarda anca işte başımızdakiler gibi oluyor ...
Allah Türk'ü Korusun ve Yüceltsin ...
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Oca/2009 saat 10:42
Tüm Gündem Haberlerini Okumak İçin
<ONCEKI_HABER>
Önceki Haber     Sonraki Haber

'Saygı duruşu' sıkıntısı

16 Ocak 2009
.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;}
Saygı%20duruşu%20sıkıntısı
Musevi okullarında öğrenciler ‘saygı duruşu’na zorlanmadılar. Genelgelere uymak zorunda olan bu okulların yönetimleri, çareyi ‘küçük grupla saygı duruşu’nda buldular.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Figen Atalay’ın haberine göre; İsrail’in saldırıları sonucu Filistin’de yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunulması, Musevi okullarında sıkıntı yarattı. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı oldukları için genelgelere uymak zorunda bulunan bu okulların yönetimleri, çözüm bulmakta zorlandılar.

Bazı okullarda, “Ben Yahudiyim” diyerek saygı duruşuna itiraz eden öğrenciler oldu. Yahudi olmalarına rağmen saygı duruşuna katılan öğrenciler olduğu gibi “savaş karşıtı oldukları” gerekçesiyle saygı duruşunda bulunmak istemeyen Türk öğrenciler de oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı, tüm devlet ve özel okullarda Filistin için yardım kampanyası başlattı. Kampanya uyarınca tüm öğrencilere, velilere ulaştırılmak üzere altında Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelikin isim ve imzası bulunan mektuplar dağıtılıyor.

İlköğretim okulları ve liselerde ayrıca Filistin’de saldırılar sonucu yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunuldu. Bu durum, Yahudi okullarında sıkıntı yaratırken bazı veli, öğrenci ve psikologların da tepkilerine neden oldu. Bir Musevi okulunun müdürü, bu konuda yaşadıklarını ve buldukları çözümü şöyle anlattı:

“Biz azınlık okulu olmamıza rağmen Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlıyız ve bu yüzden de bu genelgeye uymak zorundayız. Saygı duruşunu, tüm okula genelleştirmemiz mümkün değildi. O yüzden bu saygı duruşunu, küçük bir grup olarak gerçekleştirdik. Bu durum, Musevi okullarını çok zor durumda bıraktı. Yalnızca bizim okulda değil, pek çok okulda sorunlar olduğunu duyduk. Musevi öğrencilerin çok olduğu Türk okullar da var. Bağış mektuplarıyla ilgili henüz bir karara varmadık. Rehber öğretmenlerimizle bu konuda görüş alışverişinde bulunuyoruz. İsrail’de de bu savaşa karşı olanlar var, Türkiye’deki Yahudiler arasında da. Yani saygı duruşuna da, bağış kampanyasına da katılmak isteyen Yahudiler tabii ki olur. Bizim okulumuzda da bağış kampanyasına katılmak isteyen veliler olabileceğini düşünüyoruz.”

Bir başka azınlık okulunun müdürüyse bu tür kampanyaların genelleştirilmemesi ve zorunluluk haline getirilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, “18 yaşında bir lise öğrencisini saygı duruşunda bulunmaya zorlayamazsınız. ‘Ben şu gerekçeyle saygı duruşunda bulunmak istemiyorum’ derse ne yapacaksınız” dedi.

Çocuğu ilköğretim 5. sınıf öğrencisi bir Türk ve Müslüman anneyse bu yaştaki çocukların saygı duruşuna zorlanmaların kesinlikle yanlış olduğunu söyleyerek tepkisini dile getirdi

Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
  Alıntı AzTecK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Oca/2009 saat 14:33

ARAP BİRLİĞİ PARAMPARÇA ! (HABER-İZLENİM)

Filistin Konusundaki Pasif Tavırlarıyla Sürekli Eleştiri Konusu Olan Arap Ülkeleri, Son Gazze Trajedisinden Sonra Tamamen Bölündüler. Arap Birliği Üyesi Bazı Ülkeler Gazze Sorununu Görüşmek İçin Kuveyt'te Toplanırken, Türkiye ve İran'ın da Dahil Edildiği Diğer Ülkeler İse Katar'da Bir Araya Geliyor.

Filistin konusundaki pasif tavırlarıyla sürekli eleştiri konusu olan Arap ülkeleri, son Gazze trajedisinden sonra tamamen bölündüler. Arap Birliği üyesi bazı ülkeler Gazze sorununu görüşmek için Kuveyt'te toplanırken, Türkiye ve İran'ın da dahil edildiği diğer ülkeler ise Katar'da bir araya geliyor.

Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa "Araplar büyük bir kaosta. Bu durum üzüntü verici ve zararlı" diyerek Arap ülkeleri arasındaki parçalanmışlığı ilk kez kabul etti. Kuveyt'teki toplantının öncülüğünü Mısır ve Suudi Arabistan gibi Hamas yönetimine karşı çıkan ülkeler öncülük ediyor. Hamas'ın da denklemin içinde yer almasını savunan Katar ise Türkiye ve İran'ın yanı sıra Cezayir, Suriye ve Lübnan gibi ülkelerin de aralarında bulunduğu 11 Arap Birliği üyesi ülkeyi bir araya getiriyor. Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas yönetimi ise hangi tarafta yer alacağını açıklamadı.

Son yıllarda gerçekleştirdiği etkin diplomasi ile Mısır ve Suudi Arabistan gibi ülkeleri gölgede bırakmaya başlayan Katar, daha önce de Lübnan'da süren devlet başkanlığı krizini çözmüştü. Katar ayrıca Darfur konusunda da tarafları bir araya getirebilmek için çok büyük bir diplomasi gerçekleştiriyor. Katar merkezli El Cezire televizyonu da özellikle Gazze'deki trajedinin dünyaya yansıtılmasında büyük bir rol oynuyor. 22 üyeli Arap Birliği, alınan bir kararın örgütü bağlayabilmesi için en az 13 ülkenin onayının alınması gerektiğini belirtiyor.

Batılı ülkeler, Filistin'de seçimle işbaşına gelen Hamas'ı masada tutmamak için özenle örgütü İran yanlısı olmakla suçlarken, Türkiye'nin yanı sıra bazı Arap ülkeleri ise Hamas, masada olmadan alınacak hiçbir kararın sonuç doğurmayacağını belirtiyor.

Katar'daki toplantıya Hamas'ın siyasi kanat lideri Halit Mişal, İslami Cihad lideri Ramazan Şallah ile Filistin'in Kurtuluşu için Halk Cephesi lideri Ahmet Cibril de katılıyor. Katar Emiri Şeyh Hamad bin Halife el Tani'nin özel uçakla Filistinli liderleri Katar'a getirdiği belirtiliyor.

Katar'daki toplantıya katılan Arap Birliği üyesi ülkeler şunlar: Cezayir, Komor Adaları, Lübnan, Moritanya, Sudan, Suriye, Libya, Cibuti ve Irak. Arap dünyası içinde Mısır ve Suudi Arabistan arasında sık sık liderlik yarışı yaşanırken, son gelişme ile birlikte Suriye ve Cezayir gibi ülkelerin de ayrı bir blok oluşturmaya çalıştıkları öne sürülüyor.

(CİHAN)

Siz bu kafayla giderseniz daha çok paramparça olursunuz, daha çok batılıların oyuncağı olursunuz.

Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
  Alıntı kraleses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2009 saat 19:45
Her yere afiş ve pankart asmışlar yarın (pazar) günü saat 13.00da Odunpazarı Meydanı'nda israil'i protesto için toplanıacakmış.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1718192021 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır